Našli jste nepřesnost, chybějící údaj nebo technický problém? Pošlete stručnou poznámku. Pomáhá to kvalitě dat i důvěryhodnosti webu.
Detailní historická finanční data pro hospodaření v Svojkovicích, včetně příjmů, výdajů, salda a struktury rozpočtu. Ověřte si, jaká byla struktura příjmů, když byl starostou obce Svojkovic váš oblíbený politik. Porovnejte příjmy (aktuálně 1,8 mil. Kč) a výdaje (aktuálně 918 tis. Kč) pro každý rok a ujistěte se v jakých letech bylo saldo (+894 tis. Kč) kladné (přebytek) a kdy záporné (deficit). Veškeré druhy příjmů, výdajů a transférů pak najdete v detailní tabulce.
Tento graf porovnává celkové příjmy a celkové výdaje v Svojkovicích v jednotlivých letech a ukazuje, jak se rozpočet vyvíjel v širším časovém horizontu. Zatímco v roce 2016 dosahovaly příjmy přibližně 928 tis. Kč a výdaje 869 tis. Kč, v roce 2025 se příjmová strana posunula na 1,8 mil. Kč a výdajová na 918 tis. Kč. Graf je vhodný pro rychlé posouzení, zda se tempo růstu výdajů drží pod kontrolou, nebo začíná dohánět a překonávat příjmovou základnu.
Rozpočtové saldo ukazuje rozdíl mezi příjmy a výdaji v každém roce a napovídá, zda hospodaření skončilo v přebytku, nebo ve schodku. Kladné hodnoty znamenají, že příjmy převýšily výdaje, záporné naopak signalizují deficit. V posledním dostupném roce 2025 činilo saldo +894 tis. Kč, což je klíčový údaj pro rychlé vyhodnocení rozpočtové stability Svojkovic.
Tento graf rozkládá celkové příjmy na hlavní složky a pomáhá rychle poznat, z čeho je rozpočet skutečně financován. Je užitečný hlavně pro odlišení vlastní příjmové síly od příjmů založených více na transferech nebo jednorázových kapitálových položkách. Pro novináře, starosty i místní obyvatele jde o jeden z nejpraktičtějších pohledů na to, jak stabilní nebo proměnlivá je příjmová základna Svojkovic.
Kombinovaný graf spojuje příjmy, výdaje a rozpočtové saldo (+894 tis. Kč) regionu do vizualizace, kde vidíte nejen objem rozpočtu, ale i jeho výslednou bilanci. Je užitečný hlavně při srovnávání jednotlivých rozpočtových období a při hledání let, kdy se hospodaření výrazně odchýlilo od dlouhodobého trendu. Poslední dostupný rok ukazuje příjmy ve výši 1,8 mil. Kč, výdaje 918 tis. Kč a saldo +894 tis. Kč.
Srovnání běžných a kapitálových výdajů pomáhá odlišit provozní chod samosprávy od investiční aktivity. Díky tomu lze rychle poznat, zda rozpočet směřoval hlavně do každodenního fungování, nebo do větších projektů, majetku a infrastruktury. Pro starosty a místní je to důležitý pohled na to, zda obec či region spíše udržuje provoz, nebo aktivně investuje do rozvoje.
Tento graf ukazuje, jaký podíl na celkových příjmech tvořily daňové příjmy. Vyšší podíl zpravidla naznačuje stabilnější vlastní příjmovou základnu, nižší naopak větší závislost na transferech či jiných zdrojích. Pro rychlou orientaci v kvalitě rozpočtu jde o mimořádně užitečný ukazatel, protože samotný objem příjmů bez této struktury mnoho neřekne.
Přepočet salda na podíl z celkových příjmů ukazuje, jak významný byl roční přebytek nebo schodek vzhledem k velikosti rozpočtu. Díky tomu lze lépe porovnávat jednotlivé roky mezi sebou i napříč různě velkými obcemi, okresy nebo kraji. Jde o užitečný indikátor rozpočtové disciplíny, protože převádí absolutní saldo do srozumitelnější relativní podoby.
Tabulka uvádí přesné roční objemy celkových příjmů a je vhodná pro citace, meziroční srovnání i rychlou kontrolu vývoje rozpočtové základny. Nejnovější rok je zobrazen hned nahoře, takže se uživatel okamžitě dostane k nejaktuálnějšímu dostupnému údaji. V období 2016–2025 se příjmy změnily o 884 tis. Kč, tedy přibližně o 95,3 %.
| Rok | Příjmy |
|---|---|
| 2025 | 1,8 mil. Kč |
| 2024 | 1,6 mil. Kč |
| 2023 | 3,2 mil. Kč |
| 2022 | 1,3 mil. Kč |
| 2021 | 1,2 mil. Kč |
| 2020 | 1,2 mil. Kč |
| 2019 | 1,4 mil. Kč |
| 2018 | 1,1 mil. Kč |
| 2017 | 849 tis. Kč |
| 2016 | 928 tis. Kč |
Přehled celkových výdajů ukazuje, kolik prostředků bylo v jednotlivých letech skutečně vynaloženo. Tato tabulka je užitečná hlavně pro ověření, zda růst výdajů kopíroval příjmy, nebo je v některých letech výrazně předběhl. Mezi prvním a posledním dostupným rokem se výdajová strana změnila o 49 tis. Kč, což odpovídá přibližně 5,6 %.
| Rok | Výdaje |
|---|---|
| 2025 | 918 tis. Kč |
| 2024 | 859 tis. Kč |
| 2023 | 5,5 mil. Kč |
| 2022 | 979 tis. Kč |
| 2021 | 1,0 mil. Kč |
| 2020 | 1,4 mil. Kč |
| 2019 | 1,1 mil. Kč |
| 2018 | 797 tis. Kč |
| 2017 | 827 tis. Kč |
| 2016 | 869 tis. Kč |
Tabulka rozpočtového salda umožňuje bez dalších výpočtů zjistit, ve kterých letech hospodaření skončilo v přebytku a kdy naopak ve schodku. Kladné hodnoty vyjadřují rozpočtový přebytek, záporné deficit. Poslední dostupný řádek za rok 2025 ukazuje hodnotu +894 tis. Kč.
| Rok | Saldo |
|---|---|
| 2025 | +894 tis. Kč |
| 2024 | +708 tis. Kč |
| 2023 | -2,3 mil. Kč |
| 2022 | +314 tis. Kč |
| 2021 | +135 tis. Kč |
| 2020 | -193 tis. Kč |
| 2019 | +320 tis. Kč |
| 2018 | +280 tis. Kč |
| 2017 | +22 tis. Kč |
| 2016 | +59 tis. Kč |
Pokud jsou v datasetu dostupné daňové příjmy, tato tabulka ukazuje jejich vývoj v jednotlivých letech a pomáhá odlišit vlastní příjmovou sílu od ostatních rozpočtových zdrojů. Pro analytické čtení veřejných financí jde o důležitý údaj, protože lépe naznačuje stabilitu příjmové základny než samotné celkové příjmy. V období 2016–2025 se daňové příjmy změnily o 600 tis. Kč, tedy přibližně o 80,9 %.
| Rok | Daňové příjmy |
|---|---|
| 2025 | 1,3 mil. Kč |
| 2024 | 1,3 mil. Kč |
| 2023 | 1,2 mil. Kč |
| 2022 | 1,0 mil. Kč |
| 2021 | 954 tis. Kč |
| 2020 | 912 tis. Kč |
| 2019 | 920 tis. Kč |
| 2018 | 842 tis. Kč |
| 2017 | 777 tis. Kč |
| 2016 | 741 tis. Kč |
Nedaňové příjmy doplňují obrázek o tom, jak významnou část rozpočtu tvoří poplatky, služby, nájmy nebo jiné vlastní příjmy mimo daně. V některých letech mohou být stabilní, jindy naopak výrazně kolísají, a proto je jejich samostatný přehled důležitý pro poctivější čtení příjmové struktury.
| Rok | Nedaňové příjmy |
|---|---|
| 2025 | 66 tis. Kč |
| 2024 | 19 tis. Kč |
| 2023 | 19 tis. Kč |
| 2022 | 21 tis. Kč |
| 2021 | 18 tis. Kč |
| 2020 | 17 tis. Kč |
| 2019 | 15 tis. Kč |
| 2018 | 21 tis. Kč |
| 2017 | 8 tis. Kč |
| 2016 | 11 tis. Kč |
Přijaté transféry ukazují, jak silně byl rozpočet podporován penězi z jiných veřejných rozpočtů. Jde o důležitý přehled hlavně v letech, kdy do hospodaření vstupovaly dotace, mimořádné podpory nebo transfery na investice a provoz. Tabulka tak pomáhá vysvětlit, proč se celkové příjmy v některých obdobích výrazně měnily.
| Rok | Přijaté transféry |
|---|---|
| 2025 | 405 tis. Kč |
| 2024 | 249 tis. Kč |
| 2023 | 2,0 mil. Kč |
| 2022 | 238 tis. Kč |
| 2021 | 194 tis. Kč |
| 2020 | 259 tis. Kč |
| 2019 | 202 tis. Kč |
| 2018 | 213 tis. Kč |
| 2017 | 65 tis. Kč |
| 2016 | 176 tis. Kč |
Kapitálové příjmy zpravidla souvisejí s prodejem majetku nebo jinými jednorázovějšími příjmy investičního charakteru. Jejich oddělený přehled pomáhá rozlišit, zda vyšší příjmy v konkrétním roce vycházely ze stabilních zdrojů, nebo z mimořádných událostí.
| Rok | Kapitálové příjmy |
|---|---|
| 2025 | — |
| 2024 | 7 tis. Kč |
| 2023 | — |
| 2022 | — |
| 2021 | — |
| 2020 | — |
| 2019 | 276 tis. Kč |
| 2018 | — |
| 2017 | — |
| 2016 | — |
Běžné výdaje zachycují provozní stránku hospodaření a pomáhají odlišit standardní chod úřadu či samosprávy od mimořádných investic. V přehledu tak můžete lépe posoudit, jestli se zvyšující rozpočet promítal hlavně do provozu, nebo do rozvoje a investic.
| Rok | Běžné výdaje |
|---|---|
| 2025 | 378 tis. Kč |
| 2024 | 475 tis. Kč |
| 2023 | 357 tis. Kč |
| 2022 | 436 tis. Kč |
| 2021 | 565 tis. Kč |
| 2020 | 410 tis. Kč |
| 2019 | 1,0 mil. Kč |
| 2018 | 797 tis. Kč |
| 2017 | 827 tis. Kč |
| 2016 | 869 tis. Kč |
Kapitálové výdaje obvykle souvisejí s investicemi do infrastruktury, majetku nebo větších projektů. Tabulka pomáhá rychle najít roky s výraznější investiční aktivitou a oddělit je od období, kdy rozpočet fungoval spíše v běžném provozním režimu.
| Rok | Kapitálové výdaje |
|---|---|
| 2025 | 540 tis. Kč |
| 2024 | 384 tis. Kč |
| 2023 | 5,2 mil. Kč |
| 2022 | 544 tis. Kč |
| 2021 | 465 tis. Kč |
| 2020 | 971 tis. Kč |
| 2019 | 73 tis. Kč |
| 2018 | — |
| 2017 | — |
| 2016 | — |
Přinášíme aktuální informace, data, statistiky a analýzy z vašeho okolí. Data o populaci (demografii), hospodaření obcí, krajů, samospráv, ale také o nehodách v blízkosti vašeho bydliště. Vše analyzujeme a převádíme do poutavých grafů, tabulek, textů a infografik. Máte zajímavý tip na vylepšení? Neváhejte napsat také v případě zájmu o spolupráci.
Na tomto webu používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší uživatelský zážitek.
Více možnostíMůžete povolit analytické cookies, nebo pokračovat pouze s nezbytnými cookies potřebnými pro fungování webu.
Jen nezbytné