Velká Lečice: dostupnost internetu, rychlost, pokrytí a srovnání operátorů

Z dat ČTÚ v Velké Lečici máme k dispozici 9 měření s posledním záznamem k 15.6.2022. Co se týká porovnání mobilního internetu, tak nejlépe v posledním dostupném roce vychází T-Mobile s hodnotou 93,8 Mb/s, což ukazuje na nadprůměrně rychlá mobilní data. Nejlepší kvalitu signálu měl v posledním testu O2 s čistotou kolem 22,8 dB. V roce 2024 existovalo 116 moderních internetových přípojek (NGA). Rychlý internet na doma (VDSL, kabel, optika) tak od počátku sledování narostl o 114 adresních míst. Vedle zlepšování kvality mobilních datových tarifů tak dochází také ke zvýšení dostupnosti a rychlosti pevného internetu.

Celkem měření
9
Poslední záznam: 15.6.2022
O2 ~ rychlost 4G
74,3 Mb/s
Kvalita příjmu: 22,8 dB
T-Mobile ~ rychlost 4G
93,8 Mb/s
Kvalita příjmu: 20,7 dB
Vodafone ~ rychlost 4G
9,2 Mb/s
Kvalita příjmu: 9,5 dB

Dodatek: pokud využíváte 5G datové připojení, bude rychlost downloadu/uploadu zpravidla výrazně vyšší. Simulace pokrytí 5G signálem je k vyzkoušení na vportal.ctu

Bezděkov pod Třemšínem
 (Příbram)
Bohostice
 (Příbram)
Bohutín
 (Příbram)
Borotice
 (Příbram)
Bratkovice
 (Příbram)
Březnice
 (Příbram)
Buková u Příbramě
 (Příbram)
Bukovany
 (Příbram)
Čenkov
 (Příbram)
Cetyně
 (Příbram)
Chotilsko
 (Příbram)
Chrást
 (Příbram)
Chraštice
 (Příbram)
Čím
 (Příbram)
Daleké Dušníky
 (Příbram)
Dlouhá Lhota
 (Příbram)
Dobříš
 (Příbram)
Dolní Hbity
 (Příbram)
Drahenice
 (Příbram)
Drahlín
 (Příbram)
Drásov
 (Příbram)
Drevníky
 (Příbram)
Drhovy
 (Příbram)
Dubenec
 (Příbram)
Dublovice
 (Příbram)
Dubno
 (Příbram)
Háje
 (Příbram)
Hluboš
 (Příbram)
Hlubyně
 (Příbram)
Horčápsko
 (Příbram)
Hřiměždice
 (Příbram)
Hudčice
 (Příbram)
Hvožďany
 (Příbram)
Jablonná
 (Příbram)
Jesenice
 (Příbram)
Jince
 (Příbram)
Kamýk nad Vltavou
 (Příbram)
Klučenice
 (Příbram)
Kňovice
 (Příbram)
Korkyně
 (Příbram)
Kosova Hora
 (Příbram)
Kotenčice
 (Příbram)
Koupě
 (Příbram)
Kozárovice
 (Příbram)
Krásná Hora nad Vltavou
 (Příbram)
Křepenice
 (Příbram)
Křešín
 (Příbram)
Láz
 (Příbram)
Lazsko
 (Příbram)
Lešetice
 (Příbram)
Lhota u Příbramě
 (Příbram)
Malá Hraštice
 (Příbram)
Milešov
 (Příbram)
Milín
 (Příbram)
Modřovice
 (Příbram)
Mokrovraty
 (Příbram)
Nalžovice
 (Příbram)
Narysov
 (Příbram)
Nechvalice
 (Příbram)
Nečín
 (Příbram)
Nedrahovice
 (Příbram)
Nepomuk
 (Příbram)
Nestrašovice
 (Příbram)
Nová Ves pod Pleší
 (Příbram)
Nové Dvory
 (Příbram)
Nový Knín
 (Příbram)
Občov
 (Příbram)
Obecnice
 (Příbram)
Obořiště
 (Příbram)
Obory
 (Příbram)
Ohrazenice
 (Příbram)
Osečany
 (Příbram)
Ostrov
 (Příbram)
Ouběnice
 (Příbram)
Pečice
 (Příbram)
Petrovice
 (Příbram)
Pičín
 (Příbram)
Počaply
 (Příbram)
Počepice
 (Příbram)
Podlesí
 (Příbram)
Příbram
 (Příbram)
Příčovy
 (Příbram)
Prosenická Lhota
 (Příbram)
Radětice
 (Příbram)
Radíč
 (Příbram)
Rosovice
 (Příbram)
Rožmitál pod Třemšínem
 (Příbram)
Rybníky
 (Příbram)
Sádek
 (Příbram)
Sedlčany
 (Příbram)
Sedlec-Prčice
 (Příbram)
Sedlice
 (Příbram)
Smolotely
 (Příbram)
Solenice
 (Příbram)
Stará Huť
 (Příbram)
Starosedlský Hrádek
 (Příbram)
Štětkovice
 (Příbram)
Suchodol
 (Příbram)
Svaté Pole
 (Příbram)
Svatý Jan
 (Příbram)
Svojšice
 (Příbram)
Těchařovice
 (Příbram)
Tochovice
 (Příbram)
Třebsko
 (Příbram)
Trhové Dušníky
 (Příbram)
Tušovice
 (Příbram)
Velká Lečice
 (Příbram)
Věšín
 (Příbram)
Višňová
 (Příbram)
Volenice
 (Příbram)
Voznice
 (Příbram)
Vrančice
 (Příbram)
Vranovice
 (Příbram)
Vševily
 (Příbram)
Vysoká u Příbramě
 (Příbram)
Vysoký Chlumec
 (Příbram)
Zalužany
 (Příbram)
Zbenice
 (Příbram)
Zduchovice
 (Příbram)
Županovice
 (Příbram)

Velká Lečice: Srovnání mobilních operátorů

Při porovnání mobilních operátorů v Velké Lečici vidíme, že v posledním dostupném roce byla v průměrné 4G rychlosti na prvním místě společnost T-Mobile s naměřenou rychlostí 93,8 Mb/s, následovaná operátorem O2 s rychlostí 74,3 Mb/s a třetí příčku drží Vodafone s průměrnou rychlostí 9,2 Mb/s. U mobilních dat je ale důležitá i kvalita přenosu. Nejčistší 4G signál podle ukazatele SINR zde vykazuje O2 s přenosovou rychlostí 22,8 dB, zatímco z pohledu síly přijímaného signálu RSRP vychází nejlépe O2 s úrovní -91,0 dBm.

Mobilní tarify, Internet, Televize - Vodafone

Prohlédněte si aktuální nabídku pevného i mobilního internetu od Vodafone. Od vysokorychlostního připojení do domácností v Velké Lečici přes zajímavé mobilní tarify až po IPTV.

Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
T-Mobile 1 93,8 Mb/s 20,7 dB -93,1 dBm
5,0
O2 1 74,3 Mb/s 22,8 dB -91,0 dBm
4,0
Vodafone 1 9,2 Mb/s 9,5 dB -105,7 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.
Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
T-Mobile 2 38,5 Mb/s 17,6 dB -81,7 dBm
5,0
O2 2 32,7 Mb/s 14,7 dB -83,2 dBm
4,0
Vodafone 2 18,9 Mb/s 17,2 dB -93,1 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.

Velká Lečice: Pevný internet a moderní infrastruktura

Zatímco v roce 2020 byl podíl rychlého internetu v Velké Lečici na 0,0 %, v roce 2024 již dosahuje 98,3 % a množství domácností s "pevným internetem" 100+ Mb/s stále stoupá. Se zřízením přípojky a instalací internetu v Velké Lečici vám pomůže více než 2 firem, které zde působí. Je velmi nepravděpodobné, že by byl k Velké Lečici zaveden HFC a Metro Ethernet, ale můžeme vám pomoci ověřit, zda jsou dostupné varianty vysokorychlostního internetu FTTH, FTTB či FTTC abyste mohli zrušit pevný bezdrát s nízkou přenosovou rychlostí a příšerným uploadem či anténu na střeše (Wi-Fi/5G) s mizernou odezvou (ping) a stabilitou připojení.

Ověřit dostupnost rychlého internetu

Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí Velké Lečice (okrese Příbram) – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.

UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 116 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 114 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 98,3 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 2 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 2 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 118 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 116 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 98,3 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 2 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 2 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 90 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 90 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 71 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 71 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 79 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 79 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
NGA ~ pevný internet
116
Rok 2024 · 30+ Mb/s infrastruktura
100+ Mb/s ~ pevný internet
114
Podíl vůči NGA: 98,3 %
Posun 100+ Mb/s
114
Změna od roku 2020 do 2024
Digitální komfort
Velmi silné pevné připojení
Mobilní vítěz: T-Mobile · 93,8 Mb/s

Vývoj průměrné 4G rychlosti

Graf ukazuje, jak se Velké Lečici v čase měnila průměrná 4G rychlost u všech tří operátorů. Možná je čas na změnu operátora, přejít ke konkurenci vám zrychlí internet a ušetří stovky korun měsíčně.

Vývoj kvality 4G signálu (SINR)

SINR vyjadřuje čistotu a stabilitu 4G signálu. Vyšší hodnota obvykle znamená kvalitnější a méně rušený přenos dat.

Vývoj pevné infrastruktury NGA (30+ Mb/s) a 100+ Mb/s

Graf ukazuje, jak se v jednotlivých letech měnila dostupnost pevné infrastruktury NGA a 100+ Mb/s ve vašem okolí. Můžete tak snadno odvodit, zda je na vaší adrese dostupný rychlý a stabilní internet vhodný jak pro běžné prohlížení internetu, tak pro náročné aplikace, streaming, přehrávání UHD videa.

Jak velká část NGA už dosahuje 100+ Mb/s

Podíl 100+ Mb/s vůči infrastruktuře NGA (Next Generation Access je náhradou DSL - původních metalických sítí) napovídá, jak velká část rychlého pevného internetu už dosahuje opravdu moderní úrovně připojení.

Mapa měření operátorů

Mapa zobrazuje jednotlivé body měření pro jednotlivé mobilní operátory i další poskytovatele internetu a mobilních dat.

Filtry mapy: všechny roky.
O2
T-Mobile
Vodafone

Poslední záznamy měření

Detailní výpis jednotlivých záznamů pro vybranou lokalitu.

Datum a časOperátor / tech.LokalitaKlíčové parametryCell ID
15.6.2022 12:16 O2 / 4G Velká Lečice DL avg 74,3 Mb/s, medián 76,1 Mb/s, RSRP -91,0 dBm, SINR 22,8 dB 74396507
15.6.2022 11:54 T-Mobile / 4G Velká Lečice DL avg 93,8 Mb/s, medián 95,4 Mb/s, RSRP -93,1 dBm, SINR 20,7 dB 74396438
15.6.2022 11:36 Vodafone / 4G Velká Lečice DL avg 9,2 Mb/s, medián 9,2 Mb/s, RSRP -105,7 dBm, SINR 9,5 dB 804619
31.10.2019 13:00 O2 / 2G Velká Lečice RX -73,1 dBm, C/I 27,5 dB 55523
31.10.2019 12:49 O2 / 4G Velká Lečice DL avg 32,7 Mb/s, medián 34,8 Mb/s, RSRP -83,2 dBm, SINR 14,7 dB 74396417
31.10.2019 12:42 T-Mobile / 2G Velká Lečice RX -68,1 dBm, C/I 27,5 dB 43658
31.10.2019 12:31 T-Mobile / 4G Velká Lečice DL avg 38,5 Mb/s, medián 40,7 Mb/s, RSRP -81,7 dBm, SINR 17,6 dB 74396428
31.10.2019 12:22 Vodafone / 2G Velká Lečice RX -68,8 dBm, C/I 28,3 dB 25071
31.10.2019 12:11 Vodafone / 4G Velká Lečice DL avg 18,9 Mb/s, medián 19,4 Mb/s, RSRP -93,1 dBm, SINR 17,2 dB 804619

Ulice s nejvyšším počtem adresních míst

Nabídka internetu ve vaší ulici

Ověřte si jak rychlý internet a za jakou cenu je na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice v Velké Lečici zaveden rychlý pevný (optický) internet, nebo je nutné se spolehnout na co nejkvalitnější bezdrátové připojení v bezlicenčním pásmu (WISP, 5 GHZ).

Název ulice Počet adresních míst
Žádná data.