Vlajka obce Velvary

Dopravní nehody v Velvarech

V posledním roce došlo na silnicích Velvar k dopravním nehodám (celkem 30) s různými následky. Úterý byl den, kdy se přihodilo nejvíce nehod a prvenství s nejvíce dopravními nehodami si drží úsek I/16. Nejrizikovější silnice, křižovatky a úseky a konkrétní místa Velvar, kde se bourá nejvíc najdete také na mapě dopravních nehod.

Kontrola tachometru pomůže s koupí ojetého vozu a upozornění na blížící se STK kontrolu zase zajistí klid a ušetří peníze za pokuty.

Nehody (2025)
30
Meziroční změna oproti 2024: -4
Usmrcení (2025)
1
Nejzávažnější následky nehod za poslední rok
Zranění (2025)
18
Těžce 1 / lehce 17
Hmotná škoda (2025)
7,9 mil. Kč
Rozdíl oproti 2024: 1,6 mil. Kč

Mapa dopravních nehod v Velvarech

Na mapě jsou zobrazeny dopravní nehody, které se udály na komunikacích Velvar a okolí v jednotlivých letech. V náhledu každé nehody najdete přesné datum a čas, silnici, příčinu, druh nehody i následky. Zajímavé je jistě sledovat nejrizikovější silnice, konkrétní dopravní segmenty a především přehlednou tabulku míst, kde se v Velvarech bourá nejvíce a dochází k mnoha nehodám s vážnými následky a úmrtími. Dlouhodobě jde pravděpodobně o úsek I/16 směr Velvary-Malovarská.

Filtry mapy: bez omezení.

Mapa aktuálních nehod a uzavírek v celé ČR
Běleč
 (Kladno)
Běloky
 (Kladno)
Beřovice
 (Kladno)
Bílichov
 (Kladno)
Blevice
 (Kladno)
Brandýsek
 (Kladno)
Braškov
 (Kladno)
Bratronice
 (Kladno)
Buštěhrad
 (Kladno)
Černuc
 (Kladno)
Chržín
 (Kladno)
Cvrčovice
 (Kladno)
Doksy
 (Kladno)
Dolany
 (Kladno)
Dřetovice
 (Kladno)
Dřínov
 (Kladno)
Drnek
 (Kladno)
Družec
 (Kladno)
Hobšovice
 (Kladno)
Hořešovice
 (Kladno)
Hořešovičky
 (Kladno)
Horní Bezděkov
 (Kladno)
Hospozín
 (Kladno)
Hostouň
 (Kladno)
Hradečno
 (Kladno)
Hrdlív
 (Kladno)
Hřebeč
 (Kladno)
Jarpice
 (Kladno)
Jedomělice
 (Kladno)
Jemníky
 (Kladno)
Kačice
 (Kladno)
Kamenné Žehrovice
 (Kladno)
Kamenný Most
 (Kladno)
Kladno
 (Kladno)
Klobuky
 (Kladno)
Kmetiněves
 (Kladno)
Knovíz
 (Kladno)
Koleč
 (Kladno)
Královice
 (Kladno)
Kutrovice
 (Kladno)
Kvílice
 (Kladno)
Kyšice
 (Kladno)
Lány
 (Kladno)
Ledce
 (Kladno)
Lhota
 (Kladno)
Libochovičky
 (Kladno)
Libovice
 (Kladno)
Libušín
 (Kladno)
Lidice
 (Kladno)
Líský
 (Kladno)
Loucká
 (Kladno)
Makotřasy
 (Kladno)
Malé Kyšice
 (Kladno)
Malé Přítočno
 (Kladno)
Malíkovice
 (Kladno)
Neprobylice
 (Kladno)
Neuměřice
 (Kladno)
Otvovice
 (Kladno)
Páleč
 (Kladno)
Pavlov
 (Kladno)
Pchery
 (Kladno)
Plchov
 (Kladno)
Pletený Újezd
 (Kladno)
Podlešín
 (Kladno)
Poštovice
 (Kladno)
Pozdeň
 (Kladno)
Přelíc
 (Kladno)
Řisuty
 (Kladno)
Sazená
 (Kladno)
Slaný
 (Kladno)
Šlapanice
 (Kladno)
Slatina
 (Kladno)
Smečno
 (Kladno)
Stehelčeves
 (Kladno)
Stochov
 (Kladno)
Stradonice
 (Kladno)
Studeněves
 (Kladno)
Svárov
 (Kladno)
Svinařov
 (Kladno)
Třebichovice
 (Kladno)
Třebíz
 (Kladno)
Třebusice
 (Kladno)
Tuchlovice
 (Kladno)
Tuřany
 (Kladno)
Uhy
 (Kladno)
Unhošť
 (Kladno)
Velká Dobrá
 (Kladno)
Velké Přítočno
 (Kladno)
Velvary
 (Kladno)
Vinařice
 (Kladno)
Vraný
 (Kladno)
Vrbičany
 (Kladno)
Zájezd
 (Kladno)
Zákolany
 (Kladno)
Želenice
 (Kladno)
Zichovec
 (Kladno)
Žilina
 (Kladno)
Žižice
 (Kladno)
Zlonice
 (Kladno)
Zvoleněves
 (Kladno)

Počet dopravních nehod po letech

Graf zachycuje celkový počet evidovaných dopravních nehod v Velvarech v jednotlivých letech. Zatímco v roce 2010 bylo zaznamenáno 26 nehod, v roce 2025 dosáhl počet hodnoty 30. Díky tomu lze rychle posoudit, zda se nehodovost v období 2010–2025 zvyšovala, stagnovala, nebo naopak klesala, a to přibližně o 15,4 %.

Nehody podle následků (události)

Tento graf rozděluje dopravní nehody podle závažnosti následků. V roce 2025 došlo v Velvarech ke 30 dopravním nehodám (příčiny), kdy usmrceno bylo 1 osob, těžce zraněno 1, lehce zraněno 17 a zbytek řidičů vyvázl bez zranění. Silnice/úsek I/16 u Velvar si pak drží nechvalnou bilanci s 194 nahlášenými a zaznamenanými nehodami. Zajímavé detaily pak najdete na mapě nehod včetně nejrizikovějších silnic, úseků, segmentů a bodů.

Usmrcení, těžce a lehce zranění (osoby)

K nejvyššímu počtu usmrcených osob (2) v Velvarech došlo v roce 2013. V případě těžce zraněných osob to byl rok 2011 s počtem 3 těžce zraněných. Co se týká lehce zraněných osob (17), nejvyšší hodnota zatím připadla na rok 2025 (konkrétní měsíce, týdny, hodiny). Vizualizace sleduje konkrétní počty usmrcených a zraněných osob, nikoli počty nehod. V roce 2025 dosáhla evidovaná škoda přibližně 7,9 mil. Kč

Hmotná škoda po letech

Graf porovnává souhrnnou hmotnou škodu evidovanou u dopravních nehod v jednotlivých letech a doplňuje ji o průměrnou škodu na jednu nehodu. Díky tomu lze rozlišit, zda určitý rok vyčníval hlavně vysokým počtem nehod, nebo spíše několika mimořádně nákladnými událostmi. V roce 2025 dosáhla evidovaná škoda přibližně 7,9 mil. Kč.

Nehody podle měsíců

Měsíční rozložení ukazuje sezónnost dopravních nehod. Na první pohled odhalí období, kdy bývá provoz nejrizikovější nebo kdy se do statistik promítají zimní podmínky, prázdninové přesuny či kratší den. V této lokalitě vychází jako nejzatíženější měsíc Říjen.

Nehody podle dnů v týdnu

Graf srovnává rozložení nehod mezi jednotlivými dny v týdnu. V případě Velvar připadá nejvíce kolizí na Úterý, problematickým měsícem je Říjen a nejvíce dopravních nehod se doposud přihodilo na úseku silnice I/16. Nejčastější příčinou pak bylo "nezaviněná řidičem" (92 případů).

Nehody podle hodin

Hodinový profil nehod ukazuje, kdy během dne dochází ke kolizím nejčastěji. Typicky se zde promítá ranní a odpolední špička, ale i večerní a noční provoz. V této lokalitě připadá nejvyšší koncentrace nehod na časové okno kolem 13:00.

Nejčastější příčiny nehod

Tento graf shrnuje nejčastěji evidované příčiny dopravních nehod. Je užitečný hlavně pro rychlé odlišení, zda v lokalitě převažují chyby řidičů, nepřiměřená rychlost, nedání přednosti, nevěnování se řízení nebo jiné opakující se faktory. Nejsilněji zastoupenou příčinou spjatou s Velvary a okolím je "nezaviněná řidičem" s počtem 92 nehod.

Nejčastější druhy nehod

Druhová skladba nehod ukazuje, jaké typy kolizí se v lokalitě objevují nejčastěji. Umožňuje rychle rozlišit, zda převažují střety vozidel, nehody s pevnou překážkou, nehody s chodci nebo jiné situace. Nejčastějším druhem nehody je zde srážka s jedoucím nekolejovým vozidlem s celkovým počtem 195 případů.

Dopravní nehody po letech

Zajímá vás, kolik dopravních nehod se událo na komunikacích Velvar v jednotlivých letech a ve kterých měsících, dnech a hodinách se zde bourá nejčastěji? V tabulce najdete přesný počet nahlášených události pro každý rok a rychlé meziroční srovnání i ověření dlouhodobého trendu nehodovosti. Víme, které silnice, křižovatky a dopravní úseky Velvar patří mezi vysoce rizikové a je tedy dobré na nich dbát zvýšené opatrnosti. Všechny historické nehody najdete také na mapě dopravních nehod.

Období / kategoriePočet nehod
202530
202434
202329
202226
202122
202034
201931
201827
201748
201648
201525
201437
201331
201227
201130
201026

Usmrcení po letech

Přehled ročních počtů usmrcených osob při dopravních nehodách. Právě tato řada nejlépe ukazuje, jak se v čase měnila skutečně nejzávažnější část nehodovosti.

Období / kategorieUsmrceno
20251
20241
20232
20221
20211
20200
20191
20181
20170
20160
20150
20140
20132
20120
20110
20100

Těžce zranění po letech

Tabulka zachycuje počty těžce zraněných osob po jednotlivých letech. Je užitečná hlavně při porovnání s usmrceními a lehkými zraněními, protože lépe dokresluje závažnost dopravních kolizí.

Období / kategorieTěžce zraněno
20251
20240
20231
20221
20211
20201
20191
20181
20173
20160
20152
20141
20133
20121
20113
20101

Lehce zranění po letech

Přehled lehkých zranění ukazuje nejpočetnější část následků dopravních nehod. V kombinaci s celkovým počtem nehod pomáhá odlišit, zda lokalita trpí spíše častějšími drobnějšími kolizemi, nebo menším počtem velmi vážných událostí.

Období / kategorieLehce zraněno
202517
202415
20239
20224
20212
202011
20194
20184
20176
201615
20158
20149
20137
20125
20115
201010

Hmotná škoda po letech

Tabulka zachycuje souhrnnou evidovanou hmotnou škodu za jednotlivé roky. Je vhodná pro přesné srovnání, kdy finanční náročnost nehod klesala nebo naopak výrazně rostla.

Období / kategorieŠkoda
20257,9 mil. Kč
20246,2 mil. Kč
20232,3 mil. Kč
20223,3 mil. Kč
20211,2 mil. Kč
20203,0 mil. Kč
20191,3 mil. Kč
20182,1 mil. Kč
20173,2 mil. Kč
20163,2 mil. Kč
20151,4 mil. Kč
20142,3 mil. Kč
20131,7 mil. Kč
20122,5 mil. Kč
20113,7 mil. Kč
20102,2 mil. Kč

Nehody podle měsíců

Měsíční přehled usnadňuje porovnání sezónnosti dopravních nehod a rychle ukazuje, ve kterých částech roku je provoz statisticky nejproblematičtější.

Období / kategoriePočet nehod
Prosinec32
Listopad45
Říjen52
Září49
Srpen41
Červenec39
Červen46
Květen37
Duben44
Březen34
Únor50
Leden36

Nehody podle dnů v týdnu

Tabulka porovnává, jak se nehody rozkládají mezi pracovní týdny a víkendy. Je vhodná pro rychlé ověření, zda riziko převažuje ve všedních dnech, nebo mimo ně.

Období / kategoriePočet nehod
Neděle46
Sobota42
Pátek86
Čtvrtek89
Středa63
Úterý94
Pondělí85

Nehody podle hodin

Hodinové rozdělení nehod přináší detailní pohled na denní rytmus dopravy a nehodovosti. Dobře odhaluje dopravní špičky i rizikovější večerní a noční hodiny.

Období / kategoriePočet nehod
23:004
22:004
21:009
20:003
19:0013
18:0013
17:0013
16:0015
15:0015
14:0016
13:0022
12:0013
11:0017
10:0018
09:0019
08:0020
07:0016
06:0014
05:008
04:003
03:001
02:004
01:002
00:000

Nejčastější příčiny nehod

Přehled hlavních příčin dopravních nehod v této lokalitě. Hodí se hlavně pro rychlé posouzení, jaké faktory se v nehodovosti opakují nejčastěji.

Období / kategoriePočet nehod
vyhýbání bez dostatečného bočního odstupu (vůle)15
nesprávné otáčení nebo couvání23
nepřizpůsobení rychlosti vlastnostem vozidla a nákladu24
nedodržení bezpečné vzdálenosti za vozidlem25
nepřizpůsobení rychlosti dopravně technickému stavu vozovky (zatáčka, klesání, stoupání, šířka vozovky apod.)29
nepřizpůsobení rychlosti stavu vozovky (náledí, výtluky, bláto, mokrý povrch apod.)39
proti příkazu dopravní značky dej přednost44
jízda po nesprávné straně vozovky, vjetí do protisměru49
řidič se plně nevěnoval řízení vozidla60
nezaviněná řidičem92

Nejčastější druhy nehod

Tabulka doplňuje graf druhů nehod o přesné pořadí a absolutní četnosti. Umožňuje rychle srovnat, které typy kolizí v lokalitě dominují.

Období / kategoriePočet nehod
srážka s domácím zvířetem3
srážka s chodcem7
srážka s vlakem10
jiný druh nehody11
nehoda19
srážka s vozidlem zaparkovaným, odstaveným38
srážka s lesní zvěří87
srážka s pevnou překážkou135
srážka s jedoucím nekolejovým vozidlem195

Nejrizikovější silnice

Tabulka shrnuje silnice s nejvyšším počtem evidovaných nehod v Velvarech. Tato data vám pomohou odhalit silnice, úseky a tahy s nejvyšší nehodovostí, následky na zdraví zúčastněných i finančními škodami. Aktuálně vychází jako nejrizikovější I/16 s počtem 194 nehod.

SilniceNehodyUsmrceníTěžceLehceŠkodaPoslední nehoda
I/161948105621,9 mil. Kč12.11.2025 09:00
II/24015605349,0 mil. Kč30.9.2025 11:00
I/16J123253214,8 mil. Kč9.10.2025 21:00
II/616320191,7 mil. Kč20.5.2025 11:00

Nejrizikovější dopravní úseky (segmenty)

Tato tabulka přináší přehled konkrétních úseků, oblastí, tahů a TMC segmentů a umožňuje jít pod úroveň celé silnice a identifikovat konkrétní úseky, kde se nehody koncentrují nejvíce. Na čele přehledu se aktuálně drží I/16 v úseku Karlovy Vary, kde bylo zaznamenáno 194 nehod. Úsek si vyžádal 8 úmrtí, 10 těžce zraněných a 56 lehce zraněných, přičemž celková evidovaná škoda zde dosáhla přibližně 21,9 mil. Kč.

SilniceTMC segmentÚsek / oblastNehodyUsmrceníTěžceLehceŠkodaPoslední nehoda
I/16656Karlovy Vary1948105621,9 mil. Kč12.11.2025 09:00

Černé body Velvar: Kde se bourá nejvíc?

Zajímá vás, na jakých místech v Velvarech se bourá nejvíce? Tato tabulka poskytuje detailní informace o konkrétních křižovatkách a kritických úsecích, kde dochází k největšímu množství dopravních nehod. Jako nejproblematičtější místo zde aktuálně vychází část silnice I/16 směr Velvary-Malovarská, kde bylo zaznamenáno 114 nehod. Celová bilance v tomto úseku: usmrcených (5), těžce zraněných (5) a lehce zraněných (39). Celková škoda zde dosáhla 14,0 mil. Kč a poslední nehoda je evidována k datu 3.10.2025 12:00. Na interaktivní mapě najdete přehlednou vizualizaci všech historických dopravních nehod v Velvarech.

SilniceTMC pointMístoObecNehodyUsmrceníTěžceLehceŠkodaPoslední nehoda
I/1658447Velvary-Malovarská—114553914,0 mil. Kč3.10.2025 12:00
I/163923Velvary-jih—8035177,9 mil. Kč12.11.2025 09:00
I/16J37232Ješín-východ—6413187,3 mil. Kč9.10.2025 21:00
II/2405608Velvary-Chržínská—6102123,6 mil. Kč10.9.2025 16:00
II/24056115Velká Bučina—590192,7 mil. Kč30.9.2025 11:00
I/16J58484Ješín-odb. Osluchov—340194,1 mil. Kč4.10.2025 15:00
II/61658107Velvary-Školní—320191,7 mil. Kč20.5.2025 11:00
I/16J23391Ješín-odb. Kamenný Most—251153,4 mil. Kč23.12.2024 09:00
II/24022805Velvary-odb. Miletice—240181,7 mil. Kč7.10.2024 11:00
II/24022809Velvary-U Cukrovaru—12015854 100 Kč2.2.2025 00:00