Mobilní data, tarify a pevný internet v okrese Nový Jičín

V jednotlivých obcích okresu Nový Jičín bylo v posledních letech prostřednitvím ČTÚ provedeno přibližně 394 měření rychlosti datového přenosu prostřednictvím 2G a 4G infrastruktury. Výsledky známe a rádi vám pomůžeme vybrat co nejvýhodnější mobilní tarif i stabilní pevné připojení. Hledáme pro vás technologie, které zvládnou moderní domácnost – od plynulé IPTV a 4K videí až po nerušené hraní online her a práci z domova.

Celkem měření
394
Poslední záznam: 15.1.2024
O2 ~ rychlost 4G
21,5 Mb/s
Kvalita příjmu: -0,8 dB
T-Mobile ~ rychlost 4G
5,6 Mb/s
Kvalita příjmu: -3,0 dB
Vodafone ~ rychlost 4G
6,9 Mb/s
Kvalita příjmu: 1,0 dB

Dodatek: pokud využíváte 5G datové připojení, bude rychlost downloadu/uploadu zpravidla výrazně vyšší. Simulace pokrytí 5G signálem je k vyzkoušení na vportal.ctu

Albrechtičky
 (Nový Jičín)
Bartošovice
 (Nový Jičín)
Bernartice nad Odrou
 (Nový Jičín)
Bílov
 (Nový Jičín)
Bílovec
 (Nový Jičín)
Bítov
 (Nový Jičín)
Bordovice
 (Nový Jičín)
Bravantice
 (Nový Jičín)
Frenštát pod Radhoštěm
 (Nový Jičín)
Fulnek
 (Nový Jičín)
Heřmanice u Oder
 (Nový Jičín)
Heřmánky
 (Nový Jičín)
Hladké Životice
 (Nový Jičín)
Hodslavice
 (Nový Jičín)
Hostašovice
 (Nový Jičín)
Jakubčovice nad Odrou
 (Nový Jičín)
Jeseník nad Odrou
 (Nový Jičín)
Jistebník
 (Nový Jičín)
Kateřinice
 (Nový Jičín)
Kopřivnice
 (Nový Jičín)
Kujavy
 (Nový Jičín)
Kunín
 (Nový Jičín)
Libhošť
 (Nový Jičín)
Lichnov
 (Nový Jičín)
Luboměř
 (Nový Jičín)
Mankovice
 (Nový Jičín)
Mořkov
 (Nový Jičín)
Mošnov
 (Nový Jičín)
Nový Jičín
 (Nový Jičín)
Odry
 (Nový Jičín)
Petřvald
 (Nový Jičín)
Příbor
 (Nový Jičín)
Pustějov
 (Nový Jičín)
Rybí
 (Nový Jičín)
Sedlnice
 (Nový Jičín)
Šenov u Nového Jičína
 (Nový Jičín)
Skotnice
 (Nový Jičín)
Slatina
 (Nový Jičín)
Spálov
 (Nový Jičín)
Starý Jičín
 (Nový Jičín)
Štramberk
 (Nový Jičín)
Studénka
 (Nový Jičín)
Suchdol nad Odrou
 (Nový Jičín)
Tichá
 (Nový Jičín)
Tísek
 (Nový Jičín)
Trnávka
 (Nový Jičín)
Trojanovice
 (Nový Jičín)
Velké Albrechtice
 (Nový Jičín)
Veřovice
 (Nový Jičín)
Vražné
 (Nový Jičín)
Vrchy
 (Nový Jičín)
Závišice
 (Nový Jičín)
Ženklava
 (Nový Jičín)
Životice u Nového Jičína
 (Nový Jičín)

Nový Jičín: Srovnání mobilních operátorů

Při porovnání mobilních operátorů v okrese Nový Jičín vidíme, že v posledním dostupném roce byla v průměrné 4G rychlosti na prvním místě společnost O2 s naměřenou rychlostí 21,5 Mb/s, následovaná operátorem Vodafone s rychlostí 6,9 Mb/s a třetí příčku drží T-Mobile s průměrnou rychlostí 5,6 Mb/s. U mobilních dat je ale důležitá i kvalita přenosu. Nejčistší 4G signál podle ukazatele SINR zde vykazuje Vodafone s přenosovou rychlostí 1,0 dB, zatímco z pohledu síly přijímaného signálu RSRP vychází nejlépe Vodafone s úrovní -98,9 dBm.

Mobilní tarify, Internet, Televize - Vodafone

Prohlédněte si aktuální nabídku pevného i mobilního internetu od Vodafone. Od vysokorychlostního připojení do domácností přes zajímavé mobilní tarify až po IPTV.

Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
O2 2 21,5 Mb/s -0,8 dB -105,9 dBm
5,0
Vodafone 2 6,9 Mb/s 1,0 dB -98,9 dBm
4,0
T-Mobile 2 5,6 Mb/s -3,0 dB -105,1 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.
Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
Vodafone 4 24,1 Mb/s 22,7 dB -68,1 dBm
5,0
O2 4 22,4 Mb/s 8,6 dB -90,8 dBm
4,0
T-Mobile 4 16,7 Mb/s 13,4 dB -75,6 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.
Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
Vodafone 96 36,5 Mb/s 16,5 dB -87,6 dBm
5,0
O2 94 30,8 Mb/s 12,0 dB -87,7 dBm
4,0
T-Mobile 91 23,2 Mb/s 10,8 dB -90,1 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.
Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
O2 10 49,9 Mb/s 15,0 dB -80,1 dBm
5,0
Vodafone 10 33,7 Mb/s 13,5 dB -87,9 dBm
4,0
T-Mobile 10 24,3 Mb/s 11,6 dB -81,4 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.
Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
O2 9 25,2 Mb/s 13,7 dB -82,9 dBm
5,0
Vodafone 10 22,2 Mb/s 15,5 dB -87,4 dBm
4,0
T-Mobile 10 17,6 Mb/s 8,7 dB -83,6 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.
Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
O2 4 47,1 Mb/s 19,8 dB -85,7 dBm
5,0
Vodafone 5 37,5 Mb/s 17,1 dB -86,0 dBm
4,0
T-Mobile 4 14,2 Mb/s 7,7 dB -85,0 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.
Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
T-Mobile 8 42,9 Mb/s 13,9 dB -82,0 dBm
5,0
O2 8 31,0 Mb/s 14,4 dB -79,0 dBm
4,0
Vodafone 7 26,1 Mb/s 11,5 dB -93,0 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.

Nový Jičín: Pevný internet a moderní infrastruktura

Zatímco v roce 2020 byl podíl rychlého internetu v této oblasti na 0,0 %, v roce 2024 již dosahuje 56,4 % a množství domácností s "pevným internetem" 100+ Mb/s stále stoupá. Se zřízením přípojky a instalací internetu vám pomůže více než 440 firem, které zde působí. Na úrovni celého regionu se dostupnost technologií výrazně liší, proto zbývá ověřit, zda právě vaše bydliště nabízí to nejmodernější internetové připojení (HFC, Metro Ethernet). Kromě bleskového stahování dat vám vysokorychlostní infrastruktura (FTTH či FTTB) umožní plnohodnotné využívání moderních služeb, jako je IPTV (digitální televize ve 4K), plynulý cloud computing, zabezpečení domácnosti přes chytré IoT systémy nebo stabilní videokonference ve vysokém rozlišení bez nepříjemných výpadků, které jsou typické pro starší typy připojení.

Ověřit dostupnost rychlého internetu

Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.

UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 35 713 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 20 134 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 56,4 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 15 579 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 440 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 35 820 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 19 013 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 53,1 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 16 807 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 480 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 33 111 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 33 111 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 31 748 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 31 748 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 31 218 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 31 218 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
NGA ~ pevný internet
35 713
Rok 2024 · 30+ Mb/s infrastruktura
100+ Mb/s ~ pevný internet
20 134
Podíl vůči NGA: 56,4 %
Posun 100+ Mb/s
20 134
Změna od roku 2020 do 2024
Digitální komfort
Solidní pevné připojení
Mobilní vítěz: O2 · 21,5 Mb/s

Vývoj průměrné 4G rychlosti

Graf ukazuje vývoj průměrné 4G rychlosti v jednotlivých letech. Sledujte, jak se u jednotlivých operátorů měnily reálné datové podmínky.

Vývoj kvality 4G signálu (SINR)

SINR vyjadřuje čistotu a stabilitu 4G signálu. Vyšší hodnota obvykle znamená kvalitnější a méně rušený přenos dat.

Vývoj pevné infrastruktury NGA (30+ Mb/s) a 100+ Mb/s

Graf ukazuje, jak se v jednotlivých letech měnila dostupnost pevné infrastruktury NGA a 100+ Mb/s ve vašem okolí. Můžete tak snadno odvodit, zda je na vaší adrese dostupný rychlý a stabilní internet vhodný jak pro běžné prohlížení internetu, tak pro náročné aplikace, streaming, přehrávání UHD videa.

Jak velká část NGA už dosahuje 100+ Mb/s

Podíl 100+ Mb/s vůči infrastruktuře NGA (Next Generation Access je náhradou DSL - původních metalických sítí) napovídá, jak velká část rychlého pevného internetu už dosahuje opravdu moderní úrovně připojení.

Poskytovatelé sítí a služeb v lokalitě

V lokalitě v okrese Nový Jičín aktuálně evidujeme několik aktivních telekomunikačních subjektů (29). Co se týká optických přípojek FTTx (FTTH a FTTB), tak v okolí jsme našli firmy (11), které optické vedení či přípojky realizují. V evidenci se vedle optiky objevují hlavně optika, bezdrát a metalika. Z hlediska služeb u těchto firem nejčastěji vidíme Pevný internet a Přenos dat.

FirmaTypy sítí
CATsPER, s.r.o.
IČO 64611906
Jiné sítě, Metalika, Optika
Koaxiální vedení || Kovové vedení || Optické vedení
Český bezdrát Mobile s.r.o.
IČO 02101904
Bezdrát, Jiné sítě, Metalika, Optika
Kovové vedení || Optické vedení || Zemská rádiová síť v licencovaném pásmu || Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu
CORSAT s.r.o.
IČO 25847112
Bezdrát, Jiné sítě, Metalika, Optika
Koaxiální vedení || Kovové vedení || Optické vedení || Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu
Danuše Staniová
IČO 72549092
Bezdrát, Jiné sítě
Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu
David Krmela
IČO 88384284
Bezdrát, Jiné sítě, Metalika
Kovové vedení || Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu

Mapa měření operátorů

Mapa zobrazuje jednotlivé body měření pro jednotlivé mobilní operátory i další poskytovatele internetu a mobilních dat.

Filtry mapy: všechny roky.
O2
T-Mobile
Vodafone

Poslední záznamy měření

Detailní výpis jednotlivých záznamů pro vybranou lokalitu.

Datum a časOperátor / tech.LokalitaKlíčové parametryCell ID
15.1.2024 12:03 O2 / 2G Petřvald, Petřvaldík RX -84,7 dBm, C/I 24,5 dB 17621
15.1.2024 11:52 O2 / 4G Petřvald, Petřvaldík DL avg 21,5 Mb/s, medián 22,0 Mb/s, RSRP -105,9 dBm, SINR -0,8 dB 232594256
15.1.2024 11:46 Vodafone / 2G Petřvald, Petřvaldík RX -77,8 dBm, C/I 28,2 dB 40692
15.1.2024 11:35 Vodafone / 4G Petřvald, Petřvaldík DL avg 6,9 Mb/s, medián 7,2 Mb/s, RSRP -98,9 dBm, SINR 1,0 dB 573452
15.1.2024 11:27 T-Mobile / 2G Petřvald, Petřvaldík RX -79,8 dBm, C/I 28,3 dB 30272
15.1.2024 11:16 T-Mobile / 4G Petřvald, Petřvaldík DL avg 5,6 Mb/s, medián 5,8 Mb/s, RSRP -105,1 dBm, SINR -3,0 dB 234301709
1.3.2023 10:50 Vodafone / 2G Spálov RX -67,4 dBm, C/I 28,4 dB 36781
1.3.2023 10:39 Vodafone / 4G Spálov DL avg 32,9 Mb/s, medián 34,8 Mb/s, RSRP -77,1 dBm, SINR 23,4 dB 582667
1.3.2023 10:32 O2 / 2G Spálov RX -67,0 dBm, C/I 27,9 dB 37587
1.3.2023 10:20 O2 / 4G Spálov DL avg 13,3 Mb/s, medián 14,2 Mb/s, RSRP -86,7 dBm, SINR 11,1 dB 231841616
1.3.2023 10:15 T-Mobile / 2G Spálov RX -80,2 dBm, C/I 27,5 dB 18379
1.3.2023 10:04 T-Mobile / 4G Spálov DL avg 17,7 Mb/s, medián 15,2 Mb/s, RSRP -83,7 dBm, SINR 12,2 dB 231841548

Obce s nejlepší průměrnou 4G rychlostí

Přehled nejsilnějších obcí podle průměrné 4G rychlosti.

ObecPrůměrná 4G rychlostPočet měřeníPoslední záznam
Bílovec 64,1 Mb/s 5 20.9.2022
Ženklava 60,7 Mb/s 3 23.8.2022
Rybí 55,1 Mb/s 3 23.8.2022
Studénka 54,8 Mb/s 3 21.1.2022
Životice u Nového Jičína 54,8 Mb/s 3 12.5.2022
Mořkov 53,2 Mb/s 3 12.5.2022
Kopřivnice 49,6 Mb/s 14 8.2.2023
Libhošť 48,9 Mb/s 2 12.9.2019
Bravantice 47,6 Mb/s 3 21.5.2018
Bordovice 45,2 Mb/s 3 23.8.2022
Vražné 43,4 Mb/s 3 26.7.2022
Trojanovice 43,1 Mb/s 8 11.11.2022
Jistebník 42,9 Mb/s 3 24.3.2022
Tísek 41,8 Mb/s 3 10.5.2022
Odry 40,1 Mb/s 14 11.4.2022

Obce s nejlepším 2G RX level

Přehled obcí s nejsilnějším 2G fallback signálem.

ObecPrůměrný 2G RX levelPočet měřeníPoslední záznam
Jistebník -54,6 dBm 3 24.3.2022
Tísek -54,7 dBm 3 10.5.2022
Bordovice -55,9 dBm 3 23.8.2022
Kunín -56,5 dBm 3 26.7.2022
Sedlnice -58,0 dBm 3 21.1.2022
Kopřivnice -58,4 dBm 6 8.2.2023
Bílov -59,2 dBm 2 19.4.2022
Bílovec -61,1 dBm 5 20.9.2022
Fulnek -61,8 dBm 3 25.3.2022
Trojanovice -62,2 dBm 6 11.11.2022
Odry -62,7 dBm 9 25.3.2022
Studénka -63,8 dBm 3 21.1.2022
Rybí -63,9 dBm 2 23.8.2022
Mankovice -65,3 dBm 3 26.7.2022
Hostašovice -66,0 dBm 3 12.5.2022

Obce s nejvyšší dostupností 100+ Mb/s

Přehled obcí s nejsilnější dostupností moderního pevného internetu v posledním dostupném roce.

Obec100+ Mb/sPodnikatelé Rok
Nový Jičín 1 942 55 2024
Odry 1 801 38 2024
Studénka 1 720 32 2024
Kopřivnice 1 607 47 2024
Frenštát pod Radhoštěm 1 151 38 2024
Bílovec 831 31 2024
Mořkov 789 4 2024
Tichá 740 7 2024
Sedlnice 593 4 2024
Příbor 586 33 2024
Jistebník 584 4 2024
Hodslavice 573 3 2024
Petřvald 421 5 2024
Fulnek 405 16 2024
Bartošovice 389 5 2024

Obce s nejširší infrastrukturou NGA

Přehled obcí s nejvyšším počtem adresních míst v síti NGA v posledním dostupném roce.

ObecNGA / 30+ Mb/sPodnikateléRok
Kopřivnice 3 300 145 2024
Nový Jičín 2 955 113 2024
Frenštát pod Radhoštěm 2 411 96 2024
Odry 1 916 85 2024
Příbor 1 889 86 2024
Studénka 1 808 55 2024
Bílovec 1 548 80 2024
Trojanovice 1 424 32 2024
Fulnek 1 373 42 2024
Štramberk 1 180 33 2024
Suchdol nad Odrou 797 18 2024
Mořkov 790 12 2024
Veřovice 757 6 2024
Tichá 741 26 2024
Sedlnice 631 15 2024

Ulice s nejvyšším počtem adresních míst

Nabídka internetu ve vaší ulici

Ověřte si jak rychlý internet a za jakou cenu je na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice zaveden rychlý pevný (optický) internet, nebo je nutné se spolehnout na co nejkvalitnější bezdrátové připojení v bezlicenčním pásmu (WISP, 5 GHZ).

Název ulice Počet adresních míst
Kopaná (Frenštát pod Radhoštěm) 203
Beskydská (Nový Jičín) 189
2. května (Studénka) 186
Butovická (Studénka) 180
Komenského (Suchdol nad Odrou) 162
Malá strana (Studénka) 160
Planiska (Frenštát pod Radhoštěm) 151
Papratná (Frenštát pod Radhoštěm) 137
Štramberská (Příbor) 134
Bezručova (Frenštát pod Radhoštěm) 125