Čečelice: dostupnost internetu, rychlost, pokrytí a srovnání operátorů

Z dat ČTÚ v Čečelicích máme k dispozici 5 měření s posledním záznamem k 6.2.2023. Co se týká porovnání mobilního internetu, tak nejlépe v posledním dostupném roce vychází Vodafone s hodnotou 29,0 Mb/s, což ukazuje na slušné datové připojení. Nejlepší kvalitu signálu měl v posledním testu Vodafone s čistotou kolem 10,2 dB. V roce 2024 existovalo 129 moderních internetových přípojek (NGA). Vedle zlepšování kvality mobilních datových tarifů tak dochází také ke zvýšení dostupnosti a rychlosti pevného internetu.

Celkem měření
5
Poslední záznam: 6.2.2023
O2 ~ rychlost 4G
9,5 Mb/s
Kvalita příjmu: 6,3 dB
T-Mobile ~ rychlost 4G
3,9 Mb/s
Kvalita příjmu: -2,2 dB
Vodafone ~ rychlost 4G
29,0 Mb/s
Kvalita příjmu: 10,2 dB

Dodatek: pokud využíváte 5G datové připojení, bude rychlost downloadu/uploadu zpravidla výrazně vyšší. Simulace pokrytí 5G signálem je k vyzkoušení na vportal.ctu

Býkev
 (Mělník)
Byšice
 (Mělník)
Čakovičky
 (Mělník)
Čečelice
 (Mělník)
Chlumín
 (Mělník)
Chorušice
 (Mělník)
Chvatěruby
 (Mělník)
Cítov
 (Mělník)
Dobřeň
 (Mělník)
Dolany nad Vltavou
 (Mělník)
Dolní Beřkovice
 (Mělník)
Dolní Zimoř
 (Mělník)
Dřínov
 (Mělník)
Hořín
 (Mělník)
Horní Počaply
 (Mělník)
Hostín
 (Mělník)
Hostín u Vojkovic
 (Mělník)
Jeviněves
 (Mělník)
Kadlín
 (Mělník)
Kanina
 (Mělník)
Kly
 (Mělník)
Kojetice
 (Mělník)
Kokořín
 (Mělník)
Kostelec nad Labem
 (Mělník)
Kozomín
 (Mělník)
Kralupy nad Vltavou
 (Mělník)
Ledčice
 (Mělník)
Lhotka
 (Mělník)
Liběchov
 (Mělník)
Libiš
 (Mělník)
Liblice
 (Mělník)
Lobeč
 (Mělník)
Lužec nad Vltavou
 (Mělník)
Malý Újezd
 (Mělník)
Medonosy
 (Mělník)
Mělnické Vtelno
 (Mělník)
Mělník
 (Mělník)
Mšeno
 (Mělník)
Nebužely
 (Mělník)
Nedomice
 (Mělník)
Nelahozeves
 (Mělník)
Neratovice
 (Mělník)
Nosálov
 (Mělník)
Nová Ves
 (Mělník)
Obříství
 (Mělník)
Olovnice
 (Mělník)
Ovčáry
 (Mělník)
Postřižín
 (Mělník)
Řepín
 (Mělník)
Spomyšl
 (Mělník)
Stránka
 (Mělník)
Střemy
 (Mělník)
Tišice
 (Mělník)
Tuhaň
 (Mělník)
Tupadly
 (Mělník)
Újezdec
 (Mělník)
Úžice
 (Mělník)
Velký Borek
 (Mělník)
Veltrusy
 (Mělník)
Vidim
 (Mělník)
Vojkovice
 (Mělník)
Vraňany
 (Mělník)
Všestudy
 (Mělník)
Všetaty
 (Mělník)
Vysoká
 (Mělník)
Zálezlice
 (Mělník)
Želízy
 (Mělník)
Zlončice
 (Mělník)
Zlosyň
 (Mělník)

Čečelice: Srovnání mobilních operátorů

Při porovnání mobilních operátorů v Čečelicích vidíme, že v posledním dostupném roce byla v průměrné 4G rychlosti na prvním místě společnost Vodafone s naměřenou rychlostí 29,0 Mb/s, následovaná operátorem O2 s rychlostí 9,5 Mb/s a třetí příčku drží T-Mobile s průměrnou rychlostí 3,9 Mb/s. U mobilních dat je ale důležitá i kvalita přenosu. Nejčistší 4G signál podle ukazatele SINR zde vykazuje Vodafone s přenosovou rychlostí 10,2 dB, zatímco z pohledu síly přijímaného signálu RSRP vychází nejlépe Vodafone s úrovní -98,6 dBm.

Mobilní tarify, Internet, Televize - Vodafone

Prohlédněte si aktuální nabídku pevného i mobilního internetu od Vodafone. Od vysokorychlostního připojení do domácností v Čečelicích přes zajímavé mobilní tarify až po IPTV.

Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
Vodafone 1 29,0 Mb/s 10,2 dB -98,6 dBm
5,0
O2 1 9,5 Mb/s 6,3 dB -106,5 dBm
4,0
T-Mobile 1 3,9 Mb/s -2,2 dB -111,5 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.
Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
Vodafone 1 14,6 Mb/s 10,0 dB -97,2 dBm
5,0
O2 1 6,2 Mb/s 5,7 dB -100,3 dBm
4,0
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.

Čečelice: Pevný internet a moderní infrastruktura

Zatímco v roce 2020 byl podíl rychlého internetu v Čečelicích na 0,0 %, v roce 2024 již dosahuje 0,0 % a množství domácností s "pevným internetem" 100+ Mb/s stále stoupá. Je velmi nepravděpodobné, že by byl k Čečelicím zaveden HFC a Metro Ethernet, ale můžeme vám pomoci ověřit, zda jsou dostupné varianty vysokorychlostního internetu FTTH, FTTB či FTTC abyste mohli zrušit pevný bezdrát s nízkou přenosovou rychlostí a příšerným uploadem či anténu na střeše (Wi-Fi/5G) s mizernou odezvou (ping) a stabilitou připojení.

Ověřit dostupnost rychlého internetu

Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí Čečelic (okrese Mělník) – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.

UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 129 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 129 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 166 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 77 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 46,4 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 89 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 1 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 160 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 160 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 102 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 102 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 49 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 49 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
NGA ~ pevný internet
129
Rok 2024 · 30+ Mb/s infrastruktura
100+ Mb/s ~ pevný internet
0
Podíl vůči NGA: 0,0 %
Posun 100+ Mb/s
0
Změna od roku 2020 do 2024
Digitální komfort
Slabší moderní pevná infrastruktura
Mobilní vítěz: Vodafone · 29,0 Mb/s

Vývoj průměrné 4G rychlosti

Graf ukazuje, jak se Čečelicích v čase měnila průměrná 4G rychlost u všech tří operátorů. Možná je čas na změnu operátora, přejít ke konkurenci vám zrychlí internet a ušetří stovky korun měsíčně.

Vývoj kvality 4G signálu (SINR)

SINR vyjadřuje čistotu a stabilitu 4G signálu. Vyšší hodnota obvykle znamená kvalitnější a méně rušený přenos dat.

Vývoj pevné infrastruktury NGA (30+ Mb/s) a 100+ Mb/s

Graf ukazuje, jak se v jednotlivých letech měnila dostupnost pevné infrastruktury NGA a 100+ Mb/s ve vašem okolí. Můžete tak snadno odvodit, zda je na vaší adrese dostupný rychlý a stabilní internet vhodný jak pro běžné prohlížení internetu, tak pro náročné aplikace, streaming, přehrávání UHD videa.

Jak velká část NGA už dosahuje 100+ Mb/s

Podíl 100+ Mb/s vůči infrastruktuře NGA (Next Generation Access je náhradou DSL - původních metalických sítí) napovídá, jak velká část rychlého pevného internetu už dosahuje opravdu moderní úrovně připojení.

Mapa měření operátorů

Mapa zobrazuje jednotlivé body měření pro jednotlivé mobilní operátory i další poskytovatele internetu a mobilních dat.

Filtry mapy: všechny roky.
O2
T-Mobile
Vodafone

Poslední záznamy měření

Detailní výpis jednotlivých záznamů pro vybranou lokalitu.

Datum a časOperátor / tech.LokalitaKlíčové parametryCell ID
6.2.2023 11:11 Vodafone / 4G Čečelice DL avg 29,0 Mb/s, medián 29,6 Mb/s, RSRP -98,6 dBm, SINR 10,2 dB 190732
6.2.2023 10:56 T-Mobile / 4G Čečelice DL avg 3,9 Mb/s, medián 3,9 Mb/s, RSRP -111,5 dBm, SINR -2,2 dB 61588750
6.2.2023 10:41 O2 / 4G Čečelice DL avg 9,5 Mb/s, medián 10,5 Mb/s, RSRP -106,5 dBm, SINR 6,3 dB 66342656
12.4.2018 10:49 O2 / 4G Čečelice DL avg 6,2 Mb/s, medián 6,1 Mb/s, RSRP -100,3 dBm, SINR 5,7 dB 66342656
12.4.2018 10:33 Vodafone / 4G Čečelice DL avg 14,6 Mb/s, medián 15,0 Mb/s, RSRP -97,2 dBm, SINR 10,0 dB 190731

Ulice s nejvyšším počtem adresních míst

Nabídka internetu ve vaší ulici

Ověřte si jak rychlý internet a za jakou cenu je na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice v Čečelicích zaveden rychlý pevný (optický) internet, nebo je nutné se spolehnout na co nejkvalitnější bezdrátové připojení v bezlicenčním pásmu (WISP, 5 GHZ).

Název ulice Počet adresních míst
Konětopská 56
Nouzov 45
Dlážděná 25
Hřbitovní 23
Družstevní 20
Všetatská 19
U Drůbežárny 17
Mikov 13
Školní 13
Břízová 11