Našli jste nepřesnost, chybějící údaj nebo technický problém? Pošlete stručnou poznámku. Pomáhá to kvalitě dat i důvěryhodnosti webu.

Podle aktuálně importovaných dat NRPZS (stav zdroje k 1.11.2026) je v Březnici registrováno celkem 18 zdravotnických zařízení. Podívejte se, jak se měnil počet lékařů v čase a zda je stávající pokrytí zdravotními službami pro 3 546 obyvatel Březnice dostačující. Všechny lékaře, kliniky, nemocnice i lékárny pak najdete na interaktivní mapě. Níže najdete seznamy praktických lékařů, pediatrů, dentistů, gynekologů, fyzioterapeutů, psychologů, očních ordinací a lékáren v okolí.
Graf porovnává vývoj počtu obyvatel a kumulativního počtu aktivních lékařů a zdravotnických zařízení v Březnici. V období 2000–2025 se počet aktivních zařízení posunul z 4 na 18, tedy přibližně o 350,0 %. Stávající populace lokality se pohybuje kolem 3 546 obyvatel.
Graf ukazuje, jak se v čase vyvíjela základní struktura aktivní péče v Březnici. V posledním dostupném roce připadá přibližně 8,46 praktiků, 5,64 stomatologických pracovišť, 2,82 pediatrických ordinací, 2,82 gynekologických míst a 2,82 lékáren na 10 000 obyvatel.
Přehled ukazuje nejpočetněji zastoupené typy aktivních zdravotnických zařízení v Březnici. Nejvýrazněji je nyní zastoupen typ Samost. ordinace všeob. prakt. lékaře s počtem 3 míst.
Vedle typu zařízení je důležité sledovat i obory péče, protože právě ty lépe ukazují skutečný profil lokální sítě služeb. Nejčastěji zastoupeným oborem je aktuálně všeobecné praktické lékařství s počtem 3 aktivních míst.
Graf zachycuje vývoj dostupnosti praktických lékařů v Březnici ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 3 ordinací. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2016, kdy bylo evidováno 3 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 0. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 3. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 8,46.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MUDr. Stanislav Šatoplet s.r.o. | +420318682615 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Praktik BOZEŇ s.r.o. | +420318684020 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| MUDr. Jana Mikolášová | jana.mikolas@seznam.cz | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj pediatrické péče v Březnici ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 1 ordinací. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2015, kdy bylo evidováno 1 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 0. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 1. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 2,82.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| PEDIHELP, s.r.o. | +420318682374 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj stomatologické péče v Březnici ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 2 pracovišť. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2023, kdy bylo evidováno 2 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 0. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 2. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 5,64.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MDDr. Pavel Hutr | Březnice, Tochovická 515 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| MUDr. Antonín Boltnar s.r.o. | Březnice, Tochovická 515 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj gynekologické péče v Březnici ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 1 pracovišť. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2015, kdy bylo evidováno 1 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 0. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 1. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 2,82.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MUDr. Jitka Vondráková s.r.o. | +420603240684 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj fyzioterapeutické péče v Březnici ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 0 pracovišť. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 0. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 0,00.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mgr. Žaneta Stiborová | +420739352244 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Gynekologicko-porodnická ambulance PB s.r.o. | +420318654495 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| IVERO medical s.r.o. | +420739633333 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Mgr. Kateřina Ptáčková | +420732922166 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| MEDITERRA - Sedlčany, s.r.o. | +420318841500 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj psychologické a psychiatrické péče v Březnici ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 0 pracovišť. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 0. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 0,00.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nemocnice Na Pleši s.r.o. | +420318541444 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| TRANSCEDERE s.r.o. | +420734309830 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| PhDr. Dagmar Brejlová, klinická psychologie | +420607575073 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Oblastní nemocnice Příbram, a.s. | +420318641123 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Oblastní nemocnice Příbram, a.s. | +420318641123 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj lékáren v Březnici ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 1 provozoven. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2022, kdy bylo evidováno 1 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 0. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 1. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 2,82.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pavel Bašta, Lékárna Březnice | Březnice, Tochovická 515 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj očních ordinací v Březnici ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 0 ordinací. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 0. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 0,00.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MUDr. Marie Němcová | +420730150015 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| MUDr. Ivana Mášová | +420318427432 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Oblastní nemocnice Příbram, a.s. | +420318641123 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Oblastní nemocnice Příbram, a.s. | +420318641123 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| MUDr. Ludmila Mašková | +420318523030 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Tabulka ukazuje skutečný počet ordinací všeobecných praktiků a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 3 | 8,46 |
| 2024 | 3 | 8,39 |
| 2023 | 3 | 8,48 |
| 2022 | 3 | 8,44 |
| 2021 | 3 | 8,54 |
| 2020 | 3 | 8,49 |
| 2019 | 3 | 8,52 |
| 2018 | 3 | 8,52 |
| 2017 | 3 | 8,48 |
| 2016 | 3 | 8,46 |
| 2015 | 2 | 5,65 |
| 2014 | 2 | 5,66 |
| 2013 | 1 | 2,83 |
| 2012 | 1 | 2,81 |
| 2011 | 1 | 2,77 |
| 2010 | 1 | 2,75 |
| 2009 | 1 | 2,77 |
| 2008 | 1 | 2,76 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet stomatologických pracovišť a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 2 | 5,64 |
| 2024 | 2 | 5,59 |
| 2023 | 2 | 5,65 |
| 2022 | 0 | 0,00 |
| 2021 | 0 | 0,00 |
| 2020 | 0 | 0,00 |
| 2019 | 0 | 0,00 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet pediatrických ordinací a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 1 | 2,82 |
| 2024 | 1 | 2,80 |
| 2023 | 1 | 2,83 |
| 2022 | 1 | 2,81 |
| 2021 | 1 | 2,85 |
| 2020 | 1 | 2,83 |
| 2019 | 1 | 2,84 |
| 2018 | 1 | 2,84 |
| 2017 | 1 | 2,83 |
| 2016 | 1 | 2,82 |
| 2015 | 1 | 2,82 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet gynekologických pracovišť a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 1 | 2,82 |
| 2024 | 1 | 2,80 |
| 2023 | 1 | 2,83 |
| 2022 | 1 | 2,81 |
| 2021 | 1 | 2,85 |
| 2020 | 1 | 2,83 |
| 2019 | 1 | 2,84 |
| 2018 | 1 | 2,84 |
| 2017 | 1 | 2,83 |
| 2016 | 1 | 2,82 |
| 2015 | 1 | 2,82 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet lékáren a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 1 | 2,82 |
| 2024 | 1 | 2,80 |
| 2023 | 1 | 2,83 |
| 2022 | 1 | 2,81 |
| 2021 | 0 | 0,00 |
| 2020 | 0 | 0,00 |
| 2019 | 0 | 0,00 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet evidovaných pracovišť psychologické a psychiatrické péče a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 0 | 0,00 |
| 2024 | 0 | 0,00 |
| 2023 | 0 | 0,00 |
| 2022 | 0 | 0,00 |
| 2021 | 0 | 0,00 |
| 2020 | 0 | 0,00 |
| 2019 | 0 | 0,00 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet logopedických pracovišť a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 0 | 0,00 |
| 2024 | 0 | 0,00 |
| 2023 | 0 | 0,00 |
| 2022 | 0 | 0,00 |
| 2021 | 0 | 0,00 |
| 2020 | 0 | 0,00 |
| 2019 | 0 | 0,00 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet očních ordinací a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 0 | 0,00 |
| 2024 | 0 | 0,00 |
| 2023 | 0 | 0,00 |
| 2022 | 0 | 0,00 |
| 2021 | 0 | 0,00 |
| 2020 | 0 | 0,00 |
| 2019 | 0 | 0,00 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Přehled ukazuje prvních 20 aktivních zařízení seřazených sestupně podle data zahájení činnosti.
| Zařízení | Typ | Obec | Adresa | Poskytovatel | Registrace |
|---|---|---|---|---|---|
| MDDr. Pavel Hutr | Samostatná ordinace PL - stomatologa | Březnice | Tochovická 515 | MDDr. Pavel Hutr | 18.10.2023 |
| MUDr. Antonín Boltnar s.r.o. | Samostatná ordinace PL - stomatologa | Březnice | Tochovická 515 | MUDr. Antonín Boltnar s.r.o. | 1.9.2023 |
| Pavel Bašta, Lékárna Březnice | Lékárna | Březnice | Tochovická 515 | Pavel Bašta | 3.10.2022 |
| MUDr. Stanislav Šatoplet s.r.o. | Samost. ordinace všeob. prakt. lékaře | Březnice | Sadová 618 | MUDr. Stanislav Šatoplet s.r.o. | 1.4.2016 |
| Domov Březnice, poskytovatel sociálních služeb | Zdravotní péče v ústavech sociální p. | Březnice | Sadová 618 | Domov Březnice, poskytovatel sociálních služeb | 16.12.2015 |
| Axis Optik s.r.o., optometrista | Oční optika | Březnice | Rožmitálská 143 | Axis Optik s.r.o. | 25.11.2015 |
| MUDr. Jitka Vondráková s.r.o. | Samostatná ordinace PL - gynekologa | Březnice | Sadová 618 | MUDr. Jitka Vondráková s.r.o. | 1.5.2015 |
| PEDIHELP, s.r.o. | Sam.ord.prakt.lékaře pro děti a dorost | Březnice | Sadová 618 | PEDIHELP, s.r.o. | 1.1.2015 |
| Markéta Jarešová, DiS., dentální hygienistka | Samostatné zařízení nelékaře - jiné | Březnice | Sadová 618 | Markéta Jarešová, DiS. | 18.2.2014 |
| Praktik BOZEŇ s.r.o. | Samost. ordinace všeob. prakt. lékaře | Březnice | Sadová 618 | Praktik BOZEŇ s.r.o. | 1.2.2014 |
| Oblastní nemocnice Příbram, a.s., odběrová místnost | Odběrová místnost | Březnice | Sadová 618 | Oblastní nemocnice Příbram, a.s. | 1.1.2013 |
| Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje, příspěvková organizace | Zdravotnická zachranná služba | Březnice | Sadová 618 | Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje, příspěvková organizace | 1.1.2010 |
| Mgr. Jana Kopalová, klinická logopedie | Samostatné zařízení logopeda | Březnice | Sadová 618 | Mgr. Jana Kopalová | 1.3.2009 |
| MUDr. Jana Mikolášová | Samost. ordinace všeob. prakt. lékaře | Březnice | Sadová 618 | MUDr. Jana MIKOLÁŠOVÁ | 1.9.2008 |
| MUDr. Jana Malešová | Samostatná ordinace lékaře specialisty | Březnice | Sadová 618 | MUDr. JANA MALEŠOVÁ | 1.11.1993 |
| MUDr. Jan Kopačka | Samostatná ordinace lékaře specialisty | Březnice | Sadová 618 | MUDr.JAN KOPAČKA | 1.6.1993 |
| MUDr.Boleslava Bobeková | Samostatná ordinace lékaře specialisty | Březnice | Sadová 618 | MUDr.Boleslava Bobeková | 1.5.1993 |
| Městské zdravotnické zařízení Březnice | Poskytovatel amb. služeb (nad 5 oborů) | Březnice | Sadová 618 | Městské zdravotnické zařízení Březnice | 1.12.1976 |
Na mapě jsou zobrazena pouze aktivní zařízení v Březnici, která jsou registrována v Národním registru poskytovatelů zdravotních služeb. Je tedy možné, že na mapě neuvidíte některé alternativní zdravotnické služby, jako například poskytovatele psychosociální pomoci, vybrané typy fyzioterapeutických poraden, homeopatické poradny nebo služby spadající čistě pod relaxační a wellness segment.
Níže jsou záznamy v Březnici, které byly evidovány v dřívějších importech NRPZS, ale v aktuálně importovaném datasetu již nejsou vedeny jako aktivní. Může jít o ukončení činnosti, přesun pracoviště nebo změnu registrace; bez výslovného data ukončení v otevřených datech důvod ani přesný den nedovozujeme.
| Zařízení | Obor / typ | Obec | Adresa | Ukončení / stav |
|---|---|---|---|---|
| Karel Zemek, fyzioterapeut | Fyzioterapeut | Březnice | Sadová 618 | Aktuálně neevidováno |
Přinášíme aktuální informace, data, statistiky a analýzy z vašeho okolí. Data o populaci (demografii), hospodaření obcí, krajů, samospráv, ale také o nehodách v blízkosti vašeho bydliště. Vše analyzujeme a převádíme do poutavých grafů, tabulek, textů a infografik. Máte zajímavý tip na vylepšení? Neváhejte napsat také v případě zájmu o spolupráci.
Na tomto webu používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší uživatelský zážitek.
Více možnostíMůžete povolit analytické cookies, nebo pokračovat pouze s nezbytnými cookies potřebnými pro fungování webu.
Jen nezbytné