Chlumín: dostupnost internetu, rychlost, pokrytí a srovnání operátorů

Z dat ČTÚ v Chlumíně máme k dispozici 8 měření s posledním záznamem k 6.10.2022. Co se týká porovnání mobilního internetu, tak nejlépe v posledním dostupném roce vychází Vodafone s hodnotou 65,4 Mb/s, což ukazuje na nadprůměrně rychlá mobilní data. Nejlepší kvalitu signálu měl v posledním testu O2 s čistotou kolem 14,7 dB. V roce 2024 existovalo 178 moderních internetových přípojek (NGA). Rychlý internet na doma (VDSL, kabel, optika) tak od počátku sledování narostl o 166 adresních míst. Vedle zlepšování kvality mobilních datových tarifů tak dochází také ke zvýšení dostupnosti a rychlosti pevného internetu.

Celkem měření
8
Poslední záznam: 6.10.2022
O2 ~ rychlost 4G
16,4 Mb/s
Kvalita příjmu: 14,7 dB
T-Mobile ~ rychlost 4G
2,2 Mb/s
Kvalita příjmu: -4,7 dB
Vodafone ~ rychlost 4G
65,4 Mb/s
Kvalita příjmu: 10,7 dB

Dodatek: pokud využíváte 5G datové připojení, bude rychlost downloadu/uploadu zpravidla výrazně vyšší. Simulace pokrytí 5G signálem je k vyzkoušení na vportal.ctu

Býkev
 (Mělník)
Byšice
 (Mělník)
Čakovičky
 (Mělník)
Čečelice
 (Mělník)
Chlumín
 (Mělník)
Chorušice
 (Mělník)
Chvatěruby
 (Mělník)
Cítov
 (Mělník)
Dobřeň
 (Mělník)
Dolany nad Vltavou
 (Mělník)
Dolní Beřkovice
 (Mělník)
Dolní Zimoř
 (Mělník)
Dřínov
 (Mělník)
Hořín
 (Mělník)
Horní Počaply
 (Mělník)
Hostín
 (Mělník)
Hostín u Vojkovic
 (Mělník)
Jeviněves
 (Mělník)
Kadlín
 (Mělník)
Kanina
 (Mělník)
Kly
 (Mělník)
Kojetice
 (Mělník)
Kokořín
 (Mělník)
Kostelec nad Labem
 (Mělník)
Kozomín
 (Mělník)
Kralupy nad Vltavou
 (Mělník)
Ledčice
 (Mělník)
Lhotka
 (Mělník)
Liběchov
 (Mělník)
Libiš
 (Mělník)
Liblice
 (Mělník)
Lobeč
 (Mělník)
Lužec nad Vltavou
 (Mělník)
Malý Újezd
 (Mělník)
Medonosy
 (Mělník)
Mělnické Vtelno
 (Mělník)
Mělník
 (Mělník)
Mšeno
 (Mělník)
Nebužely
 (Mělník)
Nedomice
 (Mělník)
Nelahozeves
 (Mělník)
Neratovice
 (Mělník)
Nosálov
 (Mělník)
Nová Ves
 (Mělník)
Obříství
 (Mělník)
Olovnice
 (Mělník)
Ovčáry
 (Mělník)
Postřižín
 (Mělník)
Řepín
 (Mělník)
Spomyšl
 (Mělník)
Stránka
 (Mělník)
Střemy
 (Mělník)
Tišice
 (Mělník)
Tuhaň
 (Mělník)
Tupadly
 (Mělník)
Újezdec
 (Mělník)
Úžice
 (Mělník)
Velký Borek
 (Mělník)
Veltrusy
 (Mělník)
Vidim
 (Mělník)
Vojkovice
 (Mělník)
Vraňany
 (Mělník)
Všestudy
 (Mělník)
Všetaty
 (Mělník)
Vysoká
 (Mělník)
Zálezlice
 (Mělník)
Želízy
 (Mělník)
Zlončice
 (Mělník)
Zlosyň
 (Mělník)

Chlumín: Srovnání mobilních operátorů

Při porovnání mobilních operátorů v Chlumíně vidíme, že v posledním dostupném roce byla v průměrné 4G rychlosti na prvním místě společnost Vodafone s naměřenou rychlostí 65,4 Mb/s, následovaná operátorem O2 s rychlostí 16,4 Mb/s a třetí příčku drží T-Mobile s průměrnou rychlostí 2,2 Mb/s. U mobilních dat je ale důležitá i kvalita přenosu. Nejčistší 4G signál podle ukazatele SINR zde vykazuje O2 s přenosovou rychlostí 14,7 dB, zatímco z pohledu síly přijímaného signálu RSRP vychází nejlépe O2 s úrovní -83,1 dBm.

Mobilní tarify, Internet, Televize - Vodafone

Prohlédněte si aktuální nabídku pevného i mobilního internetu od Vodafone. Od vysokorychlostního připojení do domácností v Chlumíně přes zajímavé mobilní tarify až po IPTV.

Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
Vodafone 1 65,4 Mb/s 10,7 dB -100,8 dBm
5,0
O2 1 16,4 Mb/s 14,7 dB -83,1 dBm
4,0
T-Mobile 1 2,2 Mb/s -4,7 dB -106,8 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.
Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
Vodafone 2 31,7 Mb/s 19,5 dB -80,4 dBm
5,0
O2 3 8,3 Mb/s 7,8 dB -96,3 dBm
4,0
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.

Chlumín: Pevný internet a moderní infrastruktura

Zatímco v roce 2020 byl podíl rychlého internetu v Chlumíně na 0,0 %, v roce 2024 již dosahuje 93,3 % a množství domácností s "pevným internetem" 100+ Mb/s stále stoupá. Se zřízením přípojky a instalací internetu v Chlumíně vám pomůže více než 3 firem, které zde působí. Je velmi nepravděpodobné, že by byl k Chlumínu zaveden HFC a Metro Ethernet, ale můžeme vám pomoci ověřit, zda jsou dostupné varianty vysokorychlostního internetu FTTH, FTTB či FTTC abyste mohli zrušit pevný bezdrát s nízkou přenosovou rychlostí a příšerným uploadem či anténu na střeše (Wi-Fi/5G) s mizernou odezvou (ping) a stabilitou připojení.

Ověřit dostupnost rychlého internetu

Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí Chlumína (okrese Mělník) – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.

UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 178 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 166 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 93,3 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 12 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 3 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 178 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 165 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 92,7 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 13 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 4 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 177 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 177 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 175 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 175 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 174 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 174 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
NGA ~ pevný internet
178
Rok 2024 · 30+ Mb/s infrastruktura
100+ Mb/s ~ pevný internet
166
Podíl vůči NGA: 93,3 %
Posun 100+ Mb/s
166
Změna od roku 2020 do 2024
Digitální komfort
Velmi silné pevné připojení
Mobilní vítěz: Vodafone · 65,4 Mb/s

Vývoj průměrné 4G rychlosti

Graf ukazuje, jak se Chlumíně v čase měnila průměrná 4G rychlost u všech tří operátorů. Možná je čas na změnu operátora, přejít ke konkurenci vám zrychlí internet a ušetří stovky korun měsíčně.

Vývoj kvality 4G signálu (SINR)

SINR vyjadřuje čistotu a stabilitu 4G signálu. Vyšší hodnota obvykle znamená kvalitnější a méně rušený přenos dat.

Vývoj pevné infrastruktury NGA (30+ Mb/s) a 100+ Mb/s

Graf ukazuje, jak se v jednotlivých letech měnila dostupnost pevné infrastruktury NGA a 100+ Mb/s ve vašem okolí. Můžete tak snadno odvodit, zda je na vaší adrese dostupný rychlý a stabilní internet vhodný jak pro běžné prohlížení internetu, tak pro náročné aplikace, streaming, přehrávání UHD videa.

Jak velká část NGA už dosahuje 100+ Mb/s

Podíl 100+ Mb/s vůči infrastruktuře NGA (Next Generation Access je náhradou DSL - původních metalických sítí) napovídá, jak velká část rychlého pevného internetu už dosahuje opravdu moderní úrovně připojení.

Mapa měření operátorů

Mapa zobrazuje jednotlivé body měření pro jednotlivé mobilní operátory i další poskytovatele internetu a mobilních dat.

Filtry mapy: všechny roky.
O2
T-Mobile
Vodafone

Poslední záznamy měření

Detailní výpis jednotlivých záznamů pro vybranou lokalitu.

Datum a časOperátor / tech.LokalitaKlíčové parametryCell ID
6.10.2022 12:54 O2 / 4G Chlumín DL avg 16,4 Mb/s, medián 14,8 Mb/s, RSRP -83,1 dBm, SINR 14,7 dB 1031937
6.10.2022 12:39 T-Mobile / 4G Chlumín DL avg 2,2 Mb/s, medián 2,0 Mb/s, RSRP -106,8 dBm, SINR -4,7 dB 29258507
6.10.2022 12:22 Vodafone / 4G Chlumín DL avg 65,4 Mb/s, medián 67,5 Mb/s, RSRP -100,8 dBm, SINR 10,7 dB 190211
7.6.2018 11:03 Vodafone / 4G Chlumín DL avg 42,3 Mb/s, medián 43,8 Mb/s, RSRP -73,6 dBm, SINR 24,1 dB 1329419
7.6.2018 10:46 O2 / 4G Chlumín DL avg 10,3 Mb/s, medián 10,8 Mb/s, RSRP -97,0 dBm, SINR 10,8 dB 64135936
23.4.2018 09:25 O2 / 4G Chlumín DL avg 12,0 Mb/s, medián 10,7 Mb/s, RSRP -88,2 dBm, SINR 13,3 dB 64135936
17.4.2018 10:53 Vodafone / 4G Chlumín DL avg 21,1 Mb/s, medián 21,3 Mb/s, RSRP -87,2 dBm, SINR 14,8 dB 1329419
17.4.2018 10:16 O2 / 4G Chlumín DL avg 2,6 Mb/s, medián 2,6 Mb/s, RSRP -103,8 dBm, SINR -0,7 dB 64135936

Ulice s nejvyšším počtem adresních míst

Nabídka internetu ve vaší ulici

Ověřte si jak rychlý internet a za jakou cenu je na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice v Chlumíně zaveden rychlý pevný (optický) internet, nebo je nutné se spolehnout na co nejkvalitnější bezdrátové připojení v bezlicenčním pásmu (WISP, 5 GHZ).

Název ulice Počet adresních míst
Žádná data.