Našli jste nepřesnost, chybějící údaj nebo technický problém? Pošlete stručnou poznámku. Pomáhá to kvalitě dat i důvěryhodnosti webu.
V datech pro okres Kutná Hora evidujeme celkem 141 052 deliktů. V posledním dostupném roce to odpovídá přibližně 1 518,57 deliktům na 10 000 obyvatel.Nejnovější události i mapu najdete níže v interaktivních blocích.
Výchozí přehled zobrazuje závažnější kriminální události v tomto regionu z posledních dní. Výpis lze libovolně filtrovat dle typu (násilná, krádeže, toxikománie, vloupání, podvody, požáry). Nejnovější policejní záznam z kategorie "závažnějších" trestných činů datujeme přibližně před 91 hodinami.
| Datum a čas | Skupina | Podskupina | Stav | Obec |
|---|---|---|---|---|
|
29.8.2026 23:05
Požáry, výbuchy
Požáry výbuchy
neobjasněno
Kutná Hora
přibližně před 3 dny se v okolí lokality Kutná Hora objevila událost ve skupině Požáry, výbuchy, konkrétně POŽÁRY VÝBUCHY ŽIVELNÉ POHROMY (kód 13).
|
||||
|
Poloha incidentu je záměrně zkreslená a neodpovídá přesnému místu činu.
|
||||
|
29.8.2026 09:28
Jiná majetková
Jiná majetková
zjištěn pravděpodobný pachatel
Zbraslavice
přibližně před 4 dny se v okolí lokality Zbraslavice objevila událost ve skupině Jiná majetková, konkrétně OSTATNÍ MAJETKOVÁ TRESTNÁ ČINNOST (kód 55).
|
||||
|
Poloha incidentu je záměrně zkreslená a neodpovídá přesnému místu činu.
|
||||
|
28.8.2026 10:00
Krádeže
Krádeže
neobjasněno
Rohozec
přibližně před 5 dny se v okolí lokality Rohozec objevila událost ve skupině Krádeže, konkrétně KRÁDEŽE (kód 35).
|
||||
|
Poloha incidentu je záměrně zkreslená a neodpovídá přesnému místu činu.
|
||||
|
28.8.2026 02:48
Jiná majetková
Jiná majetková
zjištěn pravděpodobný pachatel
Kutná Hora
přibližně před 5 dny se v okolí lokality Kutná Hora objevila událost ve skupině Jiná majetková, konkrétně OSTATNÍ MAJETKOVÁ TRESTNÁ ČINNOST (kód 55).
|
||||
|
Poloha incidentu je záměrně zkreslená a neodpovídá přesnému místu činu.
|
||||
|
26.8.2026 15:58
Podvody
Podvody
neobjasněno
Kutná Hora
přibližně před 7 dny se v okolí lokality Kutná Hora objevila událost ve skupině Podvody, konkrétně PODVODY (kód 54).
|
||||
|
Poloha incidentu je záměrně zkreslená a neodpovídá přesnému místu činu.
|
||||
Graf porovnává počet zveřejněných deliktů v okrese Kutná Hora s vývojem počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 7 884 deliktů. Nejvyšší roční objem připadl na rok 2015 s hodnotou 13 238. Nejnižší hodnota v řadě připadla na rok 2012 s počtem 1. Oproti začátku sledované řady jde o změnu +7 883, tedy asi 788 300,0 %. V přepočtu na 10 000 obyvatel to v posledním roce představuje přibližně 1 518,57 deliktů při populaci kolem 78 903 obyvatel. Aktuálně to ukazuje na výrazně nadprůměrnou intenzitu.
Jak je vidět v grafu, v delším horizontu v okrese Kutná Hora nejčastěji převažují delikty typu Jiná majetková, následované kategorií Krádeže. Přestupky jsou zde záměrně vynechány, aby nepřehlušily vývoj závažnějších skupin. Vedoucí kategorie tvoří v souhrnu přibližně 24,9 % všech zde zobrazených nepřestupkových případů. Oproti začátku sledované řady se její objem změnil zhruba o 2 050,0 %, takže je dobře vidět, zda jde o dlouhodobě stabilní, rostoucí nebo naopak ustupující typ kriminality.
Graf zachycuje podíl případů se stavem zjištěn pravděpodobný pachatel v okrese Kutná Hora v jednotlivých letech. V posledním dostupném roce vychází objasněnost přibližně na 76,73 %. Nejvyšší podíl v celé řadě připadl na rok 2015 s hodnotou 83,00 %.
Graf ukazuje roční intenzitu kriminality po přepočtu na 10 000 obyvatel. To je užitečné hlavně pro srovnání lokalit s odlišně velkou populací.
Denní řada ukazuje tempo zveřejňování deliktů v okrese Kutná Hora za posledních 30 dní. Nejvyšší denní počet v tomto okně připadl na 10.8.2026 s hodnotou 55. Poslední den v řadě má evidovanou hodnotu 25.
Tabulka ukazuje obce v okrese Kutná Hora s nejvyšším souhrnným počtem zveřejněných deliktů. Pro rychlou orientaci je doplněn i počet případů se zjištěným pravděpodobným pachatelem a orientační míra objasnění.
| Obec | Celkem | Objasněné | Objasněnost % |
|---|---|---|---|
| Kutná Hora | 51 052 | 30 252 | 59,3 |
| Čáslav | 20 010 | 16 574 | 82,8 |
| Uhlířské Janovice | 9 272 | 8 582 | 92,6 |
| Zruč nad Sázavou | 5 470 | 4 777 | 87,3 |
| Vrdy | 5 001 | 4 226 | 84,5 |
| Církvice | 3 629 | 3 325 | 91,6 |
| Svatý Mikuláš | 2 860 | 2 495 | 87,2 |
| Kácov | 2 289 | 2 117 | 92,5 |
| Miskovice | 2 274 | 1 970 | 86,6 |
| Zbraslavice | 2 128 | 1 822 | 85,6 |
| Nové Dvory | 2 012 | 1 428 | 71,0 |
| Krchleby | 1 926 | 1 767 | 91,7 |
| Suchdol | 1 849 | 1 627 | 88,0 |
| Černíny | 1 733 | 1 554 | 89,7 |
| Hlízov | 1 638 | 976 | 59,6 |
Každý tab představuje jeden rok a pod ním je vždy sumarizovaná tabulka skupin deliktů. Přestupky jsou zde záměrně vynechány, aby nepřekryly významnější trestní kategorie.
| Skupina | Celkem | Objasněné | Objasněnost % |
|---|---|---|---|
| Podvody | 136 | 1 | 0,7 |
| Jiná majetková | 129 | 69 | 53,5 |
| Krádeže vloupáním | 87 | 12 | 13,8 |
| Krádeže | 85 | 28 | 32,9 |
| Obecně nebezpečná | 28 | 10 | 35,7 |
| Násilná | 26 | 17 | 65,4 |
| Toxikománie | 25 | 22 | 88,0 |
| Dopravní nehody | 16 | 11 | 68,8 |
| Požáry, výbuchy | 7 | 0 | 0,0 |
| Extremismus | 2 | 1 | 50,0 |
| Skupina | Celkem | Objasněné | Objasněnost % |
|---|---|---|---|
| Podvody | 179 | 15 | 8,4 |
| Jiná majetková | 177 | 88 | 49,7 |
| Krádeže | 125 | 67 | 53,6 |
| Krádeže vloupáním | 105 | 21 | 20,0 |
| Násilná | 60 | 33 | 55,0 |
| Toxikománie | 43 | 40 | 93,0 |
| Dopravní nehody | 36 | 34 | 94,4 |
| Obecně nebezpečná | 35 | 13 | 37,1 |
| Požáry, výbuchy | 8 | 0 | 0,0 |
| Skupina | Celkem | Objasněné | Objasněnost % |
|---|---|---|---|
| Krádeže vloupáním | 196 | 55 | 28,1 |
| Jiná majetková | 168 | 78 | 46,4 |
| Krádeže | 142 | 62 | 43,7 |
| Podvody | 134 | 12 | 9,0 |
| Násilná | 59 | 42 | 71,2 |
| Toxikománie | 49 | 44 | 89,8 |
| Dopravní nehody | 36 | 33 | 91,7 |
| Obecně nebezpečná | 27 | 8 | 29,6 |
| Požáry, výbuchy | 5 | 0 | 0,0 |
| Extremismus | 1 | 0 | 0,0 |
| Skupina | Celkem | Objasněné | Objasněnost % |
|---|---|---|---|
| Krádeže vloupáním | 169 | 44 | 26,0 |
| Krádeže | 165 | 57 | 34,5 |
| Podvody | 151 | 19 | 12,6 |
| Jiná majetková | 145 | 72 | 49,7 |
| Toxikománie | 58 | 50 | 86,2 |
| Násilná | 49 | 26 | 53,1 |
| Dopravní nehody | 40 | 37 | 92,5 |
| Obecně nebezpečná | 39 | 15 | 38,5 |
| Požáry, výbuchy | 10 | 1 | 10,0 |
| Skupina | Celkem | Objasněné | Objasněnost % |
|---|---|---|---|
| Krádeže | 186 | 55 | 29,6 |
| Jiná majetková | 179 | 78 | 43,6 |
| Krádeže vloupáním | 162 | 22 | 13,6 |
| Podvody | 114 | 19 | 16,7 |
| Toxikománie | 71 | 50 | 70,4 |
| Násilná | 39 | 19 | 48,7 |
| Dopravní nehody | 36 | 30 | 83,3 |
| Obecně nebezpečná | 24 | 11 | 45,8 |
| Požáry, výbuchy | 11 | 2 | 18,2 |
| Skupina | Celkem | Objasněné | Objasněnost % |
|---|---|---|---|
| Krádeže vloupáním | 158 | 50 | 31,6 |
| Krádeže | 149 | 43 | 28,9 |
| Jiná majetková | 146 | 69 | 47,3 |
| Toxikománie | 76 | 66 | 86,8 |
| Násilná | 63 | 31 | 49,2 |
| Podvody | 56 | 15 | 26,8 |
| Obecně nebezpečná | 43 | 15 | 34,9 |
| Dopravní nehody | 32 | 28 | 87,5 |
| Požáry, výbuchy | 8 | 3 | 37,5 |
| Skupina | Celkem | Objasněné | Objasněnost % |
|---|---|---|---|
| Jiná majetková | 174 | 91 | 52,3 |
| Krádeže vloupáním | 147 | 27 | 18,4 |
| Krádeže | 125 | 28 | 22,4 |
| Toxikománie | 58 | 53 | 91,4 |
| Podvody | 54 | 15 | 27,8 |
| Násilná | 48 | 36 | 75,0 |
| Dopravní nehody | 32 | 27 | 84,4 |
| Obecně nebezpečná | 29 | 14 | 48,3 |
| Požáry, výbuchy | 9 | 2 | 22,2 |
| Skupina | Celkem | Objasněné | Objasněnost % |
|---|---|---|---|
| Jiná majetková | 221 | 105 | 47,5 |
| Krádeže | 212 | 60 | 28,3 |
| Krádeže vloupáním | 150 | 17 | 11,3 |
| Násilná | 78 | 45 | 57,7 |
| Podvody | 68 | 21 | 30,9 |
| Toxikománie | 46 | 43 | 93,5 |
| Dopravní nehody | 45 | 34 | 75,6 |
| Obecně nebezpečná | 27 | 14 | 51,9 |
| Požáry, výbuchy | 6 | 0 | 0,0 |
| Skupina | Celkem | Objasněné | Objasněnost % |
|---|---|---|---|
| Jiná majetková | 187 | 74 | 39,6 |
| Krádeže | 174 | 34 | 19,5 |
| Krádeže vloupáním | 135 | 24 | 17,8 |
| Násilná | 71 | 49 | 69,0 |
| Podvody | 50 | 22 | 44,0 |
| Toxikománie | 46 | 40 | 87,0 |
| Obecně nebezpečná | 38 | 13 | 34,2 |
| Dopravní nehody | 36 | 31 | 86,1 |
| Požáry, výbuchy | 12 | 2 | 16,7 |
| Extremismus | 7 | 1 | 14,3 |
| Skupina | Celkem | Objasněné | Objasněnost % |
|---|---|---|---|
| Krádeže | 210 | 48 | 22,9 |
| Jiná majetková | 199 | 71 | 35,7 |
| Krádeže vloupáním | 185 | 17 | 9,2 |
| Násilná | 53 | 30 | 56,6 |
| Dopravní nehody | 41 | 33 | 80,5 |
| Toxikománie | 36 | 33 | 91,7 |
| Obecně nebezpečná | 34 | 19 | 55,9 |
| Podvody | 8 | 4 | 50,0 |
| Požáry, výbuchy | 5 | 1 | 20,0 |
| Extremismus | 2 | 0 | 0,0 |
| Skupina | Celkem | Objasněné | Objasněnost % |
|---|---|---|---|
| Krádeže vloupáním | 232 | 51 | 22,0 |
| Krádeže | 222 | 52 | 23,4 |
| Jiná majetková | 142 | 64 | 45,1 |
| Násilná | 59 | 45 | 76,3 |
| Obecně nebezpečná | 48 | 27 | 56,3 |
| Dopravní nehody | 43 | 36 | 83,7 |
| Toxikománie | 39 | 35 | 89,7 |
| Podvody | 21 | 7 | 33,3 |
| Požáry, výbuchy | 4 | 0 | 0,0 |
| Extremismus | 1 | 0 | 0,0 |
| Skupina | Celkem | Objasněné | Objasněnost % |
|---|---|---|---|
| Podvody | 24 | 4 | 16,7 |
| Jiná majetková | 21 | 12 | 57,1 |
| Krádeže | 13 | 2 | 15,4 |
| Krádeže vloupáním | 11 | 6 | 54,5 |
| Násilná | 10 | 8 | 80,0 |
| Dopravní nehody | 5 | 4 | 80,0 |
| Obecně nebezpečná | 2 | 1 | 50,0 |
| Toxikománie | 2 | 2 | 100,0 |
| Požáry, výbuchy | 1 | 0 | 0,0 |
| Skupina | Celkem | Objasněné | Objasněnost % |
|---|---|---|---|
| Jiná majetková | 6 | 0 | 0,0 |
| Krádeže | 5 | 1 | 20,0 |
| Podvody | 3 | 1 | 33,3 |
| Násilná | 1 | 1 | 100,0 |
| Požáry, výbuchy | 1 | 0 | 0,0 |
| Skupina | Celkem | Objasněné | Objasněnost % |
|---|---|---|---|
| Krádeže | 9 | 1 | 11,1 |
| Jiná majetková | 6 | 2 | 33,3 |
| Podvody | 4 | 2 | 50,0 |
| Krádeže vloupáním | 2 | 1 | 50,0 |
| Obecně nebezpečná | 2 | 0 | 0,0 |
| Násilná | 1 | 0 | 0,0 |
Mapa zobrazuje aktuálně načtené delikty v okrese Kutná Hora. Barva markeru odpovídá hlavní skupině deliktu. Po kliknutí na bod se zobrazí detailní údaje. Filtry mapy se aplikují automaticky změnou selectů, bez tlačítka.
Tato tabulka zobrazuje nejnovější delikty podle vám zvolených filtrů na mapě kriminálních činů. Na mapě si tedy vyfiltrujte cokoli od dopravních přestupků, přes násilnou trestnou činnost (vraždy, loupeže, podvody, vloupání) až po podvody, toxikománii či extrémizmus.
| Datum a čas | Skupina | Podskupina | Popis | Relevance | Stav | Obec |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.9.2026 19:24 | Přestupky | PŘ – majetek | Proti majetku | Místo spáchání | neobjasněno | Kutná Hora |
| 1.9.2026 16:50 | Přestupky | PŘ – BESIP | Na úseku BESIP a silničního hospodářství | Místo spáchání | zjištěn pravděpodobný pachatel | Uhlířské Janovice |
| 1.9.2026 15:22 | Přestupky | PŘ – veřejný pořádek | Proti veřejnému pořádku a občanskému soužití | Místo spáchání | zjištěn pravděpodobný pachatel | Uhlířské Janovice |
| 1.9.2026 15:00 | Přestupky | PŘ – BESIP | Na úseku BESIP a silničního hospodářství | Místo spáchání | zjištěn pravděpodobný pachatel | Zruč nad Sázavou |
| 1.9.2026 14:05 | Přestupky | PŘ – BESIP | Na úseku BESIP a silničního hospodářství | Místo spáchání | zjištěn pravděpodobný pachatel | Nové Dvory |
| 1.9.2026 13:45 | Přestupky | PŘ – BESIP | Na úseku BESIP a silničního hospodářství | Místo spáchání | zjištěn pravděpodobný pachatel | Svatý Mikuláš |
| 1.9.2026 13:40 | Přestupky | PŘ – BESIP | Na úseku BESIP a silničního hospodářství | Místo spáchání | zjištěn pravděpodobný pachatel | Kutná Hora |
| 1.9.2026 13:26 | Přestupky | PŘ – majetek | Proti majetku | Místo spáchání | neobjasněno | Kutná Hora |
| 1.9.2026 13:26 | Přestupky | PŘ – majetek | Proti majetku | Místo spáchání | neobjasněno | Kutná Hora |
| 1.9.2026 13:10 | Přestupky | PŘ – BESIP | Na úseku BESIP a silničního hospodářství | Místo spáchání | zjištěn pravděpodobný pachatel | Kutná Hora |
Přinášíme aktuální informace, data, statistiky a analýzy z vašeho okolí. Data o populaci (demografii), hospodaření obcí, krajů, samospráv, ale také o nehodách v blízkosti vašeho bydliště. Vše analyzujeme a převádíme do poutavých grafů, tabulek, textů a infografik. Máte zajímavý tip na vylepšení? Neváhejte napsat také v případě zájmu o spolupráci.
Na tomto webu používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší uživatelský zážitek.
Více možnostíMůžete povolit analytické cookies, nebo pokračovat pouze s nezbytnými cookies potřebnými pro fungování webu.
Jen nezbytné