Černíny: dostupnost internetu, rychlost, pokrytí a srovnání operátorů

Z dat ČTÚ v Černínech máme k dispozici 3 měření s posledním záznamem k 28.2.2019. Co se týká porovnání mobilního internetu, tak nejlépe v posledním dostupném roce vychází Vodafone s hodnotou 14,0 Mb/s, což ukazuje na celkově slabší mobilní data. Nejlepší kvalitu signálu měl v posledním testu Vodafone s čistotou kolem 12,5 dB. V roce 2024 existovalo 112 moderních internetových přípojek (NGA). Vedle zlepšování kvality mobilních datových tarifů tak dochází také ke zvýšení dostupnosti a rychlosti pevného internetu.

Celkem měření
3
Poslední záznam: 28.2.2019
O2 ~ rychlost 4G
4,9 Mb/s
Kvalita příjmu: -1,4 dB
T-Mobile ~ rychlost 4G
9,1 Mb/s
Kvalita příjmu: 4,1 dB
Vodafone ~ rychlost 4G
14,0 Mb/s
Kvalita příjmu: 12,5 dB

Dodatek: pokud využíváte 5G datové připojení, bude rychlost downloadu/uploadu zpravidla výrazně vyšší. Simulace pokrytí 5G signálem je k vyzkoušení na vportal.ctu

Adamov
 (Kutná Hora)
Bernardov
 (Kutná Hora)
Bílé Podolí
 (Kutná Hora)
Bludov
 (Kutná Hora)
Bohdaneč
 (Kutná Hora)
Brambory
 (Kutná Hora)
Bratčice
 (Kutná Hora)
Čáslav
 (Kutná Hora)
Čejkovice
 (Kutná Hora)
Černíny
 (Kutná Hora)
Červené Janovice
 (Kutná Hora)
Čestín
 (Kutná Hora)
Chabeřice
 (Kutná Hora)
Chlístovice
 (Kutná Hora)
Chotusice
 (Kutná Hora)
Církvice
 (Kutná Hora)
Dobrovítov
 (Kutná Hora)
Dolní Pohleď
 (Kutná Hora)
Drobovice
 (Kutná Hora)
Hlízov
 (Kutná Hora)
Horka I
 (Kutná Hora)
Horka II
 (Kutná Hora)
Horky
 (Kutná Hora)
Horušice
 (Kutná Hora)
Hostovlice
 (Kutná Hora)
Hraběšín
 (Kutná Hora)
Kácov
 (Kutná Hora)
Kluky
 (Kutná Hora)
Kobylnice
 (Kutná Hora)
Košice
 (Kutná Hora)
Krchleby
 (Kutná Hora)
Křesetice
 (Kutná Hora)
Kutná Hora
 (Kutná Hora)
Ledečko
 (Kutná Hora)
Malešov
 (Kutná Hora)
Miskovice
 (Kutná Hora)
Močovice
 (Kutná Hora)
Nepoměřice
 (Kutná Hora)
Nové Dvory
 (Kutná Hora)
Okřesaneč
 (Kutná Hora)
Onomyšl
 (Kutná Hora)
Opatovice I
 (Kutná Hora)
Paběnice
 (Kutná Hora)
Pertoltice
 (Kutná Hora)
Petrovice I
 (Kutná Hora)
Petrovice II
 (Kutná Hora)
Podveky
 (Kutná Hora)
Potěhy
 (Kutná Hora)
Rašovice
 (Kutná Hora)
Rataje nad Sázavou
 (Kutná Hora)
Řendějov
 (Kutná Hora)
Rohozec
 (Kutná Hora)
Samopše
 (Kutná Hora)
Schořov
 (Kutná Hora)
Šebestěnice
 (Kutná Hora)
Semtěš
 (Kutná Hora)
Slavošov
 (Kutná Hora)
Soběšín
 (Kutná Hora)
Souňov
 (Kutná Hora)
Staňkovice
 (Kutná Hora)
Starkoč
 (Kutná Hora)
Štipoklasy
 (Kutná Hora)
Suchdol
 (Kutná Hora)
Sudějov
 (Kutná Hora)
Svatý Mikuláš
 (Kutná Hora)
Třebešice
 (Kutná Hora)
Třebětín
 (Kutná Hora)
Třebonín
 (Kutná Hora)
Tupadly
 (Kutná Hora)
Uhlířské Janovice
 (Kutná Hora)
Úmonín
 (Kutná Hora)
Úžice
 (Kutná Hora)
Vavřinec
 (Kutná Hora)
Vidice
 (Kutná Hora)
Vinaře
 (Kutná Hora)
Vlačice
 (Kutná Hora)
Vlastějovice
 (Kutná Hora)
Vlkaneč
 (Kutná Hora)
Vodranty
 (Kutná Hora)
Vrdy
 (Kutná Hora)
Záboří nad Labem
 (Kutná Hora)
Žáky
 (Kutná Hora)
Zbizuby
 (Kutná Hora)
Zbraslavice
 (Kutná Hora)
Zbýšov
 (Kutná Hora)
Žehušice
 (Kutná Hora)
Žleby
 (Kutná Hora)
Zruč nad Sázavou
 (Kutná Hora)

Černíny: Srovnání mobilních operátorů

Při porovnání mobilních operátorů v Černínech vidíme, že v posledním dostupném roce byla v průměrné 4G rychlosti na prvním místě společnost Vodafone s naměřenou rychlostí 14,0 Mb/s, následovaná operátorem T-Mobile s rychlostí 9,1 Mb/s a třetí příčku drží O2 s průměrnou rychlostí 4,9 Mb/s. U mobilních dat je ale důležitá i kvalita přenosu. Nejčistší 4G signál podle ukazatele SINR zde vykazuje Vodafone s přenosovou rychlostí 12,5 dB, zatímco z pohledu síly přijímaného signálu RSRP vychází nejlépe T-Mobile s úrovní -92,6 dBm.

Mobilní tarify, Internet, Televize - Vodafone

Prohlédněte si aktuální nabídku pevného i mobilního internetu od Vodafone. Od vysokorychlostního připojení do domácností v Černínech přes zajímavé mobilní tarify až po IPTV.

Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
Vodafone 1 14,0 Mb/s 12,5 dB -93,2 dBm
5,0
T-Mobile 1 9,1 Mb/s 4,1 dB -92,6 dBm
4,0
O2 1 4,9 Mb/s -1,4 dB -92,8 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.

Černíny: Pevný internet a moderní infrastruktura

Zatímco v roce 2020 byl podíl rychlého internetu v Černínech na 0,0 %, v roce 2024 již dosahuje 0,0 % a množství domácností s "pevným internetem" 100+ Mb/s stále stoupá. Je velmi nepravděpodobné, že by byl k Černínům zaveden HFC a Metro Ethernet, ale můžeme vám pomoci ověřit, zda jsou dostupné varianty vysokorychlostního internetu FTTH, FTTB či FTTC abyste mohli zrušit pevný bezdrát s nízkou přenosovou rychlostí a příšerným uploadem či anténu na střeše (Wi-Fi/5G) s mizernou odezvou (ping) a stabilitou připojení.

Ověřit dostupnost rychlého internetu

Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí Černín (okrese Kutná Hora) – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.

UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 112 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 112 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 108 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 108 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 75 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 75 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 82 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 82 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 98 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 98 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
NGA ~ pevný internet
112
Rok 2024 · 30+ Mb/s infrastruktura
100+ Mb/s ~ pevný internet
0
Podíl vůči NGA: 0,0 %
Posun 100+ Mb/s
0
Změna od roku 2020 do 2024
Digitální komfort
Slabší moderní pevná infrastruktura
Mobilní vítěz: Vodafone · 14,0 Mb/s

Vývoj průměrné 4G rychlosti

Graf ukazuje, jak se Černínech v čase měnila průměrná 4G rychlost u všech tří operátorů. Možná je čas na změnu operátora, přejít ke konkurenci vám zrychlí internet a ušetří stovky korun měsíčně.

Vývoj kvality 4G signálu (SINR)

SINR vyjadřuje čistotu a stabilitu 4G signálu. Vyšší hodnota obvykle znamená kvalitnější a méně rušený přenos dat.

Vývoj pevné infrastruktury NGA (30+ Mb/s) a 100+ Mb/s

Graf ukazuje, jak se v jednotlivých letech měnila dostupnost pevné infrastruktury NGA a 100+ Mb/s ve vašem okolí. Můžete tak snadno odvodit, zda je na vaší adrese dostupný rychlý a stabilní internet vhodný jak pro běžné prohlížení internetu, tak pro náročné aplikace, streaming, přehrávání UHD videa.

Jak velká část NGA už dosahuje 100+ Mb/s

Podíl 100+ Mb/s vůči infrastruktuře NGA (Next Generation Access je náhradou DSL - původních metalických sítí) napovídá, jak velká část rychlého pevného internetu už dosahuje opravdu moderní úrovně připojení.

Mapa měření operátorů

Mapa zobrazuje jednotlivé body měření pro jednotlivé mobilní operátory i další poskytovatele internetu a mobilních dat.

Filtry mapy: všechny roky.
O2
T-Mobile
Vodafone

Poslední záznamy měření

Detailní výpis jednotlivých záznamů pro vybranou lokalitu.

Datum a časOperátor / tech.LokalitaKlíčové parametryCell ID
28.2.2019 12:27 T-Mobile / 4G Černíny, Bahno, Bahno, Černíny DL avg 9,1 Mb/s, medián 9,4 Mb/s, RSRP -92,6 dBm, SINR 4,1 dB 17933069
28.2.2019 12:09 O2 / 4G Černíny, Bahno, Bahno, Černíny DL avg 4,9 Mb/s, medián 5,0 Mb/s, RSRP -92,8 dBm, SINR -1,4 dB 17933058
28.2.2019 11:51 Vodafone / 4G Černíny, Bahno, Bahno, Černíny DL avg 14,0 Mb/s, medián 14,2 Mb/s, RSRP -93,2 dBm, SINR 12,5 dB 105996

Ulice s nejvyšším počtem adresních míst

Nabídka internetu ve vaší ulici

Ověřte si jak rychlý internet a za jakou cenu je na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice v Černínech zaveden rychlý pevný (optický) internet, nebo je nutné se spolehnout na co nejkvalitnější bezdrátové připojení v bezlicenčním pásmu (WISP, 5 GHZ).

Název ulice Počet adresních míst
Žádná data.