Našli jste nepřesnost, chybějící údaj nebo technický problém? Pošlete stručnou poznámku. Pomáhá to kvalitě dat i důvěryhodnosti webu.
Z dat ČTÚ v Jaroměři máme k dispozici 6 měření s posledním záznamem k 28.8.2018. Co se týká porovnání mobilního internetu, tak nejlépe v posledním dostupném roce vychází Vodafone s hodnotou 58,6 Mb/s, což ukazuje na nadprůměrně rychlá mobilní data. Nejlepší kvalitu signálu měl v posledním testu Vodafone s čistotou kolem 17,0 dB. V roce 2024 existovalo 2 494 moderních internetových přípojek (NGA). Rychlý internet na doma (VDSL, kabel, optika) tak od počátku sledování narostl o 2 459 adresních míst. Vedle zlepšování kvality mobilních datových tarifů tak dochází také ke zvýšení dostupnosti a rychlosti pevného internetu.
Dodatek: pokud využíváte 5G datové připojení, bude rychlost downloadu/uploadu zpravidla výrazně vyšší. Simulace pokrytí 5G signálem je k vyzkoušení na vportal.ctu
Při porovnání mobilních operátorů v Jaroměři vidíme, že v posledním dostupném roce byla v průměrné 4G rychlosti na prvním místě společnost Vodafone s naměřenou rychlostí 58,6 Mb/s, následovaná operátorem T-Mobile s rychlostí 31,0 Mb/s a třetí příčku drží O2 s průměrnou rychlostí 24,2 Mb/s. U mobilních dat je ale důležitá i kvalita přenosu. Nejčistší 4G signál podle ukazatele SINR zde vykazuje Vodafone s přenosovou rychlostí 17,0 dB, zatímco z pohledu síly přijímaného signálu RSRP vychází nejlépe O2 s úrovní -69,9 dBm.
Prohlédněte si aktuální nabídku pevného i mobilního internetu od Vodafone. Od vysokorychlostního připojení do domácností v Jaroměři přes zajímavé mobilní tarify až po IPTV.
| Operátor | Měření celkem | Průměrná 4G rychlost | 4G SINR | 4G RSRP | Hodnocení |
|---|---|---|---|---|---|
| Vodafone | 2 | 58,6 Mb/s | 17,0 dB | -90,9 dBm | 5,0 |
| T-Mobile | 2 | 31,0 Mb/s | 11,9 dB | -77,8 dBm | 4,0 |
| O2 | 2 | 24,2 Mb/s | 14,4 dB | -69,9 dBm | 3,5 |
Zatímco v roce 2020 byl podíl rychlého internetu v Jaroměři na 0,0 %, v roce 2024 již dosahuje 98,6 % a množství domácností s "pevným internetem" 100+ Mb/s stále stoupá. Se zřízením přípojky a instalací internetu v Jaroměři vám pomůže více než 109 firem, které zde působí. Zbývá si ověřit, které varianty optického a moderního vysokorychlostního připojení (FTTH, FTTB, FTTC, HFC a Metro Ethernet) jsou na vaší adresu přivedeny a dostupné jako přípojka do domu či bytu
Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí Jaroměře (okrese Náchod) – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 2 494 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 2 459 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 98,6 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 35 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 109 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 2 448 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 2 420 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 98,9 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 28 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 96 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 2 426 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 2 426 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 2 513 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 2 513 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 2 503 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 2 503 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
Graf ukazuje, jak se Jaroměři v čase měnila průměrná 4G rychlost u všech tří operátorů. Možná je čas na změnu operátora, přejít ke konkurenci vám zrychlí internet a ušetří stovky korun měsíčně.
SINR vyjadřuje čistotu a stabilitu 4G signálu. Vyšší hodnota obvykle znamená kvalitnější a méně rušený přenos dat.
Graf ukazuje, jak se v jednotlivých letech měnila dostupnost pevné infrastruktury NGA a 100+ Mb/s ve vašem okolí. Můžete tak snadno odvodit, zda je na vaší adrese dostupný rychlý a stabilní internet vhodný jak pro běžné prohlížení internetu, tak pro náročné aplikace, streaming, přehrávání UHD videa.
Podíl 100+ Mb/s vůči infrastruktuře NGA (Next Generation Access je náhradou DSL - původních metalických sítí) napovídá, jak velká část rychlého pevného internetu už dosahuje opravdu moderní úrovně připojení.
V lokalitě v Jaroměři aktuálně evidujeme několik aktivních telekomunikačních subjektů (1). Co se týká optických přípojek FTTx (FTTH a FTTB), tak v okolí jsme našli firmy (1), které optické vedení či přípojky realizují. V evidenci se vedle optiky objevují hlavně optika, bezdrát a metalika. Z hlediska služeb u těchto firem nejčastěji vidíme Pevný internet a Přenos dat.
| Firma | Typy sítí |
|---|---|
| Sympatika, s.r.o. IČO 27504841 | Bezdrát, Jiné sítě, Metalika, Optika Kovové vedení || Optické vedení || Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu |
Mapa zobrazuje jednotlivé body měření pro jednotlivé mobilní operátory i další poskytovatele internetu a mobilních dat.
Detailní výpis jednotlivých záznamů pro vybranou lokalitu.
| Datum a čas | Operátor / tech. | Lokalita | Klíčové parametry | Cell ID |
|---|---|---|---|---|
| 28.8.2018 15:31 | T-Mobile / 4G | Jaroměř, Zavadilka, Jaroměř | DL avg 41,7 Mb/s, medián 43,5 Mb/s, RSRP -73,2 dBm, SINR 17,1 dB | 138358027 |
| 28.8.2018 15:10 | Vodafone / 4G | Jaroměř, Zavadilka, Jaroměř | DL avg 63,9 Mb/s, medián 67,6 Mb/s, RSRP -83,8 dBm, SINR 22,5 dB | 922113 |
| 28.8.2018 15:08 | O2 / 4G | Jaroměř, Zavadilka, Jaroměř | DL avg 34,1 Mb/s, medián 35,3 Mb/s, RSRP -62,2 dBm, SINR 19,7 dB | 138358016 |
| 15.3.2018 14:03 | T-Mobile / 4G | Jaroměř, Zavadilka, Jaroměř | DL avg 20,4 Mb/s, medián 21,0 Mb/s, RSRP -82,3 dBm, SINR 6,7 dB | 138358028 |
| 15.3.2018 13:46 | Vodafone / 4G | Jaroměř, Zavadilka, Jaroměř | DL avg 53,2 Mb/s, medián 53,3 Mb/s, RSRP -98,0 dBm, SINR 11,5 dB | 922114 |
| 15.3.2018 13:27 | O2 / 4G | Jaroměř, Zavadilka, Jaroměř | DL avg 14,2 Mb/s, medián 14,7 Mb/s, RSRP -77,5 dBm, SINR 9,0 dB | 138358017 |
Ověřte si jak rychlý internet a za jakou cenu je na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice v Jaroměři zaveden rychlý pevný (optický) internet, nebo je nutné se spolehnout na co nejkvalitnější bezdrátové připojení v bezlicenčním pásmu (WISP, 5 GHZ).
| Název ulice | Počet adresních míst |
|---|---|
| Hradecká | 116 |
| V Hruštičkách | 69 |
| nám. Československé armády | 62 |
| Palackého | 52 |
| Na Vrších | 51 |
| Husova | 50 |
| U Nemocnice | 46 |
| Královédvorská | 45 |
| Na Cihelnách | 43 |
| Náchodská | 42 |
Přinášíme aktuální informace, data, statistiky a analýzy z vašeho okolí. Data o populaci (demografii), hospodaření obcí, krajů, samospráv, ale také o nehodách v blízkosti vašeho bydliště. Vše analyzujeme a převádíme do poutavých grafů, tabulek, textů a infografik. Máte zajímavý tip na vylepšení? Neváhejte napsat také v případě zájmu o spolupráci.
Na tomto webu používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší uživatelský zážitek.
Více možnostíMůžete povolit analytické cookies, nebo pokračovat pouze s nezbytnými cookies potřebnými pro fungování webu.
Jen nezbytné