Bílčice: dostupnost internetu, rychlost, pokrytí a srovnání operátorů

Z dat ČTÚ v Bílčicích máme k dispozici 7 měření s posledním záznamem k 7.3.2023. Co se týká porovnání mobilního internetu, tak nejlépe v posledním dostupném roce vychází Vodafone s hodnotou 11,2 Mb/s, což ukazuje na celkově slabší mobilní data. Nejlepší kvalitu signálu měl v posledním testu Vodafone s čistotou kolem 8,8 dB. V roce 2024 existovalo 101 moderních internetových přípojek (NGA). Rychlý internet na doma (VDSL, kabel, optika) tak od počátku sledování narostl o 84 adresních míst. Vedle zlepšování kvality mobilních datových tarifů tak dochází také ke zvýšení dostupnosti a rychlosti pevného internetu.

Celkem měření
7
Poslední záznam: 7.3.2023
O2 ~ rychlost 4G
2,5 Mb/s
Kvalita příjmu: 0,0 dB
T-Mobile ~ rychlost 4G
2,7 Mb/s
Kvalita příjmu: 2,0 dB
Vodafone ~ rychlost 4G
11,2 Mb/s
Kvalita příjmu: 8,8 dB

Dodatek: pokud využíváte 5G datové připojení, bude rychlost downloadu/uploadu zpravidla výrazně vyšší. Simulace pokrytí 5G signálem je k vyzkoušení na vportal.ctu

Andělská Hora
 (Bruntál)
Bílčice
 (Bruntál)
Bohušov
 (Bruntál)
Brantice
 (Bruntál)
Břidličná
 (Bruntál)
Bruntál
 (Bruntál)
Býkov-Láryšov
 (Bruntál)
Čaková
 (Bruntál)
Dětřichov nad Bystřicí
 (Bruntál)
Dívčí Hrad
 (Bruntál)
Dlouhá Stráň
 (Bruntál)
Dolní Moravice
 (Bruntál)
Dvorce
 (Bruntál)
Heřmanovice
 (Bruntál)
Hlinka
 (Bruntál)
Holčovice
 (Bruntál)
Horní Benešov
 (Bruntál)
Horní Město
 (Bruntál)
Horní Životice
 (Bruntál)
Hošťálkovy
 (Bruntál)
Janov
 (Bruntál)
Jindřichov
 (Bruntál)
Jiříkov
 (Bruntál)
Karlova Studánka
 (Bruntál)
Karlovice
 (Bruntál)
Krasov
 (Bruntál)
Křišťanovice
 (Bruntál)
Krnov
 (Bruntál)
Leskovec nad Moravicí
 (Bruntál)
Lichnov
 (Bruntál)
Liptaň
 (Bruntál)
Lomnice
 (Bruntál)
Ludvíkov
 (Bruntál)
Malá Morávka
 (Bruntál)
Malá Štáhle
 (Bruntál)
Město Albrechtice
 (Bruntál)
Mezina
 (Bruntál)
Milotice nad Opavou
 (Bruntál)
Moravskoslezský Kočov
 (Bruntál)
Nová Pláň
 (Bruntál)
Nové Heřminovy
 (Bruntál)
Oborná
 (Bruntál)
Osoblaha
 (Bruntál)
Petrovice
 (Bruntál)
Razová
 (Bruntál)
Roudno
 (Bruntál)
Rudná pod Pradědem
 (Bruntál)
Rusín
 (Bruntál)
Rýmařov
 (Bruntál)
Ryžoviště
 (Bruntál)
Široká Niva
 (Bruntál)
Slezské Pavlovice
 (Bruntál)
Slezské Rudoltice
 (Bruntál)
Stará Ves
 (Bruntál)
Staré Heřminovy
 (Bruntál)
Staré Město
 (Bruntál)
Světlá Hora
 (Bruntál)
Svobodné Heřmanice
 (Bruntál)
Třemešná
 (Bruntál)
Tvrdkov
 (Bruntál)
Úvalno
 (Bruntál)
Václavov u Bruntálu
 (Bruntál)
Valšov
 (Bruntál)
Velká Štáhle
 (Bruntál)
Vrbno pod Pradědem
 (Bruntál)
Vysoká
 (Bruntál)
Zátor
 (Bruntál)

Bílčice: Srovnání mobilních operátorů

Při porovnání mobilních operátorů v Bílčicích vidíme, že v posledním dostupném roce byla v průměrné 4G rychlosti na prvním místě společnost Vodafone s naměřenou rychlostí 11,2 Mb/s, následovaná operátorem T-Mobile s rychlostí 2,7 Mb/s a třetí příčku drží O2 s průměrnou rychlostí 2,5 Mb/s. U mobilních dat je ale důležitá i kvalita přenosu. Nejčistší 4G signál podle ukazatele SINR zde vykazuje Vodafone s přenosovou rychlostí 8,8 dB, zatímco z pohledu síly přijímaného signálu RSRP vychází nejlépe Vodafone s úrovní -102,0 dBm.

Mobilní tarify, Internet, Televize - Vodafone

Prohlédněte si aktuální nabídku pevného i mobilního internetu od Vodafone. Od vysokorychlostního připojení do domácností v Bílčicích přes zajímavé mobilní tarify až po IPTV.

Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
Vodafone 2 11,2 Mb/s 8,8 dB -102,0 dBm
5,0
T-Mobile 2 2,7 Mb/s 2,0 dB -107,6 dBm
4,0
O2 2 2,5 Mb/s 0,0 dB -103,7 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.
Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
T-Mobile 1 25,6 Mb/s 22,5 dB -89,2 dBm
5,0
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.

Bílčice: Pevný internet a moderní infrastruktura

Zatímco v roce 2020 byl podíl rychlého internetu v Bílčicích na 0,0 %, v roce 2024 již dosahuje 83,2 % a množství domácností s "pevným internetem" 100+ Mb/s stále stoupá. Se zřízením přípojky a instalací internetu v Bílčicích vám pomůže více než 3 firem, které zde působí. Je velmi nepravděpodobné, že by byl k Bílčicím zaveden HFC a Metro Ethernet, ale můžeme vám pomoci ověřit, zda jsou dostupné varianty vysokorychlostního internetu FTTH, FTTB či FTTC abyste mohli zrušit pevný bezdrát s nízkou přenosovou rychlostí a příšerným uploadem či anténu na střeše (Wi-Fi/5G) s mizernou odezvou (ping) a stabilitou připojení.

Ověřit dostupnost rychlého internetu

Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí Bílčic (okrese Bruntál) – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.

UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 101 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 84 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 83,2 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 17 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 3 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 97 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 84 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 86,6 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 13 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 3 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 134 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 134 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 86 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 86 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 85 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 85 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
NGA ~ pevný internet
101
Rok 2024 · 30+ Mb/s infrastruktura
100+ Mb/s ~ pevný internet
84
Podíl vůči NGA: 83,2 %
Posun 100+ Mb/s
84
Změna od roku 2020 do 2024
Digitální komfort
Velmi silné pevné připojení
Mobilní vítěz: Vodafone · 11,2 Mb/s

Vývoj průměrné 4G rychlosti

Graf ukazuje, jak se Bílčicích v čase měnila průměrná 4G rychlost u všech tří operátorů. Možná je čas na změnu operátora, přejít ke konkurenci vám zrychlí internet a ušetří stovky korun měsíčně.

Vývoj kvality 4G signálu (SINR)

SINR vyjadřuje čistotu a stabilitu 4G signálu. Vyšší hodnota obvykle znamená kvalitnější a méně rušený přenos dat.

Vývoj pevné infrastruktury NGA (30+ Mb/s) a 100+ Mb/s

Graf ukazuje, jak se v jednotlivých letech měnila dostupnost pevné infrastruktury NGA a 100+ Mb/s ve vašem okolí. Můžete tak snadno odvodit, zda je na vaší adrese dostupný rychlý a stabilní internet vhodný jak pro běžné prohlížení internetu, tak pro náročné aplikace, streaming, přehrávání UHD videa.

Jak velká část NGA už dosahuje 100+ Mb/s

Podíl 100+ Mb/s vůči infrastruktuře NGA (Next Generation Access je náhradou DSL - původních metalických sítí) napovídá, jak velká část rychlého pevného internetu už dosahuje opravdu moderní úrovně připojení.

Mapa měření operátorů

Mapa zobrazuje jednotlivé body měření pro jednotlivé mobilní operátory i další poskytovatele internetu a mobilních dat.

Filtry mapy: všechny roky.
O2
T-Mobile
Vodafone

Poslední záznamy měření

Detailní výpis jednotlivých záznamů pro vybranou lokalitu.

Datum a časOperátor / tech.LokalitaKlíčové parametryCell ID
7.3.2023 13:08 T-Mobile / 2G Bílčice RX -84,2 dBm, C/I 27,2 dB 31425
7.3.2023 12:57 T-Mobile / 4G Bílčice DL avg 2,7 Mb/s, medián 2,5 Mb/s, RSRP -107,6 dBm, SINR 2,0 dB 18140939
7.3.2023 12:47 O2 / 2G Bílčice RX -86,0 dBm, C/I 26,2 dB 27904
7.3.2023 12:36 O2 / 4G Bílčice DL avg 2,5 Mb/s, medián 2,3 Mb/s, RSRP -103,7 dBm, SINR 0,0 dB 18140928
7.3.2023 12:29 Vodafone / 2G Bílčice RX -77,3 dBm, C/I 27,9 dB 31092
7.3.2023 12:18 Vodafone / 4G Bílčice DL avg 11,2 Mb/s, medián 9,4 Mb/s, RSRP -102,0 dBm, SINR 8,8 dB 546572
15.1.2019 09:28 T-Mobile / 4G Bílčice DL avg 25,6 Mb/s, medián 26,3 Mb/s, RSRP -89,2 dBm, SINR 22,5 dB 18140939

Ulice s nejvyšším počtem adresních míst

Nabídka internetu ve vaší ulici

Ověřte si jak rychlý internet a za jakou cenu je na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice v Bílčicích zaveden rychlý pevný (optický) internet, nebo je nutné se spolehnout na co nejkvalitnější bezdrátové připojení v bezlicenčním pásmu (WISP, 5 GHZ).

Název ulice Počet adresních míst
Žádná data.