Nový Hrádek: dostupnost internetu, rychlost, pokrytí a srovnání operátorů

Z dat ČTÚ v Novém Hrádku máme k dispozici 3 měření s posledním záznamem k 24.8.2022. Co se týká porovnání mobilního internetu, tak nejlépe v posledním dostupném roce vychází T-Mobile s hodnotou 4,8 Mb/s, což ukazuje na celkově slabší mobilní data. Nejlepší kvalitu signálu měl v posledním testu Vodafone s čistotou kolem 0,3 dB. V roce 2024 existovalo 520 moderních internetových přípojek (NGA). Rychlý internet na doma (VDSL, kabel, optika) tak od počátku sledování narostl o 233 adresních míst. Vedle zlepšování kvality mobilních datových tarifů tak dochází také ke zvýšení dostupnosti a rychlosti pevného internetu.

Celkem měření
3
Poslední záznam: 24.8.2022
O2 ~ rychlost 4G
4,2 Mb/s
Kvalita příjmu: -0,3 dB
T-Mobile ~ rychlost 4G
4,8 Mb/s
Kvalita příjmu: -0,1 dB
Vodafone ~ rychlost 4G
1,6 Mb/s
Kvalita příjmu: 0,3 dB

Dodatek: pokud využíváte 5G datové připojení, bude rychlost downloadu/uploadu zpravidla výrazně vyšší. Simulace pokrytí 5G signálem je k vyzkoušení na vportal.ctu

Adršpach
 (Náchod)
Bezděkov nad Metují
 (Náchod)
Bohuslavice
 (Náchod)
Borová
 (Náchod)
Božanov
 (Náchod)
Broumov
 (Náchod)
Brzice
 (Náchod)
Bukovice
 (Náchod)
Černčice
 (Náchod)
Červená Hora
 (Náchod)
Červený Kostelec
 (Náchod)
Česká Čermná
 (Náchod)
Česká Metuje
 (Náchod)
Česká Skalice
 (Náchod)
Chvalkovice
 (Náchod)
Dolany
 (Náchod)
Dolní Radechová
 (Náchod)
Hejtmánkovice
 (Náchod)
Heřmanice
 (Náchod)
Heřmánkovice
 (Náchod)
Hořenice
 (Náchod)
Hořičky
 (Náchod)
Horní Radechová
 (Náchod)
Hronov
 (Náchod)
Hynčice
 (Náchod)
Jaroměř
 (Náchod)
Jasenná
 (Náchod)
Jestřebí
 (Náchod)
Jetřichov
 (Náchod)
Kramolna
 (Náchod)
Křinice
 (Náchod)
Lhota pod Hořičkami
 (Náchod)
Libchyně
 (Náchod)
Litoboř
 (Náchod)
Machov
 (Náchod)
Martínkovice
 (Náchod)
Mezilečí
 (Náchod)
Mezilesí
 (Náchod)
Meziměstí
 (Náchod)
Náchod
 (Náchod)
Nahořany
 (Náchod)
Nové Město nad Metují
 (Náchod)
Nový Hrádek
 (Náchod)
Nový Ples
 (Náchod)
Otovice
 (Náchod)
Police nad Metují
 (Náchod)
Přibyslav
 (Náchod)
Provodov-Šonov
 (Náchod)
Rasošky
 (Náchod)
Říkov
 (Náchod)
Rožnov
 (Náchod)
Rychnovek
 (Náchod)
Sendraž
 (Náchod)
Šestajovice
 (Náchod)
Slatina nad Úpou
 (Náchod)
Slavětín nad Metují
 (Náchod)
Slavoňov
 (Náchod)
Šonov
 (Náchod)
Stárkov
 (Náchod)
Studnice
 (Náchod)
Suchý Důl
 (Náchod)
Teplice nad Metují
 (Náchod)
Velichovky
 (Náchod)
Velká Jesenice
 (Náchod)
Velké Petrovice
 (Náchod)
Velké Poříčí
 (Náchod)
Velký Třebešov
 (Náchod)
Vernéřovice
 (Náchod)
Vestec
 (Náchod)
Vlkov
 (Náchod)
Vršovka
 (Náchod)
Vysoká Srbská
 (Náchod)
Vysokov
 (Náchod)
Zábrodí
 (Náchod)
Zaloňov
 (Náchod)
Žďár nad Metují
 (Náchod)
Žďárky
 (Náchod)
Žernov
 (Náchod)

Nový Hrádek: Srovnání mobilních operátorů

Při porovnání mobilních operátorů v Novém Hrádku vidíme, že v posledním dostupném roce byla v průměrné 4G rychlosti na prvním místě společnost T-Mobile s naměřenou rychlostí 4,8 Mb/s, následovaná operátorem O2 s rychlostí 4,2 Mb/s a třetí příčku drží Vodafone s průměrnou rychlostí 1,6 Mb/s. U mobilních dat je ale důležitá i kvalita přenosu. Nejčistší 4G signál podle ukazatele SINR zde vykazuje Vodafone s přenosovou rychlostí 0,3 dB, zatímco z pohledu síly přijímaného signálu RSRP vychází nejlépe T-Mobile s úrovní -100,5 dBm.

Mobilní tarify, Internet, Televize - Vodafone

Prohlédněte si aktuální nabídku pevného i mobilního internetu od Vodafone. Od vysokorychlostního připojení do domácností v Novém Hrádku přes zajímavé mobilní tarify až po IPTV.

Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
T-Mobile 1 4,8 Mb/s -0,1 dB -100,5 dBm
5,0
O2 1 4,2 Mb/s -0,3 dB -103,1 dBm
4,0
Vodafone 1 1,6 Mb/s 0,3 dB -105,7 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.

Nový Hrádek: Pevný internet a moderní infrastruktura

Zatímco v roce 2020 byl podíl rychlého internetu v Novém Hrádku na 0,0 %, v roce 2024 již dosahuje 44,8 % a množství domácností s "pevným internetem" 100+ Mb/s stále stoupá. Se zřízením přípojky a instalací internetu v Novém Hrádku vám pomůže více než 5 firem, které zde působí. Je velmi nepravděpodobné, že by byl k Novému Hrádku zaveden HFC a Metro Ethernet, ale můžeme vám pomoci ověřit, zda jsou dostupné varianty vysokorychlostního internetu FTTH, FTTB či FTTC abyste mohli zrušit pevný bezdrát s nízkou přenosovou rychlostí a příšerným uploadem či anténu na střeše (Wi-Fi/5G) s mizernou odezvou (ping) a stabilitou připojení.

Ověřit dostupnost rychlého internetu

Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí Nového Hrádku (okrese Náchod) – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.

UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 520 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 233 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 44,8 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 287 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 5 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 515 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 234 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 45,4 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 281 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 5 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 311 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 311 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 486 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 486 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 485 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 485 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
NGA ~ pevný internet
520
Rok 2024 · 30+ Mb/s infrastruktura
100+ Mb/s ~ pevný internet
233
Podíl vůči NGA: 44,8 %
Posun 100+ Mb/s
233
Změna od roku 2020 do 2024
Digitální komfort
Základní dostupnost rychlého internetu
Mobilní vítěz: T-Mobile · 4,8 Mb/s

Vývoj průměrné 4G rychlosti

Graf ukazuje, jak se Novém Hrádku v čase měnila průměrná 4G rychlost u všech tří operátorů. Možná je čas na změnu operátora, přejít ke konkurenci vám zrychlí internet a ušetří stovky korun měsíčně.

Vývoj kvality 4G signálu (SINR)

SINR vyjadřuje čistotu a stabilitu 4G signálu. Vyšší hodnota obvykle znamená kvalitnější a méně rušený přenos dat.

Vývoj pevné infrastruktury NGA (30+ Mb/s) a 100+ Mb/s

Graf ukazuje, jak se v jednotlivých letech měnila dostupnost pevné infrastruktury NGA a 100+ Mb/s ve vašem okolí. Můžete tak snadno odvodit, zda je na vaší adrese dostupný rychlý a stabilní internet vhodný jak pro běžné prohlížení internetu, tak pro náročné aplikace, streaming, přehrávání UHD videa.

Jak velká část NGA už dosahuje 100+ Mb/s

Podíl 100+ Mb/s vůči infrastruktuře NGA (Next Generation Access je náhradou DSL - původních metalických sítí) napovídá, jak velká část rychlého pevného internetu už dosahuje opravdu moderní úrovně připojení.

Mapa měření operátorů

Mapa zobrazuje jednotlivé body měření pro jednotlivé mobilní operátory i další poskytovatele internetu a mobilních dat.

Filtry mapy: všechny roky.
O2
T-Mobile
Vodafone

Poslední záznamy měření

Detailní výpis jednotlivých záznamů pro vybranou lokalitu.

Datum a časOperátor / tech.LokalitaKlíčové parametryCell ID
24.8.2022 14:00 T-Mobile / 4G Nový Hrádek DL avg 4,8 Mb/s, medián 4,8 Mb/s, RSRP -100,5 dBm, SINR -0,1 dB 138309388
24.8.2022 13:45 Vodafone / 4G Nový Hrádek DL avg 1,6 Mb/s, medián 1,5 Mb/s, RSRP -105,7 dBm, SINR 0,3 dB 1054732
24.8.2022 13:45 O2 / 4G Nový Hrádek DL avg 4,2 Mb/s, medián 4,3 Mb/s, RSRP -103,1 dBm, SINR -0,3 dB 138309377

Ulice s nejvyšším počtem adresních míst

Nabídka internetu ve vaší ulici

Ověřte si jak rychlý internet a za jakou cenu je na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice v Novém Hrádku zaveden rychlý pevný (optický) internet, nebo je nutné se spolehnout na co nejkvalitnější bezdrátové připojení v bezlicenčním pásmu (WISP, 5 GHZ).

Název ulice Počet adresních míst
Hradní 57
Klainova 39
Antonína Kopeckého 38
Náchodská 32
Sokolská 30
Rokolská 25
Bukovecká 24
Doly 23
Roubalův kopec 23
Náměstí 21