Našli jste nepřesnost, chybějící údaj nebo technický problém? Pošlete stručnou poznámku. Pomáhá to kvalitě dat i důvěryhodnosti webu.
Z dat ČTÚ v Hranicích máme k dispozici 11 měření s posledním záznamem k 22.6.2022. Co se týká porovnání mobilního internetu, tak nejlépe v posledním dostupném roce vychází Vodafone s hodnotou 41,7 Mb/s, což ukazuje na slušné datové připojení. Nejlepší kvalitu signálu měl v posledním testu Vodafone s čistotou kolem 3,8 dB. V roce 2024 existovalo 3 527 moderních internetových přípojek (NGA). Rychlý internet na doma (VDSL, kabel, optika) tak od počátku sledování narostl o 3 526 adresních míst. Vedle zlepšování kvality mobilních datových tarifů tak dochází také ke zvýšení dostupnosti a rychlosti pevného internetu.
Dodatek: pokud využíváte 5G datové připojení, bude rychlost downloadu/uploadu zpravidla výrazně vyšší. Simulace pokrytí 5G signálem je k vyzkoušení na vportal.ctu
Při porovnání mobilních operátorů v Hranicích vidíme, že v posledním dostupném roce byla v průměrné 4G rychlosti na prvním místě společnost Vodafone s naměřenou rychlostí 41,7 Mb/s, následovaná operátorem T-Mobile s rychlostí 30,4 Mb/s a třetí příčku drží O2 s průměrnou rychlostí 16,5 Mb/s. U mobilních dat je ale důležitá i kvalita přenosu. Nejčistší 4G signál podle ukazatele SINR zde vykazuje Vodafone s přenosovou rychlostí 3,8 dB, zatímco z pohledu síly přijímaného signálu RSRP vychází nejlépe T-Mobile s úrovní -87,3 dBm.
Prohlédněte si aktuální nabídku pevného i mobilního internetu od Vodafone. Od vysokorychlostního připojení do domácností v Hranicích přes zajímavé mobilní tarify až po IPTV.
| Operátor | Měření celkem | Průměrná 4G rychlost | 4G SINR | 4G RSRP | Hodnocení |
|---|---|---|---|---|---|
| Vodafone | 2 | 41,7 Mb/s | 3,8 dB | -90,1 dBm | 5,0 |
| T-Mobile | 2 | 30,4 Mb/s | 2,5 dB | -87,3 dBm | 4,0 |
| O2 | 2 | 16,5 Mb/s | -0,5 dB | -91,5 dBm | 3,5 |
| Operátor | Měření celkem | Průměrná 4G rychlost | 4G SINR | 4G RSRP | Hodnocení |
|---|---|---|---|---|---|
| Vodafone | 1 | 29,7 Mb/s | 23,7 dB | -77,1 dBm | 5,0 |
| T-Mobile | 1 | 22,3 Mb/s | 9,0 dB | -82,3 dBm | 4,0 |
| O2 | 1 | 22,3 Mb/s | 10,5 dB | -82,4 dBm | 3,5 |
| Operátor | Měření celkem | Průměrná 4G rychlost | 4G SINR | 4G RSRP | Hodnocení |
|---|---|---|---|---|---|
| Vodafone | 1 | 8,8 Mb/s | 10,0 dB | -78,5 dBm | 5,0 |
| T-Mobile | 1 | 6,5 Mb/s | 2,0 dB | -84,0 dBm | 4,0 |
Zatímco v roce 2020 byl podíl rychlého internetu v Hranicích na 0,0 %, v roce 2024 již dosahuje 100,0 % a množství domácností s "pevným internetem" 100+ Mb/s stále stoupá. Se zřízením přípojky a instalací internetu v Hranicích vám pomůže více než 114 firem, které zde působí. Zbývá si ověřit, které varianty optického a moderního vysokorychlostního připojení (FTTH, FTTB, FTTC, HFC a Metro Ethernet) jsou na vaší adresu přivedeny a dostupné jako přípojka do domu či bytu
Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí Hranic (okrese Přerov) – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 3 527 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 3 526 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 100,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 1 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 114 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 3 526 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 3 526 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 100,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 0 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 87 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 3 439 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 3 439 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 3 427 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 3 427 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 3 428 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 3 428 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
Graf ukazuje, jak se Hranicích v čase měnila průměrná 4G rychlost u všech tří operátorů. Možná je čas na změnu operátora, přejít ke konkurenci vám zrychlí internet a ušetří stovky korun měsíčně.
SINR vyjadřuje čistotu a stabilitu 4G signálu. Vyšší hodnota obvykle znamená kvalitnější a méně rušený přenos dat.
Graf ukazuje, jak se v jednotlivých letech měnila dostupnost pevné infrastruktury NGA a 100+ Mb/s ve vašem okolí. Můžete tak snadno odvodit, zda je na vaší adrese dostupný rychlý a stabilní internet vhodný jak pro běžné prohlížení internetu, tak pro náročné aplikace, streaming, přehrávání UHD videa.
Podíl 100+ Mb/s vůči infrastruktuře NGA (Next Generation Access je náhradou DSL - původních metalických sítí) napovídá, jak velká část rychlého pevného internetu už dosahuje opravdu moderní úrovně připojení.
V lokalitě v Hranicích aktuálně evidujeme několik aktivních telekomunikačních subjektů (1). Co se týká optických přípojek FTTx (FTTH a FTTB), tak v okolí jsme našli firmy (1), které optické vedení či přípojky realizují. V evidenci se vedle optiky objevují hlavně optika, bezdrát a metalika. Z hlediska služeb u těchto firem nejčastěji vidíme Pevný internet a Jine Sluzby.
| Firma | Typy sítí |
|---|---|
| ZEAL s.r.o. IČO 25363204 | Bezdrát, Jiné sítě, Metalika, Optika Koaxiální vedení || Kovové vedení || Optické vedení || Silové rozvody || Zemská rádiová síť v licencovaném pásmu || Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu |
Mapa zobrazuje jednotlivé body měření pro jednotlivé mobilní operátory i další poskytovatele internetu a mobilních dat.
Detailní výpis jednotlivých záznamů pro vybranou lokalitu.
| Datum a čas | Operátor / tech. | Lokalita | Klíčové parametry | Cell ID |
|---|---|---|---|---|
| 22.6.2022 13:42 | O2 / 4G | Hranice, Pod Hůrkou, Hranice | DL avg 23,0 Mb/s, medián 23,5 Mb/s, RSRP -92,9 dBm, SINR -4,6 dB | 231140197 |
| 22.6.2022 13:21 | T-Mobile / 4G | Hranice, Pod Hůrkou, Hranice | DL avg 17,3 Mb/s, medián 17,0 Mb/s, RSRP -81,2 dBm, SINR -1,7 dB | 230791947 |
| 22.6.2022 13:21 | Vodafone / 4G | Hranice, Pod Hůrkou, Hranice | DL avg 54,1 Mb/s, medián 55,0 Mb/s, RSRP -93,2 dBm, SINR 4,5 dB | 1084420 |
| 22.6.2022 10:38 | Vodafone / 4G | Hranice, Pod Bílým kamenem | DL avg 29,2 Mb/s, medián 29,1 Mb/s, RSRP -86,9 dBm, SINR 3,1 dB | 1085452 |
| 22.6.2022 10:21 | T-Mobile / 4G | Hranice, Pod Bílým kamenem | DL avg 43,5 Mb/s, medián 44,5 Mb/s, RSRP -93,4 dBm, SINR 6,6 dB | 231140118 |
| 22.6.2022 10:15 | O2 / 4G | Hranice, Pod Bílým kamenem | DL avg 9,9 Mb/s, medián 10,3 Mb/s, RSRP -90,0 dBm, SINR 3,7 dB | 18577745 |
| 8.1.2019 09:47 | Vodafone / 4G | Hranice, Hůrka, Hranice | DL avg 29,7 Mb/s, medián 30,2 Mb/s, RSRP -77,1 dBm, SINR 23,7 dB | 1085452 |
| 8.1.2019 09:47 | O2 / 4G | Hranice, Hůrka, Hranice | DL avg 22,3 Mb/s, medián 22,6 Mb/s, RSRP -82,4 dBm, SINR 10,5 dB | 18594640 |
| 8.1.2019 09:47 | T-Mobile / 4G | Hranice, Hůrka, Hranice | DL avg 22,3 Mb/s, medián 22,6 Mb/s, RSRP -82,3 dBm, SINR 9,0 dB | 18594572 |
| 14.11.2018 10:51 | Vodafone / 4G | Hranice, Pod Bílým kamenem | DL avg 8,8 Mb/s, medián 9,7 Mb/s, RSRP -78,5 dBm, SINR 10,0 dB | 1084428 |
| 14.11.2018 10:37 | T-Mobile / 4G | Hranice, Pod Bílým kamenem | DL avg 6,5 Mb/s, medián 6,4 Mb/s, RSRP -84,0 dBm, SINR 2,0 dB | 18369292 |
Ověřte si jak rychlý internet a za jakou cenu je na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice v Hranicích zaveden rychlý pevný (optický) internet, nebo je nutné se spolehnout na co nejkvalitnější bezdrátové připojení v bezlicenčním pásmu (WISP, 5 GHZ).
| Název ulice | Počet adresních míst |
|---|---|
| Sklený kopec | 162 |
| Hranická | 131 |
| Pod Hůrkou | 103 |
| Pod Bílým kamenem | 90 |
| Lipnická | 78 |
| Hviezdoslavova | 76 |
| U Kostelíčka | 73 |
| Havlíčkova | 71 |
| Pod Křivým | 69 |
| Teplická | 67 |
Přinášíme aktuální informace, data, statistiky a analýzy z vašeho okolí. Data o populaci (demografii), hospodaření obcí, krajů, samospráv, ale také o nehodách v blízkosti vašeho bydliště. Vše analyzujeme a převádíme do poutavých grafů, tabulek, textů a infografik. Máte zajímavý tip na vylepšení? Neváhejte napsat také v případě zájmu o spolupráci.
Na tomto webu používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší uživatelský zážitek.
Více možnostíMůžete povolit analytické cookies, nebo pokračovat pouze s nezbytnými cookies potřebnými pro fungování webu.
Jen nezbytné