Našli jste nepřesnost, chybějící údaj nebo technický problém? Pošlete stručnou poznámku. Pomáhá to kvalitě dat i důvěryhodnosti webu.

Kolik je v Lipníce nad Bečvou obyvatel? Dle posledních oficiálních měření jich zde žije přibližně 8 000 a modelový odhad pro rok 2026 ukazuje hodnotu kolem 8 014. Prozkoumejte detailní historická data o počtu obyvatel, sledujte statistiky ohledně narození, úmrtí, migrace, ale také sňatků a rozvodů. K dispozici jsou také aktuální i historická data o hospodaření v jednotlivých obcích a regionech, ale známe také aktuální stav zdravotnictví a dostupnost lékařů nebo třeba detailní statistiky dopravních nehod.
Zatímco v roce 2000 žilo v Lipníce nad Bečvou 8 721 obyvatel, v roce 2025 se počet obyvatel dostal na 8 000. Graf umožňuje rychle vyhodnotit, zda populace Lipníka nad Bečvou rostla, stagnovala nebo naopak klesala, a to v rozmezí let 2000–2025. V křivce grafu je dobře patrný absolutní posun o -721 obyvatel, tedy přibližně o -8,3 % oproti prvnímu dostupnému roku ke kterému máme platná statistická data.
Tento graf staví vedle sebe dva základní demografické ukazatele: počty živě narozených a počty zemřelých v jednotlivých letech. Data vám prozradí ve kterých obdobích měl přirozený pohyb obyvatelstva pozitivní bilanci a kdy naopak více lidí zemřelo, než se narodilo. Jak můžete vidět v infografice, tak v roce 2025 se v Lipníce nad Bečvou narodilo 72 dětí a 78 obyvatel zemřelo, přirozený rozdíl tedy činil -6.
Data v této vizualizaci poukazují na migrační aktivitu spjatou s Lipníkem nad Bečvou a jak se v čase měnily počty přistěhovalých a vystěhovalých osob. Například v roce 2025 činil rozdíl mezi přistěhovalými a vystěhovalými +51, konkrétně se pak do Lipníka nad Bečvou přistěhovalo 273 osob a vystěhovalo se 222 lidí.
Graf srovnává dvě hlavní složky vývoje: přirozenou měnu (rozdíl mezi počtem narozených a zemřelých) a stěhování. Na první pohled je zřejmé, zda za změnou počtu obyvatel stojí spíše demografický vývoj, nebo atraktivita Lipníka nad Bečvou pro nové rezidenty. V roce 2025 dosáhl přirozený přírůstek/úbytek hodnoty -6, zatímco migrační saldo činilo +51.
Následující graf nabízí pohled do soukromí obyvatel v Lipníce nad Bečvou skrze statistiku sňatků a rozvodů. Ukazuje, jak se v čase mění rodinné trendy v tomto regionu a zda počet uzavřených manželství převyšuje počet těch zaniklých. V roce 2025 bylo uzavřeno 34 manželství a došlo k 18 rozvodům, což představuje rozdíl +16.
Toto je pomyslný účetní výkaz života v lokalitě. Sčítá radost z narození, smutek z odchodů i dynamiku stěhování do jediné výsledné křivky. Dobře zde rozpoznáte i mimořádné události; zejména pak období pandemie covidu-19 v Lipníce nad Bečvou, které v mnoha místech dočasně vychýlilo stabilitu porodnosti či úmrtnosti a ovlivnilo ochotu lidí se stěhovat. V roce 2025 se tato bilance ustálila na hodnotě +45 obyvatel.
Tato vizualizace rozkládá celkovou změnu počtu obyvatel na dvě hlavní složky – přirozený přírůstek či úbytek a saldo stěhování. Sleduje, zda se počet obyvatel Lipníka nad Bečvou měnil hlavně vlivem porodnosti a úmrtnosti, nebo spíše příchodem a odchodem obyvatel. V roce 2025 činilo přirozené saldo -6, migrační saldo +51 a výsledná celková změna dosáhla +45.
Chcete čistá data o vývoji populace v Lipníce nad Bečvou rok po roce? Od počátku sledovaného období se celkový počet obyvatel změnil o -721. Pozor na nepřesnou interpretaci dat ČSÚ, kdy některé portály, jako například obyvateleceska.cz, posouvají statistiky o počtu obyvatel chybně o jeden rok. Počet obyvatel Lipníka nad Bečvou v roce 2026 můžeme zatím pouze statisticky odhadovat a podle aktuální projekce by se mohl pohybovat zhruba kolem 8 014 obyvatel
| Rok | Počet obyvatel |
|---|---|
| 2025 | 8 000 |
| 2024 | 7 955 |
| 2023 | 7 961 |
| 2022 | 7 981 |
| 2021 | 7 826 |
| 2020 | 7 953 |
| 2019 | 7 982 |
| 2018 | 8 024 |
| 2017 | 8 047 |
| 2016 | 8 123 |
| 2015 | 8 179 |
| 2014 | 8 181 |
| 2013 | 8 191 |
| 2012 | 8 240 |
| 2011 | 8 250 |
| 2010 | 8 313 |
| 2009 | 8 356 |
| 2008 | 8 386 |
| 2007 | 8 397 |
| 2006 | 8 454 |
| 2005 | 8 421 |
| 2004 | 8 444 |
| 2003 | 8 416 |
| 2002 | 8 453 |
| 2001 | 8 514 |
| 2000 | 8 721 |
Následující tabulka zachycuje přesné počty živě narozených dětí v jednotlivých letech a umožňuje identifikovat populačně silnější i slabší ročníky. Data jsou uváděna v surové podobě bez grafického zaokrouhlení, což z nich činí spolehlivý podklad pro citace i detailní analýzu trendů. Mezi lety 2000 a 2025 se roční počet narozených proměnil o +14.
| Rok | Živě narození |
|---|---|
| 2025 | 72 |
| 2024 | 74 |
| 2023 | 72 |
| 2022 | 76 |
| 2021 | 80 |
| 2020 | 95 |
| 2019 | 73 |
| 2018 | 69 |
| 2017 | 70 |
| 2016 | 82 |
| 2015 | 92 |
| 2014 | 92 |
| 2013 | 91 |
| 2012 | 94 |
| 2011 | 72 |
| 2010 | 100 |
| 2009 | 90 |
| 2008 | 109 |
| 2007 | 80 |
| 2006 | 99 |
| 2005 | 98 |
| 2004 | 90 |
| 2003 | 74 |
| 2002 | 78 |
| 2001 | 72 |
| 2000 | 58 |
Přesná statistická řada úmrtí, která slouží jako podklad pro hlubší demografický rozbor. Na rozdíl od grafu zde najdete absolutní čísla vhodná pro přímé meziroční srovnání i pro potřeby citací. Mezi lety 2000 a 2025 se evidovaný počet úmrtí v Lipníce nad Bečvou změnil o -2 osob ročně.
| Rok | Zemřelí |
|---|---|
| 2025 | 78 |
| 2024 | 78 |
| 2023 | 98 |
| 2022 | 76 |
| 2021 | 115 |
| 2020 | 102 |
| 2019 | 76 |
| 2018 | 89 |
| 2017 | 88 |
| 2016 | 66 |
| 2015 | 86 |
| 2014 | 81 |
| 2013 | 86 |
| 2012 | 86 |
| 2011 | 84 |
| 2010 | 87 |
| 2009 | 96 |
| 2008 | 81 |
| 2007 | 80 |
| 2006 | 69 |
| 2005 | 92 |
| 2004 | 77 |
| 2003 | 89 |
| 2002 | 87 |
| 2001 | 103 |
| 2000 | 80 |
Přesný soupis nově přistěhovalých obyvatel v jednotlivých letech. Díky sestupnému řazení máte okamžitý přehled o nejaktuálnějším vývoji, který můžete ihned konfrontovat s historickými údaji v nižších řádcích. V roce 2025 se k Lipníku nad Bečvou připojilo celkem 273 nových obyvatel.
| Rok | Přistěhovalí |
|---|---|
| 2025 | 273 |
| 2024 | 215 |
| 2023 | 199 |
| 2022 | 327 |
| 2021 | 189 |
| 2020 | 154 |
| 2019 | 163 |
| 2018 | 160 |
| 2017 | 159 |
| 2016 | 168 |
| 2015 | 182 |
| 2014 | 151 |
| 2013 | 121 |
| 2012 | 154 |
| 2011 | 143 |
| 2010 | 112 |
| 2009 | 115 |
| 2008 | 165 |
| 2007 | 141 |
| 2006 | 166 |
| 2005 | 160 |
| 2004 | 170 |
| 2003 | 133 |
| 2002 | 134 |
| 2001 | 145 |
| 2000 | 138 |
Pohled na mobilitu obyvatel Lipníka nad Bečvou z opačné strany. Tato analýza dokumentuje počty odchodů v čase a ilustruje stabilitu populace v jednotlivých etapách rozvoje. Tato surová data jsou klíčová pro pochopení, zda je úbytek obyvatel v grafu způsoben zvýšenou emigrací, nebo jen poklesem přistěhovalectví. V posledním roce sledovaného období dosáhl počet vystěhovalých hodnoty 222.
| Rok | Vystěhovalí |
|---|---|
| 2025 | 222 |
| 2024 | 217 |
| 2023 | 193 |
| 2022 | 172 |
| 2021 | 177 |
| 2020 | 176 |
| 2019 | 202 |
| 2018 | 163 |
| 2017 | 217 |
| 2016 | 240 |
| 2015 | 190 |
| 2014 | 172 |
| 2013 | 175 |
| 2012 | 172 |
| 2011 | 169 |
| 2010 | 168 |
| 2009 | 139 |
| 2008 | 204 |
| 2007 | 198 |
| 2006 | 163 |
| 2005 | 189 |
| 2004 | 155 |
| 2003 | 155 |
| 2002 | 186 |
| 2001 | 180 |
| 2000 | 178 |
Přehled ročních počtů sňatků v jednotlivých letech. Dokumentace vývoje sňatečnosti dovoluje konfrontovat aktuální stav s historickými údaji v širším časovém kontextu. Pro rok 2025 uvádějí data ČSÚ celkem 34 nově uzavřených manželství.
| Rok | Sňatky |
|---|---|
| 2025 | 34 |
| 2024 | 24 |
| 2023 | 28 |
| 2022 | 46 |
| 2021 | 35 |
| 2020 | 29 |
| 2019 | 36 |
| 2018 | 36 |
| 2017 | 43 |
| 2016 | 41 |
| 2015 | 37 |
| 2014 | 38 |
| 2013 | 42 |
| 2012 | 28 |
| 2011 | 36 |
| 2010 | 34 |
| 2009 | 35 |
| 2008 | 41 |
| 2007 | 41 |
| 2006 | 35 |
| 2005 | 48 |
| 2004 | 28 |
| 2003 | 36 |
| 2002 | 33 |
| 2001 | 46 |
| 2000 | 38 |
Detailní statistická řada ukončených manželství obyvatel Lipníka nad Bečvou v chronologickém uspořádání. V této tabulce najdete na rozdíl od vizualizací a grafů pouze surová data, nezbytná pro přesné meziroční srovnání a vědecké citace. Data ilustrují, jak se v čase proměňovala bilance rodinného stavu místních. Poslední dostupný údaj za rok 2025 zmiňuje celkem 18 rozvodů.
| Rok | Rozvody |
|---|---|
| 2025 | 18 |
| 2024 | 24 |
| 2023 | 13 |
| 2022 | 14 |
| 2021 | 15 |
| 2020 | 13 |
| 2019 | 20 |
| 2018 | 26 |
| 2017 | 17 |
| 2016 | 24 |
| 2015 | 19 |
| 2014 | 16 |
| 2013 | 26 |
| 2012 | 25 |
| 2011 | 20 |
| 2010 | 25 |
| 2009 | 18 |
| 2008 | 27 |
| 2007 | 23 |
| 2006 | 24 |
| 2005 | 27 |
| 2004 | 20 |
| 2003 | 25 |
| 2002 | 23 |
| 2001 | 19 |
| 2000 | 30 |
Tabulka uvádí přímo saldo mezi narozenými a zemřelými, takže bez dalšího počítání ukazuje, zda přirozená měna obyvatelstva populaci posilovala, nebo oslabovala. Kladné hodnoty znamenají více narozených než zemřelých, záporné hodnoty naopak přirozený úbytek. V posledním dostupném roce činilo toto saldo -6.
| Rok | Saldo |
|---|---|
| 2025 | -6 |
| 2024 | -4 |
| 2023 | -26 |
| 2022 | 0 |
| 2021 | -35 |
| 2020 | -7 |
| 2019 | -3 |
| 2018 | -20 |
| 2017 | -18 |
| 2016 | +16 |
| 2015 | +6 |
| 2014 | +11 |
| 2013 | +5 |
| 2012 | +8 |
| 2011 | -12 |
| 2010 | +13 |
| 2009 | -6 |
| 2008 | +28 |
| 2007 | 0 |
| 2006 | +30 |
| 2005 | +6 |
| 2004 | +13 |
| 2003 | -15 |
| 2002 | -9 |
| 2001 | -31 |
| 2000 | -22 |
Tabulka přináší přímé roční saldo stěhování a ukazuje, jestli se do lokality dlouhodobě více lidí přistěhovávalo, nebo z ní odcházelo. Je to nejrychlejší způsob, jak bez dopočtů ověřit migrační zisk či ztrátu v konkrétním roce. Poslední dostupný údaj vychází na +51.
| Rok | Saldo |
|---|---|
| 2025 | +51 |
| 2024 | -2 |
| 2023 | +6 |
| 2022 | +155 |
| 2021 | +12 |
| 2020 | -22 |
| 2019 | -39 |
| 2018 | -3 |
| 2017 | -58 |
| 2016 | -72 |
| 2015 | -8 |
| 2014 | -21 |
| 2013 | -54 |
| 2012 | -18 |
| 2011 | -26 |
| 2010 | -56 |
| 2009 | -24 |
| 2008 | -39 |
| 2007 | -57 |
| 2006 | +3 |
| 2005 | -29 |
| 2004 | +15 |
| 2003 | -22 |
| 2002 | -52 |
| 2001 | -35 |
| 2000 | -40 |
Tato tabulka shrnuje výslednou roční změnu počtu obyvatel po započtení přirozené měny i migrace, a představuje tak finální bilanci každého roku. Pro uživatele je praktická hlavně tehdy, když chce rychle zjistit, v jakých letech populace rostla a kdy naopak klesala. Poslední dostupný řádek za rok 2025 ukazuje saldo +45.
| Rok | Saldo |
|---|---|
| 2025 | +45 |
| 2024 | -6 |
| 2023 | -20 |
| 2022 | +155 |
| 2021 | -23 |
| 2020 | -29 |
| 2019 | -42 |
| 2018 | -23 |
| 2017 | -76 |
| 2016 | -56 |
| 2015 | -2 |
| 2014 | -10 |
| 2013 | -49 |
| 2012 | -10 |
| 2011 | -38 |
| 2010 | -43 |
| 2009 | -30 |
| 2008 | -11 |
| 2007 | -57 |
| 2006 | +33 |
| 2005 | -23 |
| 2004 | +28 |
| 2003 | -37 |
| 2002 | -61 |
| 2001 | -66 |
| 2000 | -62 |
Tento model nepředstavuje oficiální prognózu, ale robustní statistickou projekci založenou na historickém vývoji počtu obyvatel, přirozené měně a migraci ve vztahu k Lipníku nad Bečvou. Model ukazuje na spíše pozvolné pokračování populačního růstu. Predikce je výsledkem kombinace přirozené měny a migrační složky. Pro rok 2026 se střední varianta pohybuje kolem 8 014 obyvatel, zatímco rozumné rozpětí modelu sahá přibližně od 7 969 do 8 059. Průměrná modelovaná roční změna odpovídá přibližně hodnotě 0,25 ‰ z velikosti populace.
Vedle středního odhadu je vhodné sledovat i rozmezí možného vývoje, protože historická data nejsou dokonale stabilní. Tento graf proto ukazuje konzervativní, střední a vyšší scénář, které vznikají z modelované volatility historických ročních změn Lipníka nad Bečvou. Rozpětí není náhodné číslo, ale odvozený interval založený na kolísání reziduí a na tom, jak moc se vybraný trend v minulosti odchyloval od své střední trajektorie.
Tato predikce nerozpočítává budoucnost jen mechanicky z jediné křivky, ale odděleně modeluje přirozené saldo a saldo stěhování, tedy dvě hlavní složky, které výsledný počet obyvatel určují. Díky tomu lze číst nejen výsledný počet, ale i to, zda má být další vývoj tažen spíše porodností a úmrtností, nebo migrací. Složky působí rozdílně, ale v souhrnu převažuje migrační efekt. Predikce je výsledkem kombinace přirozené měny a migrační složky.
Zde je vidět samotné tempo očekávané změny v dalších letech. Tento pohled je důležitý zejména tehdy, když nestačí znát pouze výsledný počet obyvatel, ale je potřeba chápat i směr a sílu pohybu. Simulace odhaduje roční změnu v průměru o přibližně +2 obyvatel. Model ukazuje na spíše pozvolné pokračování populačního růstu.
Přinášíme aktuální informace, data, statistiky a analýzy z vašeho okolí. Data o populaci (demografii), hospodaření obcí, krajů, samospráv, ale také o nehodách v blízkosti vašeho bydliště. Vše analyzujeme a převádíme do poutavých grafů, tabulek, textů a infografik. Máte zajímavý tip na vylepšení? Neváhejte napsat také v případě zájmu o spolupráci.
Na tomto webu používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší uživatelský zážitek.
Více možnostíMůžete povolit analytické cookies, nebo pokračovat pouze s nezbytnými cookies potřebnými pro fungování webu.
Jen nezbytné