Našli jste nepřesnost, chybějící údaj nebo technický problém? Pošlete stručnou poznámku. Pomáhá to kvalitě dat i důvěryhodnosti webu.
V jednotlivých obcích okresu Havlíčkův Brod bylo v posledních letech prostřednitvím ČTÚ provedeno přibližně 413 měření rychlosti datového přenosu prostřednictvím 2G a 4G infrastruktury. Výsledky známe a rádi vám pomůžeme vybrat co nejvýhodnější mobilní tarif i stabilní pevné připojení. Hledáme pro vás technologie, které zvládnou moderní domácnost – od plynulé IPTV a 4K videí až po nerušené hraní online her a práci z domova.
Dodatek: pokud využíváte 5G datové připojení, bude rychlost downloadu/uploadu zpravidla výrazně vyšší. Simulace pokrytí 5G signálem je k vyzkoušení na vportal.ctu
Při porovnání mobilních operátorů v okrese Havlíčkův Brod vidíme, že v posledním dostupném roce byla v průměrné 4G rychlosti na prvním místě společnost T-Mobile s naměřenou rychlostí 87,8 Mb/s, následovaná operátorem O2 s rychlostí 66,0 Mb/s a třetí příčku drží Vodafone s průměrnou rychlostí 49,3 Mb/s. U mobilních dat je ale důležitá i kvalita přenosu. Nejčistší 4G signál podle ukazatele SINR zde vykazuje T-Mobile s přenosovou rychlostí 25,4 dB, zatímco z pohledu síly přijímaného signálu RSRP vychází nejlépe Vodafone s úrovní -81,8 dBm.
Prohlédněte si aktuální nabídku pevného i mobilního internetu od Vodafone. Od vysokorychlostního připojení do domácností přes zajímavé mobilní tarify až po IPTV.
| Operátor | Měření celkem | Průměrná 4G rychlost | 4G SINR | 4G RSRP | Hodnocení |
|---|---|---|---|---|---|
| T-Mobile | 1 | 87,8 Mb/s | 25,4 dB | -82,8 dBm | 5,0 |
| O2 | 3 | 66,0 Mb/s | 21,0 dB | -86,7 dBm | 4,0 |
| Vodafone | 4 | 49,3 Mb/s | 17,1 dB | -81,8 dBm | 3,5 |
| Operátor | Měření celkem | Průměrná 4G rychlost | 4G SINR | 4G RSRP | Hodnocení |
|---|---|---|---|---|---|
| Vodafone | 1 | 56,7 Mb/s | 12,8 dB | -81,2 dBm | 5,0 |
| T-Mobile | 1 | 42,5 Mb/s | 13,1 dB | -81,2 dBm | 4,0 |
| Operátor | Měření celkem | Průměrná 4G rychlost | 4G SINR | 4G RSRP | Hodnocení |
|---|---|---|---|---|---|
| T-Mobile | 1 | 7,7 Mb/s | 3,7 dB | -95,1 dBm | 5,0 |
| Vodafone | 1 | 6,8 Mb/s | 5,9 dB | -94,5 dBm | 4,0 |
| O2 | 1 | 5,7 Mb/s | 1,4 dB | -93,0 dBm | 3,5 |
| Operátor | Měření celkem | Průměrná 4G rychlost | 4G SINR | 4G RSRP | Hodnocení |
|---|---|---|---|---|---|
| T-Mobile | 130 | 18,7 Mb/s | 9,6 dB | -95,9 dBm | 5,0 |
| O2 | 128 | 17,5 Mb/s | 9,3 dB | -95,9 dBm | 4,0 |
| Vodafone | 127 | 16,2 Mb/s | 12,6 dB | -98,5 dBm | 3,5 |
| Operátor | Měření celkem | Průměrná 4G rychlost | 4G SINR | 4G RSRP | Hodnocení |
|---|---|---|---|---|---|
| Vodafone | 5 | 29,9 Mb/s | 19,5 dB | -88,7 dBm | 5,0 |
| T-Mobile | 5 | 20,7 Mb/s | 16,5 dB | -88,1 dBm | 4,0 |
| O2 | 5 | 18,4 Mb/s | 15,1 dB | -88,7 dBm | 3,5 |
Zatímco v roce 2020 byl podíl rychlého internetu v této oblasti na 0,0 %, v roce 2024 již dosahuje 62,1 % a množství domácností s "pevným internetem" 100+ Mb/s stále stoupá. Se zřízením přípojky a instalací internetu vám pomůže více než 606 firem, které zde působí. Na úrovni celého regionu se dostupnost technologií výrazně liší, proto zbývá ověřit, zda právě vaše bydliště nabízí to nejmodernější internetové připojení (HFC, Metro Ethernet). Kromě bleskového stahování dat vám vysokorychlostní infrastruktura (FTTH či FTTB) umožní plnohodnotné využívání moderních služeb, jako je IPTV (digitální televize ve 4K), plynulý cloud computing, zabezpečení domácnosti přes chytré IoT systémy nebo stabilní videokonference ve vysokém rozlišení bez nepříjemných výpadků, které jsou typické pro starší typy připojení.
Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 35 815 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 22 240 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 62,1 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 13 575 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 606 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 35 836 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 14 751 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 41,2 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 21 085 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 598 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 31 495 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 31 495 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 31 432 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 31 432 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 31 303 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 31 303 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
Graf ukazuje vývoj průměrné 4G rychlosti v jednotlivých letech. Sledujte, jak se u jednotlivých operátorů měnily reálné datové podmínky.
SINR vyjadřuje čistotu a stabilitu 4G signálu. Vyšší hodnota obvykle znamená kvalitnější a méně rušený přenos dat.
Graf ukazuje, jak se v jednotlivých letech měnila dostupnost pevné infrastruktury NGA a 100+ Mb/s ve vašem okolí. Můžete tak snadno odvodit, zda je na vaší adrese dostupný rychlý a stabilní internet vhodný jak pro běžné prohlížení internetu, tak pro náročné aplikace, streaming, přehrávání UHD videa.
Podíl 100+ Mb/s vůči infrastruktuře NGA (Next Generation Access je náhradou DSL - původních metalických sítí) napovídá, jak velká část rychlého pevného internetu už dosahuje opravdu moderní úrovně připojení.
V lokalitě v okrese Havlíčkův Brod aktuálně evidujeme několik aktivních telekomunikačních subjektů (8). Co se týká optických přípojek FTTx (FTTH a FTTB), tak v okolí jsme našli firmy (5), které optické vedení či přípojky realizují. V evidenci se vedle optiky objevují hlavně optika, bezdrát a metalika. Z hlediska služeb u těchto firem nejčastěji vidíme Pevný internet a Přenos dat.
| Firma | Typy sítí |
|---|---|
| Chotěbořské strojírny, a.s. IČO 45534519 | Jiné sítě |
| Coprosys - LEONET s.r.o. IČO 27525678 | Bezdrát, Jiné sítě, Metalika, Optika Kovové vedení || Optické vedení || Zemská rádiová síť v licencovaném pásmu || Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu |
| DomaTV s.r.o. IČO 04510682 | Jiné sítě, Optika Optické vedení |
| Město Přibyslav IČO 00268097 | Jiné sítě, Optika Koaxiální vedení || Optické vedení |
| Metropolitní s.r.o. IČO 48172481 | Bezdrát, Jiné sítě, Metalika, Optika Kovové vedení || Optické vedení || Zemská rádiová síť v licencovaném pásmu || Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu |
Mapa zobrazuje jednotlivé body měření pro jednotlivé mobilní operátory i další poskytovatele internetu a mobilních dat.
Detailní výpis jednotlivých záznamů pro vybranou lokalitu.
| Datum a čas | Operátor / tech. | Lokalita | Klíčové parametry | Cell ID |
|---|---|---|---|---|
| 4.5.2022 12:28 | O2 / 4G | Chotěboř, Chotěboř-střed | DL avg 57,7 Mb/s, medián 58,8 Mb/s, RSRP -88,5 dBm, SINR 23,7 dB | 18063964 |
| 4.5.2022 12:27 | Vodafone / 4G | Chotěboř, Chotěboř-střed | DL avg 67,5 Mb/s, medián 68,8 Mb/s, RSRP -92,0 dBm, SINR 10,6 dB | 1078276 |
| 4.5.2022 11:37 | T-Mobile / 4G | Habry | DL avg 87,8 Mb/s, medián 90,6 Mb/s, RSRP -82,8 dBm, SINR 25,4 dB | 17936140 |
| 4.5.2022 11:36 | Vodafone / 4G | Habry | DL avg 29,8 Mb/s, medián 30,7 Mb/s, RSRP -84,9 dBm, SINR 25,0 dB | 1400844 |
| 4.5.2022 10:52 | Vodafone / 4G | Golčův Jeníkov | DL avg 32,9 Mb/s, medián 34,2 Mb/s, RSRP -63,3 dBm, SINR 22,9 dB | 251660 |
| 4.5.2022 10:52 | O2 / 4G | Golčův Jeníkov | DL avg 43,8 Mb/s, medián 42,9 Mb/s, RSRP -82,9 dBm, SINR 16,5 dB | 18109530 |
| 22.4.2022 10:53 | O2 / 4G | Ždírec nad Doubravou | DL avg 96,6 Mb/s, medián 99,5 Mb/s, RSRP -88,7 dBm, SINR 22,7 dB | 18571355 |
| 22.4.2022 10:53 | Vodafone / 4G | Ždírec nad Doubravou | DL avg 66,9 Mb/s, medián 69,8 Mb/s, RSRP -86,9 dBm, SINR 9,8 dB | 1079047 |
| 22.6.2021 14:43 | T-Mobile / 4G | Ledeč nad Sázavou, Habrecká-Na Rámech | DL avg 42,5 Mb/s, medián 54,7 Mb/s, RSRP -81,2 dBm, SINR 13,1 dB | 19007256 |
| 22.6.2021 14:27 | Vodafone / 4G | Ledeč nad Sázavou, Habrecká-Na Rámech | DL avg 56,7 Mb/s, medián 57,3 Mb/s, RSRP -81,2 dBm, SINR 12,8 dB | 1078534 |
| 7.7.2020 13:06 | Vodafone / 4G | Havlíčkův Brod, Květnov, Květnov, Havlíčkův Brod | DL avg 6,8 Mb/s, medián 6,4 Mb/s, RSRP -94,5 dBm, SINR 5,9 dB | 217355 |
| 7.7.2020 12:34 | T-Mobile / 4G | Havlíčkův Brod, Květnov, Květnov, Havlíčkův Brod | DL avg 7,7 Mb/s, medián 7,7 Mb/s, RSRP -95,1 dBm, SINR 3,7 dB | 18032658 |
Přehled nejsilnějších obcí podle průměrné 4G rychlosti.
| Obec | Průměrná 4G rychlost | Počet měření | Poslední záznam |
|---|---|---|---|
| Ždírec nad Doubravou | 81,7 Mb/s | 2 | 22.4.2022 |
| Chotěboř | 62,6 Mb/s | 2 | 4.5.2022 |
| Habry | 58,8 Mb/s | 2 | 4.5.2022 |
| Ledeč nad Sázavou | 49,6 Mb/s | 2 | 22.6.2021 |
| Podmoklany | 44,3 Mb/s | 3 | 14.11.2019 |
| Kámen | 42,5 Mb/s | 3 | 26.2.2019 |
| Oudoleň | 39,8 Mb/s | 3 | 11.2.2019 |
| Světlá nad Sázavou | 38,4 Mb/s | 3 | 23.3.2018 |
| Golčův Jeníkov | 38,3 Mb/s | 2 | 4.5.2022 |
| Úhořilka | 36,8 Mb/s | 3 | 20.11.2019 |
| Slavětín | 36,7 Mb/s | 3 | 20.11.2019 |
| Klokočov | 35,0 Mb/s | 2 | 14.11.2019 |
| Radostín | 34,8 Mb/s | 3 | 27.11.2019 |
| Modlíkov | 32,7 Mb/s | 3 | 20.11.2019 |
| Vepříkov | 29,4 Mb/s | 3 | 12.2.2019 |
Přehled obcí s nejsilnějším 2G fallback signálem.
| Obec | Průměrný 2G RX level | Počet měření | Poslední záznam |
|---|---|---|---|
| Slavětín | -63,4 dBm | 3 | 20.11.2019 |
| Radostín | -66,0 dBm | 3 | 27.11.2019 |
| Skorkov | -70,0 dBm | 3 | 20.11.2019 |
| Lány | -70,6 dBm | 3 | 14.11.2019 |
| Dolní Sokolovec | -72,0 dBm | 3 | 14.11.2019 |
| Podmoklany | -72,8 dBm | 3 | 14.11.2019 |
| Čečkovice | -73,4 dBm | 3 | 14.11.2019 |
| Klokočov | -73,6 dBm | 3 | 14.11.2019 |
| Kunemil | -74,1 dBm | 3 | 3.12.2019 |
| Borek | -74,5 dBm | 3 | 14.11.2019 |
| Kynice | -76,5 dBm | 3 | 27.11.2019 |
| Boňkov | -76,5 dBm | 3 | 20.11.2019 |
| Bačkov | -77,1 dBm | 3 | 3.12.2019 |
| Chřenovice | -78,1 dBm | 3 | 27.11.2019 |
| Jilem | -78,3 dBm | 3 | 3.12.2019 |
Přehled obcí s nejsilnější dostupností moderního pevného internetu v posledním dostupném roce.
| Obec | 100+ Mb/s | Podnikatelé | Rok |
|---|---|---|---|
| Havlíčkův Brod | 4 876 | 114 | 2024 |
| Chotěboř | 1 863 | 49 | 2024 |
| Ledeč nad Sázavou | 1 476 | 40 | 2024 |
| Světlá nad Sázavou | 1 330 | 41 | 2024 |
| Ždírec nad Doubravou | 859 | 16 | 2024 |
| Přibyslav | 625 | 7 | 2024 |
| Okrouhlice | 516 | 17 | 2024 |
| Krucemburk | 486 | 6 | 2024 |
| Kožlí | 379 | 6 | 2024 |
| Lipnice nad Sázavou | 328 | 6 | 2024 |
| Lípa | 324 | 4 | 2024 |
| Hněvkovice | 306 | 9 | 2024 |
| Lučice | 297 | 6 | 2024 |
| Herálec | 294 | 6 | 2024 |
| Česká Bělá | 293 | 5 | 2024 |
Přehled obcí s nejvyšším počtem adresních míst v síti NGA v posledním dostupném roce.
| Obec | NGA / 30+ Mb/s | Podnikatelé | Rok |
|---|---|---|---|
| Havlíčkův Brod | 5 641 | 260 | 2024 |
| Chotěboř | 2 975 | 154 | 2024 |
| Světlá nad Sázavou | 1 793 | 86 | 2024 |
| Ledeč nad Sázavou | 1 638 | 62 | 2024 |
| Přibyslav | 1 183 | 49 | 2024 |
| Golčův Jeníkov | 1 166 | 29 | 2024 |
| Ždírec nad Doubravou | 1 132 | 52 | 2024 |
| Štoky | 800 | 32 | 2024 |
| Krucemburk | 746 | 20 | 2024 |
| Okrouhlice | 592 | 40 | 2024 |
| Habry | 591 | 14 | 2024 |
| Vilémov | 577 | 32 | 2024 |
| Dolní Město | 558 | 12 | 2024 |
| Lipnice nad Sázavou | 510 | 19 | 2024 |
| Herálec | 458 | 31 | 2024 |
Ověřte si jak rychlý internet a za jakou cenu je na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice zaveden rychlý pevný (optický) internet, nebo je nutné se spolehnout na co nejkvalitnější bezdrátové připojení v bezlicenčním pásmu (WISP, 5 GHZ).
| Název ulice | Počet adresních míst |
|---|---|
| Ráj (Golčův Jeníkov) | 110 |
| Žižkova (Havlíčkův Brod) | 104 |
| Havlíčkova (Ledeč nad Sázavou) | 103 |
| Mírová (Havlíčkův Brod) | 93 |
| Humpolecká (Havlíčkův Brod) | 92 |
| V Zahradách (Golčův Jeníkov) | 87 |
| Jihlavská (Havlíčkův Brod) | 83 |
| Obora (Golčův Jeníkov) | 80 |
| Kyjovská (Havlíčkův Brod) | 79 |
| Mikuláše Střely (Krucemburk) | 78 |
Přinášíme aktuální informace, data, statistiky a analýzy z vašeho okolí. Data o populaci (demografii), hospodaření obcí, krajů, samospráv, ale také o nehodách v blízkosti vašeho bydliště. Vše analyzujeme a převádíme do poutavých grafů, tabulek, textů a infografik. Máte zajímavý tip na vylepšení? Neváhejte napsat také v případě zájmu o spolupráci.
Na tomto webu používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší uživatelský zážitek.
Více možnostíMůžete povolit analytické cookies, nebo pokračovat pouze s nezbytnými cookies potřebnými pro fungování webu.
Jen nezbytné