Našli jste nepřesnost, chybějící údaj nebo technický problém? Pošlete stručnou poznámku. Pomáhá to kvalitě dat i důvěryhodnosti webu.
Z dat ČTÚ v Janských Lázních máme k dispozici 3 měření s posledním záznamem k 10.7.2019. Co se týká porovnání mobilního internetu, tak nejlépe v posledním dostupném roce vychází Vodafone s hodnotou 41,6 Mb/s, což ukazuje na slušné datové připojení. Nejlepší kvalitu signálu měl v posledním testu O2 s čistotou kolem 20,1 dB. V roce 2024 existovalo 195 moderních internetových přípojek (NGA). Rychlý internet na doma (VDSL, kabel, optika) tak od počátku sledování narostl o 73 adresních míst. Vedle zlepšování kvality mobilních datových tarifů tak dochází také ke zvýšení dostupnosti a rychlosti pevného internetu.
Dodatek: pokud využíváte 5G datové připojení, bude rychlost downloadu/uploadu zpravidla výrazně vyšší. Simulace pokrytí 5G signálem je k vyzkoušení na vportal.ctu
Při porovnání mobilních operátorů v Janských Lázních vidíme, že v posledním dostupném roce byla v průměrné 4G rychlosti na prvním místě společnost Vodafone s naměřenou rychlostí 41,6 Mb/s, následovaná operátorem O2 s rychlostí 17,7 Mb/s a třetí příčku drží T-Mobile s průměrnou rychlostí 10,8 Mb/s. U mobilních dat je ale důležitá i kvalita přenosu. Nejčistší 4G signál podle ukazatele SINR zde vykazuje O2 s přenosovou rychlostí 20,1 dB, zatímco z pohledu síly přijímaného signálu RSRP vychází nejlépe O2 s úrovní -84,1 dBm.
Prohlédněte si aktuální nabídku pevného i mobilního internetu od Vodafone. Od vysokorychlostního připojení do domácností v Janských Lázních přes zajímavé mobilní tarify až po IPTV.
| Operátor | Měření celkem | Průměrná 4G rychlost | 4G SINR | 4G RSRP | Hodnocení |
|---|---|---|---|---|---|
| Vodafone | 1 | 41,6 Mb/s | 4,7 dB | -101,4 dBm | 5,0 |
| O2 | 1 | 17,7 Mb/s | 20,1 dB | -84,1 dBm | 4,0 |
| T-Mobile | 1 | 10,8 Mb/s | 16,0 dB | -88,7 dBm | 3,5 |
Zatímco v roce 2020 byl podíl rychlého internetu v Janských Lázních na 0,0 %, v roce 2024 již dosahuje 37,4 % a množství domácností s "pevným internetem" 100+ Mb/s stále stoupá. Se zřízením přípojky a instalací internetu v Janských Lázních vám pomůže více než 10 firem, které zde působí. Je velmi nepravděpodobné, že by byl k Janským Lázním zaveden HFC a Metro Ethernet, ale můžeme vám pomoci ověřit, zda jsou dostupné varianty vysokorychlostního internetu FTTH, FTTB či FTTC abyste mohli zrušit pevný bezdrát s nízkou přenosovou rychlostí a příšerným uploadem či anténu na střeše (Wi-Fi/5G) s mizernou odezvou (ping) a stabilitou připojení.
Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí Janských Lázní (okrese Trutnov) – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 195 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 73 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 37,4 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 122 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 10 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 170 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 60 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 35,3 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 110 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 10 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 169 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 169 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 184 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 184 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 171 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 171 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
Graf ukazuje, jak se Janských Lázních v čase měnila průměrná 4G rychlost u všech tří operátorů. Možná je čas na změnu operátora, přejít ke konkurenci vám zrychlí internet a ušetří stovky korun měsíčně.
SINR vyjadřuje čistotu a stabilitu 4G signálu. Vyšší hodnota obvykle znamená kvalitnější a méně rušený přenos dat.
Graf ukazuje, jak se v jednotlivých letech měnila dostupnost pevné infrastruktury NGA a 100+ Mb/s ve vašem okolí. Můžete tak snadno odvodit, zda je na vaší adrese dostupný rychlý a stabilní internet vhodný jak pro běžné prohlížení internetu, tak pro náročné aplikace, streaming, přehrávání UHD videa.
Podíl 100+ Mb/s vůči infrastruktuře NGA (Next Generation Access je náhradou DSL - původních metalických sítí) napovídá, jak velká část rychlého pevného internetu už dosahuje opravdu moderní úrovně připojení.
V lokalitě v Janských Lázních aktuálně evidujeme několik aktivních telekomunikačních subjektů (2). V evidenci se vedle optiky objevují hlavně jiné sítě. U části subjektů je ale rozsah služeb v registru popsaný jen obecně, takže přehled ber jako orientační.
| Firma | Typy sítí |
|---|---|
| RADIOKING s.r.o. IČO 60915633 | Jiné sítě Jiná mobilní síť |
| Václav Němec - RADIOKING IČO 13188852 | Jiné sítě Jiná mobilní síť |
Mapa zobrazuje jednotlivé body měření pro jednotlivé mobilní operátory i další poskytovatele internetu a mobilních dat.
Detailní výpis jednotlivých záznamů pro vybranou lokalitu.
| Datum a čas | Operátor / tech. | Lokalita | Klíčové parametry | Cell ID |
|---|---|---|---|---|
| 10.7.2019 11:07 | O2 / 4G | Janské Lázně, Černá Hora v Krkonoších, Černá Hora, Janské Lázně | DL avg 17,7 Mb/s, medián 19,0 Mb/s, RSRP -84,1 dBm, SINR 20,1 dB | 148569857 |
| 10.7.2019 10:38 | Vodafone / 4G | Janské Lázně, Černá Hora v Krkonoších, Černá Hora, Janské Lázně | DL avg 41,6 Mb/s, medián 41,2 Mb/s, RSRP -101,4 dBm, SINR 4,7 dB | 630275 |
| 10.7.2019 10:38 | T-Mobile / 4G | Janské Lázně, Černá Hora v Krkonoších, Černá Hora, Janské Lázně | DL avg 10,8 Mb/s, medián 9,9 Mb/s, RSRP -88,7 dBm, SINR 16,0 dB | 148569868 |
Ověřte si jak rychlý internet a za jakou cenu je na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice v Janských Lázních zaveden rychlý pevný (optický) internet, nebo je nutné se spolehnout na co nejkvalitnější bezdrátové připojení v bezlicenčním pásmu (WISP, 5 GHZ).
| Název ulice | Počet adresních míst |
|---|---|
| Černohorská | 40 |
| Krkonošská | 35 |
| Lesní | 29 |
| Janská | 25 |
| Modrokamenná | 25 |
| Horská | 20 |
| Lázeňská | 19 |
| Lyžařská | 19 |
| Dolní promenáda | 10 |
| Luční | 10 |
Přinášíme aktuální informace, data, statistiky a analýzy z vašeho okolí. Data o populaci (demografii), hospodaření obcí, krajů, samospráv, ale také o nehodách v blízkosti vašeho bydliště. Vše analyzujeme a převádíme do poutavých grafů, tabulek, textů a infografik. Máte zajímavý tip na vylepšení? Neváhejte napsat také v případě zájmu o spolupráci.
Na tomto webu používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší uživatelský zážitek.
Více možnostíMůžete povolit analytické cookies, nebo pokračovat pouze s nezbytnými cookies potřebnými pro fungování webu.
Jen nezbytné