Našli jste nepřesnost, chybějící údaj nebo technický problém? Pošlete stručnou poznámku. Pomáhá to kvalitě dat i důvěryhodnosti webu.

V posledním roce došlo na silnicích Světlé nad Sázavou k dopravním nehodám (celkem 26) s různými následky. Středa byl den, kdy se přihodilo nejvíce nehod a prvenství s nejvíce dopravními nehodami si drží úsek II/347. Nejrizikovější silnice, křižovatky a úseky a konkrétní místa Světlé nad Sázavou, kde se bourá nejvíc najdete také na mapě dopravních nehod.
Kontrola tachometru pomůže s koupí ojetého vozu a upozornění na blížící se STK kontrolu zase zajistí klid a ušetří peníze za pokuty.
Na mapě jsou zobrazeny dopravní nehody, které se udály na komunikacích Světlé nad Sázavou a okolí v jednotlivých letech. V náhledu každé nehody najdete přesné datum a čas, silnici, příčinu, druh nehody i následky. Zajímavé je jistě sledovat nejrizikovější silnice, konkrétní dopravní segmenty a především přehlednou tabulku míst, kde se v Světlé nad Sázavou bourá nejvíce a dochází k mnoha nehodám s vážnými následky a úmrtími. Dlouhodobě jde pravděpodobně o úsek II/347 směr Světlá nad Sázavou-Lánecká.
Graf zachycuje celkový počet evidovaných dopravních nehod v Světlé nad Sázavou v jednotlivých letech. Zatímco v roce 2010 bylo zaznamenáno 18 nehod, v roce 2025 dosáhl počet hodnoty 26. Díky tomu lze rychle posoudit, zda se nehodovost v období 2010–2025 zvyšovala, stagnovala, nebo naopak klesala, a to přibližně o 44,4 %.
Tento graf rozděluje dopravní nehody podle závažnosti následků. V roce 2025 došlo v Světlé nad Sázavou ke 26 dopravním nehodám (příčiny), kdy usmrceno bylo 0 osob, těžce zraněno 0, lehce zraněno 11 a zbytek řidičů vyvázl bez zranění. Silnice/úsek II/347 u Světlé nad Sázavou si pak drží nechvalnou bilanci s 320 nahlášenými a zaznamenanými nehodami. Zajímavé detaily pak najdete na mapě nehod včetně nejrizikovějších silnic, úseků, segmentů a bodů.
K nejvyššímu počtu usmrcených osob (1) v Světlé nad Sázavou došlo v roce 2021. V případě těžce zraněných osob to byl rok 2022 s počtem 3 těžce zraněných. Co se týká lehce zraněných osob (22), nejvyšší hodnota zatím připadla na rok 2011 (konkrétní měsíce, týdny, hodiny). Vizualizace sleduje konkrétní počty usmrcených a zraněných osob, nikoli počty nehod. V roce 2025 dosáhla evidovaná škoda přibližně 2,2 mil. Kč
Graf porovnává souhrnnou hmotnou škodu evidovanou u dopravních nehod v jednotlivých letech a doplňuje ji o průměrnou škodu na jednu nehodu. Díky tomu lze rozlišit, zda určitý rok vyčníval hlavně vysokým počtem nehod, nebo spíše několika mimořádně nákladnými událostmi. V roce 2025 dosáhla evidovaná škoda přibližně 2,2 mil. Kč.
Měsíční rozložení ukazuje sezónnost dopravních nehod. Na první pohled odhalí období, kdy bývá provoz nejrizikovější nebo kdy se do statistik promítají zimní podmínky, prázdninové přesuny či kratší den. V této lokalitě vychází jako nejzatíženější měsíc Srpen.
Graf srovnává rozložení nehod mezi jednotlivými dny v týdnu. V případě Světlé nad Sázavou připadá nejvíce kolizí na Středa, problematickým měsícem je Srpen a nejvíce dopravních nehod se doposud přihodilo na úseku silnice II/347. Nejčastější příčinou pak bylo "nezaviněná řidičem" (99 případů).
Hodinový profil nehod ukazuje, kdy během dne dochází ke kolizím nejčastěji. Typicky se zde promítá ranní a odpolední špička, ale i večerní a noční provoz. V této lokalitě připadá nejvyšší koncentrace nehod na časové okno kolem 15:00.
Tento graf shrnuje nejčastěji evidované příčiny dopravních nehod. Je užitečný hlavně pro rychlé odlišení, zda v lokalitě převažují chyby řidičů, nepřiměřená rychlost, nedání přednosti, nevěnování se řízení nebo jiné opakující se faktory. Nejsilněji zastoupenou příčinou spjatou s Světlou nad Sázavou a okolím je "nezaviněná řidičem" s počtem 99 nehod.
Druhová skladba nehod ukazuje, jaké typy kolizí se v lokalitě objevují nejčastěji. Umožňuje rychle rozlišit, zda převažují střety vozidel, nehody s pevnou překážkou, nehody s chodci nebo jiné situace. Nejčastějším druhem nehody je zde srážka s pevnou překážkou s celkovým počtem 161 případů.
Zajímá vás, kolik dopravních nehod se událo na komunikacích Světlé nad Sázavou v jednotlivých letech a ve kterých měsících, dnech a hodinách se zde bourá nejčastěji? V tabulce najdete přesný počet nahlášených události pro každý rok a rychlé meziroční srovnání i ověření dlouhodobého trendu nehodovosti. Víme, které silnice, křižovatky a dopravní úseky Světlé nad Sázavou patří mezi vysoce rizikové a je tedy dobré na nich dbát zvýšené opatrnosti. Všechny historické nehody najdete také na mapě dopravních nehod.
| Období / kategorie | Počet nehod |
|---|---|
| 2025 | 26 |
| 2024 | 38 |
| 2023 | 32 |
| 2022 | 36 |
| 2021 | 34 |
| 2020 | 30 |
| 2019 | 38 |
| 2018 | 23 |
| 2017 | 37 |
| 2016 | 31 |
| 2015 | 30 |
| 2014 | 22 |
| 2013 | 26 |
| 2012 | 29 |
| 2011 | 32 |
| 2010 | 18 |
Přehled ročních počtů usmrcených osob při dopravních nehodách. Právě tato řada nejlépe ukazuje, jak se v čase měnila skutečně nejzávažnější část nehodovosti.
| Období / kategorie | Usmrceno |
|---|---|
| 2025 | 0 |
| 2024 | 0 |
| 2023 | 1 |
| 2022 | 0 |
| 2021 | 1 |
| 2020 | 0 |
| 2019 | 0 |
| 2018 | 0 |
| 2017 | 0 |
| 2016 | 0 |
| 2015 | 0 |
| 2014 | 0 |
| 2013 | 0 |
| 2012 | 0 |
| 2011 | 0 |
| 2010 | 0 |
Tabulka zachycuje počty těžce zraněných osob po jednotlivých letech. Je užitečná hlavně při porovnání s usmrceními a lehkými zraněními, protože lépe dokresluje závažnost dopravních kolizí.
| Období / kategorie | Těžce zraněno |
|---|---|
| 2025 | 0 |
| 2024 | 0 |
| 2023 | 0 |
| 2022 | 3 |
| 2021 | 1 |
| 2020 | 0 |
| 2019 | 0 |
| 2018 | 0 |
| 2017 | 1 |
| 2016 | 0 |
| 2015 | 0 |
| 2014 | 0 |
| 2013 | 2 |
| 2012 | 0 |
| 2011 | 1 |
| 2010 | 2 |
Přehled lehkých zranění ukazuje nejpočetnější část následků dopravních nehod. V kombinaci s celkovým počtem nehod pomáhá odlišit, zda lokalita trpí spíše častějšími drobnějšími kolizemi, nebo menším počtem velmi vážných událostí.
| Období / kategorie | Lehce zraněno |
|---|---|
| 2025 | 11 |
| 2024 | 20 |
| 2023 | 12 |
| 2022 | 6 |
| 2021 | 8 |
| 2020 | 7 |
| 2019 | 8 |
| 2018 | 2 |
| 2017 | 10 |
| 2016 | 9 |
| 2015 | 5 |
| 2014 | 6 |
| 2013 | 11 |
| 2012 | 7 |
| 2011 | 22 |
| 2010 | 9 |
Tabulka zachycuje souhrnnou evidovanou hmotnou škodu za jednotlivé roky. Je vhodná pro přesné srovnání, kdy finanční náročnost nehod klesala nebo naopak výrazně rostla.
| Období / kategorie | Škoda |
|---|---|
| 2025 | 2,2 mil. Kč |
| 2024 | 3,5 mil. Kč |
| 2023 | 1,8 mil. Kč |
| 2022 | 1,3 mil. Kč |
| 2021 | 1,1 mil. Kč |
| 2020 | 1,2 mil. Kč |
| 2019 | 1,4 mil. Kč |
| 2018 | 827 900 Kč |
| 2017 | 1,2 mil. Kč |
| 2016 | 711 300 Kč |
| 2015 | 1,1 mil. Kč |
| 2014 | 708 900 Kč |
| 2013 | 746 500 Kč |
| 2012 | 1,4 mil. Kč |
| 2011 | 6,7 mil. Kč |
| 2010 | 330 400 Kč |
Měsíční přehled usnadňuje porovnání sezónnosti dopravních nehod a rychle ukazuje, ve kterých částech roku je provoz statisticky nejproblematičtější.
| Období / kategorie | Počet nehod |
|---|---|
| Prosinec | 46 |
| Listopad | 47 |
| Říjen | 50 |
| Září | 39 |
| Srpen | 52 |
| Červenec | 42 |
| Červen | 40 |
| Květen | 43 |
| Duben | 23 |
| Březen | 42 |
| Únor | 29 |
| Leden | 29 |
Tabulka porovnává, jak se nehody rozkládají mezi pracovní týdny a víkendy. Je vhodná pro rychlé ověření, zda riziko převažuje ve všedních dnech, nebo mimo ně.
| Období / kategorie | Počet nehod |
|---|---|
| Neděle | 49 |
| Sobota | 61 |
| Pátek | 72 |
| Čtvrtek | 76 |
| Středa | 78 |
| Úterý | 77 |
| Pondělí | 69 |
Hodinové rozdělení nehod přináší detailní pohled na denní rytmus dopravy a nehodovosti. Dobře odhaluje dopravní špičky i rizikovější večerní a noční hodiny.
| Období / kategorie | Počet nehod |
|---|---|
| 23:00 | 4 |
| 22:00 | 10 |
| 21:00 | 11 |
| 20:00 | 11 |
| 19:00 | 9 |
| 18:00 | 10 |
| 17:00 | 18 |
| 16:00 | 20 |
| 15:00 | 23 |
| 14:00 | 13 |
| 13:00 | 9 |
| 12:00 | 14 |
| 11:00 | 9 |
| 10:00 | 17 |
| 09:00 | 12 |
| 08:00 | 17 |
| 07:00 | 10 |
| 06:00 | 8 |
| 05:00 | 12 |
| 04:00 | 1 |
| 03:00 | 1 |
| 02:00 | 2 |
| 01:00 | 3 |
| 00:00 | 0 |
Přehled hlavních příčin dopravních nehod v této lokalitě. Hodí se hlavně pro rychlé posouzení, jaké faktory se v nehodovosti opakují nejčastěji.
| Období / kategorie | Počet nehod |
|---|---|
| nepřizpůsobení rychlosti intenzitě (hustotě) provozu | 7 |
| jiný druh nesprávného způsobu jízdy | 8 |
| proti příkazu dopravní značky dej přednost | 16 |
| nepřizpůsobení rychlosti stavu vozovky (náledí, výtluky, bláto, mokrý povrch apod.) | 27 |
| řidič se plně nevěnoval řízení vozidla | 29 |
| jízda po nesprávné straně vozovky, vjetí do protisměru | 30 |
| nepřizpůsobení rychlosti dopravně technickému stavu vozovky (zatáčka, klesání, stoupání, šířka vozovky apod.) | 40 |
| nezvládnutí řízení vozidla | 78 |
| nesprávné otáčení nebo couvání | 83 |
| nezaviněná řidičem | 99 |
Tabulka doplňuje graf druhů nehod o přesné pořadí a absolutní četnosti. Umožňuje rychle srovnat, které typy kolizí v lokalitě dominují.
| Období / kategorie | Počet nehod |
|---|---|
| srážka s vlakem | 1 |
| srážka s domácím zvířetem | 1 |
| jiný druh nehody | 9 |
| nehoda | 24 |
| srážka s chodcem | 28 |
| srážka s vozidlem zaparkovaným, odstaveným | 78 |
| srážka s lesní zvěří | 88 |
| srážka s jedoucím nekolejovým vozidlem | 92 |
| srážka s pevnou překážkou | 161 |
Tabulka shrnuje silnice s nejvyšším počtem evidovaných nehod v Světlé nad Sázavou. Tato data vám pomohou odhalit silnice, úseky a tahy s nejvyšší nehodovostí, následky na zdraví zúčastněných i finančními škodami. Aktuálně vychází jako nejrizikovější II/347 s počtem 320 nehod.
| Silnice | Nehody | Usmrcení | Těžce | Lehce | Škoda | Poslední nehoda |
|---|---|---|---|---|---|---|
| II/347 | 320 | 1 | 8 | 93 | 19,1 mil. Kč | 26.12.2025 09:00 |
| II/150 | 162 | 1 | 2 | 60 | 7,2 mil. Kč | 31.12.2025 05:00 |
Tato tabulka přináší přehled konkrétních úseků, oblastí, tahů a TMC segmentů a umožňuje jít pod úroveň celé silnice a identifikovat konkrétní úseky, kde se nehody koncentrují nejvíce. Na čele přehledu se aktuálně drží II/150 v úseku Votice, kde bylo zaznamenáno 162 nehod. Úsek si vyžádal 1 úmrtí, 2 těžce zraněných a 60 lehce zraněných, přičemž celková evidovaná škoda zde dosáhla přibližně 7,2 mil. Kč.
| Silnice | TMC segment | Úsek / oblast | Nehody | Usmrcení | Těžce | Lehce | Škoda | Poslední nehoda |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| II/150 | 1192 | Votice | 162 | 1 | 2 | 60 | 7,2 mil. Kč | 31.12.2025 05:00 |
Zajímá vás, na jakých místech v Světlé nad Sázavou se bourá nejvíce? Tato tabulka poskytuje detailní informace o konkrétních křižovatkách a kritických úsecích, kde dochází k největšímu množství dopravních nehod. Jako nejproblematičtější místo zde aktuálně vychází část silnice II/347 směr Světlá nad Sázavou-Lánecká, kde bylo zaznamenáno 107 nehod. Celová bilance v tomto úseku: usmrcených (0), těžce zraněných (3) a lehce zraněných (26). Celková škoda zde dosáhla 7,7 mil. Kč a poslední nehoda je evidována k datu 27.11.2025 08:00. Na interaktivní mapě najdete přehlednou vizualizaci všech historických dopravních nehod v Světlé nad Sázavou.
| Silnice | TMC point | Místo | Obec | Nehody | Usmrcení | Těžce | Lehce | Škoda | Poslední nehoda |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| II/347 | 16979 | Světlá nad Sázavou-Lánecká | — | 107 | 0 | 3 | 26 | 7,7 mil. Kč | 27.11.2025 08:00 |
| II/347 | 16980 | Světlá nad Sázavou-Komenského | — | 65 | 0 | 1 | 28 | 3,2 mil. Kč | 18.12.2025 07:00 |
| II/150 | 55409 | Dolní Březinka | — | 54 | 0 | 0 | 18 | 2,7 mil. Kč | 16.11.2025 06:00 |
| II/347 | 56919 | Světlá nad Sázavou-odb. Pohleď | — | 52 | 1 | 3 | 10 | 1,8 mil. Kč | 7.10.2025 10:00 |
| II/150 | 55408 | Leštinka | — | 52 | 1 | 0 | 16 | 2,9 mil. Kč | 1.8.2024 06:00 |
| II/347 | 16981 | Světlá nad Sázavou-odb. Lipnička | — | 35 | 0 | 0 | 13 | 3,4 mil. Kč | 29.3.2025 03:00 |
| II/347 | 56918 | Závidkovice | — | 34 | 0 | 0 | 6 | 1,6 mil. Kč | 6.12.2024 08:00 |
| II/150 | 7125 | Světlá nad Sázavou-Haškova | — | 28 | 0 | 2 | 14 | 976 900 Kč | 31.12.2025 05:00 |
| II/150 | 7124 | Světlá nad Sázavou-nám. Trčků z Lípy | — | 28 | 0 | 0 | 12 | 571 700 Kč | 5.9.2025 09:00 |
| II/347 | 56921 | Josefodol | — | 27 | 0 | 1 | 10 | 1,4 mil. Kč | 26.12.2025 09:00 |
Přinášíme aktuální informace, data, statistiky a analýzy z vašeho okolí. Data o populaci (demografii), hospodaření obcí, krajů, samospráv, ale také o nehodách v blízkosti vašeho bydliště. Vše analyzujeme a převádíme do poutavých grafů, tabulek, textů a infografik. Máte zajímavý tip na vylepšení? Neváhejte napsat také v případě zájmu o spolupráci.
Na tomto webu používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší uživatelský zážitek.
Více možnostíMůžete povolit analytické cookies, nebo pokračovat pouze s nezbytnými cookies potřebnými pro fungování webu.
Jen nezbytné