Vlajka obce Kočín

Demografie Kočína

Kolik je v Kočíně obyvatel? Dle posledních oficiálních měření jich zde žije přibližně 105 a modelový odhad pro rok 2026 ukazuje hodnotu kolem 102. Prozkoumejte detailní historická data o počtu obyvatel, sledujte statistiky ohledně narození, úmrtí, migrace, ale také sňatků a rozvodů. K dispozici jsou také aktuální i historická data o hospodaření v jednotlivých obcích a regionech, ale známe také aktuální stav zdravotnictví a dostupnost lékařů nebo třeba detailní statistiky dopravních nehod.

105
Meziroční změna oproti 2024: -11
0
Přirozená změna: -3
Zemřelí (2025)
3
Porovnání s narozenými za stejný rok
-8
Přistěhovalí 1 / vystěhovalí 9
Bdeněves
 (Plzeň-sever)
Bezvěrov
 (Plzeň-sever)
Bílov
 (Plzeň-sever)
Blatnice
 (Plzeň-sever)
Blažim
 (Plzeň-sever)
Bohy
 (Plzeň-sever)
Brodeslavy
 (Plzeň-sever)
Bučí
 (Plzeň-sever)
Čeminy
 (Plzeň-sever)
Černíkovice
 (Plzeň-sever)
Čerňovice
 (Plzeň-sever)
Česká Bříza
 (Plzeň-sever)
Chotíkov
 (Plzeň-sever)
Chříč
 (Plzeň-sever)
Dobříč
 (Plzeň-sever)
Dolany
 (Plzeň-sever)
Dolní Bělá
 (Plzeň-sever)
Dolní Hradiště
 (Plzeň-sever)
Dražeň
 (Plzeň-sever)
Druztová
 (Plzeň-sever)
Heřmanova Huť
 (Plzeň-sever)
Hlince
 (Plzeň-sever)
Hněvnice
 (Plzeň-sever)
Holovousy
 (Plzeň-sever)
Horní Bělá
 (Plzeň-sever)
Horní Bříza
 (Plzeň-sever)
Hromnice
 (Plzeň-sever)
Hvozd
 (Plzeň-sever)
Jarov
 (Plzeň-sever)
Kaceřov
 (Plzeň-sever)
Kaznějov
 (Plzeň-sever)
Kbelany
 (Plzeň-sever)
Kočín
 (Plzeň-sever)
Kopidlo
 (Plzeň-sever)
Koryta
 (Plzeň-sever)
Kožlany
 (Plzeň-sever)
Kozojedy
 (Plzeň-sever)
Kozolupy
 (Plzeň-sever)
Kralovice
 (Plzeň-sever)
Krašovice
 (Plzeň-sever)
Křelovice
 (Plzeň-sever)
Krsy
 (Plzeň-sever)
Kunějovice
 (Plzeň-sever)
Ledce
 (Plzeň-sever)
Líně
 (Plzeň-sever)
Líšťany
 (Plzeň-sever)
Líté
 (Plzeň-sever)
Lochousice
 (Plzeň-sever)
Loza
 (Plzeň-sever)
Manětín
 (Plzeň-sever)
Město Touškov
 (Plzeň-sever)
Mladotice
 (Plzeň-sever)
Mrtník
 (Plzeň-sever)
Myslinka
 (Plzeň-sever)
Nadryby
 (Plzeň-sever)
Nečtiny
 (Plzeň-sever)
Nekmíř
 (Plzeň-sever)
Nevřeň
 (Plzeň-sever)
Nýřany
 (Plzeň-sever)
Obora
 (Plzeň-sever)
Ostrov u Bezdružic
 (Plzeň-sever)
Pastuchovice
 (Plzeň-sever)
Pernarec
 (Plzeň-sever)
Pláně
 (Plzeň-sever)
Plasy
 (Plzeň-sever)
Plešnice
 (Plzeň-sever)
Pňovany
 (Plzeň-sever)
Potvorov
 (Plzeň-sever)
Přehýšov
 (Plzeň-sever)
Příšov
 (Plzeň-sever)
Rochlov
 (Plzeň-sever)
Rybnice
 (Plzeň-sever)
Sedlec
 (Plzeň-sever)
Slatina
 (Plzeň-sever)
Štichovice
 (Plzeň-sever)
Studená
 (Plzeň-sever)
Tatiná
 (Plzeň-sever)
Tis u Blatna
 (Plzeň-sever)
Tlučná
 (Plzeň-sever)
Třemošná
 (Plzeň-sever)
Trnová
 (Plzeň-sever)
Úherce
 (Plzeň-sever)
Újezd nade Mží
 (Plzeň-sever)
Úlice
 (Plzeň-sever)
Úněšov
 (Plzeň-sever)
Úterý
 (Plzeň-sever)
Vejprnice
 (Plzeň-sever)
Velečín
 (Plzeň-sever)
Vochov
 (Plzeň-sever)
Všehrdy
 (Plzeň-sever)
Všeruby
 (Plzeň-sever)
Výrov
 (Plzeň-sever)
Vysoká Libyně
 (Plzeň-sever)
Zahrádka
 (Plzeň-sever)
Zbůch
 (Plzeň-sever)
Žihle
 (Plzeň-sever)
Žilov
 (Plzeň-sever)
Zruč-Senec
 (Plzeň-sever)

Vývoj počtu obyvatel

Zatímco v roce 2000 žilo v Kočíně 120 obyvatel, v roce 2025 se počet obyvatel dostal na 105. Graf umožňuje rychle vyhodnotit, zda populace Kočína rostla, stagnovala nebo naopak klesala, a to v rozmezí let 2000–2025. V křivce grafu je dobře patrný absolutní posun o -15 obyvatel, tedy přibližně o -12,5 % oproti prvnímu dostupnému roku ke kterému máme platná statistická data.

Živě narození vs. zemřelí

Tento graf staví vedle sebe dva základní demografické ukazatele: počty živě narozených a počty zemřelých v jednotlivých letech. Data vám prozradí ve kterých obdobích měl přirozený pohyb obyvatelstva pozitivní bilanci a kdy naopak více lidí zemřelo, než se narodilo. Jak můžete vidět v infografice, tak v roce 2025 se v Kočíně narodilo 0 dětí a 3 obyvatel zemřelo, přirozený rozdíl tedy činil -3.

Přistěhovalí vs. vystěhovalí

Data v této vizualizaci poukazují na migrační aktivitu spjatou s Kočínem a jak se v čase měnily počty přistěhovalých a vystěhovalých osob. Například v roce 2025 činil rozdíl mezi přistěhovalými a vystěhovalými -8, konkrétně se pak do Kočína přistěhovalo 1 osob a vystěhovalo se 9 lidí.

Přirozený a migrační přírůstek / úbytek

Graf srovnává dvě hlavní složky vývoje: přirozenou měnu (rozdíl mezi počtem narozených a zemřelých) a stěhování. Na první pohled je zřejmé, zda za změnou počtu obyvatel stojí spíše demografický vývoj, nebo atraktivita Kočína pro nové rezidenty. V roce 2025 dosáhl přirozený přírůstek/úbytek hodnoty -3, zatímco migrační saldo činilo -8.

Sňatky vs. rozvody

Následující graf nabízí pohled do soukromí obyvatel v Kočíně skrze statistiku sňatků a rozvodů. Ukazuje, jak se v čase mění rodinné trendy v tomto regionu a zda počet uzavřených manželství převyšuje počet těch zaniklých. V roce 2025 bylo uzavřeno 3 manželství a došlo k 0 rozvodům, což představuje rozdíl +3.

Celkový přírůstek / úbytek

Toto je pomyslný účetní výkaz života v lokalitě. Sčítá radost z narození, smutek z odchodů i dynamiku stěhování do jediné výsledné křivky. Dobře zde rozpoznáte i mimořádné události; zejména pak období pandemie covidu-19 v Kočíně, které v mnoha místech dočasně vychýlilo stabilitu porodnosti či úmrtnosti a ovlivnilo ochotu lidí se stěhovat. V roce 2025 se tato bilance ustálila na hodnotě -11 obyvatel.

Co táhne změnu počtu obyvatel: porodnost, nebo stěhování?

Tato vizualizace rozkládá celkovou změnu počtu obyvatel na dvě hlavní složky – přirozený přírůstek či úbytek a saldo stěhování. Sleduje, zda se počet obyvatel Kočína měnil hlavně vlivem porodnosti a úmrtnosti, nebo spíše příchodem a odchodem obyvatel. V roce 2025 činilo přirozené saldo -3, migrační saldo -8 a výsledná celková změna dosáhla -11.

Počet obyvatel Kočína v jednotlivých letech

Chcete čistá data o vývoji populace v Kočíně rok po roce? Od počátku sledovaného období se celkový počet obyvatel změnil o -15. Pozor na nepřesnou interpretaci dat ČSÚ, kdy některé portály, jako například obyvateleceska.cz, posouvají statistiky o počtu obyvatel chybně o jeden rok. Počet obyvatel Kočína v roce 2026 můžeme zatím pouze statisticky odhadovat a podle aktuální projekce by se mohl pohybovat zhruba kolem 102 obyvatel

RokPočet obyvatel
2025105
2024116
2023112
2022116
2021116
2020120
2019120
2018131
2017135
2016133
2015129
2014127
2013120
2012129
2011131
2010118
2009121
2008124
2007120
2006126
2005123
2004122
2003124
2002122
2001112
2000120

Živě narození po letech

Následující tabulka zachycuje přesné počty živě narozených dětí v jednotlivých letech a umožňuje identifikovat populačně silnější i slabší ročníky. Data jsou uváděna v surové podobě bez grafického zaokrouhlení, což z nich činí spolehlivý podklad pro citace i detailní analýzu trendů. Mezi lety 2000 a 2025 se roční počet narozených proměnil o 0.

RokŽivě narození
20250
20241
20231
20220
20212
20201
20191
20183
20173
20160
20150
20144
20132
20121
20113
20101
20090
20082
20070
20061
20050
20040
20032
20020
20011
20000

Zemřelí po letech

Přesná statistická řada úmrtí, která slouží jako podklad pro hlubší demografický rozbor. Na rozdíl od grafu zde najdete absolutní čísla vhodná pro přímé meziroční srovnání i pro potřeby citací. Mezi lety 2000 a 2025 se evidovaný počet úmrtí v Kočíně změnil o +2 osob ročně.

RokZemřelí
20253
20240
20234
20220
20211
20201
20190
20180
20172
20164
20151
20141
20133
20120
20111
20101
20091
20082
20072
20060
20050
20042
20031
20021
20012
20001

Přistěhovalí po letech

Přesný soupis nově přistěhovalých obyvatel v jednotlivých letech. Díky sestupnému řazení máte okamžitý přehled o nejaktuálnějším vývoji, který můžete ihned konfrontovat s historickými údaji v nižších řádcích. V roce 2025 se k Kočínu připojilo celkem 1 nových obyvatel.

RokPřistěhovalí
20251
20246
20232
20221
20214
20201
20192
20180
20175
201613
201510
20146
20130
20122
201113
20104
20091
20084
20078
20067
20055
20048
20032
200211
20015
20003

Vystěhovalí po letech

Pohled na mobilitu obyvatel Kočína z opačné strany. Tato analýza dokumentuje počty odchodů v čase a ilustruje stabilitu populace v jednotlivých etapách rozvoje. Tato surová data jsou klíčová pro pochopení, zda je úbytek obyvatel v grafu způsoben zvýšenou emigrací, nebo jen poklesem přistěhovalectví. V posledním roce sledovaného období dosáhl počet vystěhovalých hodnoty 9.

RokVystěhovalí
20259
20243
20233
20221
20210
20201
201914
20187
20174
20165
20157
20142
20138
20125
20112
20107
20093
20080
200712
20065
20054
20048
20031
20020
20014
200010

Sňatky v průběhu let

Přehled ročních počtů sňatků v jednotlivých letech. Dokumentace vývoje sňatečnosti dovoluje konfrontovat aktuální stav s historickými údaji v širším časovém kontextu. Pro rok 2025 uvádějí data ČSÚ celkem 3 nově uzavřených manželství.

RokSňatky
20253
20240
20230
20220
20210
20200
20190
20180
20170
20162
20152
20142
20131
20121
20110
20100
20090
20080
20072
20060
20050
20040
20032
20020
20010
20002

Rozvody po letech

Detailní statistická řada ukončených manželství obyvatel Kočína v chronologickém uspořádání. V této tabulce najdete na rozdíl od vizualizací a grafů pouze surová data, nezbytná pro přesné meziroční srovnání a vědecké citace. Data ilustrují, jak se v čase proměňovala bilance rodinného stavu místních. Poslední dostupný údaj za rok 2025 zmiňuje celkem 0 rozvodů.

RokRozvody
20250
20240
20230
20220
20210
20200
20192
20180
20171
20161
20150
20140
20130
20120
20110
20100
20091
20080
20070
20061
20050
20041
20033
20020
20011
20000

Přirozený přírůstek / úbytek

Tabulka uvádí přímo saldo mezi narozenými a zemřelými, takže bez dalšího počítání ukazuje, zda přirozená měna obyvatelstva populaci posilovala, nebo oslabovala. Kladné hodnoty znamenají více narozených než zemřelých, záporné hodnoty naopak přirozený úbytek. V posledním dostupném roce činilo toto saldo -3.

RokSaldo
2025-3
2024+1
2023-3
20220
2021+1
20200
2019+1
2018+3
2017+1
2016-4
2015-1
2014+3
2013-1
2012+1
2011+2
20100
2009-1
20080
2007-2
2006+1
20050
2004-2
2003+1
2002-1
2001-1
2000-1

Přírůstek / úbytek stěhováním

Tabulka přináší přímé roční saldo stěhování a ukazuje, jestli se do lokality dlouhodobě více lidí přistěhovávalo, nebo z ní odcházelo. Je to nejrychlejší způsob, jak bez dopočtů ověřit migrační zisk či ztrátu v konkrétním roce. Poslední dostupný údaj vychází na -8.

RokSaldo
2025-8
2024+3
2023-1
20220
2021+4
20200
2019-12
2018-7
2017+1
2016+8
2015+3
2014+4
2013-8
2012-3
2011+11
2010-3
2009-2
2008+4
2007-4
2006+2
2005+1
20040
2003+1
2002+11
2001+1
2000-7

Celkový přírůstek / úbytek

Tato tabulka shrnuje výslednou roční změnu počtu obyvatel po započtení přirozené měny i migrace, a představuje tak finální bilanci každého roku. Pro uživatele je praktická hlavně tehdy, když chce rychle zjistit, v jakých letech populace rostla a kdy naopak klesala. Poslední dostupný řádek za rok 2025 ukazuje saldo -11.

RokSaldo
2025-11
2024+4
2023-4
20220
2021+5
20200
2019-11
2018-4
2017+2
2016+4
2015+2
2014+7
2013-9
2012-2
2011+13
2010-3
2009-3
2008+4
2007-6
2006+3
2005+1
2004-2
2003+2
2002+10
20010
2000-8

Predikce počtu obyvatel na další 4 roky

Tento model nepředstavuje oficiální prognózu, ale robustní statistickou projekci založenou na historickém vývoji počtu obyvatel, přirozené měně a migraci ve vztahu k Kočínu. Model ukazuje na významné pokračování populačního poklesu. Dominantní roli v predikci hraje především migrační složka. Pro rok 2026 se střední varianta pohybuje kolem 102 obyvatel, zatímco rozumné rozpětí modelu sahá přibližně od 95 do 109. Průměrná modelovaná roční změna odpovídá přibližně hodnotě -22,64 ‰ z velikosti populace.

Scénáře vývoje populace

Vedle středního odhadu je vhodné sledovat i rozmezí možného vývoje, protože historická data nejsou dokonale stabilní. Tento graf proto ukazuje konzervativní, střední a vyšší scénář, které vznikají z modelované volatility historických ročních změn Kočína. Rozpětí není náhodné číslo, ale odvozený interval založený na kolísání reziduí a na tom, jak moc se vybraný trend v minulosti odchyloval od své střední trajektorie.

Odhad hlavních příčin budoucí změny

Tato predikce nerozpočítává budoucnost jen mechanicky z jediné křivky, ale odděleně modeluje přirozené saldo a saldo stěhování, tedy dvě hlavní složky, které výsledný počet obyvatel určují. Díky tomu lze číst nejen výsledný počet, ale i to, zda má být další vývoj tažen spíše porodností a úmrtností, nebo migrací. Obě hlavní složky v modelu působí ve stejném směru a populaci spíše oslabují. Dominantní roli v predikci hraje především migrační složka.

Odhad meziroční změny počtu obyvatel

Zde je vidět samotné tempo očekávané změny v dalších letech. Tento pohled je důležitý zejména tehdy, když nestačí znát pouze výsledný počet obyvatel, ale je potřeba chápat i směr a sílu pohybu. Simulace odhaduje roční změnu v průměru o přibližně -3 obyvatel. Model ukazuje na významné pokračování populačního poklesu.