Našli jste nepřesnost, chybějící údaj nebo technický problém? Pošlete stručnou poznámku. Pomáhá to kvalitě dat i důvěryhodnosti webu.
Hledáte dobře placenou práci v Divci a okolí? Aktuálně zde evidujeme tyto aktivní nabídky (15) a pracovní pozice od 1 zaměstnavatelů, spadající pod 2 úřady práce. Nejvíce pracovních míst nabízí SV metal spol. s r.o. a nejvyšší mzda se pohybuje kolem 30 000 Kč. Míra nezaměstnanosti osciluje okolo 1,80 %. Známe strukturu uchazečů: pohlaví, věk, vzdělání, nezaměstnanost.
Graf porovnává vývoj populace a míry nezaměstnanosti v Divci. V posledním dostupném období zde žilo přibližně 270 obyvatel. Podíl nezaměstnaných osob v posledním dostupném období činí přibližně 1,80 %. K dispozici je časová řada za období 2000–2025.
Rozložení nabízených mezd ukazuje, v jakých pásmech se aktuální nabídka práce v Divci nejčastěji pohybuje. Pokud zde hledáte novou práci, mohou vám tato data napovědět, zda hledat zde, nebo se poohlédnout po nabídkách i jinde v okrese.
| Výše platu | Nabídek |
|---|---|
| do 24 999 Kč | 10 |
| 25–34 tis. Kč | 5 |
Tabulka nabízí podrobné informace o míře nezaměstnanosti v jednotlivých měsících sledovaných let.
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| leden | 2,116 % |
| únor | 2,116 % |
| březen | 2,116 % |
| duben | 2,116 % |
| květen | 2,186 % |
| červen | 2,186 % |
| červenec | 2,186 % |
| srpen | 0,546 % |
| září | 1,639 % |
| říjen | 1,093 % |
| listopad | 1,639 % |
| prosinec | 1,639 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| leden | 4,167 % |
| únor | 4,167 % |
| březen | 3,571 % |
| duben | 2,976 % |
| květen | 4,167 % |
| červen | 3,571 % |
| červenec | 2,976 % |
| srpen | 2,976 % |
| září | 2,381 % |
| říjen | 2,381 % |
| listopad | 1,587 % |
| prosinec | 2,116 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| leden | 3,049 % |
| únor | 1,220 % |
| březen | 2,439 % |
| duben | 3,659 % |
| květen | 3,571 % |
| červen | 4,167 % |
| červenec | 4,167 % |
| srpen | 3,571 % |
| září | 4,762 % |
| říjen | 4,167 % |
| listopad | 4,167 % |
| prosinec | 4,762 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| leden | 2,548 % |
| únor | 2,548 % |
| březen | 3,185 % |
| duben | 4,459 % |
| květen | 4,878 % |
| červen | 4,878 % |
| červenec | 5,488 % |
| srpen | 4,268 % |
| září | 3,659 % |
| říjen | 3,049 % |
| listopad | 2,439 % |
| prosinec | 2,439 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| leden | 0,654 % |
| únor | 0,000 % |
| březen | 0,654 % |
| duben | 1,307 % |
| květen | 0,637 % |
| červen | 1,911 % |
| červenec | 3,185 % |
| srpen | 3,185 % |
| září | 2,548 % |
| říjen | 2,548 % |
| listopad | 1,274 % |
| prosinec | 3,185 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| leden | 0,649 % |
| únor | 0,000 % |
| březen | 0,000 % |
| duben | 0,649 % |
| květen | 0,654 % |
| červen | 0,654 % |
| červenec | 1,961 % |
| srpen | 0,000 % |
| září | 0,000 % |
| říjen | 0,000 % |
| listopad | 1,307 % |
| prosinec | 1,307 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| leden | 2,500 % |
| únor | 3,750 % |
| březen | 3,125 % |
| duben | 3,125 % |
| květen | 2,597 % |
| červen | 1,948 % |
| červenec | 2,597 % |
| srpen | 3,247 % |
| září | 3,247 % |
| říjen | 2,597 % |
| listopad | 2,597 % |
| prosinec | 1,948 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| leden | 3,774 % |
| únor | 3,774 % |
| březen | 3,774 % |
| duben | 3,774 % |
| květen | 4,375 % |
| červen | 3,125 % |
| červenec | 3,750 % |
| srpen | 3,750 % |
| září | 3,750 % |
| říjen | 5,000 % |
| listopad | 3,750 % |
| prosinec | 3,125 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| leden | 2,484 % |
| únor | 1,863 % |
| březen | 3,106 % |
| duben | 4,348 % |
| květen | 3,774 % |
| červen | 4,403 % |
| červenec | 3,145 % |
| srpen | 3,145 % |
| září | 3,145 % |
| říjen | 3,145 % |
| listopad | 3,774 % |
| prosinec | 3,774 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| březen | 3,797 % |
| červen | 3,106 % |
| září | 4,348 % |
| říjen | 3,727 % |
| listopad | 3,727 % |
| prosinec | 3,106 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| prosinec | 5,063 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| prosinec | 2,500 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| prosinec | 2,614 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| prosinec | 4,286 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| prosinec | 3,125 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| prosinec | 3,390 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| prosinec | 5,556 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| prosinec | 7,368 % |
Tabulka shrnuje zaměstnavatele, kteří mají v Divci nejvíce aktivních nabídek práce.
| Zaměstnavatel | Nabídek práce |
|---|---|
| SV metal spol. s r.o. | 15 |
Přehled ukazuje, pod která kontaktní pracoviště Úřadu práce spadá nejvíce aktivních pracovních míst v Divci.
| Kontaktní pracoviště | Aktivní místa |
|---|---|
| Kontaktní pracoviště Ústí nad Orlicí | 10 |
| Kontaktní pracoviště Hradec Králové | 5 |
K dispozici jsou data o struktuře uchazečů podle pohlaví v Divci a okolí mezi lety 2000–2024. Z tabulky jasně vychází, že mezi zájemci o práci dominují ženy s celkovým počtem 36 789 a následují muži s podílem 39,1 %.
| Kategorie | Počet | Podíl |
|---|---|---|
| Celkem | 82 320 | 100,0 % |
| Muži | 32 203 | 39,1 % |
| Ženy | 36 789 | 44,7 % |
Věková struktura uchazečů o zaměstnání z Divce ukazuje, které skupiny obyvatel se na trhu práce uplatňují nejsilněji a kde se naopak kumulují bariéry při hledání zaměstnání. Data poskytují zajímavý kontext při vyhodnocování dostupnosti pracovních příležitostí i celkové kondice lokálního trhu práce.
| Kategorie | Počet | Podíl |
|---|---|---|
| do 19 let | 3 816 | 5,7 % |
| 20 až 24 | 8 308 | 12,3 % |
| 25 až 29 | 7 640 | 11,3 % |
| 30 až 34 | 7 741 | 11,5 % |
| 35 až 39 | 8 046 | 11,9 % |
| 40 až 44 | 7 393 | 11,0 % |
| 45 až 49 | 7 064 | 10,5 % |
| 50 až 54 | 7 428 | 11,0 % |
| 55 až 59 | 7 597 | 11,3 % |
| 60 až 64 | 2 314 | 3,4 % |
| Od 65 a více let | 134 | 0,2 % |
Které kvalifikační úrovně převažují na trhu práce v Divci a okolí? Dominují uchazeči bez vzdělání, se středním vzděláním nebo s vysokoškolskou kvalifikací?
| Kategorie | Počet | Podíl |
|---|---|---|
| Bez vzdělání a neúplné | 2 527 | 3,7 % |
| Základní | 20 527 | 30,4 % |
| Vyučení | 24 343 | 36,1 % |
| Střední bez maturity | 1 710 | 2,5 % |
| Vyučení s maturitou | 2 315 | 3,4 % |
| Úplné střední všeobecné s maturitou | 1 676 | 2,5 % |
| Úplné střední odborné s maturitou | 10 828 | 16,0 % |
| Vyšší odborné vzdělání | 475 | 0,7 % |
| Vysokoškolské | 3 080 | 4,6 % |
Přehled ukazuje strukturu uchazečů podle délky nezaměstnanosti v Divci a okolí. K dispozici jsou data za období 2004–2023.
| Kategorie | Počet | Podíl |
|---|---|---|
| Do 3 měsíců | 19 326 | 28,6 % |
| Více než 3 až 6 měsíců | 13 534 | 20,1 % |
| Více než 6 až 9 měsíců | 7 103 | 10,5 % |
| Více než 9 až 12 měsíců | 5 259 | 7,8 % |
| Více než 12 až 24 měsíců | 10 004 | 14,8 % |
| Více než 24 měsíců | 12 255 | 18,2 % |
V přehledu níže najdete poslední aktivní i neaktivní nabídky práce v této lokalitě.
| Nabídka | Stav |
|---|---|
Obsluha CNC ohraňovacího lisuSV metal spol. s r.o. | Aktivní |
BRUSIČ (M/Ž)SV metal spol. s r.o. | Aktivní |
SVÁŘEČ (M/Ž)SV metal spol. s r.o. | Aktivní |
SVÁŘEČ TIG (M/Ž)SV metal spol. s r.o. | Aktivní |
ZÁMEČNÍK (M/Ž)SV metal spol. s r.o. | Aktivní |
BRUSIČI NÁSTROJŮ A KOVŮSV metal spol. s r.o. | Aktivní |
BRUSIČ/BRUSIČKASV metal spol. s r.o. | Aktivní |
ZÁMEČNÍK/ZÁMEČNICESV metal spol. s r.o. | Aktivní |
OBSLUHA CNC OBRÁBĚCÍHO CENTRASV metal spol. s r.o. | Aktivní |
Technolog CNC ohraňovacího lisu - ohýbání plechů (m/ž)SV metal spol. s r.o. | Aktivní |
MISTR/OVÁSV metal spol. s r.o. | Aktivní |
Dílenský technolog/žka v zakázkové malosériové výroběSV metal spol. s r.o. | Aktivní |
OBSLUHA CNC OHRAŇOVACÍHO LISU - 1 směna (M/Ž)SV metal spol. s r.o. | Aktivní |
SVÁŘEČ/KASV metal spol. s r.o. | Aktivní |
Brusič (M/Ž)SV metal spol. s r.o. | Aktivní |
| Nabídka | Stav |
|---|---|
SVÁŘEČ / SVÁŘEČKA TIGSV metal spol. s r.o. | Neaktivní |
KONSTRUKTÉR / KONSTRUKTÉRKASV metal spol. s r.o. | Neaktivní |
| Načítání… |
Přinášíme aktuální informace, data, statistiky a analýzy z vašeho okolí. Data o populaci (demografii), hospodaření obcí, krajů, samospráv, ale také o nehodách v blízkosti vašeho bydliště. Vše analyzujeme a převádíme do poutavých grafů, tabulek, textů a infografik. Máte zajímavý tip na vylepšení? Neváhejte napsat také v případě zájmu o spolupráci.
Na tomto webu používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší uživatelský zážitek.
Více možnostíMůžete povolit analytické cookies, nebo pokračovat pouze s nezbytnými cookies potřebnými pro fungování webu.
Jen nezbytné