Našli jste nepřesnost, chybějící údaj nebo technický problém? Pošlete stručnou poznámku. Pomáhá to kvalitě dat i důvěryhodnosti webu.
Z dat ČTÚ v Frýdlantě máme k dispozici 9 měření s posledním záznamem k 15.7.2021. Co se týká porovnání mobilního internetu, tak nejlépe v posledním dostupném roce vychází O2 s hodnotou 44,7 Mb/s, což ukazuje na slušné datové připojení. Nejlepší kvalitu signálu měl v posledním testu Vodafone s čistotou kolem 12,6 dB. V roce 2024 existovalo 1 459 moderních internetových přípojek (NGA). Rychlý internet na doma (VDSL, kabel, optika) tak od počátku sledování narostl o 945 adresních míst. Vedle zlepšování kvality mobilních datových tarifů tak dochází také ke zvýšení dostupnosti a rychlosti pevného internetu.
Dodatek: pokud využíváte 5G datové připojení, bude rychlost downloadu/uploadu zpravidla výrazně vyšší. Simulace pokrytí 5G signálem je k vyzkoušení na vportal.ctu
Při porovnání mobilních operátorů v Frýdlantě vidíme, že v posledním dostupném roce byla v průměrné 4G rychlosti na prvním místě společnost O2 s naměřenou rychlostí 44,7 Mb/s, následovaná operátorem T-Mobile s rychlostí 41,3 Mb/s a třetí příčku drží Vodafone s průměrnou rychlostí 39,9 Mb/s. U mobilních dat je ale důležitá i kvalita přenosu. Nejčistší 4G signál podle ukazatele SINR zde vykazuje Vodafone s přenosovou rychlostí 12,6 dB, zatímco z pohledu síly přijímaného signálu RSRP vychází nejlépe Vodafone s úrovní -83,9 dBm.
Prohlédněte si aktuální nabídku pevného i mobilního internetu od Vodafone. Od vysokorychlostního připojení do domácností v Frýdlantě přes zajímavé mobilní tarify až po IPTV.
| Operátor | Měření celkem | Průměrná 4G rychlost | 4G SINR | 4G RSRP | Hodnocení |
|---|---|---|---|---|---|
| O2 | 2 | 44,7 Mb/s | 12,5 dB | -92,5 dBm | 5,0 |
| T-Mobile | 2 | 41,3 Mb/s | 10,3 dB | -100,0 dBm | 4,0 |
| Vodafone | 2 | 39,9 Mb/s | 12,6 dB | -83,9 dBm | 3,5 |
| Operátor | Měření celkem | Průměrná 4G rychlost | 4G SINR | 4G RSRP | Hodnocení |
|---|---|---|---|---|---|
| Vodafone | 1 | 30,1 Mb/s | 20,8 dB | -97,7 dBm | 5,0 |
| O2 | 1 | 29,1 Mb/s | 8,7 dB | -100,6 dBm | 4,0 |
| T-Mobile | 1 | 20,3 Mb/s | 8,3 dB | -100,4 dBm | 3,5 |
Zatímco v roce 2020 byl podíl rychlého internetu v Frýdlantě na 0,0 %, v roce 2024 již dosahuje 64,8 % a množství domácností s "pevným internetem" 100+ Mb/s stále stoupá. Se zřízením přípojky a instalací internetu v Frýdlantě vám pomůže více než 28 firem, které zde působí. Zbývá si ověřit, které varianty optického a moderního vysokorychlostního připojení (FTTH, FTTB, FTTC, HFC a Metro Ethernet) jsou na vaší adresu přivedeny a dostupné jako přípojka do domu či bytu
Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí Frýdlantu (okrese Liberec) – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 1 459 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 945 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 64,8 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 514 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 28 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 1 715 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 936 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 54,6 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 779 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 28 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 1 320 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 1 320 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 1 536 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 1 536 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 1 509 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 1 509 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
Graf ukazuje, jak se Frýdlantě v čase měnila průměrná 4G rychlost u všech tří operátorů. Možná je čas na změnu operátora, přejít ke konkurenci vám zrychlí internet a ušetří stovky korun měsíčně.
SINR vyjadřuje čistotu a stabilitu 4G signálu. Vyšší hodnota obvykle znamená kvalitnější a méně rušený přenos dat.
Graf ukazuje, jak se v jednotlivých letech měnila dostupnost pevné infrastruktury NGA a 100+ Mb/s ve vašem okolí. Můžete tak snadno odvodit, zda je na vaší adrese dostupný rychlý a stabilní internet vhodný jak pro běžné prohlížení internetu, tak pro náročné aplikace, streaming, přehrávání UHD videa.
Podíl 100+ Mb/s vůči infrastruktuře NGA (Next Generation Access je náhradou DSL - původních metalických sítí) napovídá, jak velká část rychlého pevného internetu už dosahuje opravdu moderní úrovně připojení.
Mapa zobrazuje jednotlivé body měření pro jednotlivé mobilní operátory i další poskytovatele internetu a mobilních dat.
Detailní výpis jednotlivých záznamů pro vybranou lokalitu.
| Datum a čas | Operátor / tech. | Lokalita | Klíčové parametry | Cell ID |
|---|---|---|---|---|
| 15.7.2021 11:14 | Vodafone / 4G | Frýdlant, Frýdlant-střed | DL avg 57,7 Mb/s, medián 60,0 Mb/s, RSRP -87,9 dBm, SINR 9,4 dB | 150786 |
| 15.7.2021 10:58 | T-Mobile / 4G | Frýdlant, Frýdlant-střed | DL avg 9,3 Mb/s, medián 9,0 Mb/s, RSRP -96,7 dBm, SINR 6,8 dB | 102930188 |
| 14.7.2021 12:41 | O2 / 4G | Frýdlant, Frýdlant-střed | DL avg 10,4 Mb/s, medián 10,1 Mb/s, RSRP -85,7 dBm, SINR 6,6 dB | 102930177 |
| 1.7.2021 12:45 | T-Mobile / 4G | Frýdlant, Albrechtice u Frýdlantu | DL avg 73,2 Mb/s, medián 75,0 Mb/s, RSRP -103,2 dBm, SINR 13,7 dB | 102502677 |
| 1.7.2021 12:29 | Vodafone / 4G | Frýdlant, Albrechtice u Frýdlantu | DL avg 22,1 Mb/s, medián 23,2 Mb/s, RSRP -79,9 dBm, SINR 15,8 dB | 1218316 |
| 1.7.2021 12:13 | O2 / 4G | Frýdlant, Albrechtice u Frýdlantu | DL avg 79,0 Mb/s, medián 80,1 Mb/s, RSRP -99,2 dBm, SINR 18,3 dB | 102502746 |
| 23.9.2020 13:01 | T-Mobile / 4G | Frýdlant, Frýdlant-střed | DL avg 20,3 Mb/s, medián 10,4 Mb/s, RSRP -100,4 dBm, SINR 8,3 dB | 104862997 |
| 23.9.2020 12:44 | O2 / 4G | Frýdlant, Frýdlant-střed | DL avg 29,1 Mb/s, medián 31,0 Mb/s, RSRP -100,6 dBm, SINR 8,7 dB | 104863066 |
| 23.9.2020 12:26 | Vodafone / 4G | Frýdlant, Frýdlant-střed | DL avg 30,1 Mb/s, medián 10,5 Mb/s, RSRP -97,7 dBm, SINR 20,8 dB | 150786 |
Ověřte si jak rychlý internet a za jakou cenu je na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice v Frýdlantě zaveden rychlý pevný (optický) internet, nebo je nutné se spolehnout na co nejkvalitnější bezdrátové připojení v bezlicenčním pásmu (WISP, 5 GHZ).
| Název ulice | Počet adresních míst |
|---|---|
| Údolí | 97 |
| Dlouhá | 76 |
| Kodešova | 72 |
| Žitavská | 50 |
| Míru | 45 |
| ČSA | 40 |
| Jiráskova | 40 |
| Husova | 39 |
| Spojovací | 35 |
| Pod Rozhlednou | 34 |
Přinášíme aktuální informace, data, statistiky a analýzy z vašeho okolí. Data o populaci (demografii), hospodaření obcí, krajů, samospráv, ale také o nehodách v blízkosti vašeho bydliště. Vše analyzujeme a převádíme do poutavých grafů, tabulek, textů a infografik. Máte zajímavý tip na vylepšení? Neváhejte napsat také v případě zájmu o spolupráci.
Na tomto webu používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší uživatelský zážitek.
Více možnostíMůžete povolit analytické cookies, nebo pokračovat pouze s nezbytnými cookies potřebnými pro fungování webu.
Jen nezbytné