Nespeky: dostupnost internetu, rychlost, pokrytí a srovnání operátorů

Z dat ČTÚ v Nespekách máme k dispozici 3 měření s posledním záznamem k 21.2.2018. Co se týká porovnání mobilního internetu, tak nejlépe v posledním dostupném roce vychází Vodafone s hodnotou 32,8 Mb/s, což ukazuje na slušné datové připojení. Nejlepší kvalitu signálu měl v posledním testu Vodafone s čistotou kolem 23,4 dB. V roce 2024 existovalo 689 moderních internetových přípojek (NGA). Rychlý internet na doma (VDSL, kabel, optika) tak od počátku sledování narostl o 548 adresních míst. Vedle zlepšování kvality mobilních datových tarifů tak dochází také ke zvýšení dostupnosti a rychlosti pevného internetu.

Celkem měření
3
Poslední záznam: 21.2.2018
O2 ~ rychlost 4G
12,7 Mb/s
Kvalita příjmu: 8,3 dB
T-Mobile ~ rychlost 4G
15,5 Mb/s
Kvalita příjmu: 7,9 dB
Vodafone ~ rychlost 4G
32,8 Mb/s
Kvalita příjmu: 23,4 dB

Dodatek: pokud využíváte 5G datové připojení, bude rychlost downloadu/uploadu zpravidla výrazně vyšší. Simulace pokrytí 5G signálem je k vyzkoušení na vportal.ctu

Benešov
 (Benešov)
Bernartice
 (Benešov)
Bílkovice
 (Benešov)
Blažejovice
 (Benešov)
Borovnice
 (Benešov)
Bukovany
 (Benešov)
Bystřice
 (Benešov)
Čakov
 (Benešov)
Čechtice
 (Benešov)
Čerčany
 (Benešov)
Červený Újezd
 (Benešov)
Český Šternberk
 (Benešov)
Chářovice
 (Benešov)
Chleby
 (Benešov)
Chlístov
 (Benešov)
Chlum
 (Benešov)
Chmelná
 (Benešov)
Chocerady
 (Benešov)
Choratice
 (Benešov)
Chotýšany
 (Benešov)
Chrášťany
 (Benešov)
Ctiboř
 (Benešov)
Čtyřkoly
 (Benešov)
Děkanovice
 (Benešov)
Divišov
 (Benešov)
Dolní Kralovice
 (Benešov)
Drahňovice
 (Benešov)
Dunice
 (Benešov)
Heřmaničky
 (Benešov)
Hradiště
 (Benešov)
Hulice
 (Benešov)
Hvězdonice
 (Benešov)
Jankov
 (Benešov)
Javorník
 (Benešov)
Ješetice
 (Benešov)
Kamberk
 (Benešov)
Keblov
 (Benešov)
Kladruby
 (Benešov)
Kondrac
 (Benešov)
Kozmice
 (Benešov)
Křečovice
 (Benešov)
Krhanice
 (Benešov)
Křivsoudov
 (Benešov)
Krňany
 (Benešov)
Kuňovice
 (Benešov)
Lešany
 (Benešov)
Libež
 (Benešov)
Litichovice
 (Benešov)
Loket
 (Benešov)
Louňovice pod Blaníkem
 (Benešov)
Lštění
 (Benešov)
Maršovice
 (Benešov)
Mezno
 (Benešov)
Miličín
 (Benešov)
Miřetice
 (Benešov)
Mnichovice
 (Benešov)
Mrač
 (Benešov)
Načeradec
 (Benešov)
Nespeky
 (Benešov)
Netvořice
 (Benešov)
Neustupov
 (Benešov)
Neveklov
 (Benešov)
Olbramovice
 (Benešov)
Ostředek
 (Benešov)
Ostrov
 (Benešov)
Pavlovice
 (Benešov)
Petroupim
 (Benešov)
Popovice
 (Benešov)
Poříčí nad Sázavou
 (Benešov)
Postupice
 (Benešov)
Pravonín
 (Benešov)
Přestavlky u Čerčan
 (Benešov)
Psáře
 (Benešov)
Pyšely
 (Benešov)
Rabyně
 (Benešov)
Radošovice
 (Benešov)
Rataje
 (Benešov)
Ratměřice
 (Benešov)
Řehenice
 (Benešov)
Řimovice
 (Benešov)
Sázava
 (Benešov)
Šetějovice
 (Benešov)
Slověnice
 (Benešov)
Smilkov
 (Benešov)
Snět
 (Benešov)
Soběhrdy
 (Benešov)
Soutice
 (Benešov)
Stranný
 (Benešov)
Střezimíř
 (Benešov)
Strojetice
 (Benešov)
Struhařov
 (Benešov)
Studený
 (Benešov)
Tehov
 (Benešov)
Teplýšovice
 (Benešov)
Tichonice
 (Benešov)
Tisem
 (Benešov)
Tomice
 (Benešov)
Třebešice
 (Benešov)
Trhový Štěpánov
 (Benešov)
Týnec nad Sázavou
 (Benešov)
Václavice
 (Benešov)
Veliš
 (Benešov)
Vlašim
 (Benešov)
Vodslivy
 (Benešov)
Vojkov
 (Benešov)
Votice
 (Benešov)
Vracovice
 (Benešov)
Vranov
 (Benešov)
Vrchotovy Janovice
 (Benešov)
Všechlapy
 (Benešov)
Vysoký Újezd
 (Benešov)
Xaverov
 (Benešov)
Zdislavice
 (Benešov)
Zvěstov
 (Benešov)

Nespeky: Srovnání mobilních operátorů

Při porovnání mobilních operátorů v Nespekách vidíme, že v posledním dostupném roce byla v průměrné 4G rychlosti na prvním místě společnost Vodafone s naměřenou rychlostí 32,8 Mb/s, následovaná operátorem T-Mobile s rychlostí 15,5 Mb/s a třetí příčku drží O2 s průměrnou rychlostí 12,7 Mb/s. U mobilních dat je ale důležitá i kvalita přenosu. Nejčistší 4G signál podle ukazatele SINR zde vykazuje Vodafone s přenosovou rychlostí 23,4 dB, zatímco z pohledu síly přijímaného signálu RSRP vychází nejlépe Vodafone s úrovní -73,6 dBm.

Mobilní tarify, Internet, Televize - Vodafone

Prohlédněte si aktuální nabídku pevného i mobilního internetu od Vodafone. Od vysokorychlostního připojení do domácností v Nespekách přes zajímavé mobilní tarify až po IPTV.

Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
Vodafone 1 32,8 Mb/s 23,4 dB -73,6 dBm
5,0
T-Mobile 1 15,5 Mb/s 7,9 dB -78,9 dBm
4,0
O2 1 12,7 Mb/s 8,3 dB -79,2 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.

Nespeky: Pevný internet a moderní infrastruktura

Zatímco v roce 2020 byl podíl rychlého internetu v Nespekách na 0,0 %, v roce 2024 již dosahuje 79,5 % a množství domácností s "pevným internetem" 100+ Mb/s stále stoupá. Se zřízením přípojky a instalací internetu v Nespekách vám pomůže více než 6 firem, které zde působí. Je velmi nepravděpodobné, že by byl k Nespekům zaveden HFC a Metro Ethernet, ale můžeme vám pomoci ověřit, zda jsou dostupné varianty vysokorychlostního internetu FTTH, FTTB či FTTC abyste mohli zrušit pevný bezdrát s nízkou přenosovou rychlostí a příšerným uploadem či anténu na střeše (Wi-Fi/5G) s mizernou odezvou (ping) a stabilitou připojení.

Ověřit dostupnost rychlého internetu

Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí Nespek (okrese Benešov) – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.

UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 689 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 548 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 79,5 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 141 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 6 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 723 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 698 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 96,5 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 25 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 9 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 672 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 672 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 684 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 684 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 696 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 696 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
NGA ~ pevný internet
689
Rok 2024 · 30+ Mb/s infrastruktura
100+ Mb/s ~ pevný internet
548
Podíl vůči NGA: 79,5 %
Posun 100+ Mb/s
548
Změna od roku 2020 do 2024
Digitální komfort
Solidní pevné připojení
Mobilní vítěz: Vodafone · 32,8 Mb/s

Vývoj průměrné 4G rychlosti

Graf ukazuje, jak se Nespekách v čase měnila průměrná 4G rychlost u všech tří operátorů. Možná je čas na změnu operátora, přejít ke konkurenci vám zrychlí internet a ušetří stovky korun měsíčně.

Vývoj kvality 4G signálu (SINR)

SINR vyjadřuje čistotu a stabilitu 4G signálu. Vyšší hodnota obvykle znamená kvalitnější a méně rušený přenos dat.

Vývoj pevné infrastruktury NGA (30+ Mb/s) a 100+ Mb/s

Graf ukazuje, jak se v jednotlivých letech měnila dostupnost pevné infrastruktury NGA a 100+ Mb/s ve vašem okolí. Můžete tak snadno odvodit, zda je na vaší adrese dostupný rychlý a stabilní internet vhodný jak pro běžné prohlížení internetu, tak pro náročné aplikace, streaming, přehrávání UHD videa.

Jak velká část NGA už dosahuje 100+ Mb/s

Podíl 100+ Mb/s vůči infrastruktuře NGA (Next Generation Access je náhradou DSL - původních metalických sítí) napovídá, jak velká část rychlého pevného internetu už dosahuje opravdu moderní úrovně připojení.

Mapa měření operátorů

Mapa zobrazuje jednotlivé body měření pro jednotlivé mobilní operátory i další poskytovatele internetu a mobilních dat.

Filtry mapy: všechny roky.
O2
T-Mobile
Vodafone

Poslední záznamy měření

Detailní výpis jednotlivých záznamů pro vybranou lokalitu.

Datum a časOperátor / tech.LokalitaKlíčové parametryCell ID
21.2.2018 08:29 Vodafone / 4G Nespeky, Městečko, Nespeky DL avg 32,8 Mb/s, medián 33,6 Mb/s, RSRP -73,6 dBm, SINR 23,4 dB 420620
21.2.2018 08:29 T-Mobile / 4G Nespeky, Městečko, Nespeky DL avg 15,5 Mb/s, medián 15,3 Mb/s, RSRP -78,9 dBm, SINR 7,9 dB 18173196
21.2.2018 08:29 O2 / 4G Nespeky, Městečko, Nespeky DL avg 12,7 Mb/s, medián 12,1 Mb/s, RSRP -79,2 dBm, SINR 8,3 dB 18061569

Ulice s nejvyšším počtem adresních míst

Nabídka internetu ve vaší ulici

Ověřte si jak rychlý internet a za jakou cenu je na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice v Nespekách zaveden rychlý pevný (optický) internet, nebo je nutné se spolehnout na co nejkvalitnější bezdrátové připojení v bezlicenčním pásmu (WISP, 5 GHZ).

Název ulice Počet adresních míst
Benešovská 59
Petrovická 46
Frágnerova 41
Potočiny 40
Na Mělách 26
Jižní 23
Sokolská 19
U Ranče 18
V Lukách 16
V Chaloupkách 15