Našli jste nepřesnost, chybějící údaj nebo technický problém? Pošlete stručnou poznámku. Pomáhá to kvalitě dat i důvěryhodnosti webu.
V aktuálně zpracovaných policejních datech evidujeme v Čáslavi celkem 20 008 deliktů. V posledním dostupném roce připadá na 10 387 obyvatel kolem 1 371,91 deliktů (na 10 000 obyvatel), což ukazuje na výrazně nadprůměrnou intenzitu. Níže najdete také sekci poslední události a interaktivní mapu kde lze nalézt všechny přestupky, krádeže, podvody, drogové delikty, dopravní nehody i násilné trestné činy v okolí Čáslavi.
Výchozí přehled zobrazuje závažnější kriminální události v Čáslavi z posledních dní. Výpis lze libovolně filtrovat dle typu (násilná, krádeže, toxikománie, vloupání, podvody, požáry). Nejnovější policejní záznam z kategorie "závažnějších" trestných činů datujeme přibližně před 196 hodinami.
| Datum a čas | Skupina | Podskupina | Stav | Obec |
|---|---|---|---|---|
|
24.8.2026 10:00
Jiná majetková
Jiná majetková
neobjasněno
Čáslav
přibližně před 8 dny se v okolí Čáslavi objevila událost ve skupině Jiná majetková, konkrétně OSTATNÍ MAJETKOVÁ TRESTNÁ ČINNOST (kód 55).
|
||||
|
Poloha incidentu je záměrně zkreslená a neodpovídá přesnému místu činu.
|
||||
|
22.8.2026 10:50
Krádeže vloupáním
Krádeže vloupáním
neobjasněno
Čáslav
přibližně před 10 dny se v okolí Čáslavi objevila událost ve skupině Krádeže vloupáním, konkrétně KRÁDEŽE VLOUPÁNÍM (kód 18).
|
||||
|
Poloha incidentu je záměrně zkreslená a neodpovídá přesnému místu činu.
|
||||
|
15.8.2026 12:35
Podvody
Podvody
neobjasněno
Čáslav
přibližně před 17 dny se v okolí Čáslavi objevila událost ve skupině Podvody, konkrétně PODVODY (kód 54).
|
||||
|
Poloha incidentu je záměrně zkreslená a neodpovídá přesnému místu činu.
|
||||
|
6.8.2026 09:14
Krádeže
Krádeže
neobjasněno
Čáslav
přibližně před 26 dny se v okolí Čáslavi objevila událost ve skupině Krádeže, konkrétně KRÁDEŽE (kód 35).
|
||||
|
Poloha incidentu je záměrně zkreslená a neodpovídá přesnému místu činu.
|
||||
|
4.8.2026 06:02
Jiná majetková
Jiná majetková
zjištěn pravděpodobný pachatel
Čáslav
přibližně před 28 dny se v okolí Čáslavi objevila událost ve skupině Jiná majetková, konkrétně OSTATNÍ MAJETKOVÁ TRESTNÁ ČINNOST (kód 55).
|
||||
|
Poloha incidentu je záměrně zkreslená a neodpovídá přesnému místu činu.
|
||||
Graf porovnává počet zveřejněných deliktů v Čáslavi s vývojem počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 829 deliktů. Nejvyšší roční objem připadl na rok 2019 s hodnotou 2 305. Nejnižší hodnota v řadě připadla na rok 2013 s počtem 271. Oproti začátku sledované řady jde o změnu +558, tedy asi 205,9 %. V přepočtu na 10 000 obyvatel to v posledním roce představuje přibližně 1 371,91 deliktů při populaci kolem 10 387 obyvatel. Aktuálně to ukazuje na výrazně nadprůměrnou intenzitu.
Jak je vidět v grafu, v delším horizontu v Čáslavi nejčastěji převažují delikty typu Jiná majetková, následované kategorií Krádeže. Přestupky jsou zde záměrně vynechány, aby nepřehlušily vývoj závažnějších skupin. Vedoucí kategorie tvoří v souhrnu přibližně 27,4 % všech zde zobrazených nepřestupkových případů. Oproti začátku sledované řady se její objem změnil zhruba o 1 500,0 %, takže je dobře vidět, zda jde o dlouhodobě stabilní, rostoucí nebo naopak ustupující typ kriminality.
Graf zachycuje podíl případů se stavem zjištěn pravděpodobný pachatel v Čáslavi v jednotlivých letech. V posledním dostupném roce vychází objasněnost přibližně na 80,46 %. Nejvyšší podíl v celé řadě připadl na rok 2018 s hodnotou 87,38 %.
Graf ukazuje roční intenzitu kriminality po přepočtu na 10 000 obyvatel. To je užitečné hlavně pro srovnání lokalit s odlišně velkou populací.
Denní řada ukazuje tempo zveřejňování deliktů v Čáslavi za posledních 30 dní. Nejvyšší denní počet v tomto okně připadl na 10.8.2026 s hodnotou 11. Poslední den v řadě má evidovanou hodnotu 3.
Tabulka shrnuje nejčastější konkrétní typy přestupků v Čáslavi podle hlavní klasifikace v importovaných policejních datech.
| Typ přestupku | Počet |
|---|---|
| PŘ – BESIP | 16 233 |
| PŘ – majetek | 1 213 |
| PŘ – veřejný pořádek | 728 |
| PŘ – alkohol a toxi | 407 |
| PŘ – ostatní | 363 |
Tabulka shrnuje nejčastější konkrétní nepřestupkové delikty v Čáslavi, tedy především trestné činy, podvody a další závažnější kategorie.
| Typ deliktu | Počet |
|---|---|
| Jiná majetková | 268 |
| Krádeže | 259 |
| Krádeže vloupáním | 156 |
| Podvody | 129 |
| Toxikománie | 85 |
| Násilná | 82 |
| Dopravní nehody | 52 |
| Obecně nebezpečná | 27 |
| Požáry výbuchy | 6 |
Tabulka a graf porovnávají aktuální obec s pěti populačně největšími obcemi stejného okresu. Vedle absolutního počtu evidovaných deliktů v posledním roce je doplněn i přepočet na 10 000 obyvatel, aby bylo srovnání férovější.
| Obec | Populace | Poslední rok | Na 10 000 obyv. |
|---|---|---|---|
| Čáslav | 10 387 | 829 | 798,1 |
| Kutná Hora | 21 787 | 3 220 | 1 477,9 |
| Zruč nad Sázavou | 4 777 | 289 | 605,0 |
| Uhlířské Janovice | 3 114 | 495 | 1 589,6 |
| Vrdy | 3 104 | 355 | 1 143,7 |
| Zbraslavice | 1 426 | 79 | 554,0 |
Liniový graf porovnává roční vývoj celkového počtu evidovaných deliktů v aktuální obci a v pěti populačně největších obcích v blízkosti stejného okresu. Díky tomu je vidět, zda se místní vývoj drží podobně jako v hlavních centrech okresu, nebo se od nich dlouhodobě odlišuje.
Každý tab představuje jeden rok a pod ním je vždy sumarizovaná tabulka skupin deliktů. Přestupky jsou zde záměrně vynechány, aby nepřekryly významnější trestní kategorie.
| Skupina | Celkem | Objasněné | Objasněnost % |
|---|---|---|---|
| Jiná majetková | 16 | 8 | 50,0 |
| Podvody | 12 | 0 | 0,0 |
| Krádeže | 10 | 3 | 30,0 |
| Krádeže vloupáním | 5 | 0 | 0,0 |
| Násilná | 5 | 4 | 80,0 |
| Toxikománie | 3 | 3 | 100,0 |
| Obecně nebezpečná | 2 | 0 | 0,0 |
| Dopravní nehody | 1 | 0 | 0,0 |
| Skupina | Celkem | Objasněné | Objasněnost % |
|---|---|---|---|
| Podvody | 18 | 1 | 5,6 |
| Jiná majetková | 17 | 10 | 58,8 |
| Krádeže vloupáním | 16 | 6 | 37,5 |
| Krádeže | 15 | 11 | 73,3 |
| Toxikománie | 9 | 8 | 88,9 |
| Násilná | 4 | 1 | 25,0 |
| Dopravní nehody | 3 | 3 | 100,0 |
| Obecně nebezpečná | 3 | 1 | 33,3 |
| Požáry, výbuchy | 1 | 0 | 0,0 |
| Skupina | Celkem | Objasněné | Objasněnost % |
|---|---|---|---|
| Krádeže | 22 | 12 | 54,5 |
| Jiná majetková | 19 | 9 | 47,4 |
| Podvody | 19 | 1 | 5,3 |
| Krádeže vloupáním | 13 | 5 | 38,5 |
| Násilná | 9 | 7 | 77,8 |
| Toxikománie | 7 | 7 | 100,0 |
| Dopravní nehody | 5 | 5 | 100,0 |
| Obecně nebezpečná | 2 | 0 | 0,0 |
| Skupina | Celkem | Objasněné | Objasněnost % |
|---|---|---|---|
| Krádeže | 27 | 14 | 51,9 |
| Podvody | 22 | 2 | 9,1 |
| Jiná majetková | 19 | 11 | 57,9 |
| Krádeže vloupáním | 10 | 2 | 20,0 |
| Násilná | 10 | 6 | 60,0 |
| Toxikománie | 8 | 6 | 75,0 |
| Dopravní nehody | 3 | 3 | 100,0 |
| Obecně nebezpečná | 2 | 1 | 50,0 |
| Požáry, výbuchy | 1 | 0 | 0,0 |
| Skupina | Celkem | Objasněné | Objasněnost % |
|---|---|---|---|
| Jiná majetková | 25 | 13 | 52,0 |
| Krádeže | 24 | 5 | 20,8 |
| Krádeže vloupáním | 18 | 4 | 22,2 |
| Podvody | 12 | 1 | 8,3 |
| Toxikománie | 12 | 10 | 83,3 |
| Dopravní nehody | 6 | 5 | 83,3 |
| Násilná | 4 | 3 | 75,0 |
| Obecně nebezpečná | 2 | 1 | 50,0 |
| Požáry, výbuchy | 1 | 0 | 0,0 |
| Skupina | Celkem | Objasněné | Objasněnost % |
|---|---|---|---|
| Jiná majetková | 23 | 16 | 69,6 |
| Krádeže | 16 | 6 | 37,5 |
| Krádeže vloupáním | 12 | 4 | 33,3 |
| Násilná | 11 | 6 | 54,5 |
| Podvody | 7 | 0 | 0,0 |
| Toxikománie | 6 | 6 | 100,0 |
| Dopravní nehody | 2 | 2 | 100,0 |
| Obecně nebezpečná | 2 | 1 | 50,0 |
| Skupina | Celkem | Objasněné | Objasněnost % |
|---|---|---|---|
| Jiná majetková | 30 | 15 | 50,0 |
| Krádeže | 14 | 5 | 35,7 |
| Krádeže vloupáním | 14 | 6 | 42,9 |
| Toxikománie | 12 | 8 | 66,7 |
| Podvody | 9 | 4 | 44,4 |
| Dopravní nehody | 6 | 5 | 83,3 |
| Násilná | 4 | 3 | 75,0 |
| Obecně nebezpečná | 3 | 2 | 66,7 |
| Skupina | Celkem | Objasněné | Objasněnost % |
|---|---|---|---|
| Jiná majetková | 42 | 23 | 54,8 |
| Krádeže | 32 | 12 | 37,5 |
| Krádeže vloupáním | 15 | 1 | 6,7 |
| Podvody | 11 | 7 | 63,6 |
| Dopravní nehody | 9 | 7 | 77,8 |
| Násilná | 9 | 4 | 44,4 |
| Toxikománie | 5 | 4 | 80,0 |
| Obecně nebezpečná | 2 | 1 | 50,0 |
| Skupina | Celkem | Objasněné | Objasněnost % |
|---|---|---|---|
| Krádeže | 37 | 6 | 16,2 |
| Jiná majetková | 24 | 14 | 58,3 |
| Krádeže vloupáním | 13 | 6 | 46,2 |
| Násilná | 10 | 6 | 60,0 |
| Toxikománie | 8 | 7 | 87,5 |
| Podvody | 7 | 4 | 57,1 |
| Dopravní nehody | 4 | 3 | 75,0 |
| Obecně nebezpečná | 4 | 1 | 25,0 |
| Požáry, výbuchy | 2 | 0 | 0,0 |
| Skupina | Celkem | Objasněné | Objasněnost % |
|---|---|---|---|
| Krádeže | 31 | 9 | 29,0 |
| Jiná majetková | 27 | 7 | 25,9 |
| Krádeže vloupáním | 20 | 1 | 5,0 |
| Dopravní nehody | 8 | 7 | 87,5 |
| Násilná | 7 | 6 | 85,7 |
| Toxikománie | 4 | 4 | 100,0 |
| Obecně nebezpečná | 2 | 2 | 100,0 |
| Podvody | 1 | 0 | 0,0 |
| Skupina | Celkem | Objasněné | Objasněnost % |
|---|---|---|---|
| Krádeže | 29 | 10 | 34,5 |
| Jiná majetková | 23 | 10 | 43,5 |
| Krádeže vloupáním | 18 | 5 | 27,8 |
| Toxikománie | 10 | 9 | 90,0 |
| Násilná | 8 | 5 | 62,5 |
| Dopravní nehody | 5 | 5 | 100,0 |
| Podvody | 4 | 1 | 25,0 |
| Obecně nebezpečná | 3 | 2 | 66,7 |
| Skupina | Celkem | Objasněné | Objasněnost % |
|---|---|---|---|
| Podvody | 5 | 0 | 0,0 |
| Krádeže | 1 | 0 | 0,0 |
| Krádeže vloupáním | 1 | 0 | 0,0 |
| Násilná | 1 | 1 | 100,0 |
| Požáry, výbuchy | 1 | 0 | 0,0 |
| Toxikománie | 1 | 1 | 100,0 |
| Skupina | Celkem | Objasněné | Objasněnost % |
|---|---|---|---|
| Jiná majetková | 2 | 0 | 0,0 |
| Krádeže | 1 | 0 | 0,0 |
| Skupina | Celkem | Objasněné | Objasněnost % |
|---|---|---|---|
| Podvody | 2 | 1 | 50,0 |
| Jiná majetková | 1 | 0 | 0,0 |
| Krádeže vloupáním | 1 | 0 | 0,0 |
Mapa zobrazuje aktuálně načtené delikty v Čáslavi. Barva markeru odpovídá hlavní skupině deliktu. Po kliknutí na bod se zobrazí detailní údaje. Filtry mapy se aplikují automaticky změnou selectů, bez tlačítka.
Tato tabulka zobrazuje nejnovější delikty podle vám zvolených filtrů na mapě kriminálních činů. Na mapě si tedy vyfiltrujte cokoli od dopravních přestupků, přes násilnou trestnou činnost (vraždy, loupeže, podvody, vloupání) až po podvody, toxikománii či extrémizmus.
| Datum a čas | Skupina | Podskupina | Popis | Relevance | Stav | Obec |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 31.8.2026 10:35 | Přestupky | PŘ – BESIP | Na úseku BESIP a silničního hospodářství | Místo spáchání | zjištěn pravděpodobný pachatel | Čáslav |
| 31.8.2026 10:10 | Přestupky | PŘ – BESIP | Na úseku BESIP a silničního hospodářství | Místo spáchání | zjištěn pravděpodobný pachatel | Čáslav |
| 31.8.2026 02:15 | Přestupky | PŘ – BESIP | Na úseku BESIP a silničního hospodářství | Místo spáchání | zjištěn pravděpodobný pachatel | Čáslav |
| 30.8.2026 11:10 | Přestupky | PŘ – BESIP | Na úseku BESIP a silničního hospodářství | Místo spáchání | zjištěn pravděpodobný pachatel | Čáslav |
| 29.8.2026 20:31 | Přestupky | PŘ – BESIP | Na úseku BESIP a silničního hospodářství | Místo spáchání | neobjasněno | Čáslav |
| 29.8.2026 08:24 | Přestupky | PŘ – majetek | Proti majetku | Místo spáchání | neobjasněno | Čáslav |
| 28.8.2026 19:40 | Přestupky | PŘ – BESIP | Na úseku BESIP a silničního hospodářství | Místo spáchání | zjištěn pravděpodobný pachatel | Čáslav |
| 28.8.2026 11:38 | Přestupky | PŘ – BESIP | Na úseku BESIP a silničního hospodářství | Místo spáchání | zjištěn pravděpodobný pachatel | Čáslav |
| 28.8.2026 10:00 | Přestupky | PŘ – BESIP | Na úseku BESIP a silničního hospodářství | Místo spáchání | zjištěn pravděpodobný pachatel | Čáslav |
| 28.8.2026 09:03 | Přestupky | PŘ – BESIP | Na úseku BESIP a silničního hospodářství | Místo spáchání | zjištěn pravděpodobný pachatel | Čáslav |
Přinášíme aktuální informace, data, statistiky a analýzy z vašeho okolí. Data o populaci (demografii), hospodaření obcí, krajů, samospráv, ale také o nehodách v blízkosti vašeho bydliště. Vše analyzujeme a převádíme do poutavých grafů, tabulek, textů a infografik. Máte zajímavý tip na vylepšení? Neváhejte napsat také v případě zájmu o spolupráci.
Na tomto webu používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší uživatelský zážitek.
Více možnostíMůžete povolit analytické cookies, nebo pokračovat pouze s nezbytnými cookies potřebnými pro fungování webu.
Jen nezbytné