Vlajka obce Kotenčice

Demografie Kotenčic

Kolik je v Kotenčicích obyvatel? Dle posledních oficiálních měření jich zde žije přibližně 216 a modelový odhad pro rok 2026 ukazuje hodnotu kolem 218. Prozkoumejte detailní historická data o počtu obyvatel, sledujte statistiky ohledně narození, úmrtí, migrace, ale také sňatků a rozvodů. K dispozici jsou také aktuální i historická data o hospodaření v jednotlivých obcích a regionech, ale známe také aktuální stav zdravotnictví a dostupnost lékařů nebo třeba detailní statistiky dopravních nehod.

216
Meziroční změna oproti 2024: -2
1
Přirozená změna: -3
Zemřelí (2025)
4
Porovnání s narozenými za stejný rok
+1
Přistěhovalí 1 / vystěhovalí 0
Bezděkov pod Třemšínem
 (Příbram)
Bohostice
 (Příbram)
Bohutín
 (Příbram)
Borotice
 (Příbram)
Bratkovice
 (Příbram)
Březnice
 (Příbram)
Buková u Příbramě
 (Příbram)
Bukovany
 (Příbram)
Čenkov
 (Příbram)
Cetyně
 (Příbram)
Chotilsko
 (Příbram)
Chrást
 (Příbram)
Chraštice
 (Příbram)
Čím
 (Příbram)
Daleké Dušníky
 (Příbram)
Dlouhá Lhota
 (Příbram)
Dobříš
 (Příbram)
Dolní Hbity
 (Příbram)
Drahenice
 (Příbram)
Drahlín
 (Příbram)
Drásov
 (Příbram)
Drevníky
 (Příbram)
Drhovy
 (Příbram)
Dubenec
 (Příbram)
Dublovice
 (Příbram)
Dubno
 (Příbram)
Háje
 (Příbram)
Hluboš
 (Příbram)
Hlubyně
 (Příbram)
Horčápsko
 (Příbram)
Hřiměždice
 (Příbram)
Hudčice
 (Příbram)
Hvožďany
 (Příbram)
Jablonná
 (Příbram)
Jesenice
 (Příbram)
Jince
 (Příbram)
Kamýk nad Vltavou
 (Příbram)
Klučenice
 (Příbram)
Kňovice
 (Příbram)
Korkyně
 (Příbram)
Kosova Hora
 (Příbram)
Kotenčice
 (Příbram)
Koupě
 (Příbram)
Kozárovice
 (Příbram)
Krásná Hora nad Vltavou
 (Příbram)
Křepenice
 (Příbram)
Křešín
 (Příbram)
Láz
 (Příbram)
Lazsko
 (Příbram)
Lešetice
 (Příbram)
Lhota u Příbramě
 (Příbram)
Malá Hraštice
 (Příbram)
Milešov
 (Příbram)
Milín
 (Příbram)
Modřovice
 (Příbram)
Mokrovraty
 (Příbram)
Nalžovice
 (Příbram)
Narysov
 (Příbram)
Nechvalice
 (Příbram)
Nečín
 (Příbram)
Nedrahovice
 (Příbram)
Nepomuk
 (Příbram)
Nestrašovice
 (Příbram)
Nová Ves pod Pleší
 (Příbram)
Nové Dvory
 (Příbram)
Nový Knín
 (Příbram)
Občov
 (Příbram)
Obecnice
 (Příbram)
Obořiště
 (Příbram)
Obory
 (Příbram)
Ohrazenice
 (Příbram)
Osečany
 (Příbram)
Ostrov
 (Příbram)
Ouběnice
 (Příbram)
Pečice
 (Příbram)
Petrovice
 (Příbram)
Pičín
 (Příbram)
Počaply
 (Příbram)
Počepice
 (Příbram)
Podlesí
 (Příbram)
Příbram
 (Příbram)
Příčovy
 (Příbram)
Prosenická Lhota
 (Příbram)
Radětice
 (Příbram)
Radíč
 (Příbram)
Rosovice
 (Příbram)
Rožmitál pod Třemšínem
 (Příbram)
Rybníky
 (Příbram)
Sádek
 (Příbram)
Sedlčany
 (Příbram)
Sedlec-Prčice
 (Příbram)
Sedlice
 (Příbram)
Smolotely
 (Příbram)
Solenice
 (Příbram)
Stará Huť
 (Příbram)
Starosedlský Hrádek
 (Příbram)
Štětkovice
 (Příbram)
Suchodol
 (Příbram)
Svaté Pole
 (Příbram)
Svatý Jan
 (Příbram)
Svojšice
 (Příbram)
Těchařovice
 (Příbram)
Tochovice
 (Příbram)
Třebsko
 (Příbram)
Trhové Dušníky
 (Příbram)
Tušovice
 (Příbram)
Velká Lečice
 (Příbram)
Věšín
 (Příbram)
Višňová
 (Příbram)
Volenice
 (Příbram)
Voznice
 (Příbram)
Vrančice
 (Příbram)
Vranovice
 (Příbram)
Vševily
 (Příbram)
Vysoká u Příbramě
 (Příbram)
Vysoký Chlumec
 (Příbram)
Zalužany
 (Příbram)
Zbenice
 (Příbram)
Zduchovice
 (Příbram)
Županovice
 (Příbram)

Vývoj počtu obyvatel

Zatímco v roce 2000 žilo v Kotenčicích 184 obyvatel, v roce 2025 se počet obyvatel dostal na 216. Graf umožňuje rychle vyhodnotit, zda populace Kotenčic rostla, stagnovala nebo naopak klesala, a to v rozmezí let 2000–2025. V křivce grafu je dobře patrný absolutní posun o +32 obyvatel, tedy přibližně o 17,4 % oproti prvnímu dostupnému roku ke kterému máme platná statistická data.

Živě narození vs. zemřelí

Tento graf staví vedle sebe dva základní demografické ukazatele: počty živě narozených a počty zemřelých v jednotlivých letech. Data vám prozradí ve kterých obdobích měl přirozený pohyb obyvatelstva pozitivní bilanci a kdy naopak více lidí zemřelo, než se narodilo. Jak můžete vidět v infografice, tak v roce 2025 se v Kotenčicích narodilo 1 dětí a 4 obyvatel zemřelo, přirozený rozdíl tedy činil -3.

Přistěhovalí vs. vystěhovalí

Data v této vizualizaci poukazují na migrační aktivitu spjatou s Kotenčicemi a jak se v čase měnily počty přistěhovalých a vystěhovalých osob. Například v roce 2025 činil rozdíl mezi přistěhovalými a vystěhovalými +1, konkrétně se pak do Kotenčic přistěhovalo 1 osob a vystěhovalo se 0 lidí.

Přirozený a migrační přírůstek / úbytek

Graf srovnává dvě hlavní složky vývoje: přirozenou měnu (rozdíl mezi počtem narozených a zemřelých) a stěhování. Na první pohled je zřejmé, zda za změnou počtu obyvatel stojí spíše demografický vývoj, nebo atraktivita Kotenčic pro nové rezidenty. V roce 2025 dosáhl přirozený přírůstek/úbytek hodnoty -3, zatímco migrační saldo činilo +1.

Sňatky vs. rozvody

Následující graf nabízí pohled do soukromí obyvatel v Kotenčicích skrze statistiku sňatků a rozvodů. Ukazuje, jak se v čase mění rodinné trendy v tomto regionu a zda počet uzavřených manželství převyšuje počet těch zaniklých. V roce 2025 bylo uzavřeno 1 manželství a došlo k 1 rozvodům, což představuje rozdíl 0.

Celkový přírůstek / úbytek

Toto je pomyslný účetní výkaz života v lokalitě. Sčítá radost z narození, smutek z odchodů i dynamiku stěhování do jediné výsledné křivky. Dobře zde rozpoznáte i mimořádné události; zejména pak období pandemie covidu-19 v Kotenčicích, které v mnoha místech dočasně vychýlilo stabilitu porodnosti či úmrtnosti a ovlivnilo ochotu lidí se stěhovat. V roce 2025 se tato bilance ustálila na hodnotě -2 obyvatel.

Co táhne změnu počtu obyvatel: porodnost, nebo stěhování?

Tato vizualizace rozkládá celkovou změnu počtu obyvatel na dvě hlavní složky – přirozený přírůstek či úbytek a saldo stěhování. Sleduje, zda se počet obyvatel Kotenčic měnil hlavně vlivem porodnosti a úmrtnosti, nebo spíše příchodem a odchodem obyvatel. V roce 2025 činilo přirozené saldo -3, migrační saldo +1 a výsledná celková změna dosáhla -2.

Počet obyvatel Kotenčic v jednotlivých letech

Chcete čistá data o vývoji populace v Kotenčicích rok po roce? Od počátku sledovaného období se celkový počet obyvatel změnil o +32. Pozor na nepřesnou interpretaci dat ČSÚ, kdy některé portály, jako například obyvateleceska.cz, posouvají statistiky o počtu obyvatel chybně o jeden rok. Počet obyvatel Kotenčic v roce 2026 můžeme zatím pouze statisticky odhadovat a podle aktuální projekce by se mohl pohybovat zhruba kolem 218 obyvatel

RokPočet obyvatel
2025216
2024218
2023216
2022208
2021199
2020198
2019203
2018205
2017208
2016204
2015195
2014199
2013203
2012207
2011198
2010193
2009194
2008198
2007204
2006198
2005198
2004198
2003206
2002207
2001210
2000184

Živě narození po letech

Následující tabulka zachycuje přesné počty živě narozených dětí v jednotlivých letech a umožňuje identifikovat populačně silnější i slabší ročníky. Data jsou uváděna v surové podobě bez grafického zaokrouhlení, což z nich činí spolehlivý podklad pro citace i detailní analýzu trendů. Mezi lety 2000 a 2025 se roční počet narozených proměnil o -1.

RokŽivě narození
20251
20240
20233
20223
20210
20202
20190
20182
20173
20163
20154
20141
20131
20124
20110
20104
20091
20081
20071
20063
20050
20040
20032
20021
20014
20002

Zemřelí po letech

Přesná statistická řada úmrtí, která slouží jako podklad pro hlubší demografický rozbor. Na rozdíl od grafu zde najdete absolutní čísla vhodná pro přímé meziroční srovnání i pro potřeby citací. Mezi lety 2000 a 2025 se evidovaný počet úmrtí v Kotenčicích změnil o +4 osob ročně.

RokZemřelí
20254
20240
20231
20221
20211
20204
20191
20183
20171
20161
20152
20143
20131
20121
20111
20102
20091
20083
20071
20061
20053
20043
20032
20025
20010
20000

Přistěhovalí po letech

Přesný soupis nově přistěhovalých obyvatel v jednotlivých letech. Díky sestupnému řazení máte okamžitý přehled o nejaktuálnějším vývoji, který můžete ihned konfrontovat s historickými údaji v nižších řádcích. V roce 2025 se k Kotenčicím připojilo celkem 1 nových obyvatel.

RokPřistěhovalí
20251
20245
202312
20228
20217
20205
20192
20183
20175
201612
20151
20143
20132
20127
20112
20101
20092
20080
20078
20061
20055
20041
20032
20021
20015
20007

Vystěhovalí po letech

Pohled na mobilitu obyvatel Kotenčic z opačné strany. Tato analýza dokumentuje počty odchodů v čase a ilustruje stabilitu populace v jednotlivých etapách rozvoje. Tato surová data jsou klíčová pro pochopení, zda je úbytek obyvatel v grafu způsoben zvýšenou emigrací, nebo jen poklesem přistěhovalectví. V posledním roce sledovaného období dosáhl počet vystěhovalých hodnoty 0.

RokVystěhovalí
20250
20243
20236
20221
20213
20208
20193
20185
20173
20165
20157
20145
20136
20121
20111
20104
20096
20084
20072
20063
20052
20046
20033
20020
20011
20003

Sňatky v průběhu let

Přehled ročních počtů sňatků v jednotlivých letech. Dokumentace vývoje sňatečnosti dovoluje konfrontovat aktuální stav s historickými údaji v širším časovém kontextu. Pro rok 2025 uvádějí data ČSÚ celkem 1 nově uzavřených manželství.

RokSňatky
20251
20240
20231
20222
20211
20202
20191
20182
20171
20160
20150
20141
20130
20120
20111
20101
20091
20080
20071
20060
20052
20041
20031
20020
20010
20002

Rozvody po letech

Detailní statistická řada ukončených manželství obyvatel Kotenčic v chronologickém uspořádání. V této tabulce najdete na rozdíl od vizualizací a grafů pouze surová data, nezbytná pro přesné meziroční srovnání a vědecké citace. Data ilustrují, jak se v čase proměňovala bilance rodinného stavu místních. Poslední dostupný údaj za rok 2025 zmiňuje celkem 1 rozvodů.

RokRozvody
20251
20240
20230
20221
20210
20200
20192
20180
20170
20160
20151
20140
20130
20120
20110
20101
20092
20080
20071
20061
20050
20041
20030
20021
20010
20001

Přirozený přírůstek / úbytek

Tabulka uvádí přímo saldo mezi narozenými a zemřelými, takže bez dalšího počítání ukazuje, zda přirozená měna obyvatelstva populaci posilovala, nebo oslabovala. Kladné hodnoty znamenají více narozených než zemřelých, záporné hodnoty naopak přirozený úbytek. V posledním dostupném roce činilo toto saldo -3.

RokSaldo
2025-3
20240
2023+2
2022+2
2021-1
2020-2
2019-1
2018-1
2017+2
2016+2
2015+2
2014-2
20130
2012+3
2011-1
2010+2
20090
2008-2
20070
2006+2
2005-3
2004-3
20030
2002-4
2001+4
2000+2

Přírůstek / úbytek stěhováním

Tabulka přináší přímé roční saldo stěhování a ukazuje, jestli se do lokality dlouhodobě více lidí přistěhovávalo, nebo z ní odcházelo. Je to nejrychlejší způsob, jak bez dopočtů ověřit migrační zisk či ztrátu v konkrétním roce. Poslední dostupný údaj vychází na +1.

RokSaldo
2025+1
2024+2
2023+6
2022+7
2021+4
2020-3
2019-1
2018-2
2017+2
2016+7
2015-6
2014-2
2013-4
2012+6
2011+1
2010-3
2009-4
2008-4
2007+6
2006-2
2005+3
2004-5
2003-1
2002+1
2001+4
2000+4

Celkový přírůstek / úbytek

Tato tabulka shrnuje výslednou roční změnu počtu obyvatel po započtení přirozené měny i migrace, a představuje tak finální bilanci každého roku. Pro uživatele je praktická hlavně tehdy, když chce rychle zjistit, v jakých letech populace rostla a kdy naopak klesala. Poslední dostupný řádek za rok 2025 ukazuje saldo -2.

RokSaldo
2025-2
2024+2
2023+8
2022+9
2021+3
2020-5
2019-2
2018-3
2017+4
2016+9
2015-4
2014-4
2013-4
2012+9
20110
2010-1
2009-4
2008-6
2007+6
20060
20050
2004-8
2003-1
2002-3
2001+8
2000+6

Predikce počtu obyvatel na další 4 roky

Tento model nepředstavuje oficiální prognózu, ale robustní statistickou projekci založenou na historickém vývoji počtu obyvatel, přirozené měně a migraci ve vztahu k Kotenčicím. Model ukazuje na středně silné pokračování populačního růstu. Dominantní roli v predikci hraje především migrační složka. Pro rok 2026 se střední varianta pohybuje kolem 218 obyvatel, zatímco rozumné rozpětí modelu sahá přibližně od 211 do 226. Průměrná modelovaná roční změna odpovídá přibližně hodnotě 8,77 ‰ z velikosti populace.

Scénáře vývoje populace

Vedle středního odhadu je vhodné sledovat i rozmezí možného vývoje, protože historická data nejsou dokonale stabilní. Tento graf proto ukazuje konzervativní, střední a vyšší scénář, které vznikají z modelované volatility historických ročních změn Kotenčic. Rozpětí není náhodné číslo, ale odvozený interval založený na kolísání reziduí a na tom, jak moc se vybraný trend v minulosti odchyloval od své střední trajektorie.

Odhad hlavních příčin budoucí změny

Tato predikce nerozpočítává budoucnost jen mechanicky z jediné křivky, ale odděleně modeluje přirozené saldo a saldo stěhování, tedy dvě hlavní složky, které výsledný počet obyvatel určují. Díky tomu lze číst nejen výsledný počet, ale i to, zda má být další vývoj tažen spíše porodností a úmrtností, nebo migrací. Složky působí rozdílně, ale v souhrnu převažuje migrační efekt. Dominantní roli v predikci hraje především migrační složka.

Odhad meziroční změny počtu obyvatel

Zde je vidět samotné tempo očekávané změny v dalších letech. Tento pohled je důležitý zejména tehdy, když nestačí znát pouze výsledný počet obyvatel, ale je potřeba chápat i směr a sílu pohybu. Simulace odhaduje roční změnu v průměru o přibližně +2 obyvatel. Model ukazuje na středně silné pokračování populačního růstu.