Obořiště: dostupnost internetu, rychlost, pokrytí a srovnání operátorů

Z dat ČTÚ v Obořišti máme k dispozici 5 měření s posledním záznamem k 6.3.2018. Co se týká porovnání mobilního internetu, tak nejlépe v posledním dostupném roce vychází T-Mobile s hodnotou 78,7 Mb/s, což ukazuje na nadprůměrně rychlá mobilní data. Nejlepší kvalitu signálu měl v posledním testu O2 s čistotou kolem 27,5 dB. V roce 2024 existovalo 244 moderních internetových přípojek (NGA). Rychlý internet na doma (VDSL, kabel, optika) tak od počátku sledování narostl o 37 adresních míst. Vedle zlepšování kvality mobilních datových tarifů tak dochází také ke zvýšení dostupnosti a rychlosti pevného internetu.

Celkem měření
5
Poslední záznam: 6.3.2018
O2 ~ rychlost 4G
41,6 Mb/s
Kvalita příjmu: 27,5 dB
T-Mobile ~ rychlost 4G
78,7 Mb/s
Kvalita příjmu: 21,7 dB
Vodafone ~ rychlost 4G
35,7 Mb/s
Kvalita příjmu: 25,0 dB

Dodatek: pokud využíváte 5G datové připojení, bude rychlost downloadu/uploadu zpravidla výrazně vyšší. Simulace pokrytí 5G signálem je k vyzkoušení na vportal.ctu

Bezděkov pod Třemšínem
 (Příbram)
Bohostice
 (Příbram)
Bohutín
 (Příbram)
Borotice
 (Příbram)
Bratkovice
 (Příbram)
Březnice
 (Příbram)
Buková u Příbramě
 (Příbram)
Bukovany
 (Příbram)
Čenkov
 (Příbram)
Cetyně
 (Příbram)
Chotilsko
 (Příbram)
Chrást
 (Příbram)
Chraštice
 (Příbram)
Čím
 (Příbram)
Daleké Dušníky
 (Příbram)
Dlouhá Lhota
 (Příbram)
Dobříš
 (Příbram)
Dolní Hbity
 (Příbram)
Drahenice
 (Příbram)
Drahlín
 (Příbram)
Drásov
 (Příbram)
Drevníky
 (Příbram)
Drhovy
 (Příbram)
Dubenec
 (Příbram)
Dublovice
 (Příbram)
Dubno
 (Příbram)
Háje
 (Příbram)
Hluboš
 (Příbram)
Hlubyně
 (Příbram)
Horčápsko
 (Příbram)
Hřiměždice
 (Příbram)
Hudčice
 (Příbram)
Hvožďany
 (Příbram)
Jablonná
 (Příbram)
Jesenice
 (Příbram)
Jince
 (Příbram)
Kamýk nad Vltavou
 (Příbram)
Klučenice
 (Příbram)
Kňovice
 (Příbram)
Korkyně
 (Příbram)
Kosova Hora
 (Příbram)
Kotenčice
 (Příbram)
Koupě
 (Příbram)
Kozárovice
 (Příbram)
Krásná Hora nad Vltavou
 (Příbram)
Křepenice
 (Příbram)
Křešín
 (Příbram)
Láz
 (Příbram)
Lazsko
 (Příbram)
Lešetice
 (Příbram)
Lhota u Příbramě
 (Příbram)
Malá Hraštice
 (Příbram)
Milešov
 (Příbram)
Milín
 (Příbram)
Modřovice
 (Příbram)
Mokrovraty
 (Příbram)
Nalžovice
 (Příbram)
Narysov
 (Příbram)
Nechvalice
 (Příbram)
Nečín
 (Příbram)
Nedrahovice
 (Příbram)
Nepomuk
 (Příbram)
Nestrašovice
 (Příbram)
Nová Ves pod Pleší
 (Příbram)
Nové Dvory
 (Příbram)
Nový Knín
 (Příbram)
Občov
 (Příbram)
Obecnice
 (Příbram)
Obořiště
 (Příbram)
Obory
 (Příbram)
Ohrazenice
 (Příbram)
Osečany
 (Příbram)
Ostrov
 (Příbram)
Ouběnice
 (Příbram)
Pečice
 (Příbram)
Petrovice
 (Příbram)
Pičín
 (Příbram)
Počaply
 (Příbram)
Počepice
 (Příbram)
Podlesí
 (Příbram)
Příbram
 (Příbram)
Příčovy
 (Příbram)
Prosenická Lhota
 (Příbram)
Radětice
 (Příbram)
Radíč
 (Příbram)
Rosovice
 (Příbram)
Rožmitál pod Třemšínem
 (Příbram)
Rybníky
 (Příbram)
Sádek
 (Příbram)
Sedlčany
 (Příbram)
Sedlec-Prčice
 (Příbram)
Sedlice
 (Příbram)
Smolotely
 (Příbram)
Solenice
 (Příbram)
Stará Huť
 (Příbram)
Starosedlský Hrádek
 (Příbram)
Štětkovice
 (Příbram)
Suchodol
 (Příbram)
Svaté Pole
 (Příbram)
Svatý Jan
 (Příbram)
Svojšice
 (Příbram)
Těchařovice
 (Příbram)
Tochovice
 (Příbram)
Třebsko
 (Příbram)
Trhové Dušníky
 (Příbram)
Tušovice
 (Příbram)
Velká Lečice
 (Příbram)
Věšín
 (Příbram)
Višňová
 (Příbram)
Volenice
 (Příbram)
Voznice
 (Příbram)
Vrančice
 (Příbram)
Vranovice
 (Příbram)
Vševily
 (Příbram)
Vysoká u Příbramě
 (Příbram)
Vysoký Chlumec
 (Příbram)
Zalužany
 (Příbram)
Zbenice
 (Příbram)
Zduchovice
 (Příbram)
Županovice
 (Příbram)

Obořiště: Srovnání mobilních operátorů

Při porovnání mobilních operátorů v Obořišti vidíme, že v posledním dostupném roce byla v průměrné 4G rychlosti na prvním místě společnost T-Mobile s naměřenou rychlostí 78,7 Mb/s, následovaná operátorem O2 s rychlostí 41,6 Mb/s a třetí příčku drží Vodafone s průměrnou rychlostí 35,7 Mb/s. U mobilních dat je ale důležitá i kvalita přenosu. Nejčistší 4G signál podle ukazatele SINR zde vykazuje O2 s přenosovou rychlostí 27,5 dB, zatímco z pohledu síly přijímaného signálu RSRP vychází nejlépe O2 s úrovní -74,0 dBm.

Mobilní tarify, Internet, Televize - Vodafone

Prohlédněte si aktuální nabídku pevného i mobilního internetu od Vodafone. Od vysokorychlostního připojení do domácností v Obořišti přes zajímavé mobilní tarify až po IPTV.

Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
T-Mobile 2 78,7 Mb/s 21,7 dB -83,2 dBm
5,0
O2 1 41,6 Mb/s 27,5 dB -74,0 dBm
4,0
Vodafone 2 35,7 Mb/s 25,0 dB -82,2 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.

Obořiště: Pevný internet a moderní infrastruktura

Zatímco v roce 2020 byl podíl rychlého internetu v Obořišti na 0,0 %, v roce 2024 již dosahuje 15,2 % a množství domácností s "pevným internetem" 100+ Mb/s stále stoupá. Se zřízením přípojky a instalací internetu v Obořišti vám pomůže více než 2 firem, které zde působí. Je velmi nepravděpodobné, že by byl k Obořišti zaveden HFC a Metro Ethernet, ale můžeme vám pomoci ověřit, zda jsou dostupné varianty vysokorychlostního internetu FTTH, FTTB či FTTC abyste mohli zrušit pevný bezdrát s nízkou přenosovou rychlostí a příšerným uploadem či anténu na střeše (Wi-Fi/5G) s mizernou odezvou (ping) a stabilitou připojení.

Ověřit dostupnost rychlého internetu

Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí Obořiště (okrese Příbram) – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.

UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 244 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 37 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 15,2 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 207 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 2 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 154 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 9 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 5,8 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 145 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 3 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 222 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 222 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 218 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 218 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 241 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 241 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
NGA ~ pevný internet
244
Rok 2024 · 30+ Mb/s infrastruktura
100+ Mb/s ~ pevný internet
37
Podíl vůči NGA: 15,2 %
Posun 100+ Mb/s
37
Změna od roku 2020 do 2024
Digitální komfort
Základní dostupnost rychlého internetu
Mobilní vítěz: T-Mobile · 78,7 Mb/s

Vývoj průměrné 4G rychlosti

Graf ukazuje, jak se Obořišti v čase měnila průměrná 4G rychlost u všech tří operátorů. Možná je čas na změnu operátora, přejít ke konkurenci vám zrychlí internet a ušetří stovky korun měsíčně.

Vývoj kvality 4G signálu (SINR)

SINR vyjadřuje čistotu a stabilitu 4G signálu. Vyšší hodnota obvykle znamená kvalitnější a méně rušený přenos dat.

Vývoj pevné infrastruktury NGA (30+ Mb/s) a 100+ Mb/s

Graf ukazuje, jak se v jednotlivých letech měnila dostupnost pevné infrastruktury NGA a 100+ Mb/s ve vašem okolí. Můžete tak snadno odvodit, zda je na vaší adrese dostupný rychlý a stabilní internet vhodný jak pro běžné prohlížení internetu, tak pro náročné aplikace, streaming, přehrávání UHD videa.

Jak velká část NGA už dosahuje 100+ Mb/s

Podíl 100+ Mb/s vůči infrastruktuře NGA (Next Generation Access je náhradou DSL - původních metalických sítí) napovídá, jak velká část rychlého pevného internetu už dosahuje opravdu moderní úrovně připojení.

Mapa měření operátorů

Mapa zobrazuje jednotlivé body měření pro jednotlivé mobilní operátory i další poskytovatele internetu a mobilních dat.

Filtry mapy: všechny roky.
O2
T-Mobile
Vodafone

Poslední záznamy měření

Detailní výpis jednotlivých záznamů pro vybranou lokalitu.

Datum a časOperátor / tech.LokalitaKlíčové parametryCell ID
6.3.2018 10:20 Vodafone / 4G Obořiště DL avg 41,8 Mb/s, medián 42,4 Mb/s, RSRP -80,7 dBm, SINR 24,3 dB 199948
6.3.2018 10:19 T-Mobile / 4G Obořiště DL avg 63,2 Mb/s, medián 63,3 Mb/s, RSRP -76,3 dBm, SINR 22,2 dB 74317068
6.3.2018 10:19 O2 / 4G Obořiště DL avg 41,6 Mb/s, medián 41,1 Mb/s, RSRP -74,0 dBm, SINR 27,5 dB 74317057
9.2.2018 13:02 T-Mobile / 4G Obořiště DL avg 94,2 Mb/s, medián 100,0 Mb/s, RSRP -90,1 dBm, SINR 21,2 dB 74317078
9.2.2018 12:42 Vodafone / 4G Obořiště DL avg 29,5 Mb/s, medián 31,8 Mb/s, RSRP -83,7 dBm, SINR 25,6 dB 20012

Ulice s nejvyšším počtem adresních míst

Nabídka internetu ve vaší ulici

Ověřte si jak rychlý internet a za jakou cenu je na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice v Obořišti zaveden rychlý pevný (optický) internet, nebo je nutné se spolehnout na co nejkvalitnější bezdrátové připojení v bezlicenčním pásmu (WISP, 5 GHZ).

Název ulice Počet adresních míst
Za školou 13
Sluneční 11
Pod Hájem 7
Polní 4