Ostředek: dostupnost internetu, rychlost, pokrytí a srovnání operátorů

Z dat ČTÚ v Ostředku máme k dispozici 3 měření s posledním záznamem k 15.2.2019. Co se týká porovnání mobilního internetu, tak nejlépe v posledním dostupném roce vychází O2 s hodnotou 94,4 Mb/s, což ukazuje na nadprůměrně rychlá mobilní data. Nejlepší kvalitu signálu měl v posledním testu T-Mobile s čistotou kolem 25,8 dB. V roce 2024 existovalo 237 moderních internetových přípojek (NGA). Rychlý internet na doma (VDSL, kabel, optika) tak od počátku sledování narostl o 58 adresních míst. Vedle zlepšování kvality mobilních datových tarifů tak dochází také ke zvýšení dostupnosti a rychlosti pevného internetu.

Celkem měření
3
Poslední záznam: 15.2.2019
O2 ~ rychlost 4G
94,4 Mb/s
Kvalita příjmu: 20,2 dB
T-Mobile ~ rychlost 4G
30,2 Mb/s
Kvalita příjmu: 25,8 dB
Vodafone ~ rychlost 4G
23,7 Mb/s
Kvalita příjmu: 20,2 dB

Dodatek: pokud využíváte 5G datové připojení, bude rychlost downloadu/uploadu zpravidla výrazně vyšší. Simulace pokrytí 5G signálem je k vyzkoušení na vportal.ctu

Benešov
 (Benešov)
Bernartice
 (Benešov)
Bílkovice
 (Benešov)
Blažejovice
 (Benešov)
Borovnice
 (Benešov)
Bukovany
 (Benešov)
Bystřice
 (Benešov)
Čakov
 (Benešov)
Čechtice
 (Benešov)
Čerčany
 (Benešov)
Červený Újezd
 (Benešov)
Český Šternberk
 (Benešov)
Chářovice
 (Benešov)
Chleby
 (Benešov)
Chlístov
 (Benešov)
Chlum
 (Benešov)
Chmelná
 (Benešov)
Chocerady
 (Benešov)
Choratice
 (Benešov)
Chotýšany
 (Benešov)
Chrášťany
 (Benešov)
Ctiboř
 (Benešov)
Čtyřkoly
 (Benešov)
Děkanovice
 (Benešov)
Divišov
 (Benešov)
Dolní Kralovice
 (Benešov)
Drahňovice
 (Benešov)
Dunice
 (Benešov)
Heřmaničky
 (Benešov)
Hradiště
 (Benešov)
Hulice
 (Benešov)
Hvězdonice
 (Benešov)
Jankov
 (Benešov)
Javorník
 (Benešov)
Ješetice
 (Benešov)
Kamberk
 (Benešov)
Keblov
 (Benešov)
Kladruby
 (Benešov)
Kondrac
 (Benešov)
Kozmice
 (Benešov)
Křečovice
 (Benešov)
Krhanice
 (Benešov)
Křivsoudov
 (Benešov)
Krňany
 (Benešov)
Kuňovice
 (Benešov)
Lešany
 (Benešov)
Libež
 (Benešov)
Litichovice
 (Benešov)
Loket
 (Benešov)
Louňovice pod Blaníkem
 (Benešov)
Lštění
 (Benešov)
Maršovice
 (Benešov)
Mezno
 (Benešov)
Miličín
 (Benešov)
Miřetice
 (Benešov)
Mnichovice
 (Benešov)
Mrač
 (Benešov)
Načeradec
 (Benešov)
Nespeky
 (Benešov)
Netvořice
 (Benešov)
Neustupov
 (Benešov)
Neveklov
 (Benešov)
Olbramovice
 (Benešov)
Ostředek
 (Benešov)
Ostrov
 (Benešov)
Pavlovice
 (Benešov)
Petroupim
 (Benešov)
Popovice
 (Benešov)
Poříčí nad Sázavou
 (Benešov)
Postupice
 (Benešov)
Pravonín
 (Benešov)
Přestavlky u Čerčan
 (Benešov)
Psáře
 (Benešov)
Pyšely
 (Benešov)
Rabyně
 (Benešov)
Radošovice
 (Benešov)
Rataje
 (Benešov)
Ratměřice
 (Benešov)
Řehenice
 (Benešov)
Řimovice
 (Benešov)
Sázava
 (Benešov)
Šetějovice
 (Benešov)
Slověnice
 (Benešov)
Smilkov
 (Benešov)
Snět
 (Benešov)
Soběhrdy
 (Benešov)
Soutice
 (Benešov)
Stranný
 (Benešov)
Střezimíř
 (Benešov)
Strojetice
 (Benešov)
Struhařov
 (Benešov)
Studený
 (Benešov)
Tehov
 (Benešov)
Teplýšovice
 (Benešov)
Tichonice
 (Benešov)
Tisem
 (Benešov)
Tomice
 (Benešov)
Třebešice
 (Benešov)
Trhový Štěpánov
 (Benešov)
Týnec nad Sázavou
 (Benešov)
Václavice
 (Benešov)
Veliš
 (Benešov)
Vlašim
 (Benešov)
Vodslivy
 (Benešov)
Vojkov
 (Benešov)
Votice
 (Benešov)
Vracovice
 (Benešov)
Vranov
 (Benešov)
Vrchotovy Janovice
 (Benešov)
Všechlapy
 (Benešov)
Vysoký Újezd
 (Benešov)
Xaverov
 (Benešov)
Zdislavice
 (Benešov)
Zvěstov
 (Benešov)

Ostředek: Srovnání mobilních operátorů

Při porovnání mobilních operátorů v Ostředku vidíme, že v posledním dostupném roce byla v průměrné 4G rychlosti na prvním místě společnost O2 s naměřenou rychlostí 94,4 Mb/s, následovaná operátorem T-Mobile s rychlostí 30,2 Mb/s a třetí příčku drží Vodafone s průměrnou rychlostí 23,7 Mb/s. U mobilních dat je ale důležitá i kvalita přenosu. Nejčistší 4G signál podle ukazatele SINR zde vykazuje T-Mobile s přenosovou rychlostí 25,8 dB, zatímco z pohledu síly přijímaného signálu RSRP vychází nejlépe T-Mobile s úrovní -71,3 dBm.

Mobilní tarify, Internet, Televize - Vodafone

Prohlédněte si aktuální nabídku pevného i mobilního internetu od Vodafone. Od vysokorychlostního připojení do domácností v Ostředku přes zajímavé mobilní tarify až po IPTV.

Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
O2 1 94,4 Mb/s 20,2 dB -92,1 dBm
5,0
T-Mobile 1 30,2 Mb/s 25,8 dB -71,3 dBm
4,0
Vodafone 1 23,7 Mb/s 20,2 dB -77,8 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.

Ostředek: Pevný internet a moderní infrastruktura

Zatímco v roce 2020 byl podíl rychlého internetu v Ostředku na 0,0 %, v roce 2024 již dosahuje 24,5 % a množství domácností s "pevným internetem" 100+ Mb/s stále stoupá. Se zřízením přípojky a instalací internetu v Ostředku vám pomůže více než 4 firem, které zde působí. Je velmi nepravděpodobné, že by byl k Ostředku zaveden HFC a Metro Ethernet, ale můžeme vám pomoci ověřit, zda jsou dostupné varianty vysokorychlostního internetu FTTH, FTTB či FTTC abyste mohli zrušit pevný bezdrát s nízkou přenosovou rychlostí a příšerným uploadem či anténu na střeše (Wi-Fi/5G) s mizernou odezvou (ping) a stabilitou připojení.

Ověřit dostupnost rychlého internetu

Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí Ostředku (okrese Benešov) – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.

UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 237 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 58 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 24,5 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 179 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 4 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 236 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 56 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 23,7 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 180 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 3 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 189 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 189 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 217 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 217 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 229 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 229 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
NGA ~ pevný internet
237
Rok 2024 · 30+ Mb/s infrastruktura
100+ Mb/s ~ pevný internet
58
Podíl vůči NGA: 24,5 %
Posun 100+ Mb/s
58
Změna od roku 2020 do 2024
Digitální komfort
Základní dostupnost rychlého internetu
Mobilní vítěz: O2 · 94,4 Mb/s

Vývoj průměrné 4G rychlosti

Graf ukazuje, jak se Ostředku v čase měnila průměrná 4G rychlost u všech tří operátorů. Možná je čas na změnu operátora, přejít ke konkurenci vám zrychlí internet a ušetří stovky korun měsíčně.

Vývoj kvality 4G signálu (SINR)

SINR vyjadřuje čistotu a stabilitu 4G signálu. Vyšší hodnota obvykle znamená kvalitnější a méně rušený přenos dat.

Vývoj pevné infrastruktury NGA (30+ Mb/s) a 100+ Mb/s

Graf ukazuje, jak se v jednotlivých letech měnila dostupnost pevné infrastruktury NGA a 100+ Mb/s ve vašem okolí. Můžete tak snadno odvodit, zda je na vaší adrese dostupný rychlý a stabilní internet vhodný jak pro běžné prohlížení internetu, tak pro náročné aplikace, streaming, přehrávání UHD videa.

Jak velká část NGA už dosahuje 100+ Mb/s

Podíl 100+ Mb/s vůči infrastruktuře NGA (Next Generation Access je náhradou DSL - původních metalických sítí) napovídá, jak velká část rychlého pevného internetu už dosahuje opravdu moderní úrovně připojení.

Mapa měření operátorů

Mapa zobrazuje jednotlivé body měření pro jednotlivé mobilní operátory i další poskytovatele internetu a mobilních dat.

Filtry mapy: všechny roky.
O2
T-Mobile
Vodafone

Poslední záznamy měření

Detailní výpis jednotlivých záznamů pro vybranou lokalitu.

Datum a časOperátor / tech.LokalitaKlíčové parametryCell ID
15.2.2019 11:13 O2 / 4G Ostředek DL avg 94,4 Mb/s, medián 97,6 Mb/s, RSRP -92,1 dBm, SINR 20,2 dB 17932634
15.2.2019 10:40 Vodafone / 4G Ostředek DL avg 23,7 Mb/s, medián 24,3 Mb/s, RSRP -77,8 dBm, SINR 20,2 dB 195083
15.2.2019 10:21 T-Mobile / 4G Ostředek DL avg 30,2 Mb/s, medián 31,0 Mb/s, RSRP -71,3 dBm, SINR 25,8 dB 17932555

Ulice s nejvyšším počtem adresních míst

Nabídka internetu ve vaší ulici

Ověřte si jak rychlý internet a za jakou cenu je na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice v Ostředku zaveden rychlý pevný (optický) internet, nebo je nutné se spolehnout na co nejkvalitnější bezdrátové připojení v bezlicenčním pásmu (WISP, 5 GHZ).

Název ulice Počet adresních míst
Žádná data.