Demografie Horky II

Kolik je v Horce II obyvatel? Dle posledních oficiálních měření jich zde žije přibližně 415 a modelový odhad pro rok 2026 ukazuje hodnotu kolem 419. Prozkoumejte detailní historická data o počtu obyvatel, sledujte statistiky ohledně narození, úmrtí, migrace, ale také sňatků a rozvodů. K dispozici jsou také aktuální i historická data o hospodaření v jednotlivých obcích a regionech, ale známe také aktuální stav zdravotnictví a dostupnost lékařů nebo třeba detailní statistiky dopravních nehod.

415
Meziroční změna oproti 2024: +3
4
Přirozená změna: -1
Zemřelí (2025)
5
Porovnání s narozenými za stejný rok
+4
Přistěhovalí 8 / vystěhovalí 4
Adamov
 (Kutná Hora)
Bernardov
 (Kutná Hora)
Bílé Podolí
 (Kutná Hora)
Bludov
 (Kutná Hora)
Bohdaneč
 (Kutná Hora)
Brambory
 (Kutná Hora)
Bratčice
 (Kutná Hora)
Čáslav
 (Kutná Hora)
Čejkovice
 (Kutná Hora)
Černíny
 (Kutná Hora)
Červené Janovice
 (Kutná Hora)
Čestín
 (Kutná Hora)
Chabeřice
 (Kutná Hora)
Chlístovice
 (Kutná Hora)
Chotusice
 (Kutná Hora)
Církvice
 (Kutná Hora)
Dobrovítov
 (Kutná Hora)
Dolní Pohleď
 (Kutná Hora)
Drobovice
 (Kutná Hora)
Hlízov
 (Kutná Hora)
Horka I
 (Kutná Hora)
Horka II
 (Kutná Hora)
Horky
 (Kutná Hora)
Horušice
 (Kutná Hora)
Hostovlice
 (Kutná Hora)
Hraběšín
 (Kutná Hora)
Kácov
 (Kutná Hora)
Kluky
 (Kutná Hora)
Kobylnice
 (Kutná Hora)
Košice
 (Kutná Hora)
Krchleby
 (Kutná Hora)
Křesetice
 (Kutná Hora)
Kutná Hora
 (Kutná Hora)
Ledečko
 (Kutná Hora)
Malešov
 (Kutná Hora)
Miskovice
 (Kutná Hora)
Močovice
 (Kutná Hora)
Nepoměřice
 (Kutná Hora)
Nové Dvory
 (Kutná Hora)
Okřesaneč
 (Kutná Hora)
Onomyšl
 (Kutná Hora)
Opatovice I
 (Kutná Hora)
Paběnice
 (Kutná Hora)
Pertoltice
 (Kutná Hora)
Petrovice I
 (Kutná Hora)
Petrovice II
 (Kutná Hora)
Podveky
 (Kutná Hora)
Potěhy
 (Kutná Hora)
Rašovice
 (Kutná Hora)
Rataje nad Sázavou
 (Kutná Hora)
Řendějov
 (Kutná Hora)
Rohozec
 (Kutná Hora)
Samopše
 (Kutná Hora)
Schořov
 (Kutná Hora)
Šebestěnice
 (Kutná Hora)
Semtěš
 (Kutná Hora)
Slavošov
 (Kutná Hora)
Soběšín
 (Kutná Hora)
Souňov
 (Kutná Hora)
Staňkovice
 (Kutná Hora)
Starkoč
 (Kutná Hora)
Štipoklasy
 (Kutná Hora)
Suchdol
 (Kutná Hora)
Sudějov
 (Kutná Hora)
Svatý Mikuláš
 (Kutná Hora)
Třebešice
 (Kutná Hora)
Třebětín
 (Kutná Hora)
Třebonín
 (Kutná Hora)
Tupadly
 (Kutná Hora)
Uhlířské Janovice
 (Kutná Hora)
Úmonín
 (Kutná Hora)
Úžice
 (Kutná Hora)
Vavřinec
 (Kutná Hora)
Vidice
 (Kutná Hora)
Vinaře
 (Kutná Hora)
Vlačice
 (Kutná Hora)
Vlastějovice
 (Kutná Hora)
Vlkaneč
 (Kutná Hora)
Vodranty
 (Kutná Hora)
Vrdy
 (Kutná Hora)
Záboří nad Labem
 (Kutná Hora)
Žáky
 (Kutná Hora)
Zbizuby
 (Kutná Hora)
Zbraslavice
 (Kutná Hora)
Zbýšov
 (Kutná Hora)
Žehušice
 (Kutná Hora)
Žleby
 (Kutná Hora)
Zruč nad Sázavou
 (Kutná Hora)

Vývoj počtu obyvatel

Zatímco v roce 2000 žilo v Horce II 410 obyvatel, v roce 2025 se počet obyvatel dostal na 415. Graf umožňuje rychle vyhodnotit, zda populace Horky II rostla, stagnovala nebo naopak klesala, a to v rozmezí let 2000–2025. V křivce grafu je dobře patrný absolutní posun o +5 obyvatel, tedy přibližně o 1,2 % oproti prvnímu dostupnému roku ke kterému máme platná statistická data.

Živě narození vs. zemřelí

Tento graf staví vedle sebe dva základní demografické ukazatele: počty živě narozených a počty zemřelých v jednotlivých letech. Data vám prozradí ve kterých obdobích měl přirozený pohyb obyvatelstva pozitivní bilanci a kdy naopak více lidí zemřelo, než se narodilo. Jak můžete vidět v infografice, tak v roce 2025 se v Horce II narodilo 4 dětí a 5 obyvatel zemřelo, přirozený rozdíl tedy činil -1.

Přistěhovalí vs. vystěhovalí

Data v této vizualizaci poukazují na migrační aktivitu spjatou s Horkou II a jak se v čase měnily počty přistěhovalých a vystěhovalých osob. Například v roce 2025 činil rozdíl mezi přistěhovalými a vystěhovalými +4, konkrétně se pak do Horky II přistěhovalo 8 osob a vystěhovalo se 4 lidí.

Přirozený a migrační přírůstek / úbytek

Graf srovnává dvě hlavní složky vývoje: přirozenou měnu (rozdíl mezi počtem narozených a zemřelých) a stěhování. Na první pohled je zřejmé, zda za změnou počtu obyvatel stojí spíše demografický vývoj, nebo atraktivita Horky II pro nové rezidenty. V roce 2025 dosáhl přirozený přírůstek/úbytek hodnoty -1, zatímco migrační saldo činilo +4.

Sňatky vs. rozvody

Následující graf nabízí pohled do soukromí obyvatel v Horce II skrze statistiku sňatků a rozvodů. Ukazuje, jak se v čase mění rodinné trendy v tomto regionu a zda počet uzavřených manželství převyšuje počet těch zaniklých. V roce 2025 bylo uzavřeno 1 manželství a došlo k 0 rozvodům, což představuje rozdíl +1.

Celkový přírůstek / úbytek

Toto je pomyslný účetní výkaz života v lokalitě. Sčítá radost z narození, smutek z odchodů i dynamiku stěhování do jediné výsledné křivky. Dobře zde rozpoznáte i mimořádné události; zejména pak období pandemie covidu-19 v Horce II, které v mnoha místech dočasně vychýlilo stabilitu porodnosti či úmrtnosti a ovlivnilo ochotu lidí se stěhovat. V roce 2025 se tato bilance ustálila na hodnotě +3 obyvatel.

Co táhne změnu počtu obyvatel: porodnost, nebo stěhování?

Tato vizualizace rozkládá celkovou změnu počtu obyvatel na dvě hlavní složky – přirozený přírůstek či úbytek a saldo stěhování. Sleduje, zda se počet obyvatel Horky II měnil hlavně vlivem porodnosti a úmrtnosti, nebo spíše příchodem a odchodem obyvatel. V roce 2025 činilo přirozené saldo -1, migrační saldo +4 a výsledná celková změna dosáhla +3.

Počet obyvatel Horky II v jednotlivých letech

Chcete čistá data o vývoji populace v Horce II rok po roce? Od počátku sledovaného období se celkový počet obyvatel změnil o +5. Pozor na nepřesnou interpretaci dat ČSÚ, kdy některé portály, jako například obyvateleceska.cz, posouvají statistiky o počtu obyvatel chybně o jeden rok. Počet obyvatel Horky II v roce 2026 můžeme zatím pouze statisticky odhadovat a podle aktuální projekce by se mohl pohybovat zhruba kolem 419 obyvatel

RokPočet obyvatel
2025415
2024412
2023406
2022405
2021388
2020382
2019392
2018396
2017403
2016394
2015385
2014389
2013385
2012384
2011387
2010387
2009382
2008377
2007382
2006386
2005380
2004385
2003390
2002387
2001393
2000410

Živě narození po letech

Následující tabulka zachycuje přesné počty živě narozených dětí v jednotlivých letech a umožňuje identifikovat populačně silnější i slabší ročníky. Data jsou uváděna v surové podobě bez grafického zaokrouhlení, což z nich činí spolehlivý podklad pro citace i detailní analýzu trendů. Mezi lety 2000 a 2025 se roční počet narozených proměnil o +3.

RokŽivě narození
20254
20245
20235
20222
20214
20202
20192
20185
20178
20163
20153
20144
20132
20121
20112
20101
20090
20082
20071
20061
20055
20042
20030
20021
20010
20001

Zemřelí po letech

Přesná statistická řada úmrtí, která slouží jako podklad pro hlubší demografický rozbor. Na rozdíl od grafu zde najdete absolutní čísla vhodná pro přímé meziroční srovnání i pro potřeby citací. Mezi lety 2000 a 2025 se evidovaný počet úmrtí v Horce II změnil o -2 osob ročně.

RokZemřelí
20255
20245
20233
20224
20212
20208
20197
20185
20173
20163
20157
20147
20135
20123
20116
20105
20090
20083
20071
20064
20056
200410
20036
20027
20014
20007

Přistěhovalí po letech

Přesný soupis nově přistěhovalých obyvatel v jednotlivých letech. Díky sestupnému řazení máte okamžitý přehled o nejaktuálnějším vývoji, který můžete ihned konfrontovat s historickými údaji v nižších řádcích. V roce 2025 se k Horce II připojilo celkem 8 nových obyvatel.

RokPřistěhovalí
20258
202415
20234
202225
20216
20202
201910
20185
201718
201619
201511
201414
201312
20125
20116
201013
20096
20088
20074
200613
20054
20046
200313
20022
20018
20004

Vystěhovalí po letech

Pohled na mobilitu obyvatel Horky II z opačné strany. Tato analýza dokumentuje počty odchodů v čase a ilustruje stabilitu populace v jednotlivých etapách rozvoje. Tato surová data jsou klíčová pro pochopení, zda je úbytek obyvatel v grafu způsoben zvýšenou emigrací, nebo jen poklesem přistěhovalectví. V posledním roce sledovaného období dosáhl počet vystěhovalých hodnoty 4.

RokVystěhovalí
20254
20249
20235
20226
20214
20206
20199
201812
201714
201610
201511
20147
20138
20126
20112
20104
20091
200812
20078
20064
20058
20043
20034
20022
20018
20004

Sňatky v průběhu let

Přehled ročních počtů sňatků v jednotlivých letech. Dokumentace vývoje sňatečnosti dovoluje konfrontovat aktuální stav s historickými údaji v širším časovém kontextu. Pro rok 2025 uvádějí data ČSÚ celkem 1 nově uzavřených manželství.

RokSňatky
20251
20242
20231
20221
20210
20201
20193
20184
20173
20162
20153
20143
20132
20121
20110
20100
20091
20080
20070
20061
20054
20043
20031
20021
20012
20002

Rozvody po letech

Detailní statistická řada ukončených manželství obyvatel Horky II v chronologickém uspořádání. V této tabulce najdete na rozdíl od vizualizací a grafů pouze surová data, nezbytná pro přesné meziroční srovnání a vědecké citace. Data ilustrují, jak se v čase proměňovala bilance rodinného stavu místních. Poslední dostupný údaj za rok 2025 zmiňuje celkem 0 rozvodů.

RokRozvody
20250
20241
20230
20221
20210
20201
20190
20181
20170
20160
20150
20140
20130
20120
20110
20101
20090
20080
20070
20060
20050
20041
20030
20020
20010
20000

Přirozený přírůstek / úbytek

Tabulka uvádí přímo saldo mezi narozenými a zemřelými, takže bez dalšího počítání ukazuje, zda přirozená měna obyvatelstva populaci posilovala, nebo oslabovala. Kladné hodnoty znamenají více narozených než zemřelých, záporné hodnoty naopak přirozený úbytek. V posledním dostupném roce činilo toto saldo -1.

RokSaldo
2025-1
20240
2023+2
2022-2
2021+2
2020-6
2019-5
20180
2017+5
20160
2015-4
2014-3
2013-3
2012-2
2011-4
2010-4
20090
2008-1
20070
2006-3
2005-1
2004-8
2003-6
2002-6
2001-4
2000-6

Přírůstek / úbytek stěhováním

Tabulka přináší přímé roční saldo stěhování a ukazuje, jestli se do lokality dlouhodobě více lidí přistěhovávalo, nebo z ní odcházelo. Je to nejrychlejší způsob, jak bez dopočtů ověřit migrační zisk či ztrátu v konkrétním roce. Poslední dostupný údaj vychází na +4.

RokSaldo
2025+4
2024+6
2023-1
2022+19
2021+2
2020-4
2019+1
2018-7
2017+4
2016+9
20150
2014+7
2013+4
2012-1
2011+4
2010+9
2009+5
2008-4
2007-4
2006+9
2005-4
2004+3
2003+9
20020
20010
20000

Celkový přírůstek / úbytek

Tato tabulka shrnuje výslednou roční změnu počtu obyvatel po započtení přirozené měny i migrace, a představuje tak finální bilanci každého roku. Pro uživatele je praktická hlavně tehdy, když chce rychle zjistit, v jakých letech populace rostla a kdy naopak klesala. Poslední dostupný řádek za rok 2025 ukazuje saldo +3.

RokSaldo
2025+3
2024+6
2023+1
2022+17
2021+4
2020-10
2019-4
2018-7
2017+9
2016+9
2015-4
2014+4
2013+1
2012-3
20110
2010+5
2009+5
2008-5
2007-4
2006+6
2005-5
2004-5
2003+3
2002-6
2001-4
2000-6

Predikce počtu obyvatel na další 4 roky

Tento model nepředstavuje oficiální prognózu, ale robustní statistickou projekci založenou na historickém vývoji počtu obyvatel, přirozené měně a migraci ve vztahu k Horce II. Model ukazuje na středně silné pokračování populačního růstu. Dominantní roli v predikci hraje především migrační složka. Pro rok 2026 se střední varianta pohybuje kolem 419 obyvatel, zatímco rozumné rozpětí modelu sahá přibližně od 410 do 429. Průměrná modelovaná roční změna odpovídá přibližně hodnotě 7,83 ‰ z velikosti populace.

Scénáře vývoje populace

Vedle středního odhadu je vhodné sledovat i rozmezí možného vývoje, protože historická data nejsou dokonale stabilní. Tento graf proto ukazuje konzervativní, střední a vyšší scénář, které vznikají z modelované volatility historických ročních změn Horky II. Rozpětí není náhodné číslo, ale odvozený interval založený na kolísání reziduí a na tom, jak moc se vybraný trend v minulosti odchyloval od své střední trajektorie.

Odhad hlavních příčin budoucí změny

Tato predikce nerozpočítává budoucnost jen mechanicky z jediné křivky, ale odděleně modeluje přirozené saldo a saldo stěhování, tedy dvě hlavní složky, které výsledný počet obyvatel určují. Díky tomu lze číst nejen výsledný počet, ale i to, zda má být další vývoj tažen spíše porodností a úmrtností, nebo migrací. Složky působí rozdílně, ale v souhrnu převažuje migrační efekt. Dominantní roli v predikci hraje především migrační složka.

Odhad meziroční změny počtu obyvatel

Zde je vidět samotné tempo očekávané změny v dalších letech. Tento pohled je důležitý zejména tehdy, když nestačí znát pouze výsledný počet obyvatel, ale je potřeba chápat i směr a sílu pohybu. Simulace odhaduje roční změnu v průměru o přibližně +3 obyvatel. Model ukazuje na středně silné pokračování populačního růstu.