Našli jste nepřesnost, chybějící údaj nebo technický problém? Pošlete stručnou poznámku. Pomáhá to kvalitě dat i důvěryhodnosti webu.
V jednotlivých obcích okresu Jeseník bylo v posledních letech prostřednitvím ČTÚ provedeno přibližně 145 měření rychlosti datového přenosu prostřednictvím 2G a 4G infrastruktury. Výsledky známe a rádi vám pomůžeme vybrat co nejvýhodnější mobilní tarif i stabilní pevné připojení. Hledáme pro vás technologie, které zvládnou moderní domácnost – od plynulé IPTV a 4K videí až po nerušené hraní online her a práci z domova.
Dodatek: pokud využíváte 5G datové připojení, bude rychlost downloadu/uploadu zpravidla výrazně vyšší. Simulace pokrytí 5G signálem je k vyzkoušení na vportal.ctu
Při porovnání mobilních operátorů v okrese Jeseník vidíme, že v posledním dostupném roce byla v průměrné 4G rychlosti na prvním místě společnost O2 s naměřenou rychlostí 39,1 Mb/s, následovaná operátorem Vodafone s rychlostí 37,0 Mb/s a třetí příčku drží T-Mobile s průměrnou rychlostí 14,6 Mb/s. U mobilních dat je ale důležitá i kvalita přenosu. Nejčistší 4G signál podle ukazatele SINR zde vykazuje Vodafone s přenosovou rychlostí 18,6 dB, zatímco z pohledu síly přijímaného signálu RSRP vychází nejlépe Vodafone s úrovní -88,1 dBm.
Prohlédněte si aktuální nabídku pevného i mobilního internetu od Vodafone. Od vysokorychlostního připojení do domácností přes zajímavé mobilní tarify až po IPTV.
| Operátor | Měření celkem | Průměrná 4G rychlost | 4G SINR | 4G RSRP | Hodnocení |
|---|---|---|---|---|---|
| O2 | 20 | 39,1 Mb/s | 12,5 dB | -88,3 dBm | 5,0 |
| Vodafone | 20 | 37,0 Mb/s | 18,6 dB | -88,1 dBm | 4,0 |
| T-Mobile | 16 | 14,6 Mb/s | 10,8 dB | -91,3 dBm | 3,5 |
| Operátor | Měření celkem | Průměrná 4G rychlost | 4G SINR | 4G RSRP | Hodnocení |
|---|---|---|---|---|---|
| Vodafone | 12 | 45,3 Mb/s | 18,5 dB | -83,0 dBm | 5,0 |
| O2 | 12 | 38,9 Mb/s | 13,4 dB | -87,0 dBm | 4,0 |
| T-Mobile | 10 | 23,1 Mb/s | 11,5 dB | -89,9 dBm | 3,5 |
| Operátor | Měření celkem | Průměrná 4G rychlost | 4G SINR | 4G RSRP | Hodnocení |
|---|---|---|---|---|---|
| O2 | 6 | 43,3 Mb/s | 14,9 dB | -87,0 dBm | 5,0 |
| T-Mobile | 4 | 26,4 Mb/s | 19,7 dB | -86,1 dBm | 4,0 |
| Vodafone | 6 | 23,1 Mb/s | 20,1 dB | -93,8 dBm | 3,5 |
| Operátor | Měření celkem | Průměrná 4G rychlost | 4G SINR | 4G RSRP | Hodnocení |
|---|---|---|---|---|---|
| Vodafone | 5 | 25,2 Mb/s | 23,9 dB | -86,1 dBm | 5,0 |
| O2 | 6 | 21,6 Mb/s | 14,4 dB | -89,7 dBm | 4,0 |
| T-Mobile | 4 | 20,5 Mb/s | 19,7 dB | -85,8 dBm | 3,5 |
| Operátor | Měření celkem | Průměrná 4G rychlost | 4G SINR | 4G RSRP | Hodnocení |
|---|---|---|---|---|---|
| Vodafone | 9 | 31,2 Mb/s | 18,8 dB | -84,5 dBm | 5,0 |
| T-Mobile | 7 | 28,3 Mb/s | 12,9 dB | -92,0 dBm | 4,0 |
| O2 | 8 | 22,2 Mb/s | 14,0 dB | -91,3 dBm | 3,5 |
Zatímco v roce 2020 byl podíl rychlého internetu v této oblasti na 0,0 %, v roce 2024 již dosahuje 58,1 % a množství domácností s "pevným internetem" 100+ Mb/s stále stoupá. Se zřízením přípojky a instalací internetu vám pomůže více než 129 firem, které zde působí. Na úrovni celého regionu se dostupnost technologií výrazně liší, proto zbývá ověřit, zda právě vaše bydliště nabízí to nejmodernější internetové připojení (HFC, Metro Ethernet). Kromě bleskového stahování dat vám vysokorychlostní infrastruktura (FTTH či FTTB) umožní plnohodnotné využívání moderních služeb, jako je IPTV (digitální televize ve 4K), plynulý cloud computing, zabezpečení domácnosti přes chytré IoT systémy nebo stabilní videokonference ve vysokém rozlišení bez nepříjemných výpadků, které jsou typické pro starší typy připojení.
Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 6 725 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 3 906 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 58,1 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 2 819 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 129 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 6 454 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 3 635 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 56,3 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 2 819 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 129 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 6 269 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 6 269 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 6 608 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 6 608 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 6 386 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 6 386 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
Graf ukazuje vývoj průměrné 4G rychlosti v jednotlivých letech. Sledujte, jak se u jednotlivých operátorů měnily reálné datové podmínky.
SINR vyjadřuje čistotu a stabilitu 4G signálu. Vyšší hodnota obvykle znamená kvalitnější a méně rušený přenos dat.
Graf ukazuje, jak se v jednotlivých letech měnila dostupnost pevné infrastruktury NGA a 100+ Mb/s ve vašem okolí. Můžete tak snadno odvodit, zda je na vaší adrese dostupný rychlý a stabilní internet vhodný jak pro běžné prohlížení internetu, tak pro náročné aplikace, streaming, přehrávání UHD videa.
Podíl 100+ Mb/s vůči infrastruktuře NGA (Next Generation Access je náhradou DSL - původních metalických sítí) napovídá, jak velká část rychlého pevného internetu už dosahuje opravdu moderní úrovně připojení.
V lokalitě v okrese Jeseník aktuálně evidujeme několik aktivních telekomunikačních subjektů (5). Co se týká optických přípojek FTTx (FTTH a FTTB), tak v okolí jsme našli firmy (2), které optické vedení či přípojky realizují. V evidenci se vedle optiky objevují hlavně optika, bezdrát a metalika. Z hlediska služeb u těchto firem nejčastěji vidíme Pevný internet a Jine Sluzby.
| Firma | Typy sítí |
|---|---|
| Internet Expert s.r.o. IČO 28562704 | Bezdrát, Jiné sítě, Metalika, Optika Koaxiální vedení || Kovové vedení || Optické vedení || Zemská rádiová síť v licencovaném pásmu || Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu |
| Miroslav Frencl IČO 67720731 | Bezdrát, Jiné sítě Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu |
| Petr Klimeš IČO 74640291 | Bezdrát, Jiné sítě, Metalika, Optika Kovové vedení || Optické vedení || Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu |
| TV Osoblaha s.r.o. IČO 25849875 | Jiné sítě Koaxiální vedení |
| WIFISIT s.r.o. IČO 03759903 | Bezdrát, Jiné sítě Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu |
Mapa zobrazuje jednotlivé body měření pro jednotlivé mobilní operátory i další poskytovatele internetu a mobilních dat.
Detailní výpis jednotlivých záznamů pro vybranou lokalitu.
| Datum a čas | Operátor / tech. | Lokalita | Klíčové parametry | Cell ID |
|---|---|---|---|---|
| 28.6.2023 11:37 | Vodafone / 2G | Skorošice, Dolní Skorošice | RX -63,6 dBm, C/I 27,6 dB | 13049 |
| 28.6.2023 11:26 | Vodafone / 4G | Skorošice, Dolní Skorošice | DL avg 64,7 Mb/s, medián 68,9 Mb/s, RSRP -88,1 dBm, SINR 22,9 dB | 444934 |
| 28.6.2023 11:16 | O2 / 2G | Skorošice, Dolní Skorošice | RX -81,0 dBm, C/I 25,9 dB | 17871 |
| 28.6.2023 11:05 | O2 / 4G | Skorošice, Dolní Skorošice | DL avg 58,4 Mb/s, medián 60,9 Mb/s, RSRP -88,8 dBm, SINR 12,1 dB | 18139907 |
| 28.6.2023 10:58 | T-Mobile / 2G | Skorošice, Dolní Skorošice | RX -79,2 dBm, C/I 26,4 dB | 31009 |
| 28.6.2023 10:46 | T-Mobile / 4G | Skorošice, Dolní Skorošice | DL avg 6,3 Mb/s, medián 6,0 Mb/s, RSRP -93,0 dBm, SINR 5,8 dB | 18139918 |
| 28.6.2023 10:36 | T-Mobile / 2G | Žulová | RX -71,7 dBm, C/I 27,3 dB | 31010 |
| 28.6.2023 10:24 | T-Mobile / 4G | Žulová | DL avg 6,2 Mb/s, medián 5,6 Mb/s, RSRP -94,0 dBm, SINR 6,1 dB | 18139918 |
| 28.6.2023 10:15 | O2 / 2G | Žulová | RX -80,2 dBm, C/I 25,5 dB | 17871 |
| 28.6.2023 10:04 | O2 / 4G | Žulová | DL avg 25,9 Mb/s, medián 27,5 Mb/s, RSRP -89,0 dBm, SINR 10,8 dB | 18139907 |
| 28.6.2023 09:55 | Vodafone / 2G | Žulová | RX -51,1 dBm, C/I 28,3 dB | 13047 |
| 28.6.2023 09:43 | Vodafone / 4G | Žulová | DL avg 49,2 Mb/s, medián 50,6 Mb/s, RSRP -84,9 dBm, SINR 11,1 dB | 444939 |
Přehled nejsilnějších obcí podle průměrné 4G rychlosti.
| Obec | Průměrná 4G rychlost | Počet měření | Poslední záznam |
|---|---|---|---|
| Jeseník | 64,0 Mb/s | 3 | 3.5.2023 |
| Zlaté Hory | 60,8 Mb/s | 6 | 16.8.2022 |
| Bílá Voda | 45,0 Mb/s | 4 | 6.6.2023 |
| Skorošice | 43,1 Mb/s | 3 | 28.6.2023 |
| Vidnava | 42,4 Mb/s | 3 | 18.2.2021 |
| Kobylá nad Vidnavkou | 40,6 Mb/s | 3 | 26.11.2018 |
| Hradec-Nová Ves | 34,7 Mb/s | 3 | 9.8.2022 |
| Bělá pod Pradědem | 33,3 Mb/s | 3 | 10.5.2023 |
| Písečná | 31,0 Mb/s | 2 | 13.6.2023 |
| Velké Kunětice | 29,9 Mb/s | 5 | 16.5.2019 |
| Vlčice | 29,8 Mb/s | 2 | 5.3.2018 |
| Vápenná | 28,2 Mb/s | 2 | 11.8.2021 |
| Ostružná | 27,7 Mb/s | 12 | 24.2.2022 |
| Javorník | 27,4 Mb/s | 3 | 6.6.2023 |
| Žulová | 27,1 Mb/s | 3 | 28.6.2023 |
Přehled obcí s nejsilnějším 2G fallback signálem.
| Obec | Průměrný 2G RX level | Počet měření | Poslední záznam |
|---|---|---|---|
| Zlaté Hory | -52,2 dBm | 3 | 16.8.2022 |
| Jeseník | -60,1 dBm | 3 | 3.5.2023 |
| Mikulovice | -66,9 dBm | 5 | 9.8.2022 |
| Ostružná | -67,4 dBm | 9 | 24.2.2022 |
| Žulová | -67,7 dBm | 3 | 28.6.2023 |
| Písečná | -70,0 dBm | 2 | 13.6.2023 |
| Hradec-Nová Ves | -70,1 dBm | 3 | 9.8.2022 |
| Bělá pod Pradědem | -71,7 dBm | 3 | 10.5.2023 |
| Vidnava | -72,4 dBm | 3 | 18.2.2021 |
| Bílá Voda | -73,3 dBm | 2 | 6.6.2023 |
| Bernartice | -73,6 dBm | 5 | 18.2.2021 |
| Vápenná | -74,5 dBm | 2 | 11.8.2021 |
| Skorošice | -74,6 dBm | 3 | 28.6.2023 |
| Lipová-lázně | -75,8 dBm | 3 | 3.5.2023 |
| Javorník | -76,1 dBm | 3 | 6.6.2023 |
Přehled obcí s nejsilnější dostupností moderního pevného internetu v posledním dostupném roce.
| Obec | 100+ Mb/s | Podnikatelé | Rok |
|---|---|---|---|
| Jeseník | 1 014 | 51 | 2024 |
| Zlaté Hory | 464 | 9 | 2024 |
| Javorník | 315 | 9 | 2024 |
| Lipová-lázně | 310 | 6 | 2024 |
| Česká Ves | 310 | 3 | 2024 |
| Bělá pod Pradědem | 266 | 7 | 2024 |
| Mikulovice | 167 | 6 | 2024 |
| Vidnava | 163 | 2 | 2024 |
| Vápenná | 158 | 2 | 2024 |
| Žulová | 142 | 2 | 2024 |
| Bernartice | 86 | 3 | 2024 |
| Stará Červená Voda | 80 | 3 | 2024 |
| Velká Kraš | 71 | 4 | 2024 |
| Uhelná | 50 | 2 | 2024 |
| Skorošice | 49 | 3 | 2024 |
Přehled obcí s nejvyšším počtem adresních míst v síti NGA v posledním dostupném roce.
| Obec | NGA / 30+ Mb/s | Podnikatelé | Rok |
|---|---|---|---|
| Jeseník | 1 555 | 102 | 2024 |
| Zlaté Hory | 743 | 25 | 2024 |
| Lipová-lázně | 534 | 12 | 2024 |
| Javorník | 502 | 19 | 2024 |
| Mikulovice | 468 | 13 | 2024 |
| Česká Ves | 448 | 7 | 2024 |
| Bělá pod Pradědem | 427 | 19 | 2024 |
| Vidnava | 235 | 4 | 2024 |
| Vápenná | 207 | 6 | 2024 |
| Žulová | 193 | 8 | 2024 |
| Písečná | 180 | 8 | 2024 |
| Bernartice | 140 | 9 | 2024 |
| Velká Kraš | 130 | 13 | 2024 |
| Stará Červená Voda | 130 | 6 | 2024 |
| Černá Voda | 129 | 8 | 2024 |
Ověřte si jak rychlý internet a za jakou cenu je na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice zaveden rychlý pevný (optický) internet, nebo je nutné se spolehnout na co nejkvalitnější bezdrátové připojení v bezlicenčním pásmu (WISP, 5 GHZ).
| Název ulice | Počet adresních míst |
|---|---|
| Hlavní (Mikulovice) | 155 |
| Lipovská (Jeseník) | 125 |
| Rejvízská (Jeseník) | 91 |
| Míru (Javorník) | 86 |
| Sokolská (Mikulovice) | 86 |
| Hlucholazská (Mikulovice) | 79 |
| Havlíčkova (Javorník) | 78 |
| Šumperská (Jeseník) | 78 |
| Jánského (Česká Ves) | 72 |
| Kalvodova (Jeseník) | 69 |
Přinášíme aktuální informace, data, statistiky a analýzy z vašeho okolí. Data o populaci (demografii), hospodaření obcí, krajů, samospráv, ale také o nehodách v blízkosti vašeho bydliště. Vše analyzujeme a převádíme do poutavých grafů, tabulek, textů a infografik. Máte zajímavý tip na vylepšení? Neváhejte napsat také v případě zájmu o spolupráci.
Na tomto webu používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší uživatelský zážitek.
Více možnostíMůžete povolit analytické cookies, nebo pokračovat pouze s nezbytnými cookies potřebnými pro fungování webu.
Jen nezbytné