Našli jste nepřesnost, chybějící údaj nebo technický problém? Pošlete stručnou poznámku. Pomáhá to kvalitě dat i důvěryhodnosti webu.
Z dat ČTÚ v Hrachovišti máme k dispozici 12 měření s posledním záznamem k 25.10.2021. Co se týká porovnání mobilního internetu, tak nejlépe v posledním dostupném roce vychází Vodafone s hodnotou 28,6 Mb/s, což ukazuje na slušné datové připojení. Nejlepší kvalitu signálu měl v posledním testu Vodafone s čistotou kolem 22,2 dB. V roce 2024 existovalo 61 moderních internetových přípojek (NGA). Rychlý internet na doma (VDSL, kabel, optika) tak od počátku sledování narostl o 58 adresních míst. Vedle zlepšování kvality mobilních datových tarifů tak dochází také ke zvýšení dostupnosti a rychlosti pevného internetu.
Dodatek: pokud využíváte 5G datové připojení, bude rychlost downloadu/uploadu zpravidla výrazně vyšší. Simulace pokrytí 5G signálem je k vyzkoušení na vportal.ctu
Při porovnání mobilních operátorů v Hrachovišti vidíme, že v posledním dostupném roce byla v průměrné 4G rychlosti na prvním místě společnost Vodafone s naměřenou rychlostí 28,6 Mb/s, následovaná operátorem T-Mobile s rychlostí 22,2 Mb/s a třetí příčku drží O2 s průměrnou rychlostí 20,5 Mb/s. U mobilních dat je ale důležitá i kvalita přenosu. Nejčistší 4G signál podle ukazatele SINR zde vykazuje Vodafone s přenosovou rychlostí 22,2 dB, zatímco z pohledu síly přijímaného signálu RSRP vychází nejlépe Vodafone s úrovní -88,6 dBm.
Prohlédněte si aktuální nabídku pevného i mobilního internetu od Vodafone. Od vysokorychlostního připojení do domácností v Hrachovišti přes zajímavé mobilní tarify až po IPTV.
| Operátor | Měření celkem | Průměrná 4G rychlost | 4G SINR | 4G RSRP | Hodnocení |
|---|---|---|---|---|---|
| Vodafone | 2 | 28,6 Mb/s | 22,2 dB | -88,6 dBm | 5,0 |
| T-Mobile | 2 | 22,2 Mb/s | 14,4 dB | -93,3 dBm | 4,0 |
| O2 | 2 | 20,5 Mb/s | 12,8 dB | -95,2 dBm | 3,5 |
| Operátor | Měření celkem | Průměrná 4G rychlost | 4G SINR | 4G RSRP | Hodnocení |
|---|---|---|---|---|---|
| Vodafone | 2 | 25,7 Mb/s | 17,6 dB | -96,3 dBm | 5,0 |
| T-Mobile | 2 | 10,5 Mb/s | 6,7 dB | -109,6 dBm | 4,0 |
| O2 | 2 | 10,2 Mb/s | 4,9 dB | -105,1 dBm | 3,5 |
Zatímco v roce 2020 byl podíl rychlého internetu v Hrachovišti na 0,0 %, v roce 2024 již dosahuje 95,1 % a množství domácností s "pevným internetem" 100+ Mb/s stále stoupá. Se zřízením přípojky a instalací internetu v Hrachovišti vám pomůže více než 1 firem, které zde působí. Je velmi nepravděpodobné, že by byl k Hrachovišti zaveden HFC a Metro Ethernet, ale můžeme vám pomoci ověřit, zda jsou dostupné varianty vysokorychlostního internetu FTTH, FTTB či FTTC abyste mohli zrušit pevný bezdrát s nízkou přenosovou rychlostí a příšerným uploadem či anténu na střeše (Wi-Fi/5G) s mizernou odezvou (ping) a stabilitou připojení.
Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí Hrachoviště (okrese Jindřichův Hradec) – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 61 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 58 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 95,1 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 3 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 1 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 60 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 57 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 95,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 3 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 1 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 59 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 59 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 65 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 65 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 60 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 60 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
Graf ukazuje, jak se Hrachovišti v čase měnila průměrná 4G rychlost u všech tří operátorů. Možná je čas na změnu operátora, přejít ke konkurenci vám zrychlí internet a ušetří stovky korun měsíčně.
SINR vyjadřuje čistotu a stabilitu 4G signálu. Vyšší hodnota obvykle znamená kvalitnější a méně rušený přenos dat.
Graf ukazuje, jak se v jednotlivých letech měnila dostupnost pevné infrastruktury NGA a 100+ Mb/s ve vašem okolí. Můžete tak snadno odvodit, zda je na vaší adrese dostupný rychlý a stabilní internet vhodný jak pro běžné prohlížení internetu, tak pro náročné aplikace, streaming, přehrávání UHD videa.
Podíl 100+ Mb/s vůči infrastruktuře NGA (Next Generation Access je náhradou DSL - původních metalických sítí) napovídá, jak velká část rychlého pevného internetu už dosahuje opravdu moderní úrovně připojení.
Mapa zobrazuje jednotlivé body měření pro jednotlivé mobilní operátory i další poskytovatele internetu a mobilních dat.
Detailní výpis jednotlivých záznamů pro vybranou lokalitu.
| Datum a čas | Operátor / tech. | Lokalita | Klíčové parametry | Cell ID |
|---|---|---|---|---|
| 25.10.2021 12:34 | T-Mobile / 2G | Hrachoviště, Hrachoviště u Třeboně | RX -81,1 dBm, C/I 27,7 dB | 24956 |
| 25.10.2021 12:23 | T-Mobile / 4G | Hrachoviště, Hrachoviště u Třeboně | DL avg 22,2 Mb/s, medián 22,6 Mb/s, RSRP -93,3 dBm, SINR 14,4 dB | 90122509 |
| 25.10.2021 12:17 | Vodafone / 2G | Hrachoviště, Hrachoviště u Třeboně | RX -62,5 dBm, C/I 28,2 dB | 13109 |
| 25.10.2021 12:17 | O2 / 2G | Hrachoviště, Hrachoviště u Třeboně | RX -72,7 dBm, C/I 28,1 dB | 55711 |
| 25.10.2021 12:06 | Vodafone / 4G | Hrachoviště, Hrachoviště u Třeboně | DL avg 28,6 Mb/s, medián 28,4 Mb/s, RSRP -88,6 dBm, SINR 22,2 dB | 162317 |
| 25.10.2021 12:06 | O2 / 4G | Hrachoviště, Hrachoviště u Třeboně | DL avg 20,5 Mb/s, medián 20,5 Mb/s, RSRP -95,2 dBm, SINR 12,8 dB | 90122498 |
| 22.10.2019 11:44 | Vodafone / 2G | Hrachoviště, Hrachoviště u Třeboně | RX -69,4 dBm, C/I 28,4 dB | 13109 |
| 22.10.2019 11:34 | T-Mobile / 2G | Hrachoviště, Hrachoviště u Třeboně | RX -85,1 dBm, C/I 26,3 dB | 24956 |
| 22.10.2019 11:33 | Vodafone / 4G | Hrachoviště, Hrachoviště u Třeboně | DL avg 25,7 Mb/s, medián 27,0 Mb/s, RSRP -96,3 dBm, SINR 17,6 dB | 162317 |
| 22.10.2019 11:28 | O2 / 2G | Hrachoviště, Hrachoviště u Třeboně | RX -73,2 dBm, C/I 28,3 dB | 55711 |
| 22.10.2019 11:22 | T-Mobile / 4G | Hrachoviště, Hrachoviště u Třeboně | DL avg 10,5 Mb/s, medián 10,6 Mb/s, RSRP -109,6 dBm, SINR 6,7 dB | 90122509 |
| 22.10.2019 11:17 | O2 / 4G | Hrachoviště, Hrachoviště u Třeboně | DL avg 10,2 Mb/s, medián 10,5 Mb/s, RSRP -105,1 dBm, SINR 4,9 dB | 90122498 |
Ověřte si jak rychlý internet a za jakou cenu je na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice v Hrachovišti zaveden rychlý pevný (optický) internet, nebo je nutné se spolehnout na co nejkvalitnější bezdrátové připojení v bezlicenčním pásmu (WISP, 5 GHZ).
| Název ulice | Počet adresních míst |
|---|---|
| Žádná data. | |
Přinášíme aktuální informace, data, statistiky a analýzy z vašeho okolí. Data o populaci (demografii), hospodaření obcí, krajů, samospráv, ale také o nehodách v blízkosti vašeho bydliště. Vše analyzujeme a převádíme do poutavých grafů, tabulek, textů a infografik. Máte zajímavý tip na vylepšení? Neváhejte napsat také v případě zájmu o spolupráci.
Na tomto webu používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší uživatelský zážitek.
Více možnostíMůžete povolit analytické cookies, nebo pokračovat pouze s nezbytnými cookies potřebnými pro fungování webu.
Jen nezbytné