Telekomunikace / Liberecký kraj / Semily /Bystrá nad Jizerou

Bystrá nad Jizerou: dostupnost internetu, rychlost, pokrytí a srovnání operátorů

Z dat ČTÚ v Bystré nad Jizerou máme k dispozici 6 měření s posledním záznamem k 11.11.2019. Co se týká porovnání mobilního internetu, tak nejlépe v posledním dostupném roce vychází Vodafone s hodnotou 22,5 Mb/s, což ukazuje na slušné datové připojení. Nejlepší kvalitu signálu měl v posledním testu Vodafone s čistotou kolem 13,1 dB. V roce 2024 existovalo 93 moderních internetových přípojek (NGA). Rychlý internet na doma (VDSL, kabel, optika) tak od počátku sledování narostl o 34 adresních míst. Vedle zlepšování kvality mobilních datových tarifů tak dochází také ke zvýšení dostupnosti a rychlosti pevného internetu.

Celkem měření
6
Poslední záznam: 11.11.2019
O2 ~ rychlost 4G
20,6 Mb/s
Kvalita příjmu: 12,8 dB
T-Mobile ~ rychlost 4G
18,9 Mb/s
Kvalita příjmu: 11,9 dB
Vodafone ~ rychlost 4G
22,5 Mb/s
Kvalita příjmu: 13,1 dB

Dodatek: pokud využíváte 5G datové připojení, bude rychlost downloadu/uploadu zpravidla výrazně vyšší. Simulace pokrytí 5G signálem je k vyzkoušení na vportal.ctu

Bělá
 (Semily)
Benecko
 (Semily)
Benešov u Semil
 (Semily)
Bozkov
 (Semily)
Bradlecká Lhota
 (Semily)
Bukovina u Čisté
 (Semily)
Bystrá nad Jizerou
 (Semily)
Chuchelna
 (Semily)
Čistá u Horek
 (Semily)
Háje nad Jizerou
 (Semily)
Holenice
 (Semily)
Horka u Staré Paky
 (Semily)
Horní Branná
 (Semily)
Hrubá Skála
 (Semily)
Jablonec nad Jizerou
 (Semily)
Jesenný
 (Semily)
Jestřabí v Krkonoších
 (Semily)
Jilemnice
 (Semily)
Kacanovy
 (Semily)
Karlovice
 (Semily)
Klokočí
 (Semily)
Košťálov
 (Semily)
Kruh
 (Semily)
Ktová
 (Semily)
Levínská Olešnice
 (Semily)
Libštát
 (Semily)
Lomnice nad Popelkou
 (Semily)
Loučky
 (Semily)
Martinice v Krkonoších
 (Semily)
Mírová pod Kozákovem
 (Semily)
Modřišice
 (Semily)
Mříčná
 (Semily)
Nová Ves nad Popelkou
 (Semily)
Ohrazenice
 (Semily)
Olešnice
 (Semily)
Paseky nad Jizerou
 (Semily)
Peřimov
 (Semily)
Poniklá
 (Semily)
Přepeře
 (Semily)
Příkrý
 (Semily)
Radostná pod Kozákovem
 (Semily)
Rakousy
 (Semily)
Rokytnice nad Jizerou
 (Semily)
Roprachtice
 (Semily)
Rovensko pod Troskami
 (Semily)
Roztoky u Jilemnice
 (Semily)
Roztoky u Semil
 (Semily)
Semily
 (Semily)
Slaná
 (Semily)
Stružinec
 (Semily)
Studenec
 (Semily)
Svojek
 (Semily)
Syřenov
 (Semily)
Tatobity
 (Semily)
Troskovice
 (Semily)
Turnov
 (Semily)
Veselá
 (Semily)
Víchová nad Jizerou
 (Semily)
Vítkovice
 (Semily)
Všeň
 (Semily)
Vyskeř
 (Semily)
Vysoké nad Jizerou
 (Semily)
Záhoří
 (Semily)
Žernov
 (Semily)

Bystrá nad Jizerou: Srovnání mobilních operátorů

Při porovnání mobilních operátorů v Bystré nad Jizerou vidíme, že v posledním dostupném roce byla v průměrné 4G rychlosti na prvním místě společnost Vodafone s naměřenou rychlostí 22,5 Mb/s, následovaná operátorem O2 s rychlostí 20,6 Mb/s a třetí příčku drží T-Mobile s průměrnou rychlostí 18,9 Mb/s. U mobilních dat je ale důležitá i kvalita přenosu. Nejčistší 4G signál podle ukazatele SINR zde vykazuje Vodafone s přenosovou rychlostí 13,1 dB, zatímco z pohledu síly přijímaného signálu RSRP vychází nejlépe Vodafone s úrovní -88,0 dBm.

Mobilní tarify, Internet, Televize - Vodafone

Prohlédněte si aktuální nabídku pevného i mobilního internetu od Vodafone. Od vysokorychlostního připojení do domácností v Bystré nad Jizerou přes zajímavé mobilní tarify až po IPTV.

Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
Vodafone 2 22,5 Mb/s 13,1 dB -88,0 dBm
5,0
O2 2 20,6 Mb/s 12,8 dB -91,0 dBm
4,0
T-Mobile 2 18,9 Mb/s 11,9 dB -92,7 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.

Bystrá nad Jizerou: Pevný internet a moderní infrastruktura

Zatímco v roce 2020 byl podíl rychlého internetu v Bystré nad Jizerou na 0,0 %, v roce 2024 již dosahuje 36,6 % a množství domácností s "pevným internetem" 100+ Mb/s stále stoupá. Se zřízením přípojky a instalací internetu v Bystré nad Jizerou vám pomůže více než 1 firem, které zde působí. Je velmi nepravděpodobné, že by byl k Bystré nad Jizerou zaveden HFC a Metro Ethernet, ale můžeme vám pomoci ověřit, zda jsou dostupné varianty vysokorychlostního internetu FTTH, FTTB či FTTC abyste mohli zrušit pevný bezdrát s nízkou přenosovou rychlostí a příšerným uploadem či anténu na střeše (Wi-Fi/5G) s mizernou odezvou (ping) a stabilitou připojení.

Ověřit dostupnost rychlého internetu

Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí Bystré nad Jizerou (okrese Semily) – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.

UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 93 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 34 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 36,6 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 59 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 1 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 93 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 34 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 36,6 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 59 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 1 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 93 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 93 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 93 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 93 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 91 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 91 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
NGA ~ pevný internet
93
Rok 2024 · 30+ Mb/s infrastruktura
100+ Mb/s ~ pevný internet
34
Podíl vůči NGA: 36,6 %
Posun 100+ Mb/s
34
Změna od roku 2020 do 2024
Digitální komfort
Základní dostupnost rychlého internetu
Mobilní vítěz: Vodafone · 22,5 Mb/s

Vývoj průměrné 4G rychlosti

Graf ukazuje, jak se Bystré nad Jizerou v čase měnila průměrná 4G rychlost u všech tří operátorů. Možná je čas na změnu operátora, přejít ke konkurenci vám zrychlí internet a ušetří stovky korun měsíčně.

Vývoj kvality 4G signálu (SINR)

SINR vyjadřuje čistotu a stabilitu 4G signálu. Vyšší hodnota obvykle znamená kvalitnější a méně rušený přenos dat.

Vývoj pevné infrastruktury NGA (30+ Mb/s) a 100+ Mb/s

Graf ukazuje, jak se v jednotlivých letech měnila dostupnost pevné infrastruktury NGA a 100+ Mb/s ve vašem okolí. Můžete tak snadno odvodit, zda je na vaší adrese dostupný rychlý a stabilní internet vhodný jak pro běžné prohlížení internetu, tak pro náročné aplikace, streaming, přehrávání UHD videa.

Jak velká část NGA už dosahuje 100+ Mb/s

Podíl 100+ Mb/s vůči infrastruktuře NGA (Next Generation Access je náhradou DSL - původních metalických sítí) napovídá, jak velká část rychlého pevného internetu už dosahuje opravdu moderní úrovně připojení.

Mapa měření operátorů

Mapa zobrazuje jednotlivé body měření pro jednotlivé mobilní operátory i další poskytovatele internetu a mobilních dat.

Filtry mapy: všechny roky.
O2
T-Mobile
Vodafone

Poslední záznamy měření

Detailní výpis jednotlivých záznamů pro vybranou lokalitu.

Datum a časOperátor / tech.LokalitaKlíčové parametryCell ID
11.11.2019 10:40 T-Mobile / 2G Bystrá nad Jizerou RX -78,3 dBm, C/I 27,5 dB 21677
11.11.2019 10:40 Vodafone / 2G Bystrá nad Jizerou RX -63,8 dBm, C/I 28,4 dB 20781
11.11.2019 10:40 O2 / 2G Bystrá nad Jizerou RX -77,3 dBm, C/I 27,4 dB 16542
11.11.2019 10:29 T-Mobile / 4G Bystrá nad Jizerou DL avg 18,9 Mb/s, medián 19,7 Mb/s, RSRP -92,7 dBm, SINR 11,9 dB 145943307
11.11.2019 10:29 Vodafone / 4G Bystrá nad Jizerou DL avg 22,5 Mb/s, medián 22,2 Mb/s, RSRP -88,0 dBm, SINR 13,1 dB 227851
11.11.2019 10:29 O2 / 4G Bystrá nad Jizerou DL avg 20,6 Mb/s, medián 21,2 Mb/s, RSRP -91,0 dBm, SINR 12,8 dB 145943296

Ulice s nejvyšším počtem adresních míst

Nabídka internetu ve vaší ulici

Ověřte si jak rychlý internet a za jakou cenu je na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice v Bystré nad Jizerou zaveden rychlý pevný (optický) internet, nebo je nutné se spolehnout na co nejkvalitnější bezdrátové připojení v bezlicenčním pásmu (WISP, 5 GHZ).

Název ulice Počet adresních míst
Žádná data.