Našli jste nepřesnost, chybějící údaj nebo technický problém? Pošlete stručnou poznámku. Pomáhá to kvalitě dat i důvěryhodnosti webu.
Hledáte dobře placenou práci v Žatci a okolí? Aktuálně zde evidujeme tyto aktivní nabídky (76) a pracovní pozice od 73 zaměstnavatelů, spadající pod Kontaktní pracoviště Louny. Nejvíce pracovních míst nabízí Provision plus s.r.o. a nejvyšší mzda se pohybuje kolem 51 000 Kč. Míra nezaměstnanosti osciluje okolo 7,10 %. Známe strukturu uchazečů: pohlaví, věk, vzdělání, nezaměstnanost.
Graf porovnává vývoj populace a míry nezaměstnanosti v Žatci. V posledním dostupném období zde žilo přibližně 18 911 obyvatel. Podíl nezaměstnaných osob v posledním dostupném období činí přibližně 7,10 %. K dispozici je časová řada za období 2000–2025.
Rozložení nabízených mezd ukazuje, v jakých pásmech se aktuální nabídka práce v Žatci nejčastěji pohybuje. Pokud zde hledáte novou práci, mohou vám tato data napovědět, zda hledat zde, nebo se poohlédnout po nabídkách i jinde v okrese.
| Výše platu | Nabídek |
|---|---|
| do 24 999 Kč | 33 |
| 25–34 tis. Kč | 29 |
| 35–44 tis. Kč | 12 |
| 45–59 tis. Kč | 2 |
Tabulka nabízí podrobné informace o míře nezaměstnanosti v jednotlivých měsících sledovaných let.
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| leden | 7,172 % |
| únor | 7,205 % |
| březen | 7,131 % |
| duben | 6,983 % |
| květen | 7,105 % |
| červen | 6,900 % |
| červenec | 6,809 % |
| srpen | 6,949 % |
| září | 7,327 % |
| říjen | 7,336 % |
| listopad | 7,031 % |
| prosinec | 7,311 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| leden | 6,508 % |
| únor | 6,762 % |
| březen | 6,644 % |
| duben | 6,593 % |
| květen | 6,593 % |
| červen | 6,762 % |
| červenec | 6,931 % |
| srpen | 6,948 % |
| září | 7,134 % |
| říjen | 6,990 % |
| listopad | 6,695 % |
| prosinec | 6,884 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| leden | 6,273 % |
| únor | 6,240 % |
| březen | 6,157 % |
| duben | 6,016 % |
| květen | 5,857 % |
| červen | 5,672 % |
| červenec | 5,934 % |
| srpen | 6,297 % |
| září | 6,263 % |
| říjen | 6,314 % |
| listopad | 6,255 % |
| prosinec | 6,475 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| leden | 6,275 % |
| únor | 6,414 % |
| březen | 6,471 % |
| duben | 6,373 % |
| květen | 6,497 % |
| červen | 6,372 % |
| červenec | 6,256 % |
| srpen | 6,397 % |
| září | 6,472 % |
| říjen | 6,173 % |
| listopad | 5,999 % |
| prosinec | 6,049 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| leden | 4,867 % |
| únor | 4,948 % |
| březen | 4,948 % |
| duben | 5,264 % |
| květen | 5,706 % |
| červen | 5,909 % |
| červenec | 6,186 % |
| srpen | 6,186 % |
| září | 6,186 % |
| říjen | 5,763 % |
| listopad | 5,584 % |
| prosinec | 5,925 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| leden | 5,517 % |
| únor | 5,324 % |
| březen | 5,259 % |
| duben | 5,033 % |
| květen | 4,940 % |
| červen | 4,826 % |
| červenec | 4,915 % |
| srpen | 4,624 % |
| září | 4,583 % |
| říjen | 4,187 % |
| listopad | 4,292 % |
| prosinec | 4,543 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| leden | 5,818 % |
| únor | 5,505 % |
| březen | 5,393 % |
| duben | 5,201 % |
| květen | 5,138 % |
| červen | 5,065 % |
| červenec | 5,170 % |
| srpen | 5,227 % |
| září | 5,073 % |
| říjen | 5,017 % |
| listopad | 5,073 % |
| prosinec | 5,235 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| leden | 7,711 % |
| únor | 7,766 % |
| březen | 7,609 % |
| duben | 7,373 % |
| květen | 7,212 % |
| červen | 6,827 % |
| červenec | 6,884 % |
| srpen | 6,555 % |
| září | 6,387 % |
| říjen | 5,762 % |
| listopad | 5,561 % |
| prosinec | 5,521 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| leden | 8,628 % |
| únor | 8,574 % |
| březen | 8,304 % |
| duben | 8,035 % |
| květen | 8,332 % |
| červen | 8,198 % |
| červenec | 8,363 % |
| srpen | 8,277 % |
| září | 7,908 % |
| říjen | 7,632 % |
| listopad | 7,522 % |
| prosinec | 7,640 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| březen | 9,917 % |
| červen | 8,906 % |
| září | 8,744 % |
| říjen | 8,428 % |
| listopad | 8,374 % |
| prosinec | 8,528 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| prosinec | 9,832 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| prosinec | 9,165 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| prosinec | 9,392 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| prosinec | 9,071 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| prosinec | 6,856 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| prosinec | 7,574 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| prosinec | 10,850 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| prosinec | 11,982 % |
Tabulka shrnuje zaměstnavatele, kteří mají v Žatci nejvíce aktivních nabídek práce.
Přehled ukazuje, pod která kontaktní pracoviště Úřadu práce spadá nejvíce aktivních pracovních míst v Žatci.
| Kontaktní pracoviště | Aktivní místa |
|---|---|
| Kontaktní pracoviště Louny | 76 |
K dispozici jsou data o struktuře uchazečů podle pohlaví v Žatci a okolí mezi lety 2000–2024. Z tabulky jasně vychází, že mezi zájemci o práci dominují ženy s celkovým počtem 53 454 a následují muži s podílem 37,0 %.
| Kategorie | Počet | Podíl |
|---|---|---|
| Celkem | 137 057 | 100,0 % |
| Muži | 50 663 | 37,0 % |
| Ženy | 53 454 | 39,0 % |
Věková struktura uchazečů o zaměstnání z Žatce ukazuje, které skupiny obyvatel se na trhu práce uplatňují nejsilněji a kde se naopak kumulují bariéry při hledání zaměstnání. Data poskytují zajímavý kontext při vyhodnocování dostupnosti pracovních příležitostí i celkové kondice lokálního trhu práce.
| Kategorie | Počet | Podíl |
|---|---|---|
| do 19 let | 5 494 | 5,4 % |
| 20 až 24 | 11 674 | 11,4 % |
| 25 až 29 | 10 764 | 10,5 % |
| 30 až 34 | 11 732 | 11,5 % |
| 35 až 39 | 11 592 | 11,4 % |
| 40 až 44 | 11 150 | 10,9 % |
| 45 až 49 | 10 857 | 10,6 % |
| 50 až 54 | 12 581 | 12,3 % |
| 55 až 59 | 12 012 | 11,8 % |
| 60 až 64 | 3 858 | 3,8 % |
| Od 65 a více let | 350 | 0,3 % |
Které kvalifikační úrovně převažují na trhu práce v Žatci a okolí? Dominují uchazeči bez vzdělání, se středním vzděláním nebo s vysokoškolskou kvalifikací?
| Kategorie | Počet | Podíl |
|---|---|---|
| Bez vzdělání a neúplné | 3 401 | 3,3 % |
| Základní | 39 382 | 38,6 % |
| Vyučení | 34 932 | 34,2 % |
| Střední bez maturity | 4 599 | 4,5 % |
| Vyučení s maturitou | 2 816 | 2,8 % |
| Úplné střední všeobecné s maturitou | 2 006 | 2,0 % |
| Úplné střední odborné s maturitou | 12 066 | 11,8 % |
| Vyšší odborné vzdělání | 337 | 0,3 % |
| Vysokoškolské | 2 525 | 2,5 % |
Přehled ukazuje strukturu uchazečů podle délky nezaměstnanosti v Žatci a okolí. K dispozici jsou data za období 2004–2023.
| Kategorie | Počet | Podíl |
|---|---|---|
| Do 3 měsíců | 28 531 | 28,0 % |
| Více než 3 až 6 měsíců | 16 639 | 16,3 % |
| Více než 6 až 9 měsíců | 9 254 | 9,1 % |
| Více než 9 až 12 měsíců | 7 440 | 7,3 % |
| Více než 12 až 24 měsíců | 15 378 | 15,1 % |
| Více než 24 měsíců | 24 822 | 24,3 % |
V přehledu níže najdete poslední aktivní i neaktivní nabídky práce v této lokalitě.
| Nabídka | Stav |
|---|---|
Strážník Městské policie ŽatecMěsto Žatec | Aktivní |
koordinátor/ka realitních makléřůBohemika a.s. | Aktivní |
koordinátor/ka realitních makléřůBohemika a.s. | Aktivní |
obsluha v zařízení rychlého občerstvení (m/ž)Hichem Jebbiou | Aktivní |
vazač armatur (m/ž) - montážní dělník výrobků z ostatních materiálůHOSH company s.r.o. | Aktivní |
optometrista/optometristkaDR. OPTIK s.r.o. | Aktivní |
prodavač (m/ž)Provision plus s.r.o. | Aktivní |
skladník m/ž)Provision plus s.r.o. | Aktivní |
pomocná síla na prodejně m/ž)Provision plus s.r.o. | Aktivní |
pomocná síla na prodejně m/ž)Provision plus s.r.o. | Aktivní |
skladník m/ž)Provision plus s.r.o. | Aktivní |
prodavač (m/ž)Provision plus s.r.o. | Aktivní |
svářečiSudore agency s.r.o. | Aktivní |
vazač armatur (m/ž)HOSH company s.r.o. | Aktivní |
rozvozce/rozvozkyněTURBO PIZZA, s.r.o. | Aktivní |
pizzař/kaTURBO PIZZA, s.r.o. | Aktivní |
asistent/ka prodejeTURBO PIZZA, s.r.o. | Aktivní |
vedoucí gastroprovozu (m/ž)TURBO PIZZA, s.r.o. | Aktivní |
automechanik (m/ž)Dongres s.r.o. | Aktivní |
úklidový pracovník-pracovniceATALIAN Servis CZ s.r.o. | Aktivní |
sociální pracovník (terénní pracovník) m/žMost k naději, z.s. | Aktivní |
pracovník pro kompletaci boxů pro automobilový průmyslITOSS Solutions s.r.o. | Aktivní |
Obchodní zástupciAgrowest a.s. | Aktivní |
Asistent prodejeTien Dung Tran | Aktivní |
učitel/ka v MŠMateřská škola speciální, Žatec, Studentská 1416, okres Louny | Aktivní |
učitel/ka v MŠMateřská škola speciální, Žatec, Studentská 1416, okres Louny | Aktivní |
Strážník Městské policie ŽatecMěsto Žatec | Aktivní |
dotační pracovní místo: Garant sociální práceMěsto Žatec | Aktivní |
uklízeč-kaŽatecké lahůdky s.r.o. | Aktivní |
pomocná sílaŽatecké lahůdky s.r.o. | Aktivní |
| Nabídka | Stav |
|---|---|
ekonom/ka příspěvkové organizace (základní škola)Základní škola, Žatec, Jižní 2777, okres Louny | Neaktivní |
vedoucí gastroprovozu (m/ž)TURBO PIZZA, s.r.o. | Neaktivní |
pizzař/kaTURBO PIZZA, s.r.o. | Neaktivní |
asistent/ka prodejeTURBO PIZZA, s.r.o. | Neaktivní |
uklízeč/kareal KÁRA s.r.o. | Neaktivní |
uklízeč/kaHM PROFIS FACILITY s.r.o. | Neaktivní |
ostrahaHM PROFIS FACILITY s.r.o. | Neaktivní |
servisní technik/techničkaATS-STAVEBNÍ STROJE s.r.o. | Neaktivní |
galvanizér/kaR E P O N spol. s r.o. | Neaktivní |
správce daně - vyměřování (m/ž)Generální finanční ředitelství | Neaktivní |
nutriční terapeut/terapeutkaŽatecká regionální nemocnice, a.s. | Neaktivní |
vedoucí oddělení nepojistných sociálních dávek (m/ž)Úřad práce České republiky | Neaktivní |
automechanik nákladních vozidel, opravář zemědělských strojů (m/ž)2K Group s.r.o. | Neaktivní |
řidič nákladních vozidel (m/ž)2K Group s.r.o. | Neaktivní |
Fyzioterapeut domácí péče (m/ž)ARNIKA - komplexní domácí péče s.r.o. | Neaktivní |
Všeobecná sestra domácí péče (m/ž)ARNIKA - komplexní domácí péče s.r.o. | Neaktivní |
Barista, obsluha kavárnyBOQUETE s.r.o. | Neaktivní |
výpomoc obsluhy čerpací staniceSILMET Plus, s.r.o. | Neaktivní |
laborant/ka akreditované chemické laboratořeChmelařský institut s.r.o. | Neaktivní |
učitel/ka 2. stupně - MatematikaZákladní škola, Žatec, Jižní 2777, okres Louny | Neaktivní |
kuchař/kaStřední odborné učiliště a Střední odborná škola SČMSD, Žatec, s.r.o. | Neaktivní |
prodavač/ka ve vinotéceWine BENONE s.r.o. | Neaktivní |
Pracovník/pracovnice oddělení sociálně právní ochrany náhradní rodinná péče 03 - doba neurčitáMěsto Žatec | Neaktivní |
pracovník pro kompletaci boxů pro automobilový průmyslITOSS Solutions s.r.o. | Neaktivní |
pracovník pro kompletaci boxů pro automobilový průmyslITOSS Solutions s.r.o. | Neaktivní |
sociální pracovník dluhové a soicální poradny (m/ž)Vavřinec, z. s. | Neaktivní |
Obsluha strojů a zařízení na betonové výrobkyGraendal s.r.o. | Neaktivní |
Pracovník/pracovnice oddělení sociálně právní ochrany 02Město Žatec | Neaktivní |
prodavač/kaPetr Babovič | Neaktivní |
učitel/ka 2. stupně - fyzikaZákladní škola, Žatec, Jižní 2777, okres Louny | Neaktivní |
| Načítání… |
Přinášíme aktuální informace, data, statistiky a analýzy z vašeho okolí. Data o populaci (demografii), hospodaření obcí, krajů, samospráv, ale také o nehodách v blízkosti vašeho bydliště. Vše analyzujeme a převádíme do poutavých grafů, tabulek, textů a infografik. Máte zajímavý tip na vylepšení? Neváhejte napsat také v případě zájmu o spolupráci.
Na tomto webu používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší uživatelský zážitek.
Více možnostíMůžete povolit analytické cookies, nebo pokračovat pouze s nezbytnými cookies potřebnými pro fungování webu.
Jen nezbytné