Našli jste nepřesnost, chybějící údaj nebo technický problém? Pošlete stručnou poznámku. Pomáhá to kvalitě dat i důvěryhodnosti webu.
Hledáte dobře placenou práci v Ostratě a okolí? Aktuálně zde evidujeme tyto aktivní nabídky (1) a pracovní pozice od 2 zaměstnavatelů, spadající pod Kontaktní pracoviště Zlín. Nejvíce pracovních míst nabízí ELKOPLAST CZ, s.r.o. a nejvyšší mzda se pohybuje kolem 27 328 Kč. Míra nezaměstnanosti osciluje okolo 2,64 %. Známe strukturu uchazečů: pohlaví, věk, vzdělání, nezaměstnanost.
Graf porovnává vývoj populace a míry nezaměstnanosti v Ostratě. V posledním dostupném období zde žilo přibližně 430 obyvatel. Podíl nezaměstnaných osob v posledním dostupném období činí přibližně 2,64 %. K dispozici je časová řada za období 2001–2025.
Rozložení nabízených mezd ukazuje, v jakých pásmech se aktuální nabídka práce v Ostratě nejčastěji pohybuje. Pokud zde hledáte novou práci, mohou vám tato data napovědět, zda hledat zde, nebo se poohlédnout po nabídkách i jinde v okrese.
| Výše platu | Nabídek |
|---|---|
| 25–34 tis. Kč | 1 |
Tabulka nabízí podrobné informace o míře nezaměstnanosti v jednotlivých měsících sledovaných let.
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| leden | 3,321 % |
| únor | 2,214 % |
| březen | 3,321 % |
| duben | 2,952 % |
| květen | 3,676 % |
| červen | 2,941 % |
| červenec | 2,574 % |
| srpen | 1,838 % |
| září | 2,574 % |
| říjen | 2,206 % |
| listopad | 1,838 % |
| prosinec | 2,206 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| leden | 2,214 % |
| únor | 2,214 % |
| březen | 0,738 % |
| duben | 1,476 % |
| květen | 2,952 % |
| červen | 2,583 % |
| červenec | 2,952 % |
| srpen | 2,583 % |
| září | 1,845 % |
| říjen | 1,107 % |
| listopad | 1,476 % |
| prosinec | 2,214 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| leden | 4,428 % |
| únor | 4,428 % |
| březen | 4,428 % |
| duben | 3,690 % |
| květen | 3,690 % |
| červen | 2,583 % |
| červenec | 2,583 % |
| srpen | 1,845 % |
| září | 2,583 % |
| říjen | 2,583 % |
| listopad | 2,214 % |
| prosinec | 2,583 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| leden | 3,650 % |
| únor | 4,380 % |
| březen | 3,650 % |
| duben | 4,015 % |
| květen | 2,952 % |
| červen | 3,321 % |
| červenec | 2,583 % |
| srpen | 1,845 % |
| září | 1,476 % |
| říjen | 2,214 % |
| listopad | 2,214 % |
| prosinec | 3,321 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| leden | 3,261 % |
| únor | 2,536 % |
| březen | 2,536 % |
| duben | 2,899 % |
| květen | 2,920 % |
| červen | 2,920 % |
| červenec | 2,555 % |
| srpen | 2,555 % |
| září | 2,190 % |
| říjen | 2,555 % |
| listopad | 2,555 % |
| prosinec | 3,285 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| leden | 2,500 % |
| únor | 3,214 % |
| březen | 3,929 % |
| duben | 2,857 % |
| květen | 2,174 % |
| červen | 2,174 % |
| červenec | 3,261 % |
| srpen | 2,899 % |
| září | 2,899 % |
| říjen | 2,536 % |
| listopad | 2,536 % |
| prosinec | 3,623 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| leden | 5,036 % |
| únor | 4,317 % |
| březen | 4,317 % |
| duben | 3,237 % |
| květen | 2,500 % |
| červen | 2,857 % |
| červenec | 2,857 % |
| srpen | 2,500 % |
| září | 2,143 % |
| říjen | 3,214 % |
| listopad | 1,786 % |
| prosinec | 2,143 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| leden | 4,332 % |
| únor | 5,054 % |
| březen | 4,332 % |
| duben | 3,971 % |
| květen | 3,597 % |
| červen | 3,957 % |
| červenec | 4,676 % |
| srpen | 3,957 % |
| září | 3,237 % |
| říjen | 2,878 % |
| listopad | 2,878 % |
| prosinec | 2,878 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| leden | 6,452 % |
| únor | 5,376 % |
| březen | 5,018 % |
| duben | 5,376 % |
| květen | 4,693 % |
| červen | 4,693 % |
| červenec | 4,332 % |
| srpen | 3,610 % |
| září | 3,971 % |
| říjen | 4,332 % |
| listopad | 3,971 % |
| prosinec | 3,971 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| březen | 7,971 % |
| červen | 6,810 % |
| září | 7,168 % |
| říjen | 6,452 % |
| listopad | 5,376 % |
| prosinec | 5,376 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| prosinec | 6,884 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| prosinec | 7,368 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| prosinec | 7,194 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| prosinec | 6,884 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| prosinec | 4,833 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| prosinec | 4,231 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| prosinec | 7,336 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| prosinec | 8,696 % |
Tabulka shrnuje zaměstnavatele, kteří mají v Ostratě nejvíce aktivních nabídek práce.
| Zaměstnavatel | Nabídek práce |
|---|---|
| ELKOPLAST CZ, s.r.o. | 1 |
Přehled ukazuje, pod která kontaktní pracoviště Úřadu práce spadá nejvíce aktivních pracovních míst v Ostratě.
| Kontaktní pracoviště | Aktivní místa |
|---|---|
| Kontaktní pracoviště Zlín | 1 |
K dispozici jsou data o struktuře uchazečů podle pohlaví v Ostratě a okolí mezi lety 2000–2024. Z tabulky jasně vychází, že mezi zájemci o práci dominují muži s celkovým počtem 46 533 a následují ženy s podílem 40,7 %.
| Kategorie | Počet | Podíl |
|---|---|---|
| Celkem | 113 753 | 100,0 % |
| Muži | 46 533 | 40,9 % |
| Ženy | 46 337 | 40,7 % |
Věková struktura uchazečů o zaměstnání z Ostraty ukazuje, které skupiny obyvatel se na trhu práce uplatňují nejsilněji a kde se naopak kumulují bariéry při hledání zaměstnání. Data poskytují zajímavý kontext při vyhodnocování dostupnosti pracovních příležitostí i celkové kondice lokálního trhu práce.
| Kategorie | Počet | Podíl |
|---|---|---|
| do 19 let | 3 535 | 3,9 % |
| 20 až 24 | 11 988 | 13,1 % |
| 25 až 29 | 10 005 | 10,9 % |
| 30 až 34 | 9 991 | 10,9 % |
| 35 až 39 | 10 205 | 11,2 % |
| 40 až 44 | 9 868 | 10,8 % |
| 45 až 49 | 9 903 | 10,8 % |
| 50 až 54 | 11 154 | 12,2 % |
| 55 až 59 | 11 125 | 12,2 % |
| 60 až 64 | 3 559 | 3,9 % |
| Od 65 a více let | 90 | 0,1 % |
Které kvalifikační úrovně převažují na trhu práce v Ostratě a okolí? Dominují uchazeči bez vzdělání, se středním vzděláním nebo s vysokoškolskou kvalifikací?
| Kategorie | Počet | Podíl |
|---|---|---|
| Bez vzdělání a neúplné | 299 | 0,3 % |
| Základní | 14 089 | 15,4 % |
| Vyučení | 44 953 | 49,2 % |
| Střední bez maturity | 2 292 | 2,5 % |
| Vyučení s maturitou | 4 805 | 5,3 % |
| Úplné střední všeobecné s maturitou | 2 651 | 2,9 % |
| Úplné střední odborné s maturitou | 15 932 | 17,4 % |
| Vyšší odborné vzdělání | 1 207 | 1,3 % |
| Vysokoškolské | 5 195 | 5,7 % |
Přehled ukazuje strukturu uchazečů podle délky nezaměstnanosti v Ostratě a okolí. K dispozici jsou data za období 2004–2023.
| Kategorie | Počet | Podíl |
|---|---|---|
| Do 3 měsíců | 29 462 | 32,2 % |
| Více než 3 až 6 měsíců | 16 237 | 17,8 % |
| Více než 6 až 9 měsíců | 7 989 | 8,7 % |
| Více než 9 až 12 měsíců | 5 901 | 6,5 % |
| Více než 12 až 24 měsíců | 11 735 | 12,8 % |
| Více než 24 měsíců | 20 099 | 22,0 % |
V přehledu níže najdete poslední aktivní i neaktivní nabídky práce v této lokalitě.
| Nabídka | Stav |
|---|---|
Dělník/dělnice plastikářské výrobyELKOPLAST CZ, s.r.o. | Aktivní |
| Nabídka | Stav |
|---|---|
Obsluha plastikářského strojeElkoplast Slušovice s.r.o. | Neaktivní |
| Načítání… |
Přinášíme aktuální informace, data, statistiky a analýzy z vašeho okolí. Data o populaci (demografii), hospodaření obcí, krajů, samospráv, ale také o nehodách v blízkosti vašeho bydliště. Vše analyzujeme a převádíme do poutavých grafů, tabulek, textů a infografik. Máte zajímavý tip na vylepšení? Neváhejte napsat také v případě zájmu o spolupráci.
Na tomto webu používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší uživatelský zážitek.
Více možnostíMůžete povolit analytické cookies, nebo pokračovat pouze s nezbytnými cookies potřebnými pro fungování webu.
Jen nezbytné