Našli jste nepřesnost, chybějící údaj nebo technický problém? Pošlete stručnou poznámku. Pomáhá to kvalitě dat i důvěryhodnosti webu.
Z dat ČTÚ v Dyjici máme k dispozici 6 měření s posledním záznamem k 1.11.2019. Co se týká porovnání mobilního internetu, tak nejlépe v posledním dostupném roce vychází O2 s hodnotou 28,2 Mb/s, což ukazuje na slušné datové připojení. Nejlepší kvalitu signálu měl v posledním testu T-Mobile s čistotou kolem 17,2 dB. V roce 2024 existovalo 60 moderních internetových přípojek (NGA). Rychlý internet na doma (VDSL, kabel, optika) tak od počátku sledování narostl o 10 adresních míst. Vedle zlepšování kvality mobilních datových tarifů tak dochází také ke zvýšení dostupnosti a rychlosti pevného internetu.
Dodatek: pokud využíváte 5G datové připojení, bude rychlost downloadu/uploadu zpravidla výrazně vyšší. Simulace pokrytí 5G signálem je k vyzkoušení na vportal.ctu
Při porovnání mobilních operátorů v Dyjici vidíme, že v posledním dostupném roce byla v průměrné 4G rychlosti na prvním místě společnost O2 s naměřenou rychlostí 28,2 Mb/s, následovaná operátorem T-Mobile s rychlostí 27,8 Mb/s a třetí příčku drží Vodafone s průměrnou rychlostí 6,2 Mb/s. U mobilních dat je ale důležitá i kvalita přenosu. Nejčistší 4G signál podle ukazatele SINR zde vykazuje T-Mobile s přenosovou rychlostí 17,2 dB, zatímco z pohledu síly přijímaného signálu RSRP vychází nejlépe T-Mobile s úrovní -79,5 dBm.
Prohlédněte si aktuální nabídku pevného i mobilního internetu od Vodafone. Od vysokorychlostního připojení do domácností v Dyjici přes zajímavé mobilní tarify až po IPTV.
| Operátor | Měření celkem | Průměrná 4G rychlost | 4G SINR | 4G RSRP | Hodnocení |
|---|---|---|---|---|---|
| O2 | 2 | 28,2 Mb/s | 15,8 dB | -79,6 dBm | 5,0 |
| T-Mobile | 2 | 27,8 Mb/s | 17,2 dB | -79,5 dBm | 4,0 |
| Vodafone | 2 | 6,2 Mb/s | 6,0 dB | -103,0 dBm | 3,5 |
Zatímco v roce 2020 byl podíl rychlého internetu v Dyjici na 0,0 %, v roce 2024 již dosahuje 16,7 % a množství domácností s "pevným internetem" 100+ Mb/s stále stoupá. Se zřízením přípojky a instalací internetu v Dyjici vám pomůže více než 3 firem, které zde působí. Je velmi nepravděpodobné, že by byl k Dyjici zaveden HFC a Metro Ethernet, ale můžeme vám pomoci ověřit, zda jsou dostupné varianty vysokorychlostního internetu FTTH, FTTB či FTTC abyste mohli zrušit pevný bezdrát s nízkou přenosovou rychlostí a příšerným uploadem či anténu na střeše (Wi-Fi/5G) s mizernou odezvou (ping) a stabilitou připojení.
Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí Dyjice (okrese Jihlava) – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 60 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 10 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 16,7 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 50 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 3 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 60 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 20 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 33,3 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 40 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 4 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 60 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 60 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 57 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 57 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 57 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 57 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
Graf ukazuje, jak se Dyjici v čase měnila průměrná 4G rychlost u všech tří operátorů. Možná je čas na změnu operátora, přejít ke konkurenci vám zrychlí internet a ušetří stovky korun měsíčně.
SINR vyjadřuje čistotu a stabilitu 4G signálu. Vyšší hodnota obvykle znamená kvalitnější a méně rušený přenos dat.
Graf ukazuje, jak se v jednotlivých letech měnila dostupnost pevné infrastruktury NGA a 100+ Mb/s ve vašem okolí. Můžete tak snadno odvodit, zda je na vaší adrese dostupný rychlý a stabilní internet vhodný jak pro běžné prohlížení internetu, tak pro náročné aplikace, streaming, přehrávání UHD videa.
Podíl 100+ Mb/s vůči infrastruktuře NGA (Next Generation Access je náhradou DSL - původních metalických sítí) napovídá, jak velká část rychlého pevného internetu už dosahuje opravdu moderní úrovně připojení.
Mapa zobrazuje jednotlivé body měření pro jednotlivé mobilní operátory i další poskytovatele internetu a mobilních dat.
Detailní výpis jednotlivých záznamů pro vybranou lokalitu.
| Datum a čas | Operátor / tech. | Lokalita | Klíčové parametry | Cell ID |
|---|---|---|---|---|
| 1.11.2019 13:11 | O2 / 2G | Dyjice | RX -62,8 dBm, C/I 28,3 dB | 58856 |
| 1.11.2019 13:10 | T-Mobile / 2G | Dyjice | RX -70,7 dBm, C/I 26,9 dB | 32698 |
| 1.11.2019 13:10 | Vodafone / 2G | Dyjice | RX -69,6 dBm, C/I 28,2 dB | 36503 |
| 1.11.2019 12:59 | O2 / 4G | Dyjice | DL avg 28,2 Mb/s, medián 30,0 Mb/s, RSRP -79,6 dBm, SINR 15,8 dB | 17992193 |
| 1.11.2019 12:58 | T-Mobile / 4G | Dyjice | DL avg 27,8 Mb/s, medián 27,6 Mb/s, RSRP -79,5 dBm, SINR 17,2 dB | 17992204 |
| 1.11.2019 12:57 | Vodafone / 4G | Dyjice | DL avg 6,2 Mb/s, medián 6,4 Mb/s, RSRP -103,0 dBm, SINR 6,0 dB | 1341707 |
Ověřte si jak rychlý internet a za jakou cenu je na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice v Dyjici zaveden rychlý pevný (optický) internet, nebo je nutné se spolehnout na co nejkvalitnější bezdrátové připojení v bezlicenčním pásmu (WISP, 5 GHZ).
| Název ulice | Počet adresních míst |
|---|---|
| Žádná data. | |
Přinášíme aktuální informace, data, statistiky a analýzy z vašeho okolí. Data o populaci (demografii), hospodaření obcí, krajů, samospráv, ale také o nehodách v blízkosti vašeho bydliště. Vše analyzujeme a převádíme do poutavých grafů, tabulek, textů a infografik. Máte zajímavý tip na vylepšení? Neváhejte napsat také v případě zájmu o spolupráci.
Na tomto webu používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší uživatelský zážitek.
Více možnostíMůžete povolit analytické cookies, nebo pokračovat pouze s nezbytnými cookies potřebnými pro fungování webu.
Jen nezbytné