Našli jste nepřesnost, chybějící údaj nebo technický problém? Pošlete stručnou poznámku. Pomáhá to kvalitě dat i důvěryhodnosti webu.

Podle aktuálně importovaných dat NRPZS (stav zdroje k 1.10.2026) je v Stráži nad Nežárkou registrováno celkem 4 zdravotnických zařízení. Podívejte se, jak se měnil počet lékařů v čase a zda je stávající pokrytí zdravotními službami pro 877 obyvatel Stráže nad Nežárkou dostačující. Všechny lékaře, kliniky, nemocnice i lékárny pak najdete na interaktivní mapě. Níže najdete seznamy praktických lékařů, pediatrů, dentistů, gynekologů, fyzioterapeutů, psychologů, očních ordinací a lékáren v okolí.
Graf porovnává vývoj počtu obyvatel a kumulativního počtu aktivních lékařů a zdravotnických zařízení v Stráži nad Nežárkou. V období 2000–2025 se počet aktivních zařízení posunul z 1 na 3, tedy přibližně o 200,0 %. Stávající populace lokality se pohybuje kolem 877 obyvatel.
Graf ukazuje, jak se v čase vyvíjela základní struktura aktivní péče v Stráži nad Nežárkou. V posledním dostupném roce připadá přibližně 11,40 praktiků, 22,81 stomatologických pracovišť, 0,00 pediatrických ordinací, 0,00 gynekologických míst a 11,40 lékáren na 10 000 obyvatel.
Přehled ukazuje nejpočetněji zastoupené typy aktivních zdravotnických zařízení v Stráži nad Nežárkou. Nejvýrazněji je nyní zastoupen typ Samostatná ordinace PL - stomatologa s počtem 2 míst.
Vedle typu zařízení je důležité sledovat i obory péče, protože právě ty lépe ukazují skutečný profil lokální sítě služeb. Nejčastěji zastoupeným oborem je aktuálně zubní lékařství s počtem 2 aktivních míst.
Graf zachycuje vývoj dostupnosti praktických lékařů v Stráži nad Nežárkou ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 1 ordinací. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2018, kdy bylo evidováno 1 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 0. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 1. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 11,40.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| STRAMED s.r.o. | +420384389328 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj pediatrické péče v Stráži nad Nežárkou ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 0 ordinací. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 0. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 0,00.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MUDr. JANA SEDLÁČKOVÁ | +420725373032 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| MUDr. JANA SEDLÁČKOVÁ | +420725373032 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| detskylekartrebon.cz s.r.o. | +420724966163 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| MUDr. Jan Kylian | +420722490050 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| MUDr.Jindřich Slanina | +420384361740 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj stomatologické péče v Stráži nad Nežárkou ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 2 pracovišť. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2015, kdy bylo evidováno 2 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 1. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 1, tedy přibližně 100,0 %. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 22,81.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MUDr. Luboš Pokorný | +420384322081 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| MUDr. Dana Pokorná | +420384389329 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj gynekologické péče v Stráži nad Nežárkou ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 0 pracovišť. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 0. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 0,00.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gynekologická ambulance Třeboň s.r.o. | +420604776901 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| GynMD, s.r.o. | +420728977030 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| GynMD, s.r.o. | +420728977030 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| GYN HEALTH s.r.o. | +420728849541 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| GynFa s.r.o. | +420776362154 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj fyzioterapeutické péče v Stráži nad Nežárkou ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 0 pracovišť. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 0. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 0,00.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hospicová péče sv. Kleofáše, o.p.s. | +420739341087 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| A MEDICAL, s.r.o. | +420777708378 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| SOLFYT s.r.o. | +420728122140 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| MUDr. Kinšt s.r.o. | +420384363568 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Hospicová péče sv. Kleofáše Třeboň, o.p.s. | +420739341087 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj psychologické a psychiatrické péče v Stráži nad Nežárkou ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 0 pracovišť. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 0. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 0,00.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MUDr. JANA ŠALAPKOVÁ TOMAŠKOVÁ | +420774537137 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Ambulance klinického psychologa s.r.o. | +420604419183 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s. | +420384376111 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| MUDr. Petr Láznička | +420602955155 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| MUDr. Renata Jonáková | +420384376414 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj lékáren v Stráži nad Nežárkou ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 0 provozoven. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 0. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 0,00.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lékárny Dianapharm s.r.o., OOVL | Stráž nad Nežárkou, náměstí Emy Destinnové 8 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj očních ordinací v Stráži nad Nežárkou ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 0 ordinací. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 0. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 0,00.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Oculista s.r.o. | +420776760037 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Oční s.r.o. | +420384361618 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| MUDr. Simona Žahourková | +420734815169 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s. | +420384376111 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s., odborné ambulance | +420384376111 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Tabulka ukazuje skutečný počet ordinací všeobecných praktiků a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 1 | 11,40 |
| 2024 | 1 | 11,38 |
| 2023 | 1 | 11,45 |
| 2022 | 1 | 11,42 |
| 2021 | 1 | 11,49 |
| 2020 | 1 | 11,45 |
| 2019 | 1 | 11,43 |
| 2018 | 1 | 11,60 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet stomatologických pracovišť a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 2 | 22,81 |
| 2024 | 2 | 22,75 |
| 2023 | 2 | 22,91 |
| 2022 | 2 | 22,83 |
| 2021 | 2 | 22,99 |
| 2020 | 2 | 22,91 |
| 2019 | 2 | 22,86 |
| 2018 | 2 | 23,20 |
| 2017 | 2 | 23,75 |
| 2016 | 2 | 23,18 |
| 2015 | 2 | 23,04 |
| 2014 | 1 | 11,53 |
| 2013 | 1 | 11,68 |
| 2012 | 1 | 11,63 |
| 2011 | 1 | 11,70 |
| 2010 | 1 | 11,63 |
| 2009 | 1 | 11,66 |
| 2008 | 1 | 11,78 |
| 2007 | 1 | 11,90 |
| 2006 | 1 | 11,86 |
| 2005 | 1 | 11,83 |
| 2004 | 1 | 11,96 |
| 2003 | 1 | 12,24 |
| 2002 | 1 | 12,36 |
| 2001 | 1 | 12,53 |
| 2000 | 1 | 12,89 |
Tabulka ukazuje skutečný počet pediatrických ordinací a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 0 | 0,00 |
| 2024 | 0 | 0,00 |
| 2023 | 0 | 0,00 |
| 2022 | 0 | 0,00 |
| 2021 | 0 | 0,00 |
| 2020 | 0 | 0,00 |
| 2019 | 0 | 0,00 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet gynekologických pracovišť a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 0 | 0,00 |
| 2024 | 0 | 0,00 |
| 2023 | 0 | 0,00 |
| 2022 | 0 | 0,00 |
| 2021 | 0 | 0,00 |
| 2020 | 0 | 0,00 |
| 2019 | 0 | 0,00 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet lékáren a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 0 | 0,00 |
| 2024 | 0 | 0,00 |
| 2023 | 0 | 0,00 |
| 2022 | 0 | 0,00 |
| 2021 | 0 | 0,00 |
| 2020 | 0 | 0,00 |
| 2019 | 0 | 0,00 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet evidovaných pracovišť psychologické a psychiatrické péče a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 0 | 0,00 |
| 2024 | 0 | 0,00 |
| 2023 | 0 | 0,00 |
| 2022 | 0 | 0,00 |
| 2021 | 0 | 0,00 |
| 2020 | 0 | 0,00 |
| 2019 | 0 | 0,00 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet logopedických pracovišť a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 0 | 0,00 |
| 2024 | 0 | 0,00 |
| 2023 | 0 | 0,00 |
| 2022 | 0 | 0,00 |
| 2021 | 0 | 0,00 |
| 2020 | 0 | 0,00 |
| 2019 | 0 | 0,00 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet očních ordinací a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 0 | 0,00 |
| 2024 | 0 | 0,00 |
| 2023 | 0 | 0,00 |
| 2022 | 0 | 0,00 |
| 2021 | 0 | 0,00 |
| 2020 | 0 | 0,00 |
| 2019 | 0 | 0,00 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Přehled ukazuje prvních 20 aktivních zařízení seřazených sestupně podle data zahájení činnosti.
| Zařízení | Typ | Obec | Adresa | Poskytovatel | Registrace |
|---|---|---|---|---|---|
| Lékárny Dianapharm s.r.o., OOVL | Lékárna | Stráž nad Nežárkou | náměstí Emy Destinnové 8 | Lékárny Dianapharm s.r.o. | 17.3.2026 |
| STRAMED s.r.o. | Samost. ordinace všeob. prakt. lékaře | Stráž nad Nežárkou | náměstí Emy Destinnové 8 | STRAMED s.r.o. | 1.2.2018 |
| MUDr. Luboš Pokorný | Samostatná ordinace PL - stomatologa | Stráž nad Nežárkou | Pístinská 272 | MUDr. Luboš Pokorný | 3.9.2015 |
| MUDr. Dana Pokorná | Samostatná ordinace PL - stomatologa | Stráž nad Nežárkou | Pístinská 272 | MUDr.Dana Pokorná | 1.9.1992 |
Na mapě jsou zobrazena pouze aktivní zařízení v Stráži nad Nežárkou, která jsou registrována v Národním registru poskytovatelů zdravotních služeb. Je tedy možné, že na mapě neuvidíte některé alternativní zdravotnické služby, jako například poskytovatele psychosociální pomoci, vybrané typy fyzioterapeutických poraden, homeopatické poradny nebo služby spadající čistě pod relaxační a wellness segment.
Níže jsou záznamy v Stráži nad Nežárkou, které byly evidovány v dřívějších importech NRPZS, ale v aktuálně importovaném datasetu již nejsou vedeny jako aktivní. Může jít o ukončení činnosti, přesun pracoviště nebo změnu registrace; bez výslovného data ukončení v otevřených datech důvod ani přesný den nedovozujeme.
| Zařízení | Obor / typ | Obec | Adresa | Ukončení / stav |
|---|---|---|---|---|
| PharmDr. Dana Cachová, OOVL - L Diana | Lékárna | Stráž nad Nežárkou | náměstí Emy Destinnové 8 | Aktuálně neevidováno |
Přinášíme aktuální informace, data, statistiky a analýzy z vašeho okolí. Data o populaci (demografii), hospodaření obcí, krajů, samospráv, ale také o nehodách v blízkosti vašeho bydliště. Vše analyzujeme a převádíme do poutavých grafů, tabulek, textů a infografik. Máte zajímavý tip na vylepšení? Neváhejte napsat také v případě zájmu o spolupráci.
Na tomto webu používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší uživatelský zážitek.
Více možnostíMůžete povolit analytické cookies, nebo pokračovat pouze s nezbytnými cookies potřebnými pro fungování webu.
Jen nezbytné