Našli jste nepřesnost, chybějící údaj nebo technický problém? Pošlete stručnou poznámku. Pomáhá to kvalitě dat i důvěryhodnosti webu.
Zajímá vás aktuální nabídka práce v okrese Brno-město? V evidenci nyní sledujeme 1 290 nabídek s aktivními pracovními pozicemi od 1 097 zaměstnavatelů, které spadají pod 17 úřady práce. Nejvíce pracovních míst v okrese momentálně nabízí FNZ GLOBAL MANAGEMENT LIMITED, odštěpný závod a nejvyšší mzda v okrese se pohybuje kolem 200 000 Kč. Míra nezaměstnanosti osciluje kolem hranice 4,73 %.Níže si můžete projít největší zaměstnavatele, aktuální pracovní inzeráty, mapu pracovních míst i grafy vývoje trhu práce.
Graf porovnává vývoj populace a míry nezaměstnanosti v okrese Brno-město. V posledním dostupném období zde žilo přibližně 401 811 obyvatel. Podíl nezaměstnaných osob v posledním dostupném období činí přibližně 4,73 %. K dispozici je časová řada za období 2000–2025.
Rozložení nabízených mezd ukazuje, v jakých pásmech se aktuální nabídka práce v okrese Brno-město nejčastěji pohybuje. Pokud zde hledáte novou práci, mohou vám tato data napovědět, zda hledat zde, nebo se poohlédnout po nabídkách i jinde v okrese.
| Výše platu | Nabídek |
|---|---|
| do 24 999 Kč | 520 |
| 25–34 tis. Kč | 386 |
| 35–44 tis. Kč | 166 |
| 60 tis. Kč a více | 152 |
| 45–59 tis. Kč | 66 |
Tabulka nabízí podrobné informace o míře nezaměstnanosti v jednotlivých měsících sledovaných let.
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| leden | 4,679 % |
| únor | 4,685 % |
| březen | 4,658 % |
| duben | 4,670 % |
| květen | 4,614 % |
| červen | 4,625 % |
| červenec | 4,793 % |
| srpen | 4,829 % |
| září | 4,781 % |
| říjen | 4,784 % |
| listopad | 4,770 % |
| prosinec | 4,870 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| leden | 4,989 % |
| únor | 5,007 % |
| březen | 4,631 % |
| duben | 4,587 % |
| květen | 4,567 % |
| červen | 4,520 % |
| červenec | 4,695 % |
| srpen | 4,753 % |
| září | 4,679 % |
| říjen | 4,590 % |
| listopad | 4,566 % |
| prosinec | 4,634 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| leden | 4,514 % |
| únor | 4,487 % |
| březen | 4,456 % |
| duben | 4,423 % |
| květen | 4,331 % |
| červen | 4,371 % |
| červenec | 4,588 % |
| srpen | 4,833 % |
| září | 4,809 % |
| říjen | 4,796 % |
| listopad | 4,746 % |
| prosinec | 4,893 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| leden | 5,298 % |
| únor | 5,311 % |
| březen | 5,272 % |
| duben | 5,147 % |
| květen | 5,032 % |
| červen | 4,882 % |
| červenec | 4,917 % |
| srpen | 4,873 % |
| září | 4,749 % |
| říjen | 4,558 % |
| listopad | 4,440 % |
| prosinec | 4,494 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| leden | 3,471 % |
| únor | 3,413 % |
| březen | 3,478 % |
| duben | 3,950 % |
| květen | 4,160 % |
| červen | 4,692 % |
| červenec | 4,955 % |
| srpen | 5,081 % |
| září | 5,040 % |
| říjen | 5,066 % |
| listopad | 5,087 % |
| prosinec | 5,180 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| leden | 3,923 % |
| únor | 3,871 % |
| březen | 3,750 % |
| duben | 3,665 % |
| květen | 3,562 % |
| červen | 3,475 % |
| červenec | 3,701 % |
| srpen | 3,664 % |
| září | 3,482 % |
| říjen | 3,350 % |
| listopad | 3,266 % |
| prosinec | 3,364 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| leden | 4,561 % |
| únor | 4,441 % |
| březen | 4,348 % |
| duben | 4,205 % |
| květen | 4,078 % |
| červen | 4,097 % |
| červenec | 4,234 % |
| srpen | 4,194 % |
| září | 4,025 % |
| říjen | 3,876 % |
| listopad | 3,785 % |
| prosinec | 3,895 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| leden | 6,287 % |
| únor | 6,098 % |
| březen | 5,896 % |
| duben | 5,737 % |
| květen | 5,550 % |
| červen | 5,269 % |
| červenec | 5,450 % |
| srpen | 5,293 % |
| září | 4,994 % |
| říjen | 4,699 % |
| listopad | 4,520 % |
| prosinec | 4,546 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| leden | 7,304 % |
| únor | 7,236 % |
| březen | 7,192 % |
| duben | 7,075 % |
| květen | 6,913 % |
| červen | 6,804 % |
| červenec | 6,976 % |
| srpen | 6,931 % |
| září | 6,713 % |
| říjen | 6,507 % |
| listopad | 6,376 % |
| prosinec | 6,388 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| březen | 8,079 % |
| červen | 7,612 % |
| září | 7,449 % |
| říjen | 7,308 % |
| listopad | 7,188 % |
| prosinec | 7,250 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| prosinec | 8,410 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| prosinec | 6,936 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| prosinec | 7,478 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| prosinec | 6,882 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| prosinec | 4,605 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| prosinec | 4,772 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| prosinec | 6,206 % |
| Měsíc | Podíl nezaměstnaných |
|---|---|
| prosinec | 7,189 % |
Tabulka shrnuje zaměstnavatele, kteří mají v okrese Brno-město nejvíce aktivních nabídek práce.
Přehled ukazuje, pod která kontaktní pracoviště Úřadu práce spadá nejvíce aktivních pracovních míst v okrese Brno-město.
| Kontaktní pracoviště | Aktivní místa |
|---|---|
| Kontaktní pracoviště Brno-město | 1 267 |
| Kontaktní pracoviště Žďár nad Sázavou | 6 |
| Kontaktní pracoviště Brno-venkov | 3 |
| Krajská pobočka pro hlavní město Prahu | 3 |
| Kontaktní pracoviště Chrudim | 2 |
| Kontaktní pracoviště Liberec | 2 |
| Kontaktní pracoviště Česká Lípa | 1 |
| Kontaktní pracoviště Plzeň | 1 |
| Kontaktní pracoviště Plzeň sever a jih | 1 |
| Kontaktní pracoviště Svitavy | 1 |
Tabulka ukazuje obce v okrese Brno-město s nejvyšším počtem aktuálně aktivních pracovních nabídek.
| Obec | Aktivní místa |
|---|---|
| Brno | 1 290 |
Přehled ukazuje strukturu uchazečů podle pohlaví v okrese Brno-město mezi lety 2000–2024. Z tabulky jasně vychází, že mezi zájemci o práci dominují muži s celkovým počtem 41 656 a následují ženy s podílem 40,2 %.
| Kategorie | Počet | Podíl |
|---|---|---|
| Celkem | 98 211 | 100,0 % |
| Muži | 41 656 | 42,4 % |
| Ženy | 39 440 | 40,2 % |
Věková struktura uchazečů o zaměstnání ukazuje, které skupiny obyvatel se na trhu práce uplatňují nejsilněji a kde se naopak kumulují bariéry při hledání zaměstnání. Data poskytují zajímavý kontext při vyhodnocování dostupnosti pracovních příležitostí i celkové kondice lokálního trhu práce.
| Kategorie | Počet | Podíl |
|---|---|---|
| do 19 let | 3 585 | 4,5 % |
| 20 až 24 | 10 062 | 12,6 % |
| 25 až 29 | 8 784 | 11,0 % |
| 30 až 34 | 8 762 | 11,0 % |
| 35 až 39 | 9 009 | 11,3 % |
| 40 až 44 | 8 454 | 10,6 % |
| 45 až 49 | 8 279 | 10,4 % |
| 50 až 54 | 9 644 | 12,1 % |
| 55 až 59 | 9 968 | 12,5 % |
| 60 až 64 | 2 991 | 3,8 % |
| Od 65 a více let | 116 | 0,1 % |
Které kvalifikační úrovně převažují na trhu práce v okrese Brno-město? Dominují uchazeči bez vzdělání, se středním vzděláním nebo s vysokoškolskou kvalifikací?
| Kategorie | Počet | Podíl |
|---|---|---|
| Bez vzdělání a neúplné | 618 | 0,8 % |
| Základní | 18 929 | 23,8 % |
| Vyučení | 33 682 | 42,3 % |
| Střední bez maturity | 2 291 | 2,9 % |
| Vyučení s maturitou | 3 554 | 4,5 % |
| Úplné střední všeobecné s maturitou | 1 913 | 2,4 % |
| Úplné střední odborné s maturitou | 13 603 | 17,1 % |
| Vyšší odborné vzdělání | 639 | 0,8 % |
| Vysokoškolské | 4 425 | 5,6 % |
Přehled ukazuje strukturu uchazečů podle délky nezaměstnanosti v okrese Brno-město. K dispozici jsou data za období 2004–2023.
| Kategorie | Počet | Podíl |
|---|---|---|
| Do 3 měsíců | 28 918 | 36,3 % |
| Více než 3 až 6 měsíců | 15 228 | 19,1 % |
| Více než 6 až 9 měsíců | 7 315 | 9,2 % |
| Více než 9 až 12 měsíců | 5 291 | 6,6 % |
| Více než 12 až 24 měsíců | 9 944 | 12,5 % |
| Více než 24 měsíců | 12 958 | 16,3 % |
V přehledu níže najdete poslední aktivní i neaktivní nabídky práce v této lokalitě.
| Nabídka | Stav |
|---|---|
Administrativní pracovník - m/žComfort Leasing, s.r.o. | Aktivní |
3D Content Creator & ModeratorBlender Kit s.r.o. | Aktivní |
strážnýNOKIKA s.r.o. | Aktivní |
Dělníci v oblasti výstavby a údržby budovSTUDSTAVgroup s.r.o. | Aktivní |
Pomocníci v kuchyniThi Thao Pham | Aktivní |
pracovník v sociálních službáchGenerace Care z.ú. | Aktivní |
Dočišťování bramborLubomír Schwarz | Aktivní |
obsluha vakuového strojeLubomír Schwarz | Aktivní |
Učitel střední školy, aprobace anglický jazyk ve vhodné kombinaciGymnázium Globe, s.r.o. | Aktivní |
Pomocné stavební práce pod dohledemTOPemployer s.r.o. | Aktivní |
Obsluha zemních a příbuzných strojůDOSTA CZ, s.r.o. | Aktivní |
Dělníci v oblasti výstavby budovKEVRA stavby s.r.o. | Aktivní |
svářečDangul CZ s.r.o. | Aktivní |
Dělníci v oblasti výstavby budovStavoEnergo Komplet s.r.o. | Aktivní |
Dělník v oblasti výstavby budovDMK realizace s.r.o. | Aktivní |
Zámečník/zámečnice – mostní konstrukceSkanska a.s. | Aktivní |
Software EngineerRed Hat Czech s.r.o. | Aktivní |
Pracovníci pro ruč. mytí vozidel a pomoc. prac. autoservisuComfort Leasing, s.r.o. | Aktivní |
malíř/natěračStatutární město Brno | Aktivní |
pomocný/á kuchař/kaStřední škola a vyšší odborná škola informatiky a financí Brno, příspěvková organizace | Aktivní |
Mistři a příbuzní pracovníci ve strojírenstvíDaikin Device Czech Republic s.r.o. | Aktivní |
Agenti na zákaznických linkáchKonecta PRO s.r.o. | Aktivní |
Manipulant ve výroběEUNIKÉ, a.s. | Aktivní |
Application Engineering AssociateSAP ČR, spol. s r.o. | Aktivní |
Junior Frontend DeveloperDeutsche Telekom Services Europe Czech Republic s.r.o. | Aktivní |
Řidič MKDVM SYSTEM s.r.o. | Aktivní |
Sr Application Engineering SpecialistSAP ČR, spol. s r.o. | Aktivní |
stavbyvedoucí - divize montáže ocelových konstrukcí / strojařP K I - Teplotechna Brno spol. s r.o. | Aktivní |
Application Engineering SpecialistSAP ČR, spol. s r.o. | Aktivní |
stavbyvedoucí - divize stavební / stavařP K I - Teplotechna Brno spol. s r.o. | Aktivní |
| Nabídka | Stav |
|---|---|
pracovník výrobyVýzkumný ústav stavebních hmot, a.s. | Neaktivní |
Inspektor kvality ELEKTROMIRAI INTEX s.r.o. | Neaktivní |
OPERÁTOR CNCMIRAI INTEX s.r.o. | Neaktivní |
TECHNIK MaR (měření a regulace)MIRAI INTEX s.r.o. | Neaktivní |
Pracovník/ce úklidu - poloviční úvazekŠEDOVÁ clean service - Brněnsko, z.ú. | Neaktivní |
Pracovník/ce úklidu - poloviční úvazekŠEDOVÁ clean service - Brněnsko, z.ú. | Neaktivní |
Pracovník/ce úklidu - zkrácený úvazekŠEDOVÁ clean service - Brněnsko, z.ú. | Neaktivní |
Specialista obchodu a technické podporyENERGA s.r.o., odštěpný závod | Neaktivní |
Referent zdravotnictví se zaměřením na kontrolní činnost (m, ž) oddělení stížností a kontroly odboru zdravotnictvíJihomoravský kraj | Neaktivní |
Úklid pneuservisu - BrnoSIMACEK HS, spol. s r.o. | Neaktivní |
Řidič sk. C s digitální kartouPetr Liška s.r.o. | Neaktivní |
Úklidový pracovník/ceTREKVILA s.r.o. | Neaktivní |
Kuchař/kaMateřská škola Brno, Cihelní 1a, příspěvková organizace | Neaktivní |
pracovník na zametacím strojiJana Zvolánková | Neaktivní |
Referent/ka majetkové správyMinisterstvo obrany | Neaktivní |
Asistent/ka manažera BRNO - volná pracovní dobaAMAX, s.r.o. | Neaktivní |
Vedoucí týmu - supervisorAMAX, s.r.o. | Neaktivní |
Konzultant/ka pro marketingové služby Brno - volná pracovní dobaAMAX, s.r.o. | Neaktivní |
Úklid banky - vyhrazeno pro OZP, náborový příspěvek 10 000 Kč, 10 hod./týden (Brno)ESSAT CZ, s.r.o. | Neaktivní |
Úklid - vyhrazeno pro OZP, náborový příspěvek 20 000 Kč (Brno - Královo Pole)ESSAT CZ, s.r.o. | Neaktivní |
Obchodní referentMATEZA spol. s r.o. | Neaktivní |
Vedoucí pracovník prádelny Brno HusoviceGLANZO s.r.o. | Neaktivní |
PŘÍPRAVÁŘ - PŘÍPRAVÁŘKALARS Chemie, spol. s r.o. | Neaktivní |
řidič- závozník na rozvoz zbožíLubomír Schwarz | Neaktivní |
Dočišťování brambor - m/žLubomír Schwarz | Neaktivní |
obsluha vakuovacího strojeLubomír Schwarz | Neaktivní |
ŘIDIČ SK. C+E - MEZINÁRODNÍ PŘEPRAVYŠTENCEL TRANSPORT s. r. o. | Neaktivní |
Lektor/ka kurzu využití umělé inteligence při vývoji softwaruIng. et Bc. Lenka Štichauerová | Neaktivní |
Stavební dělník - m/žInženýrské stavby Brno, spol. s r.o. | Neaktivní |
pekařMama Stella s.r.o. | Neaktivní |
| Načítání… |
Přinášíme aktuální informace, data, statistiky a analýzy z vašeho okolí. Data o populaci (demografii), hospodaření obcí, krajů, samospráv, ale také o nehodách v blízkosti vašeho bydliště. Vše analyzujeme a převádíme do poutavých grafů, tabulek, textů a infografik. Máte zajímavý tip na vylepšení? Neváhejte napsat také v případě zájmu o spolupráci.
Na tomto webu používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší uživatelský zážitek.
Více možnostíMůžete povolit analytické cookies, nebo pokračovat pouze s nezbytnými cookies potřebnými pro fungování webu.
Jen nezbytné