Našli jste nepřesnost, chybějící údaj nebo technický problém? Pošlete stručnou poznámku. Pomáhá to kvalitě dat i důvěryhodnosti webu.

V posledním roce došlo na silnicích Švihova k dopravním nehodám (celkem 12) s různými následky. Pátek byl den, kdy se přihodilo nejvíce nehod a prvenství s nejvíce dopravními nehodami si drží úsek I/27. Nejrizikovější silnice, křižovatky a úseky a konkrétní místa Švihova, kde se bourá nejvíc najdete také na mapě dopravních nehod.
Kontrola tachometru pomůže s koupí ojetého vozu a upozornění na blížící se STK kontrolu zase zajistí klid a ušetří peníze za pokuty.
Na mapě jsou zobrazeny dopravní nehody, které se udály na komunikacích Švihova a okolí v jednotlivých letech. V náhledu každé nehody najdete přesné datum a čas, silnici, příčinu, druh nehody i následky. Zajímavé je jistě sledovat nejrizikovější silnice, konkrétní dopravní segmenty a především přehlednou tabulku míst, kde se v Švihově bourá nejvíce a dochází k mnoha nehodám s vážnými následky a úmrtími. Dlouhodobě jde pravděpodobně o úsek I/27 směr Kokšín.
Graf zachycuje celkový počet evidovaných dopravních nehod v Švihově v jednotlivých letech. Zatímco v roce 2010 bylo zaznamenáno 15 nehod, v roce 2025 dosáhl počet hodnoty 12. Díky tomu lze rychle posoudit, zda se nehodovost v období 2010–2025 zvyšovala, stagnovala, nebo naopak klesala, a to přibližně o -20,0 %.
Tento graf rozděluje dopravní nehody podle závažnosti následků. V roce 2025 došlo v Švihově ke 12 dopravním nehodám (příčiny), kdy usmrceno bylo 0 osob, těžce zraněno 0, lehce zraněno 6 a zbytek řidičů vyvázl bez zranění. Silnice/úsek I/27 u Švihova si pak drží nechvalnou bilanci s 134 nahlášenými a zaznamenanými nehodami. Zajímavé detaily pak najdete na mapě nehod včetně nejrizikovějších silnic, úseků, segmentů a bodů.
K nejvyššímu počtu usmrcených osob (2) v Švihově došlo v roce 2013. V případě těžce zraněných osob to byl rok 2010 s počtem 1 těžce zraněných. Co se týká lehce zraněných osob (15), nejvyšší hodnota zatím připadla na rok 2023 (konkrétní měsíce, týdny, hodiny). Vizualizace sleduje konkrétní počty usmrcených a zraněných osob, nikoli počty nehod. V roce 2025 dosáhla evidovaná škoda přibližně 1,5 mil. Kč
Graf porovnává souhrnnou hmotnou škodu evidovanou u dopravních nehod v jednotlivých letech a doplňuje ji o průměrnou škodu na jednu nehodu. Díky tomu lze rozlišit, zda určitý rok vyčníval hlavně vysokým počtem nehod, nebo spíše několika mimořádně nákladnými událostmi. V roce 2025 dosáhla evidovaná škoda přibližně 1,5 mil. Kč.
Měsíční rozložení ukazuje sezónnost dopravních nehod. Na první pohled odhalí období, kdy bývá provoz nejrizikovější nebo kdy se do statistik promítají zimní podmínky, prázdninové přesuny či kratší den. V této lokalitě vychází jako nejzatíženější měsíc Únor.
Graf srovnává rozložení nehod mezi jednotlivými dny v týdnu. V případě Švihova připadá nejvíce kolizí na Pátek, problematickým měsícem je Únor a nejvíce dopravních nehod se doposud přihodilo na úseku silnice I/27. Nejčastější příčinou pak bylo "nepřizpůsobení rychlosti stavu vozovky (náledí, výtluky, bláto, mokrý povrch apod.)" (41 případů).
Hodinový profil nehod ukazuje, kdy během dne dochází ke kolizím nejčastěji. Typicky se zde promítá ranní a odpolední špička, ale i večerní a noční provoz. V této lokalitě připadá nejvyšší koncentrace nehod na časové okno kolem 09:00.
Tento graf shrnuje nejčastěji evidované příčiny dopravních nehod. Je užitečný hlavně pro rychlé odlišení, zda v lokalitě převažují chyby řidičů, nepřiměřená rychlost, nedání přednosti, nevěnování se řízení nebo jiné opakující se faktory. Nejsilněji zastoupenou příčinou spjatou s Švihovem a okolím je "nepřizpůsobení rychlosti stavu vozovky (náledí, výtluky, bláto, mokrý povrch apod.)" s počtem 41 nehod.
Druhová skladba nehod ukazuje, jaké typy kolizí se v lokalitě objevují nejčastěji. Umožňuje rychle rozlišit, zda převažují střety vozidel, nehody s pevnou překážkou, nehody s chodci nebo jiné situace. Nejčastějším druhem nehody je zde srážka s jedoucím nekolejovým vozidlem s celkovým počtem 61 případů.
Zajímá vás, kolik dopravních nehod se událo na komunikacích Švihova v jednotlivých letech a ve kterých měsících, dnech a hodinách se zde bourá nejčastěji? V tabulce najdete přesný počet nahlášených události pro každý rok a rychlé meziroční srovnání i ověření dlouhodobého trendu nehodovosti. Víme, které silnice, křižovatky a dopravní úseky Švihova patří mezi vysoce rizikové a je tedy dobré na nich dbát zvýšené opatrnosti. Všechny historické nehody najdete také na mapě dopravních nehod.
| Období / kategorie | Počet nehod |
|---|---|
| 2025 | 12 |
| 2024 | 14 |
| 2023 | 12 |
| 2022 | 17 |
| 2021 | 12 |
| 2020 | 11 |
| 2019 | 7 |
| 2018 | 16 |
| 2017 | 7 |
| 2016 | 6 |
| 2015 | 2 |
| 2014 | 5 |
| 2013 | 11 |
| 2012 | 5 |
| 2011 | 7 |
| 2010 | 15 |
Přehled ročních počtů usmrcených osob při dopravních nehodách. Právě tato řada nejlépe ukazuje, jak se v čase měnila skutečně nejzávažnější část nehodovosti.
| Období / kategorie | Usmrceno |
|---|---|
| 2025 | 0 |
| 2024 | 0 |
| 2023 | 0 |
| 2022 | 1 |
| 2021 | 0 |
| 2020 | 0 |
| 2019 | 1 |
| 2018 | 0 |
| 2017 | 0 |
| 2016 | 0 |
| 2015 | 0 |
| 2014 | 0 |
| 2013 | 2 |
| 2012 | 0 |
| 2011 | 0 |
| 2010 | 0 |
Tabulka zachycuje počty těžce zraněných osob po jednotlivých letech. Je užitečná hlavně při porovnání s usmrceními a lehkými zraněními, protože lépe dokresluje závažnost dopravních kolizí.
| Období / kategorie | Těžce zraněno |
|---|---|
| 2025 | 0 |
| 2024 | 0 |
| 2023 | 1 |
| 2022 | 0 |
| 2021 | 0 |
| 2020 | 1 |
| 2019 | 1 |
| 2018 | 0 |
| 2017 | 0 |
| 2016 | 0 |
| 2015 | 0 |
| 2014 | 0 |
| 2013 | 0 |
| 2012 | 0 |
| 2011 | 1 |
| 2010 | 1 |
Přehled lehkých zranění ukazuje nejpočetnější část následků dopravních nehod. V kombinaci s celkovým počtem nehod pomáhá odlišit, zda lokalita trpí spíše častějšími drobnějšími kolizemi, nebo menším počtem velmi vážných událostí.
| Období / kategorie | Lehce zraněno |
|---|---|
| 2025 | 6 |
| 2024 | 11 |
| 2023 | 15 |
| 2022 | 11 |
| 2021 | 7 |
| 2020 | 6 |
| 2019 | 6 |
| 2018 | 7 |
| 2017 | 8 |
| 2016 | 2 |
| 2015 | 0 |
| 2014 | 2 |
| 2013 | 4 |
| 2012 | 8 |
| 2011 | 3 |
| 2010 | 9 |
Tabulka zachycuje souhrnnou evidovanou hmotnou škodu za jednotlivé roky. Je vhodná pro přesné srovnání, kdy finanční náročnost nehod klesala nebo naopak výrazně rostla.
| Období / kategorie | Škoda |
|---|---|
| 2025 | 1,5 mil. Kč |
| 2024 | 1,6 mil. Kč |
| 2023 | 1,1 mil. Kč |
| 2022 | 1,8 mil. Kč |
| 2021 | 707 000 Kč |
| 2020 | 1,5 mil. Kč |
| 2019 | 731 500 Kč |
| 2018 | 948 000 Kč |
| 2017 | 245 000 Kč |
| 2016 | 390 000 Kč |
| 2015 | 1,0 mil. Kč |
| 2014 | 123 000 Kč |
| 2013 | 608 000 Kč |
| 2012 | 415 000 Kč |
| 2011 | 404 000 Kč |
| 2010 | 2,3 mil. Kč |
Měsíční přehled usnadňuje porovnání sezónnosti dopravních nehod a rychle ukazuje, ve kterých částech roku je provoz statisticky nejproblematičtější.
| Období / kategorie | Počet nehod |
|---|---|
| Prosinec | 4 |
| Listopad | 8 |
| Říjen | 18 |
| Září | 16 |
| Srpen | 16 |
| Červenec | 17 |
| Červen | 17 |
| Květen | 15 |
| Duben | 7 |
| Březen | 10 |
| Únor | 18 |
| Leden | 13 |
Tabulka porovnává, jak se nehody rozkládají mezi pracovní týdny a víkendy. Je vhodná pro rychlé ověření, zda riziko převažuje ve všedních dnech, nebo mimo ně.
| Období / kategorie | Počet nehod |
|---|---|
| Neděle | 29 |
| Sobota | 27 |
| Pátek | 34 |
| Čtvrtek | 17 |
| Středa | 14 |
| Úterý | 20 |
| Pondělí | 18 |
Hodinové rozdělení nehod přináší detailní pohled na denní rytmus dopravy a nehodovosti. Dobře odhaluje dopravní špičky i rizikovější večerní a noční hodiny.
| Období / kategorie | Počet nehod |
|---|---|
| 23:00 | 1 |
| 22:00 | 2 |
| 21:00 | 2 |
| 20:00 | 3 |
| 19:00 | 4 |
| 18:00 | 6 |
| 17:00 | 7 |
| 16:00 | 5 |
| 15:00 | 8 |
| 14:00 | 7 |
| 13:00 | 7 |
| 12:00 | 6 |
| 11:00 | 6 |
| 10:00 | 4 |
| 09:00 | 9 |
| 08:00 | 7 |
| 07:00 | 3 |
| 06:00 | 4 |
| 05:00 | 5 |
| 04:00 | 2 |
| 03:00 | 1 |
| 02:00 | 1 |
| 01:00 | 3 |
| 00:00 | 0 |
Přehled hlavních příčin dopravních nehod v této lokalitě. Hodí se hlavně pro rychlé posouzení, jaké faktory se v nehodovosti opakují nejčastěji.
| Období / kategorie | Počet nehod |
|---|---|
| nezaviněná řidičem | 4 |
| nedodržení bezpečné vzdálenosti za vozidlem | 4 |
| při předjíždění došlo k ohrožení předjížděného řidiče vozidla (vynucené zařazení, předjížděný řidič musel prudce brzdit, měnit směr jízdy apod.) | 5 |
| proti příkazu dopravní značky dej přednost | 6 |
| nezvládnutí řízení vozidla | 6 |
| nesprávné otáčení nebo couvání | 6 |
| jízda po nesprávné straně vozovky, vjetí do protisměru | 12 |
| řidič se plně nevěnoval řízení vozidla | 16 |
| nepřizpůsobení rychlosti dopravně technickému stavu vozovky (zatáčka, klesání, stoupání, šířka vozovky apod.) | 26 |
| nepřizpůsobení rychlosti stavu vozovky (náledí, výtluky, bláto, mokrý povrch apod.) | 41 |
Tabulka doplňuje graf druhů nehod o přesné pořadí a absolutní četnosti. Umožňuje rychle srovnat, které typy kolizí v lokalitě dominují.
| Období / kategorie | Počet nehod |
|---|---|
| srážka s vlakem | 1 |
| srážka s chodcem | 1 |
| srážka s lesní zvěří | 4 |
| jiný druh nehody | 4 |
| srážka s vozidlem zaparkovaným, odstaveným | 6 |
| nehoda | 29 |
| srážka s pevnou překážkou | 53 |
| srážka s jedoucím nekolejovým vozidlem | 61 |
Tabulka shrnuje silnice s nejvyšším počtem evidovaných nehod v Švihově. Tato data vám pomohou odhalit silnice, úseky a tahy s nejvyšší nehodovostí, následky na zdraví zúčastněných i finančními škodami. Aktuálně vychází jako nejrizikovější I/27 s počtem 134 nehod.
| Silnice | Nehody | Usmrcení | Těžce | Lehce | Škoda | Poslední nehoda |
|---|---|---|---|---|---|---|
| I/27 | 134 | 4 | 4 | 96 | 14,1 mil. Kč | 28.10.2025 11:00 |
| II/184 | 14 | 0 | 0 | 7 | 687 500 Kč | 21.5.2025 09:00 |
| III/11760 | 7 | 0 | 1 | 0 | 210 000 Kč | 26.7.2024 21:00 |
| II/182 | 4 | 0 | 0 | 2 | 392 000 Kč | 15.8.2022 06:00 |
Tato tabulka přináší přehled konkrétních úseků, oblastí, tahů a TMC segmentů a umožňuje jít pod úroveň celé silnice a identifikovat konkrétní úseky, kde se nehody koncentrují nejvíce. Na čele přehledu se aktuálně drží I/27 v úseku Regen (D), kde bylo zaznamenáno 134 nehod. Úsek si vyžádal 4 úmrtí, 4 těžce zraněných a 96 lehce zraněných, přičemž celková evidovaná škoda zde dosáhla přibližně 14,1 mil. Kč.
| Silnice | TMC segment | Úsek / oblast | Nehody | Usmrcení | Těžce | Lehce | Škoda | Poslední nehoda |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I/27 | 679 | Regen (D) | 134 | 4 | 4 | 96 | 14,1 mil. Kč | 28.10.2025 11:00 |
Zajímá vás, na jakých místech v Švihově se bourá nejvíce? Tato tabulka poskytuje detailní informace o konkrétních křižovatkách a kritických úsecích, kde dochází k největšímu množství dopravních nehod. Jako nejproblematičtější místo zde aktuálně vychází část silnice I/27 směr Kokšín, kde bylo zaznamenáno 98 nehod. Celová bilance v tomto úseku: usmrcených (2), těžce zraněných (4) a lehce zraněných (70). Celková škoda zde dosáhla 11,0 mil. Kč a poslední nehoda je evidována k datu 28.10.2025 11:00. Na interaktivní mapě najdete přehlednou vizualizaci všech historických dopravních nehod v Švihově.
| Silnice | TMC point | Místo | Obec | Nehody | Usmrcení | Těžce | Lehce | Škoda | Poslední nehoda |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I/27 | 58684 | Kokšín | — | 98 | 2 | 4 | 70 | 11,0 mil. Kč | 28.10.2025 11:00 |
| I/27 | 3809 | Švihov-sever | — | 21 | 1 | 0 | 23 | 2,3 mil. Kč | 15.7.2025 16:00 |
| I/27 | 58685 | Švihov-odb. Kamýk | — | 15 | 1 | 0 | 3 | 820 000 Kč | 5.1.2023 01:00 |
| II/184 | 55680 | Švihov-nám. T. G. Masaryka | — | 14 | 0 | 0 | 7 | 687 500 Kč | 21.5.2025 09:00 |
| III/11760 | 46645 | Třebýcinka | — | 7 | 0 | 1 | 0 | 210 000 Kč | 26.7.2024 21:00 |
| II/182 | 55660 | odb. Kaliště | — | 4 | 0 | 0 | 2 | 392 000 Kč | 15.8.2022 06:00 |
Přinášíme aktuální informace, data, statistiky a analýzy z vašeho okolí. Data o populaci (demografii), hospodaření obcí, krajů, samospráv, ale také o nehodách v blízkosti vašeho bydliště. Vše analyzujeme a převádíme do poutavých grafů, tabulek, textů a infografik. Máte zajímavý tip na vylepšení? Neváhejte napsat také v případě zájmu o spolupráci.
Na tomto webu používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší uživatelský zážitek.
Více možnostíMůžete povolit analytické cookies, nebo pokračovat pouze s nezbytnými cookies potřebnými pro fungování webu.
Jen nezbytné