Vlajka obce Střevač

Dopravní nehody v Střevači

V posledním roce došlo na silnicích Střevače k dopravním nehodám (celkem 1) s různými následky. Pátek byl den, kdy se přihodilo nejvíce nehod a prvenství s nejvíce dopravními nehodami si drží úsek III/28012. Nejrizikovější silnice, křižovatky a úseky a konkrétní místa Střevače, kde se bourá nejvíc najdete také na mapě dopravních nehod.

Kontrola tachometru pomůže s koupí ojetého vozu a upozornění na blížící se STK kontrolu zase zajistí klid a ušetří peníze za pokuty.

Nehody (2025)
1
Meziroční změna oproti 2024: -1
Usmrcení (2025)
0
Nejzávažnější následky nehod za poslední rok
Zranění (2025)
3
Těžce 0 / lehce 3
Hmotná škoda (2025)
292 000 Kč
Rozdíl oproti 2024: 102 000 Kč

Mapa dopravních nehod v Střevači

Na mapě jsou zobrazeny dopravní nehody, které se udály na komunikacích Střevače a okolí v jednotlivých letech. V náhledu každé nehody najdete přesné datum a čas, silnici, příčinu, druh nehody i následky. Zajímavé je jistě sledovat nejrizikovější silnice, konkrétní dopravní segmenty a především přehlednou tabulku míst, kde se v Střevači bourá nejvíce a dochází k mnoha nehodám s vážnými následky a úmrtími. Dlouhodobě jde pravděpodobně o úsek III/28012 směr Střevač.

Filtry mapy: bez omezení.

Mapa aktuálních nehod a uzavírek v celé ČR
Bačalky
 (Jičín)
Bašnice
 (Jičín)
Běchary
 (Jičín)
Bílsko u Hořic
 (Jičín)
Boháňka
 (Jičín)
Borek
 (Jičín)
Brada-Rybníček
 (Jičín)
Březina
 (Jičín)
Bříšťany
 (Jičín)
Budčeves
 (Jičín)
Bukvice
 (Jičín)
Butoves
 (Jičín)
Bystřice
 (Jičín)
Cerekvice nad Bystřicí
 (Jičín)
Červená Třemešná
 (Jičín)
Češov
 (Jičín)
Cholenice
 (Jičín)
Chomutice
 (Jičín)
Choteč
 (Jičín)
Chyjice
 (Jičín)
Dětenice
 (Jičín)
Dílce
 (Jičín)
Dobrá Voda u Hořic
 (Jičín)
Dolní Lochov
 (Jičín)
Dřevěnice
 (Jičín)
Holín
 (Jičín)
Holovousy
 (Jičín)
Hořice
 (Jičín)
Jeřice
 (Jičín)
Jičín
 (Jičín)
Jičíněves
 (Jičín)
Jinolice
 (Jičín)
Kacákova Lhota
 (Jičín)
Kbelnice
 (Jičín)
Kněžnice
 (Jičín)
Konecchlumí
 (Jičín)
Kopidlno
 (Jičín)
Kostelec
 (Jičín)
Kovač
 (Jičín)
Kozojedy
 (Jičín)
Kyje
 (Jičín)
Lázně Bělohrad
 (Jičín)
Libáň
 (Jičín)
Libošovice
 (Jičín)
Libuň
 (Jičín)
Lískovice
 (Jičín)
Lukavec u Hořic
 (Jičín)
Lužany
 (Jičín)
Markvartice
 (Jičín)
Miletín
 (Jičín)
Milovice u Hořic
 (Jičín)
Mladějov
 (Jičín)
Mlázovice
 (Jičín)
Nemyčeves
 (Jičín)
Nevratice
 (Jičín)
Nová Paka
 (Jičín)
Ohařice
 (Jičín)
Ohaveč
 (Jičín)
Osek
 (Jičín)
Ostroměř
 (Jičín)
Ostružno
 (Jičín)
Pecka
 (Jičín)
Petrovičky
 (Jičín)
Podhorní Újezd a Vojice
 (Jičín)
Podhradí
 (Jičín)
Podůlší
 (Jičín)
Radim
 (Jičín)
Rašín
 (Jičín)
Rohoznice
 (Jičín)
Rokytňany
 (Jičín)
Samšina
 (Jičín)
Šárovcova Lhota
 (Jičín)
Sběř
 (Jičín)
Sedliště
 (Jičín)
Sekeřice
 (Jičín)
Slatiny
 (Jičín)
Slavhostice
 (Jičín)
Sobčice
 (Jičín)
Soběraz
 (Jičín)
Sobotka
 (Jičín)
Stará Paka
 (Jičín)
Staré Hrady
 (Jičín)
Staré Místo
 (Jičín)
Staré Smrkovice
 (Jičín)
Střevač
 (Jičín)
Sukorady
 (Jičín)
Svatojanský Újezd
 (Jičín)
Tetín
 (Jičín)
Třebnouševes
 (Jičín)
Třtěnice
 (Jičín)
Tuř
 (Jičín)
Úbislavice
 (Jičín)
Údrnice
 (Jičín)
Úhlejov
 (Jičín)
Újezd pod Troskami
 (Jičín)
Úlibice
 (Jičín)
Valdice
 (Jičín)
Veliš
 (Jičín)
Vidochov
 (Jičín)
Vitiněves
 (Jičín)
Volanice
 (Jičín)
Vrbice
 (Jičín)
Vřesník
 (Jičín)
Vršce
 (Jičín)
Vysoké Veselí
 (Jičín)
Zámostí-Blata
 (Jičín)
Zelenecká Lhota
 (Jičín)
Železnice
 (Jičín)
Žeretice
 (Jičín)
Židovice
 (Jičín)
Žlunice
 (Jičín)

Počet dopravních nehod po letech

Graf zachycuje celkový počet evidovaných dopravních nehod v Střevači v jednotlivých letech. Zatímco v roce 2010 bylo zaznamenáno 2 nehod, v roce 2025 dosáhl počet hodnoty 1. Díky tomu lze rychle posoudit, zda se nehodovost v období 2010–2025 zvyšovala, stagnovala, nebo naopak klesala, a to přibližně o -50,0 %.

Nehody podle následků (události)

Tento graf rozděluje dopravní nehody podle závažnosti následků. V roce 2025 došlo v Střevači ke 1 dopravním nehodám (příčiny), kdy usmrceno bylo 0 osob, těžce zraněno 0, lehce zraněno 3 a zbytek řidičů vyvázl bez zranění. Silnice/úsek III/28012 u Střevače si pak drží nechvalnou bilanci s 29 nahlášenými a zaznamenanými nehodami. Zajímavé detaily pak najdete na mapě nehod včetně nejrizikovějších silnic, úseků, segmentů a bodů.

Usmrcení, těžce a lehce zranění (osoby)

K nejvyššímu počtu usmrcených osob (0) v Střevači došlo v roce 2010. V případě těžce zraněných osob to byl rok 2017 s počtem 1 těžce zraněných. Co se týká lehce zraněných osob (4), nejvyšší hodnota zatím připadla na rok 2017 (konkrétní měsíce, týdny, hodiny). Vizualizace sleduje konkrétní počty usmrcených a zraněných osob, nikoli počty nehod. V roce 2025 dosáhla evidovaná škoda přibližně 292 000 Kč

Hmotná škoda po letech

Graf porovnává souhrnnou hmotnou škodu evidovanou u dopravních nehod v jednotlivých letech a doplňuje ji o průměrnou škodu na jednu nehodu. Díky tomu lze rozlišit, zda určitý rok vyčníval hlavně vysokým počtem nehod, nebo spíše několika mimořádně nákladnými událostmi. V roce 2025 dosáhla evidovaná škoda přibližně 292 000 Kč.

Nehody podle měsíců

Měsíční rozložení ukazuje sezónnost dopravních nehod. Na první pohled odhalí období, kdy bývá provoz nejrizikovější nebo kdy se do statistik promítají zimní podmínky, prázdninové přesuny či kratší den. V této lokalitě vychází jako nejzatíženější měsíc Říjen.

Nehody podle dnů v týdnu

Graf srovnává rozložení nehod mezi jednotlivými dny v týdnu. V případě Střevače připadá nejvíce kolizí na Pátek, problematickým měsícem je Říjen a nejvíce dopravních nehod se doposud přihodilo na úseku silnice III/28012. Nejčastější příčinou pak bylo "nezaviněná řidičem" (12 případů).

Nehody podle hodin

Hodinový profil nehod ukazuje, kdy během dne dochází ke kolizím nejčastěji. Typicky se zde promítá ranní a odpolední špička, ale i večerní a noční provoz. V této lokalitě připadá nejvyšší koncentrace nehod na časové okno kolem 21:00.

Nejčastější příčiny nehod

Tento graf shrnuje nejčastěji evidované příčiny dopravních nehod. Je užitečný hlavně pro rychlé odlišení, zda v lokalitě převažují chyby řidičů, nepřiměřená rychlost, nedání přednosti, nevěnování se řízení nebo jiné opakující se faktory. Nejsilněji zastoupenou příčinou spjatou s Střevačí a okolím je "nezaviněná řidičem" s počtem 12 nehod.

Nejčastější druhy nehod

Druhová skladba nehod ukazuje, jaké typy kolizí se v lokalitě objevují nejčastěji. Umožňuje rychle rozlišit, zda převažují střety vozidel, nehody s pevnou překážkou, nehody s chodci nebo jiné situace. Nejčastějším druhem nehody je zde nehoda s celkovým počtem 11 případů.

Dopravní nehody po letech

Zajímá vás, kolik dopravních nehod se událo na komunikacích Střevače v jednotlivých letech a ve kterých měsících, dnech a hodinách se zde bourá nejčastěji? V tabulce najdete přesný počet nahlášených události pro každý rok a rychlé meziroční srovnání i ověření dlouhodobého trendu nehodovosti. Víme, které silnice, křižovatky a dopravní úseky Střevače patří mezi vysoce rizikové a je tedy dobré na nich dbát zvýšené opatrnosti. Všechny historické nehody najdete také na mapě dopravních nehod.

Období / kategoriePočet nehod
20251
20242
20232
20223
20211
20205
20192
20183
20177
20164
20152
20141
20131
20122
20111
20102

Usmrcení po letech

Přehled ročních počtů usmrcených osob při dopravních nehodách. Právě tato řada nejlépe ukazuje, jak se v čase měnila skutečně nejzávažnější část nehodovosti.

Období / kategorieUsmrceno
20250
20240
20230
20220
20210
20200
20190
20180
20170
20160
20150
20140
20130
20120
20110
20100

Těžce zranění po letech

Tabulka zachycuje počty těžce zraněných osob po jednotlivých letech. Je užitečná hlavně při porovnání s usmrceními a lehkými zraněními, protože lépe dokresluje závažnost dopravních kolizí.

Období / kategorieTěžce zraněno
20250
20240
20230
20220
20210
20200
20191
20180
20171
20160
20150
20140
20130
20120
20110
20100

Lehce zranění po letech

Přehled lehkých zranění ukazuje nejpočetnější část následků dopravních nehod. V kombinaci s celkovým počtem nehod pomáhá odlišit, zda lokalita trpí spíše častějšími drobnějšími kolizemi, nebo menším počtem velmi vážných událostí.

Období / kategorieLehce zraněno
20253
20240
20233
20221
20210
20201
20191
20180
20174
20161
20153
20140
20131
20121
20110
20101

Hmotná škoda po letech

Tabulka zachycuje souhrnnou evidovanou hmotnou škodu za jednotlivé roky. Je vhodná pro přesné srovnání, kdy finanční náročnost nehod klesala nebo naopak výrazně rostla.

Období / kategorieŠkoda
2025292 000 Kč
2024190 000 Kč
2023320 000 Kč
2022265 000 Kč
202145 000 Kč
2020200 000 Kč
2019380 000 Kč
2018113 000 Kč
2017767 000 Kč
2016160 000 Kč
2015420 000 Kč
201410 000 Kč
20135 000 Kč
201236 000 Kč
2011285 000 Kč
201098 000 Kč

Nehody podle měsíců

Měsíční přehled usnadňuje porovnání sezónnosti dopravních nehod a rychle ukazuje, ve kterých částech roku je provoz statisticky nejproblematičtější.

Období / kategoriePočet nehod
Prosinec4
Listopad5
Říjen5
Září3
Srpen2
Červenec4
Červen3
Květen2
Duben3
Březen3
Únor2
Leden3

Nehody podle dnů v týdnu

Tabulka porovnává, jak se nehody rozkládají mezi pracovní týdny a víkendy. Je vhodná pro rychlé ověření, zda riziko převažuje ve všedních dnech, nebo mimo ně.

Období / kategoriePočet nehod
Neděle3
Sobota6
Pátek9
Čtvrtek4
Středa5
Úterý7
Pondělí5

Nehody podle hodin

Hodinové rozdělení nehod přináší detailní pohled na denní rytmus dopravy a nehodovosti. Dobře odhaluje dopravní špičky i rizikovější večerní a noční hodiny.

Období / kategoriePočet nehod
23:000
22:002
21:003
20:000
19:001
18:001
17:000
16:000
15:002
14:001
13:002
12:001
11:001
10:000
09:001
08:002
07:001
06:002
05:000
04:000
03:001
02:001
01:001
00:000

Nejčastější příčiny nehod

Přehled hlavních příčin dopravních nehod v této lokalitě. Hodí se hlavně pro rychlé posouzení, jaké faktory se v nehodovosti opakují nejčastěji.

Období / kategoriePočet nehod
proti příkazu dopravní značky dej přednost1
předjíždění vlevo vozidla odbočujícího vlevo1
nezvládnutí řízení vozidla1
vyhýbání bez dostatečného bočního odstupu (vůle)2
vjetí na nezpevněnou komunikaci2
jízda po nesprávné straně vozovky, vjetí do protisměru2
nepřizpůsobení rychlosti dopravně technickému stavu vozovky (zatáčka, klesání, stoupání, šířka vozovky apod.)4
řidič se plně nevěnoval řízení vozidla6
nepřizpůsobení rychlosti stavu vozovky (náledí, výtluky, bláto, mokrý povrch apod.)8
nezaviněná řidičem12

Nejčastější druhy nehod

Tabulka doplňuje graf druhů nehod o přesné pořadí a absolutní četnosti. Umožňuje rychle srovnat, které typy kolizí v lokalitě dominují.

Období / kategoriePočet nehod
srážka s vozidlem zaparkovaným, odstaveným2
jiný druh nehody2
srážka s jedoucím nekolejovým vozidlem6
srážka s pevnou překážkou7
srážka s lesní zvěří11
nehoda11

Nejrizikovější silnice

Tabulka shrnuje silnice s nejvyšším počtem evidovaných nehod v Střevači. Tato data vám pomohou odhalit silnice, úseky a tahy s nejvyšší nehodovostí, následky na zdraví zúčastněných i finančními škodami. Aktuálně vychází jako nejrizikovější III/28012 s počtem 29 nehod.

SilniceNehodyUsmrceníTěžceLehceŠkodaPoslední nehoda
III/280122902142,4 mil. Kč18.4.2025 13:00
II/501100061,2 mil. Kč2.10.2020 21:00

Nejrizikovější dopravní úseky (segmenty)

Tato tabulka přináší přehled konkrétních úseků, oblastí, tahů a TMC segmentů a umožňuje jít pod úroveň celé silnice a identifikovat konkrétní úseky, kde se nehody koncentrují nejvíce. Na čele přehledu se aktuálně drží II/501 v úseku Libáň, kde bylo zaznamenáno 10 nehod. Úsek si vyžádal 0 úmrtí, 0 těžce zraněných a 6 lehce zraněných, přičemž celková evidovaná škoda zde dosáhla přibližně 1,2 mil. Kč.

SilniceTMC segmentÚsek / oblastNehodyUsmrceníTěžceLehceŠkodaPoslední nehoda
II/501773Libáň100061,2 mil. Kč2.10.2020 21:00

Černé body Střevače: Kde se bourá nejvíc?

Zajímá vás, na jakých místech v Střevači se bourá nejvíce? Tato tabulka poskytuje detailní informace o konkrétních křižovatkách a kritických úsecích, kde dochází k největšímu množství dopravních nehod. Jako nejproblematičtější místo zde aktuálně vychází část silnice III/28012 směr Střevač, kde bylo zaznamenáno 20 nehod. Celová bilance v tomto úseku: usmrcených (0), těžce zraněných (1) a lehce zraněných (13). Celková škoda zde dosáhla 1,8 mil. Kč a poslední nehoda je evidována k datu 18.4.2025 13:00. Na interaktivní mapě najdete přehlednou vizualizaci všech historických dopravních nehod v Střevači.

SilniceTMC pointMístoObecNehodyUsmrceníTěžceLehceŠkodaPoslední nehoda
III/2801247605Střevač—2001131,8 mil. Kč18.4.2025 13:00
II/50114114Střevač-odb. Chyjice—100061,2 mil. Kč2.10.2020 21:00
III/2801247606Nadslav—9011612 000 Kč8.10.2022 11:00