Nehody / Ústecký kraj / Děčín / Lobendava
Vlajka obce Lobendava

Dopravní nehody v Lobendavě

V posledním roce došlo na silnicích Lobendavy k dopravním nehodám (celkem 3) s různými následky. Pátek byl den, kdy se přihodilo nejvíce nehod a prvenství s nejvíce dopravními nehodami si drží úsek II/266. Nejrizikovější silnice, křižovatky a úseky a konkrétní místa Lobendavy, kde se bourá nejvíc najdete také na mapě dopravních nehod.

Kontrola tachometru pomůže s koupí ojetého vozu a upozornění na blížící se STK kontrolu zase zajistí klid a ušetří peníze za pokuty.

Nehody (2025)
3
Meziroční změna oproti 2024: -1
Usmrcení (2025)
1
Nejzávažnější následky nehod za poslední rok
Zranění (2025)
3
Těžce 0 / lehce 3
Hmotná škoda (2025)
230 000 Kč
Rozdíl oproti 2024: -295 000 Kč

Mapa dopravních nehod v Lobendavě

Na mapě jsou zobrazeny dopravní nehody, které se udály na komunikacích Lobendavy a okolí v jednotlivých letech. V náhledu každé nehody najdete přesné datum a čas, silnici, příčinu, druh nehody i následky. Zajímavé je jistě sledovat nejrizikovější silnice, konkrétní dopravní segmenty a především přehlednou tabulku míst, kde se v Lobendavě bourá nejvíce a dochází k mnoha nehodám s vážnými následky a úmrtími. Dlouhodobě jde pravděpodobně o úsek II/266 směr Lobendava.

Filtry mapy: bez omezení.

Mapa aktuálních nehod a uzavírek v celé ČR
Arnoltice
 (Děčín)
Benešov nad Ploučnicí
 (Děčín)
Bynovec
 (Děčín)
Česká Kamenice
 (Děčín)
Chřibská
 (Děčín)
Děčín
 (Děčín)
Dobkovice
 (Děčín)
Dobrná
 (Děčín)
Dolní Habartice
 (Děčín)
Dolní Podluží
 (Děčín)
Dolní Poustevna
 (Děčín)
Doubice
 (Děčín)
Františkov nad Ploučnicí
 (Děčín)
Heřmanov
 (Děčín)
Horní Habartice
 (Děčín)
Horní Podluží
 (Děčín)
Hřensko
 (Děčín)
Huntířov
 (Děčín)
Janov
 (Děčín)
Janská
 (Děčín)
Jetřichovice
 (Děčín)
Jílové
 (Děčín)
Jiřetín pod Jedlovou
 (Děčín)
Jiříkov
 (Děčín)
Kámen
 (Děčín)
Krásná Lípa
 (Děčín)
Kunratice
 (Děčín)
Kytlice
 (Děčín)
Labská Stráň
 (Děčín)
Lipová
 (Děčín)
Lobendava
 (Děčín)
Ludvíkovice
 (Děčín)
Malá Veleň
 (Děčín)
Malšovice
 (Děčín)
Markvartice
 (Děčín)
Merboltice
 (Děčín)
Mikulášovice
 (Děčín)
Rumburk
 (Děčín)
Růžová
 (Děčín)
Rybniště
 (Děčín)
Šluknov
 (Děčín)
Srbská Kamenice
 (Děčín)
Staré Křečany
 (Děčín)
Starý Šachov
 (Děčín)
Těchlovice
 (Děčín)
Valkeřice
 (Děčín)
Varnsdorf
 (Děčín)
Velká Bukovina
 (Děčín)
Velký Šenov
 (Děčín)
Verneřice
 (Děčín)
Veselé
 (Děčín)
Vilémov
 (Děčín)

Počet dopravních nehod po letech

Graf zachycuje celkový počet evidovaných dopravních nehod v Lobendavě v jednotlivých letech. Zatímco v roce 2010 bylo zaznamenáno 4 nehod, v roce 2025 dosáhl počet hodnoty 3. Díky tomu lze rychle posoudit, zda se nehodovost v období 2010–2025 zvyšovala, stagnovala, nebo naopak klesala, a to přibližně o -25,0 %.

Nehody podle následků (události)

Tento graf rozděluje dopravní nehody podle závažnosti následků. V roce 2025 došlo v Lobendavě ke 3 dopravním nehodám (příčiny), kdy usmrceno bylo 1 osob, těžce zraněno 0, lehce zraněno 3 a zbytek řidičů vyvázl bez zranění. Silnice/úsek II/266 u Lobendavy si pak drží nechvalnou bilanci s 34 nahlášenými a zaznamenanými nehodami. Zajímavé detaily pak najdete na mapě nehod včetně nejrizikovějších silnic, úseků, segmentů a bodů.

Usmrcení, těžce a lehce zranění (osoby)

K nejvyššímu počtu usmrcených osob (1) v Lobendavě došlo v roce 2025. V případě těžce zraněných osob to byl rok 2016 s počtem 1 těžce zraněných. Co se týká lehce zraněných osob (3), nejvyšší hodnota zatím připadla na rok 2024 (konkrétní měsíce, týdny, hodiny). Vizualizace sleduje konkrétní počty usmrcených a zraněných osob, nikoli počty nehod. V roce 2025 dosáhla evidovaná škoda přibližně 230 000 Kč

Hmotná škoda po letech

Graf porovnává souhrnnou hmotnou škodu evidovanou u dopravních nehod v jednotlivých letech a doplňuje ji o průměrnou škodu na jednu nehodu. Díky tomu lze rozlišit, zda určitý rok vyčníval hlavně vysokým počtem nehod, nebo spíše několika mimořádně nákladnými událostmi. V roce 2025 dosáhla evidovaná škoda přibližně 230 000 Kč.

Nehody podle měsíců

Měsíční rozložení ukazuje sezónnost dopravních nehod. Na první pohled odhalí období, kdy bývá provoz nejrizikovější nebo kdy se do statistik promítají zimní podmínky, prázdninové přesuny či kratší den. V této lokalitě vychází jako nejzatíženější měsíc Říjen.

Nehody podle dnů v týdnu

Graf srovnává rozložení nehod mezi jednotlivými dny v týdnu. V případě Lobendavy připadá nejvíce kolizí na Pátek, problematickým měsícem je Říjen a nejvíce dopravních nehod se doposud přihodilo na úseku silnice II/266. Nejčastější příčinou pak bylo "nepřizpůsobení rychlosti dopravně technickému stavu vozovky (zatáčka, klesání, stoupání, šířka vozovky apod.)" (9 případů).

Nehody podle hodin

Hodinový profil nehod ukazuje, kdy během dne dochází ke kolizím nejčastěji. Typicky se zde promítá ranní a odpolední špička, ale i večerní a noční provoz. V této lokalitě připadá nejvyšší koncentrace nehod na časové okno kolem 15:00.

Nejčastější příčiny nehod

Tento graf shrnuje nejčastěji evidované příčiny dopravních nehod. Je užitečný hlavně pro rychlé odlišení, zda v lokalitě převažují chyby řidičů, nepřiměřená rychlost, nedání přednosti, nevěnování se řízení nebo jiné opakující se faktory. Nejsilněji zastoupenou příčinou spjatou s Lobendavou a okolím je "nepřizpůsobení rychlosti dopravně technickému stavu vozovky (zatáčka, klesání, stoupání, šířka vozovky apod.)" s počtem 9 nehod.

Nejčastější druhy nehod

Druhová skladba nehod ukazuje, jaké typy kolizí se v lokalitě objevují nejčastěji. Umožňuje rychle rozlišit, zda převažují střety vozidel, nehody s pevnou překážkou, nehody s chodci nebo jiné situace. Nejčastějším druhem nehody je zde srážka s pevnou překážkou s celkovým počtem 17 případů.

Dopravní nehody po letech

Zajímá vás, kolik dopravních nehod se událo na komunikacích Lobendavy v jednotlivých letech a ve kterých měsících, dnech a hodinách se zde bourá nejčastěji? V tabulce najdete přesný počet nahlášených události pro každý rok a rychlé meziroční srovnání i ověření dlouhodobého trendu nehodovosti. Víme, které silnice, křižovatky a dopravní úseky Lobendavy patří mezi vysoce rizikové a je tedy dobré na nich dbát zvýšené opatrnosti. Všechny historické nehody najdete také na mapě dopravních nehod.

Období / kategoriePočet nehod
20253
20244
20225
20211
20203
20192
20181
20177
20162
20151
20141
20135
20123
20111
20104

Usmrcení po letech

Přehled ročních počtů usmrcených osob při dopravních nehodách. Právě tato řada nejlépe ukazuje, jak se v čase měnila skutečně nejzávažnější část nehodovosti.

Období / kategorieUsmrceno
20251
20240
20220
20210
20200
20190
20180
20170
20160
20150
20140
20130
20120
20110
20100

Těžce zranění po letech

Tabulka zachycuje počty těžce zraněných osob po jednotlivých letech. Je užitečná hlavně při porovnání s usmrceními a lehkými zraněními, protože lépe dokresluje závažnost dopravních kolizí.

Období / kategorieTěžce zraněno
20250
20240
20220
20210
20200
20190
20180
20171
20161
20150
20140
20130
20120
20110
20100

Lehce zranění po letech

Přehled lehkých zranění ukazuje nejpočetnější část následků dopravních nehod. V kombinaci s celkovým počtem nehod pomáhá odlišit, zda lokalita trpí spíše častějšími drobnějšími kolizemi, nebo menším počtem velmi vážných událostí.

Období / kategorieLehce zraněno
20253
20243
20222
20211
20200
20190
20180
20172
20160
20150
20140
20130
20120
20110
20101

Hmotná škoda po letech

Tabulka zachycuje souhrnnou evidovanou hmotnou škodu za jednotlivé roky. Je vhodná pro přesné srovnání, kdy finanční náročnost nehod klesala nebo naopak výrazně rostla.

Období / kategorieŠkoda
2025230 000 Kč
2024525 000 Kč
2022240 000 Kč
202180 000 Kč
2020100 000 Kč
2019100 000 Kč
201835 000 Kč
2017189 500 Kč
2016115 000 Kč
201545 000 Kč
201410 000 Kč
2013123 000 Kč
201272 000 Kč
201170 000 Kč
2010140 000 Kč

Nehody podle měsíců

Měsíční přehled usnadňuje porovnání sezónnosti dopravních nehod a rychle ukazuje, ve kterých částech roku je provoz statisticky nejproblematičtější.

Období / kategoriePočet nehod
Prosinec5
Listopad1
Říjen7
Září6
Srpen3
Červenec5
Červen3
Květen2
Duben4
Březen5
Únor1
Leden1

Nehody podle dnů v týdnu

Tabulka porovnává, jak se nehody rozkládají mezi pracovní týdny a víkendy. Je vhodná pro rychlé ověření, zda riziko převažuje ve všedních dnech, nebo mimo ně.

Období / kategoriePočet nehod
Neděle7
Sobota6
Pátek13
Čtvrtek4
Středa7
Úterý3
Pondělí3

Nehody podle hodin

Hodinové rozdělení nehod přináší detailní pohled na denní rytmus dopravy a nehodovosti. Dobře odhaluje dopravní špičky i rizikovější večerní a noční hodiny.

Období / kategoriePočet nehod
23:000
22:000
21:002
20:002
19:003
18:001
17:001
16:001
15:003
14:002
13:001
12:000
11:001
10:001
09:000
08:002
07:001
06:002
05:000
04:001
03:000
02:001
01:000
00:000

Nejčastější příčiny nehod

Přehled hlavních příčin dopravních nehod v této lokalitě. Hodí se hlavně pro rychlé posouzení, jaké faktory se v nehodovosti opakují nejčastěji.

Období / kategoriePočet nehod
nedodržení bezpečné vzdálenosti za vozidlem1
jízda po nesprávné straně vozovky, vjetí do protisměru1
jiný druh nesprávného způsobu jízdy1
bezohledná, agresivní, neohleduplná jízda1
proti příkazu dopravní značky dej přednost2
nepřizpůsobení rychlosti stavu vozovky (náledí, výtluky, bláto, mokrý povrch apod.)4
řidič se plně nevěnoval řízení vozidla5
nezvládnutí řízení vozidla6
nezaviněná řidičem9
nepřizpůsobení rychlosti dopravně technickému stavu vozovky (zatáčka, klesání, stoupání, šířka vozovky apod.)9

Nejčastější druhy nehod

Tabulka doplňuje graf druhů nehod o přesné pořadí a absolutní četnosti. Umožňuje rychle srovnat, které typy kolizí v lokalitě dominují.

Období / kategoriePočet nehod
srážka s domácím zvířetem1
srážka s chodcem1
srážka s vozidlem zaparkovaným, odstaveným2
jiný druh nehody2
nehoda4
srážka s lesní zvěří8
srážka s jedoucím nekolejovým vozidlem8
srážka s pevnou překážkou17

Nejrizikovější silnice

Tabulka shrnuje silnice s nejvyšším počtem evidovaných nehod v Lobendavě. Tato data vám pomohou odhalit silnice, úseky a tahy s nejvyšší nehodovostí, následky na zdraví zúčastněných i finančními škodami. Aktuálně vychází jako nejrizikovější II/266 s počtem 34 nehod.

SilniceNehodyUsmrceníTěžceLehceŠkodaPoslední nehoda
II/266341191,6 mil. Kč9.10.2025 21:00
II/2679013510 000 Kč22.10.2024 06:00

Nejrizikovější dopravní úseky (segmenty)

Tato tabulka přináší přehled konkrétních úseků, oblastí, tahů a TMC segmentů a umožňuje jít pod úroveň celé silnice a identifikovat konkrétní úseky, kde se nehody koncentrují nejvíce. Jak vidíte, u sledovaných nehod nebyl zaznamenán konkrétní segmen či úsek komunikace ve směru k Lobendavě.

SilniceTMC segmentÚsek / oblastNehodyUsmrceníTěžceLehceŠkodaPoslední nehoda
Žádná data.

Černé body Lobendavy: Kde se bourá nejvíc?

Zajímá vás, na jakých místech v Lobendavě se bourá nejvíce? Tato tabulka poskytuje detailní informace o konkrétních křižovatkách a kritických úsecích, kde dochází k největšímu množství dopravních nehod. Jako nejproblematičtější místo zde aktuálně vychází část silnice II/266 směr Lobendava, kde bylo zaznamenáno 34 nehod. Celová bilance v tomto úseku: usmrcených (1), těžce zraněných (1) a lehce zraněných (9). Celková škoda zde dosáhla 1,6 mil. Kč a poslední nehoda je evidována k datu 9.10.2025 21:00. Na interaktivní mapě najdete přehlednou vizualizaci všech historických dopravních nehod v Lobendavě.

SilniceTMC pointMístoObecNehodyUsmrceníTěžceLehceŠkodaPoslední nehoda
II/2668652Lobendava—341191,6 mil. Kč9.10.2025 21:00
II/26756264odb. Nová Víska-sever—9013510 000 Kč22.10.2024 06:00