Našli jste nepřesnost, chybějící údaj nebo technický problém? Pošlete stručnou poznámku. Pomáhá to kvalitě dat i důvěryhodnosti webu.
Zajímá vás aktuální nabídka práce v okrese Jičín? V evidenci nyní sledujeme 277 nabídek s aktivními pracovními pozicemi od 236 zaměstnavatelů, které spadají pod 4 úřady práce. Nejvíce pracovních míst v okrese momentálně nabízí Maso Jičín s.r.o. a nejvyšší mzda v okrese se pohybuje kolem 100 000 Kč. Míra nezaměstnanosti osciluje kolem hranice 2,16 %.Níže si můžete projít největší zaměstnavatele, aktuální pracovní inzeráty, mapu pracovních míst i grafy vývoje trhu práce.
Graf porovnává vývoj populace a míry nezaměstnanosti v okrese Jičín. V posledním dostupném období zde žilo přibližně 80 224 obyvatel. Podíl nezaměstnaných osob v posledním dostupném období činí přibližně 2,16 %. K dispozici je časová řada za období 2000–2025.
Rozložení nabízených mezd ukazuje, v jakých pásmech se aktuální nabídka práce v okrese Jičín nejčastěji pohybuje. Pokud zde hledáte novou práci, mohou vám tato data napovědět, zda hledat zde, nebo se poohlédnout po nabídkách i jinde v okrese.
| Výše platu | Nabídek |
|---|---|
| 25–34 tis. Kč | 115 |
| do 24 999 Kč | 84 |
| 35–44 tis. Kč | 55 |
| 45–59 tis. Kč | 19 |
| 60 tis. Kč a více | 4 |
Tabulka nabízí podrobné informace o míře nezaměstnanosti v jednotlivých měsících sledovaných let.
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| leden | 2,111 % |
| únor | 2,107 % |
| březen | 2,013 % |
| duben | 2,007 % |
| květen | 1,842 % |
| červen | 1,857 % |
| červenec | 2,102 % |
| srpen | 2,141 % |
| září | 2,339 % |
| říjen | 2,281 % |
| listopad | 2,416 % |
| prosinec | 2,751 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| leden | 2,329 % |
| únor | 2,316 % |
| březen | 2,177 % |
| duben | 1,812 % |
| květen | 1,673 % |
| červen | 1,680 % |
| červenec | 1,845 % |
| srpen | 1,982 % |
| září | 1,901 % |
| říjen | 1,882 % |
| listopad | 1,800 % |
| prosinec | 1,914 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| leden | 2,252 % |
| únor | 2,148 % |
| březen | 2,045 % |
| duben | 1,862 % |
| květen | 1,892 % |
| červen | 1,761 % |
| červenec | 1,906 % |
| srpen | 2,103 % |
| září | 2,223 % |
| říjen | 1,999 % |
| listopad | 2,182 % |
| prosinec | 2,266 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| leden | 2,531 % |
| únor | 2,572 % |
| březen | 2,538 % |
| duben | 2,456 % |
| květen | 2,260 % |
| červen | 2,103 % |
| červenec | 1,912 % |
| srpen | 1,803 % |
| září | 1,939 % |
| říjen | 1,921 % |
| listopad | 1,957 % |
| prosinec | 2,216 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| leden | 2,007 % |
| únor | 1,899 % |
| březen | 1,899 % |
| duben | 2,248 % |
| květen | 2,356 % |
| červen | 2,321 % |
| červenec | 2,248 % |
| srpen | 2,191 % |
| září | 2,093 % |
| říjen | 2,023 % |
| listopad | 2,066 % |
| prosinec | 2,342 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| leden | 2,022 % |
| únor | 1,912 % |
| březen | 1,817 % |
| duben | 1,674 % |
| květen | 1,654 % |
| červen | 1,703 % |
| červenec | 1,866 % |
| srpen | 1,834 % |
| září | 1,757 % |
| říjen | 1,620 % |
| listopad | 1,517 % |
| prosinec | 1,751 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| leden | 2,155 % |
| únor | 2,038 % |
| březen | 1,881 % |
| duben | 1,644 % |
| květen | 1,479 % |
| červen | 1,500 % |
| červenec | 1,737 % |
| srpen | 1,762 % |
| září | 1,743 % |
| říjen | 1,699 % |
| listopad | 1,744 % |
| prosinec | 1,862 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| leden | 3,209 % |
| únor | 3,167 % |
| březen | 2,900 % |
| duben | 2,360 % |
| květen | 2,009 % |
| červen | 2,092 % |
| červenec | 2,224 % |
| srpen | 2,137 % |
| září | 2,089 % |
| říjen | 2,024 % |
| listopad | 2,048 % |
| prosinec | 2,236 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| leden | 4,343 % |
| únor | 4,165 % |
| březen | 3,902 % |
| duben | 3,364 % |
| květen | 3,015 % |
| červen | 2,782 % |
| červenec | 3,064 % |
| srpen | 3,034 % |
| září | 2,697 % |
| říjen | 2,609 % |
| listopad | 2,631 % |
| prosinec | 2,912 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| březen | 5,004 % |
| červen | 3,750 % |
| září | 3,664 % |
| říjen | 3,483 % |
| listopad | 3,555 % |
| prosinec | 4,045 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| prosinec | 5,501 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| prosinec | 5,920 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| prosinec | 7,137 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| prosinec | 7,346 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| prosinec | 4,911 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| prosinec | 5,127 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| prosinec | 5,781 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| prosinec | 6,658 % |
Tabulka shrnuje zaměstnavatele, kteří mají v okrese Jičín nejvíce aktivních nabídek práce.
Přehled ukazuje, pod která kontaktní pracoviště Úřadu práce spadá nejvíce aktivních pracovních míst v okrese Jičín.
| Kontaktní pracoviště | Aktivní místa |
|---|---|
| Kontaktní pracoviště Jičín | 275 |
| Kontaktní pracoviště Praha východ a Praha západ | 1 |
| Krajská pobočka pro hlavní město Prahu | 1 |
Tabulka ukazuje obce v okrese Jičín s nejvyšším počtem aktuálně aktivních pracovních nabídek.
| Obec | Aktivní místa |
|---|---|
| Jičín | 94 |
| Nová Paka | 41 |
| Hořice | 30 |
| Lázně Bělohrad | 13 |
| Valdice | 12 |
| Libáň | 11 |
| Nemyčeves | 9 |
| Kněžnice | 7 |
| Slatiny | 6 |
| Sobotka | 5 |
| Kbelnice | 4 |
| Libuň | 4 |
| Újezd pod Troskami | 4 |
| Vitiněves | 4 |
| Stará Paka | 3 |
Přehled ukazuje strukturu uchazečů podle pohlaví v okrese Jičín mezi lety 2000–2024. Z tabulky jasně vychází, že mezi zájemci o práci dominují ženy s celkovým počtem 29 435 a následují muži s podílem 40,8 %.
| Kategorie | Počet | Podíl |
|---|---|---|
| Celkem | 70 168 | 100,0 % |
| Muži | 28 653 | 40,8 % |
| Ženy | 29 435 | 41,9 % |
Věková struktura uchazečů o zaměstnání ukazuje, které skupiny obyvatel se na trhu práce uplatňují nejsilněji a kde se naopak kumulují bariéry při hledání zaměstnání. Data poskytují zajímavý kontext při vyhodnocování dostupnosti pracovních příležitostí i celkové kondice lokálního trhu práce.
| Kategorie | Počet | Podíl |
|---|---|---|
| do 19 let | 2 157 | 3,8 % |
| 20 až 24 | 6 892 | 12,1 % |
| 25 až 29 | 5 905 | 10,4 % |
| 30 až 34 | 6 018 | 10,6 % |
| 35 až 39 | 6 338 | 11,1 % |
| 40 až 44 | 6 226 | 10,9 % |
| 45 až 49 | 6 216 | 10,9 % |
| 50 až 54 | 6 925 | 12,2 % |
| 55 až 59 | 7 665 | 13,5 % |
| 60 až 64 | 2 515 | 4,4 % |
| Od 65 a více let | 117 | 0,2 % |
Které kvalifikační úrovně převažují na trhu práce v okrese Jičín? Dominují uchazeči bez vzdělání, se středním vzděláním nebo s vysokoškolskou kvalifikací?
| Kategorie | Počet | Podíl |
|---|---|---|
| Bez vzdělání a neúplné | 454 | 0,8 % |
| Základní | 11 965 | 21,0 % |
| Vyučení | 24 742 | 43,4 % |
| Střední bez maturity | 1 756 | 3,1 % |
| Vyučení s maturitou | 2 477 | 4,3 % |
| Úplné střední všeobecné s maturitou | 2 082 | 3,7 % |
| Úplné střední odborné s maturitou | 10 058 | 17,7 % |
| Vyšší odborné vzdělání | 609 | 1,1 % |
| Vysokoškolské | 2 831 | 5,0 % |
Přehled ukazuje strukturu uchazečů podle délky nezaměstnanosti v okrese Jičín. K dispozici jsou data za období 2004–2023.
| Kategorie | Počet | Podíl |
|---|---|---|
| Do 3 měsíců | 18 953 | 33,3 % |
| Více než 3 až 6 měsíců | 10 476 | 18,4 % |
| Více než 6 až 9 měsíců | 5 611 | 9,8 % |
| Více než 9 až 12 měsíců | 4 030 | 7,1 % |
| Více než 12 až 24 měsíců | 7 459 | 13,1 % |
| Více než 24 měsíců | 10 445 | 18,3 % |
V přehledu níže najdete poslední aktivní i neaktivní nabídky práce v této lokalitě.
| Nabídka | Stav |
|---|---|
VEDOUCÍ REFERÁTU STAVEBNÍHO M/ŽVězeňská služba České republiky | Aktivní |
PRODAVAČ / PRODAVAČKAJEDNOTA, spotřební družstvo Nová Paka | Aktivní |
PRODAVAČ / PRODAVAČKAJEDNOTA, spotřební družstvo Nová Paka | Aktivní |
KUCHAŘ / KUCHAŘKAHotel Start Jičín, s.r.o. | Aktivní |
MONTÁŽNÍ DĚLNÍCI / DĚLNICE VÝROBKŮ Z KOVŮBESTJOB s.r.o. | Aktivní |
OBSLUHA STROJŮ NA VÝROBU A ZPRACOVÁNÍ VÝROBKŮ Z PLASTU M/ŽBESTJOB s.r.o. | Aktivní |
PŘÍPRAVA VÝROBY M/ŽSQS Vláknová optika a.s. | Aktivní |
ŘIDIČI VYSOKOZDVIŽNÝCH VOZIKŮJobScout s.r.o. | Aktivní |
MONTÉR / MONTÉRKA KOVOVÝCH KONSTRUKCÍGTA CZ s.r.o. | Aktivní |
ŘEZNÍK / ŘEZNICEJaroslav Slavík | Aktivní |
POMOCNÝ ŘEZNÍK M/Ž - DĚLNÍK DO ŘEZNICTVÍ M/ŽJaroslav Slavík | Aktivní |
KUCHAŘ / KUCHAŘKA DO ŘEZNICTVÍ S BUFETEMJaroslav Slavík | Aktivní |
OBSLUHA ZEMNÍCH STROJŮ M/ŽDrcení PYKO s.r.o. | Aktivní |
DĚLNÍK V GALVANOVĚ M/ŽGALJEVA s.r.o. | Aktivní |
PRACOVNÍK LAKOVNY A VÝSTUPU ZBOŽÍRONAL CR s.r.o. | Aktivní |
Lektor/ka aplikací skupiny MicrosoftIng. et Bc. Lenka Štichauerová | Aktivní |
ZÁMEČNÍK - ÚDRŽBÁŘ M/ŽMAVE Jičín, a. s. | Aktivní |
OBSLUHA ZEMNÍCH STROJŮ M/ŽDrcení PYKO s.r.o. | Aktivní |
PRODAVAČ / PRODAVAČKATuyen Nguyen Tuyen | Aktivní |
ŠKOLNÍK M/ŽZemědělská akademie a Gymnázium Hořice – střední škola a vyšší odborná škola, příspěvková organizace | Aktivní |
Výrobní manipulant/kaAUMOVIO Czech Republic s.r.o. | Aktivní |
MZDOVÝ / MZDOVÁ ÚČETNÍAD accountancy s.r.o. | Aktivní |
VEDOUCÍ GASTROPROVOZU (M/Ž)TURBO PIZZA, s.r.o. | Aktivní |
ROZVOZCE / ROZVOZKYNĚTURBO PIZZA, s.r.o. | Aktivní |
ASISTENT / ASISTENTKA PRODEJETURBO PIZZA, s.r.o. | Aktivní |
PIZZAŘ / PIZZAŘKATURBO PIZZA, s.r.o. | Aktivní |
SOUSTRUŽNÍK - ZÁMEČNÍK M/ŽJSP, s.r.o. | Aktivní |
MANAŽER TECHNICKÉ PODPORY M/ŽJSP, s.r.o. | Aktivní |
ŘIDIČ / ŘIDIČKA MKDC.S.CARGO a.s. | Aktivní |
PRODAVAČ / PRODAVAČKAJEDNOTA, spotřební družstvo Nová Paka | Aktivní |
| Nabídka | Stav |
|---|---|
POKOJSKÝ / POKOJSKÁHOTEL Tamlovka s.r.o. | Neaktivní |
OPERÁTOR / OPERÁTORKA ELEKTROMECHANICKÝCH MONTÁŽÍQUITTNER & SCHIMEK s.r.o. | Neaktivní |
INŽENÝR / INŽENÝRKA - VÝVOJ OPTIKA - JUNIOR M/ŽSQS Vláknová optika a.s. | Neaktivní |
PRACOVNÍK / PRACOVNICE ÚDRŽBY ELEKTRIKÁŘRONAL CR s.r.o. | Neaktivní |
ŘIDIČ/ŘIDIČKA - SK. BMaso Jičín s.r.o. | Neaktivní |
VŠEOBECNÍ ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍCI M/ŽDOPS s.r.o. | Neaktivní |
POMOCNÝ STAVEBNÍ DĚLNÍK / DĚLNICEŘemeslné stavby s.r.o. | Neaktivní |
ZÁVOZNÍK / ZÁVOZNICEIMPERIAL Logistics, spol. s r.o. | Neaktivní |
PRODAVAČ / PRODAVAČKA (POLOVIČNÍ ÚVAZEK)Řeznictví a Uzenářství U Motyčků s.r.o. | Neaktivní |
POMOCNÍ KUCHAŘI M/ŽZemědělská akademie a Gymnázium Hořice – střední škola a vyšší odborná škola, příspěvková organizace | Neaktivní |
KUCHAŘ / KUCHAŘKAZemědělská akademie a Gymnázium Hořice – střední škola a vyšší odborná škola, příspěvková organizace | Neaktivní |
UKLÍZEČI A POMOCNÍCI M/ŽZemědělská akademie a Gymnázium Hořice – střední škola a vyšší odborná škola, příspěvková organizace | Neaktivní |
ŘIDIČ / ŘIDIČKA MKDFilip Hayer | Neaktivní |
MZDOVÍ ÚČETNÍ M/ŽD E A L, spol. s r.o. | Neaktivní |
VŠEOBECNÁ / VŠEOBECNÝ ÚČETNÍ VE ZPRACOVATELSKÉ FIRMĚD E A L, spol. s r.o. | Neaktivní |
MONTÁŽNÍ DĚLNÍCI VÝROBKŮ Z TEXTILU A KŮŽETexla a.s. | Neaktivní |
FINANČNÍ ÚČETNÍ - HLAVNÍ ÚČETNÍDEPRAG CZ a.s. | Neaktivní |
REFERENT / REFERENTKA PRODEJEVABA PLUS - TRADE spol. s r.o. | Neaktivní |
SPECIALISTA ODDĚLENÍ KVALITY M / ŽSQS Vláknová optika a.s. | Neaktivní |
IT SPECIALISTA - ERP (HELIOS) M/ŽSQS Vláknová optika a.s. | Neaktivní |
PRODAVAČ / PRODAVAČKA V CHOVATELSKÝCH POTŘEBÁCHAvenante s.r.o. | Neaktivní |
ŠVADLENAKarel Hrnčíř - BIOMAG | Neaktivní |
DĚLNÍK / DĚLNICE DO VÝROBY APLIKÁTORŮ PRO MAGNETOTERAPIIKarel Hrnčíř - BIOMAG | Neaktivní |
MALÍŘ / MALÍŘKA DŘEVĚNÝCH SOCHSAM s.r.o. | Neaktivní |
ASISTENTI PEDAGOGŮ PRO PEDAGOGICKOU ČINNOST M/ŽSoukromá mateřská škola Spirálka, s. r. o. | Neaktivní |
UČITELÉ V OBLASTI PŘEDŠKOLNÍ VÝCHOVY M/ŽSoukromá mateřská škola Spirálka, s. r. o. | Neaktivní |
VEDOUCÍ PROVOZU ŠKOLNÍCH JÍDELEN A MENZ M/ŽSoukromá mateřská škola Spirálka, s. r. o. | Neaktivní |
OBSLUHA LISU M/ŽTEPAS, s.r.o. | Neaktivní |
EXPEDIENT/ EXPEDIENTKAMaso Jičín s.r.o. | Neaktivní |
UKLÍZEČI A POMOCNÍCI V UBYTOVACÍCH A VZDĚLÁVACÍCH ZAŘÍZENÍCH M/ŽSoukromá mateřská škola Spirálka, s. r. o. | Neaktivní |
| Načítání… |
Přinášíme aktuální informace, data, statistiky a analýzy z vašeho okolí. Data o populaci (demografii), hospodaření obcí, krajů, samospráv, ale také o nehodách v blízkosti vašeho bydliště. Vše analyzujeme a převádíme do poutavých grafů, tabulek, textů a infografik. Máte zajímavý tip na vylepšení? Neváhejte napsat také v případě zájmu o spolupráci.
Na tomto webu používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší uživatelský zážitek.
Více možnostíMůžete povolit analytické cookies, nebo pokračovat pouze s nezbytnými cookies potřebnými pro fungování webu.
Jen nezbytné