Mobilní data, tarify a pevný internet v okrese Písek

V jednotlivých obcích okresu Písek bylo v posledních letech prostřednitvím ČTÚ provedeno přibližně 477 měření rychlosti datového přenosu prostřednictvím 2G a 4G infrastruktury. Výsledky známe a rádi vám pomůžeme vybrat co nejvýhodnější mobilní tarif i stabilní pevné připojení. Hledáme pro vás technologie, které zvládnou moderní domácnost – od plynulé IPTV a 4K videí až po nerušené hraní online her a práci z domova.

Celkem měření
477
Poslední záznam: 12.10.2023
O2 ~ rychlost 4G
14,0 Mb/s
Kvalita příjmu: 10,2 dB
T-Mobile ~ rychlost 4G
18,6 Mb/s
Kvalita příjmu: 9,3 dB
Vodafone ~ rychlost 4G
11,9 Mb/s
Kvalita příjmu: 11,4 dB

Dodatek: pokud využíváte 5G datové připojení, bude rychlost downloadu/uploadu zpravidla výrazně vyšší. Simulace pokrytí 5G signálem je k vyzkoušení na vportal.ctu

Albrechtice nad Vltavou
 (Písek)
Bernartice
 (Písek)
Borovany
 (Písek)
Boudy
 (Písek)
Božetice
 (Písek)
Branice
 (Písek)
Cerhonice
 (Písek)
Chyšky
 (Písek)
Čimelice
 (Písek)
Čížová
 (Písek)
Dobev
 (Písek)
Dolní Novosedly
 (Písek)
Drhovle
 (Písek)
Heřmaň
 (Písek)
Horosedly
 (Písek)
Hrazany
 (Písek)
Hrejkovice
 (Písek)
Jetětice
 (Písek)
Jickovice
 (Písek)
Kestřany
 (Písek)
Kluky
 (Písek)
Kostelec nad Vltavou
 (Písek)
Kovářov
 (Písek)
Kožlí
 (Písek)
Králova Lhota
 (Písek)
Křenovice
 (Písek)
Křižanov
 (Písek)
Kučeř
 (Písek)
Květov
 (Písek)
Lety
 (Písek)
Milevsko
 (Písek)
Minice
 (Písek)
Mirotice
 (Písek)
Mirovice
 (Písek)
Mišovice
 (Písek)
Myslín
 (Písek)
Nerestce
 (Písek)
Nevězice
 (Písek)
Okrouhlá
 (Písek)
Olešná
 (Písek)
Orlík nad Vltavou
 (Písek)
Osek
 (Písek)
Oslov
 (Písek)
Ostrovec
 (Písek)
Paseky
 (Písek)
Písek
 (Písek)
Podolí I
 (Písek)
Přeborov
 (Písek)
Předotice
 (Písek)
Přeštěnice
 (Písek)
Probulov
 (Písek)
Protivín
 (Písek)
Putim
 (Písek)
Rakovice
 (Písek)
Ražice
 (Písek)
Sepekov
 (Písek)
Skály
 (Písek)
Slabčice
 (Písek)
Smetanova Lhota
 (Písek)
Stehlovice
 (Písek)
Tálín
 (Písek)
Temešvár
 (Písek)
Varvažov
 (Písek)
Veselíčko
 (Písek)
Vlastec
 (Písek)
Vlksice
 (Písek)
Vojníkov
 (Písek)
Vráž
 (Písek)
Vrcovice
 (Písek)
Záhoří
 (Písek)
Zbelítov
 (Písek)
Zběšičky
 (Písek)
Žďár
 (Písek)
Zhoř
 (Písek)
Zvíkovské Podhradí
 (Písek)

Písek: Srovnání mobilních operátorů

Při porovnání mobilních operátorů v okrese Písek vidíme, že v posledním dostupném roce byla v průměrné 4G rychlosti na prvním místě společnost T-Mobile s naměřenou rychlostí 18,6 Mb/s, následovaná operátorem O2 s rychlostí 14,0 Mb/s a třetí příčku drží Vodafone s průměrnou rychlostí 11,9 Mb/s. U mobilních dat je ale důležitá i kvalita přenosu. Nejčistší 4G signál podle ukazatele SINR zde vykazuje Vodafone s přenosovou rychlostí 11,4 dB, zatímco z pohledu síly přijímaného signálu RSRP vychází nejlépe O2 s úrovní -97,4 dBm.

Mobilní tarify, Internet, Televize - Vodafone

Prohlédněte si aktuální nabídku pevného i mobilního internetu od Vodafone. Od vysokorychlostního připojení do domácností přes zajímavé mobilní tarify až po IPTV.

Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
T-Mobile 22 18,6 Mb/s 9,3 dB -98,7 dBm
5,0
O2 21 14,0 Mb/s 10,2 dB -97,4 dBm
4,0
Vodafone 20 11,9 Mb/s 11,4 dB -97,5 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.
Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
T-Mobile 19 23,8 Mb/s 13,5 dB -87,4 dBm
5,0
O2 20 17,2 Mb/s 12,1 dB -87,3 dBm
4,0
Vodafone 19 10,3 Mb/s 10,2 dB -96,9 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.
Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
T-Mobile 24 44,6 Mb/s 17,6 dB -91,8 dBm
5,0
O2 26 37,0 Mb/s 16,5 dB -87,5 dBm
4,0
Vodafone 25 23,8 Mb/s 14,4 dB -85,6 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.
Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
T-Mobile 30 17,8 Mb/s 13,3 dB -91,7 dBm
5,0
O2 32 17,6 Mb/s 12,8 dB -89,1 dBm
4,0
Vodafone 33 13,8 Mb/s 11,3 dB -95,3 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.
Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
T-Mobile 50 26,3 Mb/s 13,7 dB -98,3 dBm
5,0
Vodafone 42 25,4 Mb/s 16,3 dB -95,8 dBm
4,0
O2 51 23,2 Mb/s 13,6 dB -96,2 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.
Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
T-Mobile 15 37,4 Mb/s 16,8 dB -94,5 dBm
5,0
O2 15 25,3 Mb/s 18,3 dB -91,2 dBm
4,0
Vodafone 13 24,2 Mb/s 16,9 dB -93,2 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.

Písek: Pevný internet a moderní infrastruktura

Zatímco v roce 2020 byl podíl rychlého internetu v této oblasti na 0,0 %, v roce 2024 již dosahuje 92,8 % a množství domácností s "pevným internetem" 100+ Mb/s stále stoupá. Se zřízením přípojky a instalací internetu vám pomůže více než 734 firem, které zde působí. Na úrovni celého regionu se dostupnost technologií výrazně liší, proto zbývá ověřit, zda právě vaše bydliště nabízí to nejmodernější internetové připojení (HFC, Metro Ethernet). Kromě bleskového stahování dat vám vysokorychlostní infrastruktura (FTTH či FTTB) umožní plnohodnotné využívání moderních služeb, jako je IPTV (digitální televize ve 4K), plynulý cloud computing, zabezpečení domácnosti přes chytré IoT systémy nebo stabilní videokonference ve vysokém rozlišení bez nepříjemných výpadků, které jsou typické pro starší typy připojení.

Ověřit dostupnost rychlého internetu

Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.

UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 21 788 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 20 228 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 92,8 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 1 560 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 734 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 21 141 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 18 951 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 89,6 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 2 190 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 717 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 20 864 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 20 864 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 21 458 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 21 458 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 22 261 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 22 261 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
NGA ~ pevný internet
21 788
Rok 2024 · 30+ Mb/s infrastruktura
100+ Mb/s ~ pevný internet
20 228
Podíl vůči NGA: 92,8 %
Posun 100+ Mb/s
20 228
Změna od roku 2020 do 2024
Digitální komfort
Velmi silné pevné připojení
Mobilní vítěz: T-Mobile · 18,6 Mb/s

Vývoj průměrné 4G rychlosti

Graf ukazuje vývoj průměrné 4G rychlosti v jednotlivých letech. Sledujte, jak se u jednotlivých operátorů měnily reálné datové podmínky.

Vývoj kvality 4G signálu (SINR)

SINR vyjadřuje čistotu a stabilitu 4G signálu. Vyšší hodnota obvykle znamená kvalitnější a méně rušený přenos dat.

Vývoj pevné infrastruktury NGA (30+ Mb/s) a 100+ Mb/s

Graf ukazuje, jak se v jednotlivých letech měnila dostupnost pevné infrastruktury NGA a 100+ Mb/s ve vašem okolí. Můžete tak snadno odvodit, zda je na vaší adrese dostupný rychlý a stabilní internet vhodný jak pro běžné prohlížení internetu, tak pro náročné aplikace, streaming, přehrávání UHD videa.

Jak velká část NGA už dosahuje 100+ Mb/s

Podíl 100+ Mb/s vůči infrastruktuře NGA (Next Generation Access je náhradou DSL - původních metalických sítí) napovídá, jak velká část rychlého pevného internetu už dosahuje opravdu moderní úrovně připojení.

Poskytovatelé sítí a služeb v lokalitě

V lokalitě v okrese Písek aktuálně evidujeme několik aktivních telekomunikačních subjektů (8). Co se týká optických přípojek FTTx (FTTH a FTTB), tak v okolí jsme našli firmy (1), které optické vedení či přípojky realizují. V evidenci se vedle optiky objevují hlavně optika a bezdrát. Z hlediska služeb u těchto firem nejčastěji vidíme Pevný internet a Přenos dat.

FirmaTypy sítí
Happy Technik s.r.o.
IČO 26069156
Bezdrát, Jiné sítě
Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu
KOVÁŘOVNET solution s.r.o.
IČO 17115329
Bezdrát, Jiné sítě
Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu
Lukáš Venclík
IČO 75091216
Bezdrát, Jiné sítě
Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu
MARTIN BROŽ
IČO 74486870
Bezdrát, Jiné sítě
Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu
Martin Pavlík
IČO 73536547
Bezdrát, Jiné sítě
Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu

Mapa měření operátorů

Mapa zobrazuje jednotlivé body měření pro jednotlivé mobilní operátory i další poskytovatele internetu a mobilních dat.

Filtry mapy: všechny roky.
O2
T-Mobile
Vodafone

Poslední záznamy měření

Detailní výpis jednotlivých záznamů pro vybranou lokalitu.

Datum a časOperátor / tech.LokalitaKlíčové parametryCell ID
12.10.2023 13:34 O2 / 2G Tálín RX -74,6 dBm, C/I 26,8 dB 54349
12.10.2023 13:23 O2 / 4G Tálín DL avg 24,1 Mb/s, medián 25,5 Mb/s, RSRP -89,8 dBm, SINR 13,6 dB 82035457
12.10.2023 13:16 T-Mobile / 2G Tálín RX -74,7 dBm, C/I 28,0 dB 43012
12.10.2023 13:05 T-Mobile / 4G Tálín DL avg 23,6 Mb/s, medián 24,5 Mb/s, RSRP -91,3 dBm, SINR 14,8 dB 82035468
12.10.2023 12:33 T-Mobile / 2G Tálín, Kukle, Tálín RX -86,9 dBm, C/I 26,4 dB 40729
12.10.2023 12:22 T-Mobile / 4G Tálín, Kukle, Tálín DL avg 2,4 Mb/s, medián 2,1 Mb/s, RSRP -113,7 dBm, SINR -2,6 dB 87649549
12.10.2023 12:08 O2 / 2G Tálín, Kukle, Tálín RX -87,8 dBm, C/I 28,1 dB 54218
12.10.2023 12:06 Vodafone / 2G Tálín, Kukle, Tálín RX -77,5 dBm, C/I 28,4 dB 16954
12.10.2023 11:57 O2 / 4G Tálín, Kukle, Tálín DL avg 3,3 Mb/s, medián 3,4 Mb/s, RSRP -110,1 dBm, SINR -2,1 dB 82007298
12.10.2023 11:54 Vodafone / 4G Tálín, Kukle, Tálín DL avg 12,7 Mb/s, medián 13,7 Mb/s, RSRP -95,8 dBm, SINR 18,9 dB 174859
12.10.2023 11:40 Vodafone / 2G Protivín, Myšenec RX -51,2 dBm, C/I 28,0 dB 16955
12.10.2023 11:29 Vodafone / 4G Protivín, Myšenec DL avg 28,6 Mb/s, medián 27,6 Mb/s, RSRP -68,4 dBm, SINR 14,5 dB 174860

Obce s nejlepší průměrnou 4G rychlostí

Přehled nejsilnějších obcí podle průměrné 4G rychlosti.

ObecPrůměrná 4G rychlostPočet měřeníPoslední záznam
Kožlí 53,0 Mb/s 3 15.11.2019
Kestřany 52,5 Mb/s 3 12.2.2018
Hrazany 51,5 Mb/s 2 7.1.2019
Oslov 51,1 Mb/s 5 30.6.2021
Předotice 51,0 Mb/s 2 25.1.2018
Ostrovec 50,5 Mb/s 3 27.2.2019
Putim 47,1 Mb/s 3 6.3.2018
Lety 45,2 Mb/s 2 5.2.2019
Zvíkovské Podhradí 41,7 Mb/s 5 15.11.2021
Božetice 39,8 Mb/s 3 18.3.2019
Myslín 37,9 Mb/s 6 24.8.2021
Slabčice 37,5 Mb/s 3 14.11.2018
Protivín 36,9 Mb/s 12 12.10.2023
Olešná 35,3 Mb/s 3 28.1.2020
Čížová 30,5 Mb/s 9 21.12.2021

Obce s nejlepším 2G RX level

Přehled obcí s nejsilnějším 2G fallback signálem.

ObecPrůměrný 2G RX levelPočet měřeníPoslední záznam
Boudy -55,0 dBm 1 17.1.2020
Zvíkovské Podhradí -59,4 dBm 3 15.11.2021
Čížová -63,4 dBm 9 21.12.2021
Oslov -65,2 dBm 3 30.6.2021
Drhovle -65,5 dBm 3 14.6.2021
Olešná -65,6 dBm 3 28.1.2020
Temešvár -66,3 dBm 3 28.1.2020
Záhoří -68,8 dBm 12 5.1.2022
Paseky -69,8 dBm 6 24.6.2020
Křenovice -70,4 dBm 5 5.1.2022
Kožlí -70,6 dBm 3 15.11.2019
Žďár -70,6 dBm 3 24.6.2020
Myslín -71,0 dBm 6 24.8.2021
Protivín -71,8 dBm 12 12.10.2023
Podolí I -72,4 dBm 6 4.5.2022

Obce s nejvyšší dostupností 100+ Mb/s

Přehled obcí s nejsilnější dostupností moderního pevného internetu v posledním dostupném roce.

Obec100+ Mb/sPodnikatelé Rok
Písek 4 553 206 2024
Milevsko 1 741 65 2024
Protivín 1 651 26 2024
Albrechtice nad Vltavou 786 23 2024
Bernartice 660 18 2024
Čížová 598 22 2024
Mirotice 598 20 2024
Sepekov 561 6 2024
Mirovice 560 16 2024
Dobev 508 17 2024
Kovářov 437 15 2024
Kestřany 410 11 2024
Drhovle 345 34 2024
Čimelice 344 5 2024
Předotice 333 27 2024

Obce s nejširší infrastrukturou NGA

Přehled obcí s nejvyšším počtem adresních míst v síti NGA v posledním dostupném roce.

ObecNGA / 30+ Mb/sPodnikateléRok
Písek 4 602 359 2024
Milevsko 1 808 103 2024
Protivín 1 652 43 2024
Albrechtice nad Vltavou 786 36 2024
Bernartice 712 30 2024
Čížová 635 49 2024
Mirotice 598 33 2024
Sepekov 564 14 2024
Mirovice 560 23 2024
Kovářov 554 36 2024
Dobev 508 24 2024
Kestřany 429 23 2024
Čimelice 393 13 2024
Chyšky 365 33 2024
Drhovle 345 39 2024

Ulice s nejvyšším počtem adresních míst

Nabídka internetu ve vaší ulici

Ověřte si jak rychlý internet a za jakou cenu je na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice zaveden rychlý pevný (optický) internet, nebo je nutné se spolehnout na co nejkvalitnější bezdrátové připojení v bezlicenčním pásmu (WISP, 5 GHZ).

Název ulice Počet adresních míst
Strakonická (Písek) 102
Jeronýmova (Písek) 97
Na Pakšovce (Písek) 96
Pod Zvíkovcem (Milevsko) 91
Erbenova (Písek) 90
5. května (Milevsko) 87
Jaromíra Malého (Písek) 84
Sokolovská (Milevsko) 84
Na Houpačkách (Písek) 83
Harantova (Písek) 80