Brandýsek: dostupnost internetu, rychlost, pokrytí a srovnání operátorů

Z dat ČTÚ v Brandýsku máme k dispozici 2 měření s posledním záznamem k 22.4.2020. Co se týká porovnání mobilního internetu, tak nejlépe v posledním dostupném roce vychází T-Mobile s hodnotou 6,8 Mb/s, což ukazuje na celkově slabší mobilní data. Nejlepší kvalitu signálu měl v posledním testu T-Mobile s čistotou kolem 12,4 dB. V roce 2024 existovalo 853 moderních internetových přípojek (NGA). Rychlý internet na doma (VDSL, kabel, optika) tak od počátku sledování narostl o 815 adresních míst. Vedle zlepšování kvality mobilních datových tarifů tak dochází také ke zvýšení dostupnosti a rychlosti pevného internetu.

Celkem měření
2
Poslední záznam: 22.4.2020
O2 ~ rychlost 4G
—
Bez dostatečných dat
T-Mobile ~ rychlost 4G
6,8 Mb/s
Kvalita příjmu: 12,4 dB
Vodafone ~ rychlost 4G
6,6 Mb/s
Kvalita příjmu: 2,0 dB

Dodatek: pokud využíváte 5G datové připojení, bude rychlost downloadu/uploadu zpravidla výrazně vyšší. Simulace pokrytí 5G signálem je k vyzkoušení na vportal.ctu

Běleč
 (Kladno)
Běloky
 (Kladno)
Beřovice
 (Kladno)
Bílichov
 (Kladno)
Blevice
 (Kladno)
Brandýsek
 (Kladno)
Braškov
 (Kladno)
Bratronice
 (Kladno)
Buštěhrad
 (Kladno)
Černuc
 (Kladno)
Chržín
 (Kladno)
Cvrčovice
 (Kladno)
Doksy
 (Kladno)
Dolany
 (Kladno)
Dřetovice
 (Kladno)
Dřínov
 (Kladno)
Drnek
 (Kladno)
Družec
 (Kladno)
Hobšovice
 (Kladno)
Hořešovice
 (Kladno)
Hořešovičky
 (Kladno)
Horní Bezděkov
 (Kladno)
Hospozín
 (Kladno)
Hostouň
 (Kladno)
Hradečno
 (Kladno)
Hrdlív
 (Kladno)
Hřebeč
 (Kladno)
Jarpice
 (Kladno)
Jedomělice
 (Kladno)
Jemníky
 (Kladno)
Kačice
 (Kladno)
Kamenné Žehrovice
 (Kladno)
Kamenný Most
 (Kladno)
Kladno
 (Kladno)
Klobuky
 (Kladno)
Kmetiněves
 (Kladno)
Knovíz
 (Kladno)
Koleč
 (Kladno)
Královice
 (Kladno)
Kutrovice
 (Kladno)
Kvílice
 (Kladno)
Kyšice
 (Kladno)
Lány
 (Kladno)
Ledce
 (Kladno)
Lhota
 (Kladno)
Libochovičky
 (Kladno)
Libovice
 (Kladno)
Libušín
 (Kladno)
Lidice
 (Kladno)
Líský
 (Kladno)
Loucká
 (Kladno)
Makotřasy
 (Kladno)
Malé Kyšice
 (Kladno)
Malé Přítočno
 (Kladno)
Malíkovice
 (Kladno)
Neprobylice
 (Kladno)
Neuměřice
 (Kladno)
Otvovice
 (Kladno)
Páleč
 (Kladno)
Pavlov
 (Kladno)
Pchery
 (Kladno)
Plchov
 (Kladno)
Pletený Újezd
 (Kladno)
Podlešín
 (Kladno)
Poštovice
 (Kladno)
Pozdeň
 (Kladno)
Přelíc
 (Kladno)
Řisuty
 (Kladno)
Sazená
 (Kladno)
Slaný
 (Kladno)
Šlapanice
 (Kladno)
Slatina
 (Kladno)
Smečno
 (Kladno)
Stehelčeves
 (Kladno)
Stochov
 (Kladno)
Stradonice
 (Kladno)
Studeněves
 (Kladno)
Svárov
 (Kladno)
Svinařov
 (Kladno)
Třebichovice
 (Kladno)
Třebíz
 (Kladno)
Třebusice
 (Kladno)
Tuchlovice
 (Kladno)
Tuřany
 (Kladno)
Uhy
 (Kladno)
Unhošť
 (Kladno)
Velká Dobrá
 (Kladno)
Velké Přítočno
 (Kladno)
Velvary
 (Kladno)
Vinařice
 (Kladno)
Vraný
 (Kladno)
Vrbičany
 (Kladno)
Zájezd
 (Kladno)
Zákolany
 (Kladno)
Želenice
 (Kladno)
Zichovec
 (Kladno)
Žilina
 (Kladno)
Žižice
 (Kladno)
Zlonice
 (Kladno)
Zvoleněves
 (Kladno)

Brandýsek: Srovnání mobilních operátorů

Při porovnání mobilních operátorů v Brandýsku vidíme, že v posledním dostupném roce byla v průměrné 4G rychlosti na prvním místě společnost T-Mobile s naměřenou rychlostí 6,8 Mb/s, následovaná operátorem Vodafone s rychlostí 6,6 Mb/s. U mobilních dat je ale důležitá i kvalita přenosu. Nejčistší 4G signál podle ukazatele SINR zde vykazuje T-Mobile s přenosovou rychlostí 12,4 dB, zatímco z pohledu síly přijímaného signálu RSRP vychází nejlépe Vodafone s úrovní -74,8 dBm.

Mobilní tarify, Internet, Televize - Vodafone

Prohlédněte si aktuální nabídku pevného i mobilního internetu od Vodafone. Od vysokorychlostního připojení do domácností v Brandýsku přes zajímavé mobilní tarify až po IPTV.

Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
T-Mobile 1 6,8 Mb/s 12,4 dB -75,2 dBm
5,0
Vodafone 1 6,6 Mb/s 2,0 dB -74,8 dBm
4,0
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.

Brandýsek: Pevný internet a moderní infrastruktura

Zatímco v roce 2020 byl podíl rychlého internetu v Brandýsku na 0,0 %, v roce 2024 již dosahuje 95,5 % a množství domácností s "pevným internetem" 100+ Mb/s stále stoupá. Se zřízením přípojky a instalací internetu v Brandýsku vám pomůže více než 10 firem, které zde působí. Je velmi nepravděpodobné, že by byl k Brandýsku zaveden HFC a Metro Ethernet, ale můžeme vám pomoci ověřit, zda jsou dostupné varianty vysokorychlostního internetu FTTH, FTTB či FTTC abyste mohli zrušit pevný bezdrát s nízkou přenosovou rychlostí a příšerným uploadem či anténu na střeše (Wi-Fi/5G) s mizernou odezvou (ping) a stabilitou připojení.

Ověřit dostupnost rychlého internetu

Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí Brandýsku (okrese Kladno) – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.

UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 853 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 815 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 95,5 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 38 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 10 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 857 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 812 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 94,7 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 45 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 11 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 846 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 846 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 874 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 874 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 850 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 850 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
NGA ~ pevný internet
853
Rok 2024 · 30+ Mb/s infrastruktura
100+ Mb/s ~ pevný internet
815
Podíl vůči NGA: 95,5 %
Posun 100+ Mb/s
815
Změna od roku 2020 do 2024
Digitální komfort
Velmi silné pevné připojení
Mobilní vítěz: T-Mobile · 6,8 Mb/s

Vývoj průměrné 4G rychlosti

Graf ukazuje, jak se Brandýsku v čase měnila průměrná 4G rychlost u všech tří operátorů. Možná je čas na změnu operátora, přejít ke konkurenci vám zrychlí internet a ušetří stovky korun měsíčně.

Vývoj kvality 4G signálu (SINR)

SINR vyjadřuje čistotu a stabilitu 4G signálu. Vyšší hodnota obvykle znamená kvalitnější a méně rušený přenos dat.

Vývoj pevné infrastruktury NGA (30+ Mb/s) a 100+ Mb/s

Graf ukazuje, jak se v jednotlivých letech měnila dostupnost pevné infrastruktury NGA a 100+ Mb/s ve vašem okolí. Můžete tak snadno odvodit, zda je na vaší adrese dostupný rychlý a stabilní internet vhodný jak pro běžné prohlížení internetu, tak pro náročné aplikace, streaming, přehrávání UHD videa.

Jak velká část NGA už dosahuje 100+ Mb/s

Podíl 100+ Mb/s vůči infrastruktuře NGA (Next Generation Access je náhradou DSL - původních metalických sítí) napovídá, jak velká část rychlého pevného internetu už dosahuje opravdu moderní úrovně připojení.

Mapa měření operátorů

Mapa zobrazuje jednotlivé body měření pro jednotlivé mobilní operátory i další poskytovatele internetu a mobilních dat.

Filtry mapy: všechny roky.
O2
T-Mobile
Vodafone

Poslední záznamy měření

Detailní výpis jednotlivých záznamů pro vybranou lokalitu.

Datum a časOperátor / tech.LokalitaKlíčové parametryCell ID
22.4.2020 11:50 T-Mobile / 4G Brandýsek DL avg 6,8 Mb/s, medián 6,4 Mb/s, RSRP -75,2 dBm, SINR 12,4 dB 69406987
22.4.2020 11:35 Vodafone / 4G Brandýsek DL avg 6,6 Mb/s, medián 6,9 Mb/s, RSRP -74,8 dBm, SINR 2,0 dB 1235467

Ulice s nejvyšším počtem adresních míst

Nabídka internetu ve vaší ulici

Ověřte si jak rychlý internet a za jakou cenu je na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice v Brandýsku zaveden rychlý pevný (optický) internet, nebo je nutné se spolehnout na co nejkvalitnější bezdrátové připojení v bezlicenčním pásmu (WISP, 5 GHZ).

Název ulice Počet adresních míst
Slánská 103
Švermovská 55
Nad Vodojemem 37
V sídlišti SONP 33
Na rozhraní 29
Na Vyhlídce 26
Ve višňovce 26
Do zahrad 23
Dělnická 19
Boční 18