Našli jste nepřesnost, chybějící údaj nebo technický problém? Pošlete stručnou poznámku. Pomáhá to kvalitě dat i důvěryhodnosti webu.

V posledním roce došlo na silnicích Kořenova k dopravním nehodám (celkem 16) s různými následky. Sobota byl den, kdy se přihodilo nejvíce nehod a prvenství s nejvíce dopravními nehodami si drží úsek I/10. Nejrizikovější silnice, křižovatky a úseky a konkrétní místa Kořenova, kde se bourá nejvíc najdete také na mapě dopravních nehod.
Kontrola tachometru pomůže s koupí ojetého vozu a upozornění na blížící se STK kontrolu zase zajistí klid a ušetří peníze za pokuty.
Na mapě jsou zobrazeny dopravní nehody, které se udály na komunikacích Kořenova a okolí v jednotlivých letech. V náhledu každé nehody najdete přesné datum a čas, silnici, příčinu, druh nehody i následky. Zajímavé je jistě sledovat nejrizikovější silnice, konkrétní dopravní segmenty a především přehlednou tabulku míst, kde se v Kořenově bourá nejvíce a dochází k mnoha nehodám s vážnými následky a úmrtími. Dlouhodobě jde pravděpodobně o úsek I/10 směr Kořenov-odb. Příchovice.
Graf zachycuje celkový počet evidovaných dopravních nehod v Kořenově v jednotlivých letech. Zatímco v roce 2010 bylo zaznamenáno 21 nehod, v roce 2025 dosáhl počet hodnoty 16. Díky tomu lze rychle posoudit, zda se nehodovost v období 2010–2025 zvyšovala, stagnovala, nebo naopak klesala, a to přibližně o -23,8 %.
Tento graf rozděluje dopravní nehody podle závažnosti následků. V roce 2025 došlo v Kořenově ke 16 dopravním nehodám (příčiny), kdy usmrceno bylo 0 osob, těžce zraněno 0, lehce zraněno 7 a zbytek řidičů vyvázl bez zranění. Silnice/úsek I/10 u Kořenova si pak drží nechvalnou bilanci s 89 nahlášenými a zaznamenanými nehodami. Zajímavé detaily pak najdete na mapě nehod včetně nejrizikovějších silnic, úseků, segmentů a bodů.
K nejvyššímu počtu usmrcených osob (1) v Kořenově došlo v roce 2012. V případě těžce zraněných osob to byl rok 2010 s počtem 2 těžce zraněných. Co se týká lehce zraněných osob (13), nejvyšší hodnota zatím připadla na rok 2023 (konkrétní měsíce, týdny, hodiny). Vizualizace sleduje konkrétní počty usmrcených a zraněných osob, nikoli počty nehod. V roce 2025 dosáhla evidovaná škoda přibližně 1,9 mil. Kč
Graf porovnává souhrnnou hmotnou škodu evidovanou u dopravních nehod v jednotlivých letech a doplňuje ji o průměrnou škodu na jednu nehodu. Díky tomu lze rozlišit, zda určitý rok vyčníval hlavně vysokým počtem nehod, nebo spíše několika mimořádně nákladnými událostmi. V roce 2025 dosáhla evidovaná škoda přibližně 1,9 mil. Kč.
Měsíční rozložení ukazuje sezónnost dopravních nehod. Na první pohled odhalí období, kdy bývá provoz nejrizikovější nebo kdy se do statistik promítají zimní podmínky, prázdninové přesuny či kratší den. V této lokalitě vychází jako nejzatíženější měsíc Leden.
Graf srovnává rozložení nehod mezi jednotlivými dny v týdnu. V případě Kořenova připadá nejvíce kolizí na Sobota, problematickým měsícem je Leden a nejvíce dopravních nehod se doposud přihodilo na úseku silnice I/10. Nejčastější příčinou pak bylo "nezaviněná řidičem" (35 případů).
Hodinový profil nehod ukazuje, kdy během dne dochází ke kolizím nejčastěji. Typicky se zde promítá ranní a odpolední špička, ale i večerní a noční provoz. V této lokalitě připadá nejvyšší koncentrace nehod na časové okno kolem 15:00.
Tento graf shrnuje nejčastěji evidované příčiny dopravních nehod. Je užitečný hlavně pro rychlé odlišení, zda v lokalitě převažují chyby řidičů, nepřiměřená rychlost, nedání přednosti, nevěnování se řízení nebo jiné opakující se faktory. Nejsilněji zastoupenou příčinou spjatou s Kořenovem a okolím je "nezaviněná řidičem" s počtem 35 nehod.
Druhová skladba nehod ukazuje, jaké typy kolizí se v lokalitě objevují nejčastěji. Umožňuje rychle rozlišit, zda převažují střety vozidel, nehody s pevnou překážkou, nehody s chodci nebo jiné situace. Nejčastějším druhem nehody je zde srážka s pevnou překážkou s celkovým počtem 53 případů.
Zajímá vás, kolik dopravních nehod se událo na komunikacích Kořenova v jednotlivých letech a ve kterých měsících, dnech a hodinách se zde bourá nejčastěji? V tabulce najdete přesný počet nahlášených události pro každý rok a rychlé meziroční srovnání i ověření dlouhodobého trendu nehodovosti. Víme, které silnice, křižovatky a dopravní úseky Kořenova patří mezi vysoce rizikové a je tedy dobré na nich dbát zvýšené opatrnosti. Všechny historické nehody najdete také na mapě dopravních nehod.
| Období / kategorie | Počet nehod |
|---|---|
| 2025 | 16 |
| 2024 | 13 |
| 2023 | 22 |
| 2022 | 20 |
| 2021 | 9 |
| 2020 | 13 |
| 2019 | 15 |
| 2018 | 7 |
| 2017 | 13 |
| 2016 | 10 |
| 2015 | 13 |
| 2014 | 14 |
| 2013 | 12 |
| 2012 | 13 |
| 2011 | 15 |
| 2010 | 21 |
Přehled ročních počtů usmrcených osob při dopravních nehodách. Právě tato řada nejlépe ukazuje, jak se v čase měnila skutečně nejzávažnější část nehodovosti.
| Období / kategorie | Usmrceno |
|---|---|
| 2025 | 0 |
| 2024 | 0 |
| 2023 | 1 |
| 2022 | 0 |
| 2021 | 0 |
| 2020 | 0 |
| 2019 | 0 |
| 2018 | 0 |
| 2017 | 1 |
| 2016 | 0 |
| 2015 | 0 |
| 2014 | 0 |
| 2013 | 0 |
| 2012 | 1 |
| 2011 | 0 |
| 2010 | 0 |
Tabulka zachycuje počty těžce zraněných osob po jednotlivých letech. Je užitečná hlavně při porovnání s usmrceními a lehkými zraněními, protože lépe dokresluje závažnost dopravních kolizí.
| Období / kategorie | Těžce zraněno |
|---|---|
| 2025 | 0 |
| 2024 | 0 |
| 2023 | 1 |
| 2022 | 0 |
| 2021 | 0 |
| 2020 | 1 |
| 2019 | 0 |
| 2018 | 0 |
| 2017 | 0 |
| 2016 | 0 |
| 2015 | 1 |
| 2014 | 1 |
| 2013 | 0 |
| 2012 | 1 |
| 2011 | 0 |
| 2010 | 2 |
Přehled lehkých zranění ukazuje nejpočetnější část následků dopravních nehod. V kombinaci s celkovým počtem nehod pomáhá odlišit, zda lokalita trpí spíše častějšími drobnějšími kolizemi, nebo menším počtem velmi vážných událostí.
| Období / kategorie | Lehce zraněno |
|---|---|
| 2025 | 7 |
| 2024 | 5 |
| 2023 | 13 |
| 2022 | 5 |
| 2021 | 2 |
| 2020 | 6 |
| 2019 | 5 |
| 2018 | 3 |
| 2017 | 11 |
| 2016 | 1 |
| 2015 | 1 |
| 2014 | 9 |
| 2013 | 4 |
| 2012 | 4 |
| 2011 | 4 |
| 2010 | 1 |
Tabulka zachycuje souhrnnou evidovanou hmotnou škodu za jednotlivé roky. Je vhodná pro přesné srovnání, kdy finanční náročnost nehod klesala nebo naopak výrazně rostla.
| Období / kategorie | Škoda |
|---|---|
| 2025 | 1,9 mil. Kč |
| 2024 | 970 000 Kč |
| 2023 | 961 000 Kč |
| 2022 | 1,0 mil. Kč |
| 2021 | 250 500 Kč |
| 2020 | 595 000 Kč |
| 2019 | 755 100 Kč |
| 2018 | 771 100 Kč |
| 2017 | 306 000 Kč |
| 2016 | 539 000 Kč |
| 2015 | 506 000 Kč |
| 2014 | 810 000 Kč |
| 2013 | 495 500 Kč |
| 2012 | 479 000 Kč |
| 2011 | 507 000 Kč |
| 2010 | 1,2 mil. Kč |
Měsíční přehled usnadňuje porovnání sezónnosti dopravních nehod a rychle ukazuje, ve kterých částech roku je provoz statisticky nejproblematičtější.
| Období / kategorie | Počet nehod |
|---|---|
| Prosinec | 11 |
| Listopad | 11 |
| Říjen | 13 |
| Září | 23 |
| Srpen | 25 |
| Červenec | 20 |
| Červen | 20 |
| Květen | 21 |
| Duben | 12 |
| Březen | 17 |
| Únor | 25 |
| Leden | 28 |
Tabulka porovnává, jak se nehody rozkládají mezi pracovní týdny a víkendy. Je vhodná pro rychlé ověření, zda riziko převažuje ve všedních dnech, nebo mimo ně.
| Období / kategorie | Počet nehod |
|---|---|
| Neděle | 36 |
| Sobota | 56 |
| Pátek | 36 |
| Čtvrtek | 30 |
| Středa | 20 |
| Úterý | 21 |
| Pondělí | 27 |
Hodinové rozdělení nehod přináší detailní pohled na denní rytmus dopravy a nehodovosti. Dobře odhaluje dopravní špičky i rizikovější večerní a noční hodiny.
| Období / kategorie | Počet nehod |
|---|---|
| 23:00 | 0 |
| 22:00 | 5 |
| 21:00 | 7 |
| 20:00 | 5 |
| 19:00 | 8 |
| 18:00 | 4 |
| 17:00 | 10 |
| 16:00 | 11 |
| 15:00 | 13 |
| 14:00 | 4 |
| 13:00 | 8 |
| 12:00 | 6 |
| 11:00 | 9 |
| 10:00 | 4 |
| 09:00 | 3 |
| 08:00 | 6 |
| 07:00 | 3 |
| 06:00 | 2 |
| 05:00 | 0 |
| 04:00 | 0 |
| 03:00 | 0 |
| 02:00 | 0 |
| 01:00 | 0 |
| 00:00 | 0 |
Přehled hlavních příčin dopravních nehod v této lokalitě. Hodí se hlavně pro rychlé posouzení, jaké faktory se v nehodovosti opakují nejčastěji.
| Období / kategorie | Počet nehod |
|---|---|
| samovolné rozjetí nezajištěného vozidla | 7 |
| vyhýbání bez dostatečného bočního odstupu (vůle) | 8 |
| jízda po nesprávné straně vozovky, vjetí do protisměru | 13 |
| řidič se plně nevěnoval řízení vozidla | 14 |
| nezvládnutí řízení vozidla | 17 |
| nesprávné otáčení nebo couvání | 19 |
| nepřizpůsobení rychlosti stavu vozovky (náledí, výtluky, bláto, mokrý povrch apod.) | 27 |
| jiný druh nesprávného způsobu jízdy | 30 |
| nepřizpůsobení rychlosti dopravně technickému stavu vozovky (zatáčka, klesání, stoupání, šířka vozovky apod.) | 33 |
| nezaviněná řidičem | 35 |
Tabulka doplňuje graf druhů nehod o přesné pořadí a absolutní četnosti. Umožňuje rychle srovnat, které typy kolizí v lokalitě dominují.
| Období / kategorie | Počet nehod |
|---|---|
| srážka s vlakem | 1 |
| jiný druh nehody | 4 |
| srážka s chodcem | 8 |
| nehoda | 32 |
| srážka s lesní zvěří | 33 |
| srážka s vozidlem zaparkovaným, odstaveným | 46 |
| srážka s jedoucím nekolejovým vozidlem | 49 |
| srážka s pevnou překážkou | 53 |
Tabulka shrnuje silnice s nejvyšším počtem evidovaných nehod v Kořenově. Tato data vám pomohou odhalit silnice, úseky a tahy s nejvyšší nehodovostí, následky na zdraví zúčastněných i finančními škodami. Aktuálně vychází jako nejrizikovější I/10 s počtem 89 nehod.
| Silnice | Nehody | Usmrcení | Těžce | Lehce | Škoda | Poslední nehoda |
|---|---|---|---|---|---|---|
| I/10 | 89 | 0 | 1 | 33 | 6,3 mil. Kč | 22.11.2025 15:00 |
| III/29053 | 54 | 2 | 1 | 21 | 2,3 mil. Kč | 27.12.2025 00:00 |
| III/29019 | 44 | 0 | 5 | 17 | 2,1 mil. Kč | 27.9.2025 17:00 |
| II/290 | 26 | 1 | 0 | 4 | 1,0 mil. Kč | 24.11.2025 14:00 |
| III/29018 | 13 | 0 | 0 | 6 | 495 000 Kč | 15.8.2025 07:00 |
Tato tabulka přináší přehled konkrétních úseků, oblastí, tahů a TMC segmentů a umožňuje jít pod úroveň celé silnice a identifikovat konkrétní úseky, kde se nehody koncentrují nejvíce. Jak vidíte, u sledovaných nehod nebyl zaznamenán konkrétní segmen či úsek komunikace ve směru k Kořenovu.
| Silnice | TMC segment | Úsek / oblast | Nehody | Usmrcení | Těžce | Lehce | Škoda | Poslední nehoda |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Žádná data. | ||||||||
Zajímá vás, na jakých místech v Kořenově se bourá nejvíce? Tato tabulka poskytuje detailní informace o konkrétních křižovatkách a kritických úsecích, kde dochází k největšímu množství dopravních nehod. Jako nejproblematičtější místo zde aktuálně vychází část silnice I/10 směr Kořenov-odb. Příchovice, kde bylo zaznamenáno 36 nehod. Celová bilance v tomto úseku: usmrcených (0), těžce zraněných (0) a lehce zraněných (13). Celková škoda zde dosáhla 2,4 mil. Kč a poslední nehoda je evidována k datu 27.9.2025 00:00. Na interaktivní mapě najdete přehlednou vizualizaci všech historických dopravních nehod v Kořenově.
| Silnice | TMC point | Místo | Obec | Nehody | Usmrcení | Těžce | Lehce | Škoda | Poslední nehoda |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I/10 | 1953 | Kořenov-odb. Příchovice | — | 36 | 0 | 0 | 13 | 2,4 mil. Kč | 27.9.2025 00:00 |
| I/10 | 47665 | odb. Horní Polubný | — | 34 | 0 | 0 | 10 | 2,7 mil. Kč | 28.8.2025 12:00 |
| III/29053 | 47663 | Příchovice | — | 29 | 1 | 1 | 10 | 1,2 mil. Kč | 7.7.2023 15:00 |
| III/29019 | 37457 | Horní Polubný | — | 27 | 0 | 3 | 13 | 1,5 mil. Kč | 27.9.2025 17:00 |
| II/290 | 56457 | Rejdice | — | 26 | 1 | 0 | 4 | 1,0 mil. Kč | 24.11.2025 14:00 |
| III/29053 | 47662 | odb. Český Šumburk | — | 25 | 1 | 0 | 11 | 1,0 mil. Kč | 27.12.2025 00:00 |
| I/10 | 54834 | Kořenov-odb. Světlá | — | 19 | 0 | 1 | 10 | 1,1 mil. Kč | 22.11.2025 15:00 |
| III/29019 | 37458 | Jizerka | — | 17 | 0 | 2 | 4 | 621 000 Kč | 24.9.2024 08:00 |
| III/29018 | 47668 | Horní Kořenov | — | 13 | 0 | 0 | 6 | 495 000 Kč | 15.8.2025 07:00 |
Přinášíme aktuální informace, data, statistiky a analýzy z vašeho okolí. Data o populaci (demografii), hospodaření obcí, krajů, samospráv, ale také o nehodách v blízkosti vašeho bydliště. Vše analyzujeme a převádíme do poutavých grafů, tabulek, textů a infografik. Máte zajímavý tip na vylepšení? Neváhejte napsat také v případě zájmu o spolupráci.
Na tomto webu používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší uživatelský zážitek.
Více možnostíMůžete povolit analytické cookies, nebo pokračovat pouze s nezbytnými cookies potřebnými pro fungování webu.
Jen nezbytné